Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 13 mesaj ] 
Yazar Mesaj
  ekders saatleri nasıl hesaplanıyor???
Mesaj 11 Kas 2011, 23:49 
Süper Üye
Süper Üye

arkadaşlar ekdersler nasıl hesaplanıyor yani aslında sormak istediğim şuu bayram tatilinde 3 gün gittii haftada 23 saat dersi olan bir öğretmen bayram haftası kaç saat ekders alır??? bunu öğrenmem lazım mantığını!

Başa Dön

Re: ekders saatleri nasıl hesaplanıyor???
Mesaj 11 Kas 2011, 23:57 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

hiç almaz. Çünkü maaş karşılığı haftalık 15 saat derse girmesi gerekir. 2 günde de 15 saat ders olmadığına göre ekders alamaz.

Başa Dön

Mesaj 11 Kas 2011, 23:58 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

hocam geriye kalan günler için (yani çalışılan günler) ders sayısından önce maaş karşılığı 15 saat düşülür (branş öğretmeni ise). pozitif çıkarsa ekders alır. yani bu öğretmenin ekders alabilmesi için kalan perşembe ve cuma günleri toplam 16 dersi olmalıki 15 i çıkarınca 1 saat ücret alsın.

En son alfa-turk tarafından 12 Kas 2011, 00:01 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön

Mesaj 12 Kas 2011, 00:01 
Aktif Üye
Aktif Üye

kaç gün tatil olduğuna değil okula gittiğiniz günlerde kaaç saat derse girdiğinize bakın hocam, iki gün girdiğiniz ders saati 15 saati geçiyorsa (meslek lisesinde 20saat) 15 saatten sonraki ekdersinizdir.

örnek 8 saat perşembe 8 saat cuma girdiniz. toplamda 16 saat yapar dolayısıyla 1 saat ekders yapar. Meslek lisesinde ise ek ders alamaz.

benim bildiğim böyle. Yanlışım varsa düzeltin arkadaşlar..

Başa Dön

Mesaj 12 Kas 2011, 00:04 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

hocam benim sorum da şu şekilde olacak medem hiç ekders alamıyacaklar bayaram haftası için o zaman perşembe ve cuma için rapor alsalar olmaz mıyıdı

Başa Dön

Mesaj 12 Kas 2011, 00:24 
Süper Üye
Süper Üye

arkadaşlar bu durumda sınıf öğretmenleri 3 saat mi alır yani 18+12+3 şeklinde oluyor onlarınki perşembe +cuma=12 saat ders yapar geriye kalan 3 saati alırlar yanii dimiii!!!

Başa Dön

Mesaj 12 Kas 2011, 00:27 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

hocam rapor konusunda bende titiz davrandığım için izmirden geldim 14 saatlik yolu ama bize de yazık değil mi ilçe de olan öğretmen bile rapor alınca zoruma gitti

Başa Dön

Mesaj 12 Kas 2011, 00:31 
Süper Üye
Süper Üye

solomonte yazdı:
Sınıf öğretmenleri perşembe ve cuma için sadece 1 saat ek ders alırlar.

hocam açıklamalı anlatabilirmisiniz mantığını kapmam gerek :(

Başa Dön

Mesaj 12 Kas 2011, 00:44 
Süper Üye
Süper Üye

solomonte yazdı:
Hocam branş öğretmeni ile sınıf öğretmenini bir şekilde düşünmeyeceksiniz ek ders konusunda.
Öncelikle her ikisi de maaş karşılıklarını tamamlamalılar ek ders alabilmek için fakat 10'a 1, maaş karşılığını tamamlayıp tamamlamadığına bakmaz. Yani bir branş öğretmeni diyelim ki perşembe ve cuma toplam 10 saat derse girdiyse 1 saat 10'a 1'den alır. Kulübü ya da rehberi olduğu sınıfı varsa da 2 saat ek ders bunu için alır BRANŞ öğretmeni.

SINIF öğretmenine gelirsek, sınıf öğretmenlerinin rehberlik ve kulüpten gelen 2 saat ekdersi olmaz. Hazırlık ve planlamadan gelen 3 saatleri vardır.
18 saat maaş karşılığı
12 saat ek ders
3 saat de hazırlık ve planlamadan 30/10= 3

Umarım yeterli olmuştur bu açıklama.

hımmm yani sınıfçılar perşembe+cuma=12 saat girdiğinden 10 a 1 den 1 saat alırlar anladım hocam. Yani bayram haftası bütün sınıfçılar 1 saat alacak.TŞK EDERİM HOCAM

Başa Dön

Mesaj 12 Kas 2011, 00:49 
Süper Üye
Süper Üye

hocam bide şöyle bir soru sorsam ayıp olmaz dimi :) türkçe öğretmenizmizn birinin perşembe+cuma= 6 saat dersi var bu öğretmenimizn toplamda 15 saat dersi + sınıfı da var. Rehberlik saatimiz çarşamba günü 6. saat. bu arkadaşımıza bayram haftası rehberlikten gelen 2 saati yazmamız gerekiyormu yoksa hani tatil gününe denk geldiğinden dolayı hiç yazmamamız mı gerek 10 a 1 dende alamaz saati yetmediğinden.

Başa Dön

Mesaj 12 Kas 2011, 00:56 
Süper Üye
Süper Üye

solomonte yazdı:
Rehberlik ve kulüpte, ek ders yazılırken yapılıp yapılmadığına bakılmaz. 1 gün bile ders yapsa 1 haftada 2 saat ek ders yazılır kulüp/rehberlik için. Maalesef bu konuda farklı farklı uygulamalar yapılıyor...

Evet, 10'a 1'den alamıyor sadece 6 saati olduğu için...

çok tşk edrim hocam. neden böyle sordum diyebilirsiniz çünkü okuldaki ekdersleri yapacak müd yard. yooooookk ben yaptım geçen ayı muhtemelen bu ayıda ben yapacam :( mantığını anladım tekrardan tşk ederim.

Başa Dön

Mesaj 12 Kas 2011, 01:04 
Süper Üye
Süper Üye

solomonte yazdı:
Ben sınıf öğretmeniyim. İlk yıllarda müdür yetkili öğretmen olarak çalıştım, ardından okul müdürlüğü ve yardımcılığı yaptım vekâleten. Şimdi gene okul müdürlüğüne geçtim. Yani sürekli böyle işlerle uğraştığım için bu işlerin içindeyim sürekli. :)

Kolay gelsin, iyi çalışmalar...

hocam bende müd yardımcılığı için hazırlık yapıyorum aslında 89 aldım ilk alımda şansımı deniceem herşeyi öğrendim bu ay ekderside çözeyim eğer atanırsam kolaylık olur benim için ne olur ne olmaz esas sorma nedenim buydu :)

Başa Dön

Mesaj 12 Kas 2011, 13:23 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

bilogrt038 yazdı:
hocam benim sorum da şu şekilde olacak medem hiç ekders alamıyacaklar bayaram haftası için o zaman perşembe ve cuma için rapor alsalar olmaz mıyıdı

O da o kişilerin meslek ahlakına kalmış...

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 13 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 54 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri