Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 24 mesaj ] Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
  Bt ve Yazılım Yeni Öğretim Programı Yayınlandı.
Mesaj 16 Eyl 2012, 16:08 
Aktif Üye
Aktif Üye

Arkadaşlar TTKB yeni derse ilişikin öğretim programı yayınladı. Alınan kurul kararına göre derse ilişkin kitap hazırlanmamasına karar verilmiş. Dersi neye göre işleyecez buyurun burdan yakın. Duyurular bölümünden yeni öğretim programını indirebilirsiniz.

http://ttkb.meb.gov.tr/

Başa Dön

Re: Bt ve Yazılım Yeni Öğretim Programı Yayınlandı.
Mesaj 16 Eyl 2012, 16:22 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Kitabı ne yapacağız zaten seçilmez bile demişlerdir.

Başa Dön

Mesaj 16 Eyl 2012, 16:41 
Aktif Üye
Aktif Üye

Arkadaşlar bu yeni öğretim programında kendilerince 4 başlık altında konuları toplamışlar. Yıllık plan bu program doğrultusunda mı yapılacak?

Başa Dön

Mesaj 16 Eyl 2012, 16:52 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF

yok artık..

Başa Dön

Mesaj 16 Eyl 2012, 17:28 
Site Gezgini
Site Gezgini

2. Uniteye bakalım. Konularda: facebook twitter youtube bloklar vs.den bahsediliyor. Acaba oradakilerin kaçını okuldan açabiliyoruz? Kitap da yok, boş geçer bu dersler...

Başa Dön

Mesaj 16 Eyl 2012, 17:32 
Aktif Üye
Aktif Üye

Arkadaşlar 5. sınıfta dersi seçen bir öğrenci aynı dersi 6. sınıfta seçtiğinde aynı içeriği mi görmüş olacak. Yeni öğretim programından anladığım bu. Eskisi gibi Basamak değilde bütün olarak hazırlanan program her yıl tekrar edecek. Zaten diyorlardı ya seçen bir daha seçebilecek diye. Bu durumda bir kere seçen bir daha seçmez bu dersi geçmiş olsun hepimize.

Başa Dön

Mesaj 16 Eyl 2012, 17:33 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

hakkaten okulda linkin bile açılmıyor, demekki artık açılacak. :p

Başa Dön

Mesaj 16 Eyl 2012, 17:34 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

anadolu_bote yazdı:
Arkadaşlar 5. sınıfta dersi seçen bir öğrenci aynı dersi 6. sınıfta seçtiğinde aynı içeriği mi görmüş olacak. Yeni öğretim programından anladığım bu. Eskisi gibi Basamak değilde bütün olarak hazırlanan program her yıl tekrar edecek. Zaten diyorlardı ya seçen bir daha seçebilecek diye. Bu durumda bir kere seçen bir daha seçmez bu dersi geçmiş olsun hepimize.

hocam öğrenci alıyorsa anlat 4 yıl programlama, guru olsun çocuk dersin gerekliliği çıksın ortaya.

Başa Dön

Mesaj 16 Eyl 2012, 17:44 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Bu sene program sadece 5 ler için uygulanacak,

6-7-8 ler aynen devam edecek

seneye 5-6, sonra 5-6-7, sonra 5-6-7-8 veeeee bt için son, artık kimse seçmez bu dersi :)

Başa Dön

Mesaj 16 Eyl 2012, 17:56 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

benim anladığım eski öğretim programı 1-8 kademeli olarak kaldıralacak, çünkü 5.sınıftan itibaren var bt dersi....ortaokul öğretim programı konacak ve o işlenecek....ders kitabı hazırlanmamasından kastı 5.sınıflar için kitap basılmayacak, ki konjentür gereği kuran dersi varken bt zaten seçilmez. 3 yıl sonra tam olarak 4-4-4 uygulamaya girmesiyle birlikte fatih projesi de tamamen yaygınlaşmış olacak ve bizleri derslerimizden alarak EĞİTİM KOÇU(!) olarak okullara servis edecekler ve dersimiz tarihe karışacak...başka bir ihtimal mantıklı gelmiyor bana

Başa Dön

Mesaj 16 Eyl 2012, 18:07 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

mnn yazdı:
yok artık..

yok artık lebron james :puhaha:

Başa Dön

Mesaj 16 Eyl 2012, 18:08 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

anadolu_bote yazdı:

hocam bu şartlar altında bir seçen bir daha yanımıza uğramaz artık.

Başa Dön

Mesaj 16 Eyl 2012, 18:17 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Ortaokul ve İmam Hatip Ortaokulu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi ( 5, 6, 7 ve 8. Sınıflar) Öğretim Programı

Eklentiler:
Eklenti Dosyanın Yasal Olmadığını Düşünüyorsanız, Lütfen Bildiriniz...!
[380.09 KiB]
bilisimteknolojileri_ortaokul.rar

346 kere indirildi

Mesaj 16 Eyl 2012, 18:21 
Aktif Üye
Aktif Üye

computing yazdı:
anadolu_bote yazdı:

hocam bu şartlar altında bir seçen bir daha yanımıza uğramaz artık.

Evet öyle görünüyor. Zaten gereksiz olarak adı çıkan dersimiz her yıl aynı şeyler anlatılıyor denilerek daha da önemsiz bir duruma gelecek malesef.

Başa Dön

Mesaj 16 Eyl 2012, 18:25 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

elrond yazdı:
benim anladığım eski öğretim programı 1-8 kademeli olarak kaldıralacak, çünkü 5.sınıftan itibaren var bt dersi....ortaokul öğretim programı konacak ve o işlenecek....ders kitabı hazırlanmamasından kastı 5.sınıflar için kitap basılmayacak, ki konjentür gereği kuran dersi varken bt zaten seçilmez. 3 yıl sonra tam olarak 4-4-4 uygulamaya girmesiyle birlikte fatih projesi de tamamen yaygınlaşmış olacak ve bizleri derslerimizden alarak EĞİTİM KOÇU(!) olarak okullara servis edecekler ve dersimiz tarihe karışacak...başka bir ihtimal mantıklı gelmiyor bana

hadi Kuran dersini seçtiler diyelim 8 saat seçmelinin tamamı mı Kuran.
Unutmayınki öğretmeni olmayan okullar, bu dersi okutacak öğretmen olmadığı için seçmiyordu. Seçtikleri zaman öğretmenin verileceğini bilmeyen aptal müdürlerde var. Şu anda bize düşen öğretmeni olduğumuz okullarda bu dersi ne yapıp ne edip seçtirmeli. Buradan idarecilere kızıyoruz ama ben formatörlük yapacağım hocam boşuna ders seçmeyin diye telkinde bulununan onlarca bt öğretmeni biliyorum. 2 tane bt öğretmeni olan büyük bir okulun idarecisi bile öğretmenimiz yok bu dersi seçmeyin diye telkinde bulunduklarını eski velilerimden öğrendim. Uyanık olalım arkadaşlar. Formatörlük belası yüzünden derslerimizin alınmasına ses çıkarmadınız, şimdi çok şükür ki bir çok ilde formatörlük yok bari şimdi derslerimizin arkasına düşelim.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 24 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 78 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri