Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 41 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
  Re: BT Öğretmenlerinin Birçoğu Kendini Geliştirmiyor
Mesaj 11 Oca 2017, 21:21 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

1-İlk önce müfredatın değişmesi lazım. Sonuçta sen bir öğretmen olarak müfredatı işlemek zorundasın.
2- Çoğu okulda bilgisayarlar labı yok ya da teknik olarak yetersiz
3- Her branşta o tür öğretmenler var. Kendini geliştirememek bizim branşa has değil
4- Scratch, Arduino,Tinkercad ve App Inventor gibi programları bilip bunlarla gerçek hayatta bir şey yapamazsın, ama c,c#,java,android,grafik tasarım bilirsen bunlar işe yarar. Yararı yok mu elbet var ama zevk meselesi.
5- Genelleme yapmanız doğru değil. Ben tanıdığım çoğı branştaşımla gurur duydum bu konuda
6- Çoğumuz branşımızın başına gelenler yüzünden soğumuş durumda
7- İlgisini başka yerlere verip başka yerlerden kendini geliştiren çok kişi tanıyorum. Bunlardan biri benim. 4 yıllık tarih okudum şimdi de yüksek lisans yapıyorum. Ama kendi branşımda da her yıl üzerine bişeyler katıyorum
8- Bu işler biraz da kişisel ve vicdani işler...Memur zihniyeti insanlara malesef rastlıyoruz onlar için yapcak bir şey yok..

Başa Dön

Mesaj 11 Oca 2017, 21:35 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Konu başlığındaki birçoğu ifadesini kesinlikle doğru bulmuyorum.

Başa Dön

Mesaj 11 Oca 2017, 21:49 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

Koca ülkede herkes kendini geliştiriyor da bir bt öğretmenlerinin çoğu geliştirmiyor öyle mi? Sen etrafına biraz daha iyi bakmayı dene sayın hocam.

Buraya bakarlar mı :?:

Başa Dön

Mesaj 11 Oca 2017, 21:53 
Süper Üye
Süper Üye

haklısın hocam herkes kendini geliştirirken biz geliştiremedik.burda yazar sağda solda dillendirirsen birde bakarsın bu konuda başımıza bi işler açılır

Başa Dön

Mesaj 11 Oca 2017, 21:57 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

omd yazdı:
Koca ülkede herkes kendini geliştiriyor da bir bt öğretmenlerinin çoğu geliştirmiyor öyle mi? Sen etrafına biraz daha iyi bakmayı dene sayın hocam.

:+1:

Hizmetli işten kaçtığı için şube müdürünün araçtan eşya indirdiğini gördü bu gözler. Kendini geliştirmeyi geçtim, herkes işini yapsın yeter.

Başa Dön

Mesaj 11 Oca 2017, 22:04 
Aktif Üye
Aktif Üye

Emin olun hocam adı belli olan bir branşımız olsa rahat olsak bu branşın yapamayacağı hiçbir şey yoktur.En çok içimi acıtan çoğu branşın bizden daha değerli olması halbuki bu branşların çoğundan daha yüksek puanlarla üniversiteyi kazandık ama şimdi ne olacak acaba bu sene okul açılır da memleketime gidebilir miyim norm fazlası mı olacağım derdindeyiz.Keşke her sene yeni birşey dersimizle ilgili değişmese de daha iyi ve yenilikçi projeler yapsak.

Başa Dön

Mesaj 11 Oca 2017, 22:44 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Siniflarda hep şunu gormusumdur en cok sikayet eden en sorunlu tiplerdir,birisi birisini sikayet ediyorsa kesin kendisi bi işler ceviriyordur ve o kisinin uzerinde olur gozlerim ( buyuk ve kucuk resim ;) )
Ozetle sayin kultur ve bilgi pitircigi arkadasim ornek ol feyz alalim senden,birilerinin uzerine basip kendini birsey gibi gostermeye calisma ,cocukluk yasinda gecmis ergenlik yasinda

Başa Dön

Mesaj 11 Oca 2017, 22:53 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Guzelgunler yazdı:
Bence her koyun kendi bacağından asılır. Kişi bir işi yapmak istiyorsa her türlü yapar. Bence nacizane fikrim başkalarını değiştirmekle uğraşmayın kendi işinize bakın. Her branşta vardır böyle kişiler her öğretmenin kendini geliştirmesi gerek bunu sadece bilişim branşına (hem de büyük çoğunluğa) indirgemeniz çok yanlış

Arkadasimada katiliyorum :+1:

Her yerde çürük elma vardir

Başa Dön

Mesaj 11 Oca 2017, 23:11 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

Hiç merak etmeyiniz yakın zamanda BİLİŞİM diye bir bölüm branş kalmayacak milli eğitimde.
Üst düzey alakadar birinden duyumdur; Bilişim öğretmenlerinin idari kadroya alınmaları için çalışmalar başlayacak.
Çok yakın bir zamanda sıkılmaya zamanımız olmayacak, ders saati, norm filan dert olmayacak. Tüm bilişimciler Müdür Yardımcısı gibi çalışacak.
Artık devamsızlık girer dururuz. Bakarsınız Kurum Mebbis şifresi dahi bize zimmetlenir...

Başa Dön

Mesaj 11 Oca 2017, 23:31 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF

dorian yazdı:
Hiç merak etmeyiniz yakın zamanda BİLİŞİM diye bir bölüm branş kalmayacak milli eğitimde.
Üst düzey alakadar birinden duyumdur; Bilişim öğretmenlerinin idari kadroya alınmaları için çalışmalar başlayacak.
Çok yakın bir zamanda sıkılmaya zamanımız olmayacak, ders saati, norm filan dert olmayacak. Tüm bilişimciler Müdür Yardımcısı gibi çalışacak.
Artık devamsızlık girer dururuz. Bakarsınız Kurum Mebbis şifresi dahi bize zimmetlenir...

onlar düşünmeden sınava girip müdür yardımcısı oldum, kafam çok rahat, en azından ne olduğum belli oldu saygınlığımız oldu :)

Başa Dön

Mesaj 11 Oca 2017, 23:36 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Birbirimize saygılı olsak öncelikle; forum, öğretmen forum sitesi ,ergen sitesi değil, kaliteyi çok düşürüyoruz.

Başa Dön

Mesaj 12 Oca 2017, 00:27 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

Gelecek yıldan itibaren programlarda yoğun algoritma ve kodlama olduğu için herkes mecbur o programları az çok öğrenecek.
Ha ? Laboratuvarı bilgisayarı olmayana ne olacak ? işte eşitsiz dağılımın sonucu malesef ..

sorun sadece bt öğretmenlerinde değil kendini geliştirmeyen matematik öğretmeni, sınıf öğretmeni, fen öğretmeni, beden, resim ..........

Başa Dön

Mesaj 12 Oca 2017, 08:34 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

Kendini geliştirmeyen öğretmen desek yada kendini geliştirmeyen X mesleğine sahip insan desek tamam ama yargısız infazda son nokta bir tespit bence...

Başa Dön

Mesaj 12 Oca 2017, 08:43 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

Ortaokula gelmiş ve hala 4 işlem becerisini kazanamamış...Bunu da bırakın okuma ve yazma noktasında dahi sıkıntılı öğrenciler varken, dersimizin ne olduğu belli değilken (ne müfredatı, ne ders kitabı...vs), bunun üzerine idare dahil tüm okul personeli tarafından tamirci olarak algılanıp davranılırken, Bt lab. ları kapatılmış ya da yetersizken; kendi branştaşımızın kalıp bunları görmeden kendimizi geliştirmediğimiz eleştirisi hiç uygun olmamış hatta haddinden fazla acımasız ve yersiz olmuş.

Başa Dön

Mesaj 12 Oca 2017, 08:49 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

Öğrencilerimizin çokça yaptığımız bir tespit vardır. Öğrenciler kendilerini değersiz hissediyorlar aile ve çevreden değer görmediğini düşünüyorlar. Başarı nedir bilmiyorlar başarmanın nasıl bir duygu olduğu konusunda haberleri yok. İşte tüm bu tespitler biz BT öğretmenleri içinde geçerli bence. Kendimizi önemsiz ve değersiz görme(meb tarafından böyle muamele görmemiz sonucunda) bunun sonucunda bir süre sonra 'saldım çayıra mevlam kayıra' durumuna geçme söz konusu. BT öğretmenleri olarak bir çoğumuz kendini geliştirmiyor değil birçoğumuz motivasyonunu kaybetmiş durumda.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 41 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot], kemal_ari, mcm2276, ziyaunal ve 140 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri