Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 18 mesaj ] Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
  İkinci Üniversite detayları
Mesaj 20 Ağu 2012, 21:37 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

arkadaşlar bu aralar ikinci üniversite olayını inceliyorum...bu işi yapan üç tane üniversite var bildiğim kadarıyla...atatürk ü,istanbul ü,anadolu ü....
bunların lisans programlarına baktım....coğrafyayı sevdiğim için onu seçmek istiyorum...ilerde branş değişikliği olur mu o muamma ama yine okumak istiyorum....
sonuçta içimde kalan bir uhte var,okumanın bir zararı yok....coğrafya bölümü sadece istanbul üniversitesinde var...
anadolu üniversitesinde tarih,felsefe,edebiyat,sosyoloji,iktisat,işletme ve diğer bölümler var....yani coğrafya yok,atatürk üniversitesinde doğru dürüst bi bölüm yok....
ayrıca işletme,iktisat okumaya gerek yok bence..kayıtlar ekimde başlıyor...bence herkes bu fırsatı değerlendirsin...zira bir bilgisayar öğretmeni olarak 5 sene sonrasını göremiyoum...
yıllar çabuk geçer...ben mesleğe başlıyalı 6 sene oldu...keşke fırsatları baştan yakalasaydım...şimdi oturup kpds çalışıyorum,ales puanımı yükseltmek için çalışıyorum
yüksek lisans,öğretim görevlisi imkanlarını araştırıyorum...bunları yaparken ikinci üniversite de okumak istiyorum...biraz yoğun olacaktır ama yoğunluk her zaman iyidir..
gelecek adına ve mesleki gelişim adına bunları yapmak mutluluk verecektir..
bu arada anadolu üniversitesi açık öğretim fiyatları nedir acaba bilen var mı...;)
istanbul üniversitesi 400 liraya yakın para alıyor dönem başına....anadolu üniversitesinde bir dönemde 2 defa para alıyorlar diye duydum doğru mu acaba?..

Başa Dön

Re: İkinci Üniversite detayları
Mesaj 20 Ağu 2012, 21:39 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

Anadolu üniv türk dili ve edebiyatını düşünüyorum sadece düşünme aşamasındayım :shock:

Başa Dön

Mesaj 20 Ağu 2012, 21:41 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

klebsiella yazdı:
Anadolu üniv türk dili ve edebiyatını düşünüyorum sadece düşünme aşamasındayım :shock:

hocam edebiyatı seçmeme nedenim bi kere sevmiyorum,ikincisi osmanlıca diye bela bir ders var(bu tarih bölümünde de var)...
üçüncüsü okuldaki angarya işler hep edebiyatçılara kalıyor...(hani ilerde branşın değişirse diye diyorum)

Başa Dön

Mesaj 20 Ağu 2012, 21:45 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

only61 yazdı:
klebsiella yazdı:

hocam edebiyatı seçmeme nedenim bi kere sevmiyorum,ikincisi osmanlıca diye bela bir ders var(bu tarih bölümünde de var)...
üçüncüsü okuldaki angarya işler hep edebiyatçılara kalıyor...(hani ilerde branşın değişirse diye diyorum)

Eevet hocam haklısınız bende bu yüzden korkuyorum o yüzden kaçınıyorum,bu bölümü seçtikten sonra gerçekten ilgilenmek gerekebilir zor bir bölüm sonuçta. Ben sayısal bölüm istediğim için bir yandan Karabük Üniversitesi uzaktan eğitim Matematik bölümü var, ygs puanı ile alıyor çok yüksek bir puanı yok sanırım.. Seneye tekrardan sınava girebilirim..Araştırmalarıma göre sadece final döneminde bir hafta orada olma zorunluluğu varmış.. Matematik uzaktan nasıl okunur onu da kestiremiyorum açıkcası,açıköğretimlerde de benim için cazip bir bölüm yok.. Sadece Atatürk Üniversitesinde Sosyal Hizmetler lisans bölümü var bence en iyisi o yalnız senelik 2500 TL :)

Başa Dön

Mesaj 20 Ağu 2012, 21:50 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

hocam o son dediğin bölüm çok tuzluymuş..atatürk üniversitesini boşver zaten....edebiyat dediğin gibi zor...bu arada uzaktan matematik bölümünü ilk defa duydum..
hakkaten uzaktan nasıl olacak?..gerçi online video konfrans dersler olur gibi geliyor....
ben de bi araştırayım bakalım....

Başa Dön

Mesaj 20 Ağu 2012, 22:34 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Uzaktan eğitimi araştırmıştım daha önce. Bitirince alan değişikliği hakkı tanınmıyor. Parası da fazla ve alan değiştirmeyince işe yaramıyor.Bu arada üniversitelerde harçlar kalkmamış mıydı?

Başa Dön

Mesaj 20 Ağu 2012, 23:02 
Aktif Üye
Aktif Üye

Bence de coğrafya güzel bir bölüm, okunabilir...Harç parası ne kadar olacak acaba net olarak? Keşke harçlar kalksa söyledikleri gibi..

Başa Dön

Mesaj 20 Ağu 2012, 23:45 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

mutlak_adeger yazdı:
Uzaktan eğitimi araştırmıştım daha önce. Bitirince alan değişikliği hakkı tanınmıyor. Parası da fazla ve alan değiştirmeyince işe yaramıyor.Bu arada üniversitelerde harçlar kalkmamış mıydı?

ikinci üniversite ve açık öğretim için de aynı şey geçerli mi?

Başa Dön

Mesaj 20 Ağu 2012, 23:56 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

peki hocam sınavları nasıl olacak bunların? uzaktan mı yoksa kalkıp taa istanbul'a eskişehire mi gideceğiz.

Başa Dön

Mesaj 21 Ağu 2012, 00:00 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

üniversiteye göre değişiyor,istanbul ü. galiba sadece final sınavların yüz yüze yapıyor...

Başa Dön

Mesaj 21 Ağu 2012, 00:08 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

Bilgi edinme ile sorulsa daha iyi olmazmi?
Soru: 2.unv olarak acikogretim okundugunda mezuniyet sonrasi alan degisikligi mumkun olur mu yoksa alan degisikligi icin yuzyuze egitim gormek mi gerekiyor?

Başa Dön

Mesaj 21 Ağu 2012, 01:18 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF

cyln yazdı:
Soru: 2.unv olarak acikogretim okundugunda mezuniyet sonrasi alan degisikligi mumkun olur mu yoksa alan degisikligi icin yuzyuze egitim gormek mi gerekiyor?

sordunuz mu?

ben de edebiyat ya da ilahiyat okuyup alan değiştirmek istiyorum :?

Başa Dön

Mesaj 21 Ağu 2012, 01:20 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

ben de adalet + dgs ile hukuk okumak istiyorum bu sene basvurmayi dusunuyorum kismet olursa

Başa Dön

Mesaj 21 Ağu 2012, 11:26 
Aktif Üye
Aktif Üye

cyln yazdı:

hocam kurumlar arası geçiş yada yeniden kpss ikiside oluyor :)

Başa Dön

Mesaj 21 Ağu 2012, 11:27 
Aktif Üye
Aktif Üye

endoplazmik bi kulum yazdı:
ben de adalet + dgs ile hukuk okumak istiyorum bu sene basvurmayi dusunuyorum kismet olursa

sakın yapma hukuk için 1 yıl staj yapman gerekiyor bu arada sigortalı olamazsın

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 18 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Reyhanli ve 195 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri