Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 23 mesaj ] Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
  Doktora giden öğretmenin o günkü ek dersi kesilir mi?
Mesaj 25 Eki 2010, 15:42 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Yeni yönetmeliğe göre öğretmen doktora giderse o günkü derslere yetişemediğinde o günkü ek dersleri kesiliyor mu acaba?

En son semraaa14 tarafından 25 Eki 2010, 15:44 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön

Re: Doktora giden öğretmenin o günkü ek dersi kasilir mi?
Mesaj 25 Eki 2010, 15:44 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

yok hocam kesilmez ayda 4 gün kullanabilirsiniz bu hakkınızı

tasarimliyoruz@gmail.com

Başa Dön

Re: Doktora giden öğretmenin o günkü ek dersi kesilir mi?
Mesaj 25 Eki 2010, 15:45 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

eskiden sevk alma diye birşey vardı şimdi ise giriş çıkış saatleri belirleniyor.. bu durumda da kesilmiyor mu?

Başa Dön

Mesaj 25 Eki 2010, 15:58 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

idareciler çatır çatır kesiyor benimki henüz kesilmesi idare ettiler ama eger hiç gelmeyeceksen rapor al demişti!

Başa Dön

Mesaj 25 Eki 2010, 16:17 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

yok hocam son değişikliğe göre çalışabilir kağıdı değiştirildi ve giriş çıkış saati çıkarıldı.Artık eskisi gibi sevk aldınızmı o gün istirahatli sayılıyorsunuz.V eekders kesilmez hocam ayda 4 kez durum böyle..

Başa Dön

Mesaj 25 Eki 2010, 16:37 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

son halini buraya eklermisiniz giriş çıkış saati değişti mi :roll:

Başa Dön

Mesaj 25 Eki 2010, 18:02 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

kayzersoze007 yazdı:
yok hocam son değişikliğe göre çalışabilir kağıdı değiştirildi ve giriş çıkış saati çıkarıldı.Artık eskisi gibi sevk aldınızmı o gün istirahatli sayılıyorsunuz.V eekders kesilmez hocam ayda 4 kez durum böyle..

Daha 4-5 gün önce doktor Ek-11 A çalışabilir kağıdı verdi ve giriş-çıış saatleri yazıyordu.

Başa Dön

Mesaj 25 Eki 2010, 18:04 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

bizim idareciler hastanenin kağıt vereceğinden bahsediyor şimdi durum ne olacak acaba?
Uygulama okadar saçma benim doktorla 9:45 randevum var. okula gitmem 45 dakika hastaneye gelmem 45 dakika şimdi 9:45 randevum var nasıl olacak anlamıyorum. çok saçma...

Başa Dön

Mesaj 25 Eki 2010, 18:07 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Hocam yönetmelik diyor ki fiili derse girilmediği takdirde ekders kesilir. Bunu idareciler farklı yorumluyorlar ancak kesilmesi gerekiyor.

Başa Dön

Mesaj 25 Eki 2010, 18:21 
Site Gezgini
Site Gezgini
Kullanıcı avatarı

Ben cuma günü doktora gittim. Okula reçetenin fotokopisini getirdim ve müd. yard. daha önce öğretmen kurul toplantısında müdür bein söylediği gibi beyanla birlikte reçeteyi verdim
Beyanda ise sadece .............. tarihinde .......................... kurumunda ayakta tedavi gördüğümü beyan ederim yazdım

Başa Dön

Mesaj 25 Eki 2010, 18:41 
Aktif Üye
Aktif Üye

En sağlam belgesii ayda 4 defaya kadar sevk alınca ekders kesilmezki geçen yıldan beribu böyle..Hastalığım nedeniyle sıkılıkla doktora gitmeme rağmen ücretim kesilmedi hiç....

T.C.

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI

Personel Genel Müdürlüğü

Sayı: B.08.0.PGM.0.23.01.02.32-2207/73665 27/08/2009

Konu: Ek ders ücreti

………………… VALİLİĞİNE

(İl Millî Eğitim Müdürlüğü)

İlgi:Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar.

Bakanlığımıza bağlı eğitim kurumlarında görevli yönetici ve öğretmenler ile merkez ve taşra teşkilâtının diğer görevlilerinin aylık ve ek ders ücreti karşılığında okutacakları veya okutmuş sayılacakları haftalık ders saatlerinin sayısı, ders görevi alacakların nitelikleri ve benzeri diğer hususlar, 16/12/2006 tarihli ve 26378 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan 1/12/2006 tarihli ve 2006/11350 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile 01/07/2006 tarihinden itibaren yürürlüğe konulan ilgi Karar ile belirlenmiştir.

Bilindiği gibi, 10/5/2008 tarihli ve 26872 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan 18/4/2008 tarihli ve 2008/13567 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yapılan değişiklikle söz konusu Karar'ın 16'ncı maddesinin (b) bendinde yer alan "ve bir ayda dört günü geçmemek üzere ayakta görülen tedavi nedeniyle" ibaresi madde metninden çıkarılmıştı.

Bu değişikliğin iptali istemiyle açılan davada Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulunca verilen 18/6/2009 tarihli ve YD. İtiraz No: 2009/121 sayılı kararla söz konusu değişikliğin yürütülmesi durdurulmuştur. Dolayısıyla, ilgi Karar'ın 16'ncı maddesinin (b) bendi hükmü değişiklikten önceki; "İl düzeyinde millî ve mahallî bayramların kutlamaları için kurulan hazırlık komitelerinde görevlendirilen yönetici ve öğretmenler, millî ve mahallî bayramların hazırlık çalışmalarına katılan yönetici ve öğretmenler, söz konusu bayramların hazırlık çalışmalarına ve törenlerine sınıf veya okul bütünlüğünde katılan öğrencilerin öğrenim gördüğü eğitim kurumlarının yönetici ve öğretmenleri ile millî bayramlar nedeniyle tatil edilen günlerde ve bir ayda dört günü geçmemek üzere ayakta görülen tedavi nedeniyle ders görevlerini yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim ve hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar." şekliyle uygulanmak durumundadır.

Bu çerçevede;

1)Sözü edilen yargı kararının verildiği tarihten itibaren olmak üzere yönetici ve öğretmenlerden bir ayda dört günü geçmemek üzere il içinde veya dışında olduğuna bakılmaksızın ayakta görülen tedavi nedeniyle ders görevlerini yerine getiremeyenler, yine bu günlerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim ve hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılacaklardır.

2)Ayakta görülen tedavinin bir ayda dört günü geçmesi halinde, dört günden fazla olan günler için ders ve ek ders görevi yapılmış sayılmayacaktır. Diğer taraftan, 657 sayılı

Devlet Memurları Kanunu'nun 105'inci maddesine göre yatarak görülen tedavi süreleri raporlu olarak değerlendirildiğinden, yatarak görülen tedavi süreleri bu dört günün içinde değerlendirilmeyecek, dolayısıyla yatarak görülen tedavi günleri için de ders ve ek ders görevi yapılmış sayılmayacaktır. Bakmakla yükümlü olunan aile fertlerine hastalıkları sırasında refakat edilmesinde de aynı şekilde ders ve ek ders görevi yapılmış sayılmayacaktır.

3)375 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'nin ek 3'üncü maddesine göre ek ödemeden yararlanamayan personel kapsamında olan ilgi Karar'ın 10'uncu maddesinin 1 'inci fıkrasının (a) ve (b) bentlerinde unvanları sayılan personelin ek ders ücreti ödemeleri, bu yazıda yapılan açıklamadan bağımsız olarak değerlendirilecektir.

Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

Necmettin Yalçın

Bakan a.

Genel Müdür

Başa Dön

Mesaj 25 Eki 2010, 22:23 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

7.30 da okul başlıyor hastahaneye saat 8.30 da gittim 9 da çıktım.bu durumda ne olacak.okula gidip dersemi gireceğim

Başa Dön

Mesaj 26 Eki 2010, 07:52 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

ey1983 yazdı:
7.30 da okul başlıyor hastahaneye saat 8.30 da gittim 9 da çıktım.bu durumda ne olacak.okula gidip dersemi gireceğim

Devlet memuru olarak o saatlerde ya sağlık kurumunda ya da okulda bulunman gerekir. Ama muayenen 9.00 da bitmiş ise, kendini iyi hissetmen için geçen süre+yol süresini de hesaba katarak okula saat 11.00 a kadar ulaşabilirsin sanırım.

Başa Dön

Mesaj 26 Eki 2010, 08:07 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

bende de aynı durum söz konusu. geçen cuma günü okula geldim, ilk saat derse girdim ancak rahatsızlanınca 2.derse giremedim doktora gittim. tabi o halde tekrar okula gelmedim eve gittim. çalışabilir kağıdında ise çıkış saati 9:20 gibi gözüküyor. o saatten sonra tekrar okula mı gelmem gerekirdi? eve gittiğim için suçmu işlemiş olurum ve de ücret konusu ne olacak? bu konuda net bilgiye sahip arkadaşlar varsa görüşlerini bekliyorum. çünkü birazdan müdür yardımcısıyla bu konu yüzünden birbirimize girebiliriz :(

Başa Dön

Mesaj 26 Eki 2010, 08:09 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

sağlık kurumunun verdiği çalışabilir kağıdı kalktı artık. ayakta tedavi gördüyseniz okulda ayakta tedavi beyan formu doldururyorsunuz. ayrıca girmediğiniz derslerin ücretleri kesilir.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 23 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri