Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 115 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Sonraki
Yazar Mesaj
  Re: BRANŞ DEĞİŞİKLİĞİ
Mesaj 05 Ara 2009, 21:26 
Aktif Üye
Aktif Üye

ben de düşündüm branş değiştirmeyi, tömerin ingilizce diploması var ama ingilizce öğretmenliğine geçmek için kpds'den 85 almış olmak ve bazı üniversitelerin 2000-3000ytl fiyat aralığında değişen kurs sonucu alınan ingilizce öğretmenliğini sertifikasını almış olmak gerekli bi de kpss puanı.....
başvuru için:
1. kpds'den 85puan üstü belgesi
2. ingilizce öğretmenliği sertifikası(bazı üniversiteler veriyor)
3. kpss puanı
4. eğitim fakültesi mezunu olmak

Başa Dön

Mesaj 05 Ara 2009, 21:31 
Aktif Üye
Aktif Üye

kpds'den çoğu ingilizce öğretmeni alamıyorken ben nasıl alacağım 85 puanı dedim........teknik servisçiliğe devam artık son çare.....

Başa Dön

Mesaj 05 Ara 2009, 21:38 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

fırtına086 yazdı:
kpds'den çoğu ingilizce öğretmeni alamıyorken ben nasıl alacağım 85 puanı dedim........teknik servisçiliğe devam artık son çare.....

:+1: :D

Başa Dön

Mesaj 05 Ara 2009, 21:40 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF

üniversite de o kadar fizik kimya aldık. fen ve teknoloji bıranşına geçsek pek yabancılık çekmeyiz aslında

Başa Dön

Mesaj 06 Ara 2009, 03:02 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

ingilizce öğretmenliği ve bilişim teknolojileri öğretmenliğine artık alan dışı atama yapılmayacak:

İngilizce Öğretmenliğine %100 İngilizce eğitim yapılan farklı bölüm mezunları (örneğin İngilizce Tarih bölümü gibi) ile herhangi bir öğretmenliği kaynak bir bölümden mezun olup KPDS'den en az B (80) seviyesinde puan alıp İng. öğr. sert. alanlar (Almanca ve Franzıca Öğr. dahil) artık atanamayacak.

Elektronik Öğretmenliği ile Elektronik ve Haberleşme Öğretmenliği mezunları artık Bilgisayar (BT) Öğretmenliğine atanamayacak.

M.Niyazi Saral

Başa Dön

Mesaj 06 Ara 2009, 20:07 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Hocam 2006 şubat atamasıyım tam tarihini hatırlamasamda ilk dönemimde okula bir yazı gelmişti konu branş değişikliğiydi ve burda hangi branşlarla hangi branşların değişebileceği yazıyodu..
Tabi kendi branşım kaldı aklımda sadece :) bilgisayar öğretmenleri ilköğretimde Teknoloji tasarım öğretmeni olabiliyordu fakat daha sonra hiç öyle bir yazı gelmedi..
2006 martta zorunlu hizmet değişmişti D E bölgeleri çıkmıştı.. şimdi 2010 için zorunlu hizmet değişikliği konuşuluyo belki yine yapılır bi branş değişikliği..

Başa Dön

Mesaj 06 Ara 2009, 21:31 
Site Gezgini
Site Gezgini

Arkadaşlar bu konuda genel kanı ve diğer yolların kapası olamasından dolayı tek çare öss gibi görünüyor. Peki bu durumda ikinci bir eğitim fakültesi sonucunda o branşa geçiş nasıl olacak. tekrar atama mı olacak yoksa branş değişikliği şansı olacak mı? bunları da düşünmek lazım. kaybedecek zaman yok. zaman kıymetli. bu konuyuda değerlendirelim. aklı selim ve istişarede yararlar var.

Başa Dön

Mesaj 06 Ara 2009, 21:39 
Aktif Üye
Aktif Üye

ben de bilgisi olan arkadaşlara bir soru yöneltecektim
açık öğretim fakültesi ingilizce öğretmenliği konusunda
bu bölüm aslında hiç fena diil ama derslere katılmak mecburi mi? hem nasıl kazanılır bu bölüm
nette araştırma yaptım ama etrafında bu bölümü okumuş konu hakkında da bilgisi olanlar varsa açıklarsa daha yardımcı olurlar
şimdiden teşekkürler...

Başa Dön

Mesaj 06 Ara 2009, 22:22 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

merve_eagle yazdı:
bu bölüm aslında hiç fena diil ama derslere katılmak mecburi mi? hem nasıl kazanılır bu bölüm
nette araştırma yaptım ama etrafında bu bölümü okumuş konu hakkında da bilgisi olanlar varsa açıklarsa daha yardımcı olurlar
şimdiden teşekkürler...

bizim okula staja geliyorlar hocam haftaiçi sorar buraya yazarım cevabı..

Başa Dön

Mesaj 06 Ara 2009, 23:53 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

mgkmgk yazdı:
Arkadaşlar meslek lisesine kaçmaya çalışın

Hiç tavsiye etmiyorum. Meslek lisesinde sorumlu olduğunuz ders sayısı ve bilgisayar sayısı çok daha fazla. Günde 10 ders saati var. Haftada en az 40 saat derse girmek zorundasınız. Bunun üzerine klüp, sınıf rehberliği, koordinatörlük vs vs.

Ben meslek lisesindeyim, bende branş değiştirmeyi düşünüyorum. Artık mesleğimden iyice soğudum. Yürümüyor okulda bir türlü işler. Her akşam eve gelince bilgisayar başında çalışmaktan bıktım. Hergün okula gittiğimde bozulan, virüs bulaşan bilgisayarlardan derslerimi doğru düzgün yapamıyorum. Lab'ları birden fazla bilgisayar öğretmeni kullanıyor, kimin ne yaptığı belli değil.

Sıkıldım artık bu meslekten. Meslek liselerinde bilgisayar öğretmenlerinin girmesi gereken ders saati sayısı acilen düşürülmesi lazım. Hersene farklı bir derse giriyorum.Geçen sene girdiğim dersler ile bu sene girdiğim dersler tamamen farklı. Okulda hem teknik servis dalına ait çeşit çeşit derslere, hemde web tasarım dalına ait çeşit çeşit derslere hergün hazırlanmak zorundayım. Hergün Akşam 5'de okuldan çıkıyorum, ertesi günki derse hazırlanacak zaman kalmıyor. Evde aileme çocuğuma zaman ayıramıyorum. Benim çook zamana ihtiyacım var çoook. Hergün işten eve gergin bir şekilde geliyorum. Hala şu saatte yarınki Web Tasarım ve programlam dersi için çalışmalar yapıyorum.

Birkaç gün sonra proje yarışmasına katılmak için proje geliştir diyor müdür. Geçen sene aklıma birşey gelmişti yapmıştık. Bu sene ortada bir fikir yok. Hadi fikir buldum ne zaman hazırlayacağım nasıl yapacağım, kafayı toparlayıp nasıl bide bu işler ile ilgileneceğim. Hergün koşturmaca.

Herkes harikalar yaratmamamızı bekliyor. Ama nasıl olacak bu iş bilmiyorum.

Başa Dön

Mesaj 07 Ara 2009, 09:25 
Aktif Üye
Aktif Üye

Arkadaşlar 2 yıllık açıköğretimin herhangi bir bölümüne başvurun, okula gitmeden sadece sınavlara girerek bitirebilirsiniz zaten, daha sonra dikey geçişle istediğiniz branşa geçip 3.sınıftan başlayabiliyorsunuz. DGS, öss ile aynı sayılır ama 2 yıllık mezunlarının çoğu kazanamıyor, bu bir avantaj olabilir.
ÖSS ile bir bölüm kazanıp sonra 4 sene okumak çok zor ama anlattığım yolla 2 sene okuyarak aynı sonuca ulaşmak mümkün. Bende branş değişikliği düşünüyorum. Matematik ya da Fen ve Teknoloji düşünüyorum.

Başa Dön

Mesaj 07 Ara 2009, 10:12 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

arkadaşlar bence fazla bartıyorsunuz...bende formatör öğretmenim ama hiçte sizin bahsettiğiniz gibi bir sıkıntım yok...bence tek sorun 8-5 olması...onun haricinde herşey normal...

Başa Dön

Mesaj 07 Ara 2009, 11:09 
Süper Üye
Süper Üye

Bence formatörlüğü zorlaştıran idare ya da bizim tavırlarımız. Mesela benim okulumda bütün öğretmenlere görev verirken gönüllü olup olmadığını bi yoklarlar. çünkü gönülsüz yapılan işten hayır gelmeyeceğini bilirler ve personele görevinden başka iş vermezler.
çoğu arkadaşım idarenin yapması gereken işleri yapıyor ama bana bunu hiç teklif etmediler bile. Bazen memur bana kendi görevlerini bilgisayarla ilgili diye yıkmaya çalışır ama hiç yanaşmam. Üşenmekten değil alıştırmamak lazım maalesef elimizi verince kolumuzu kaptırıyoruz. Yaparsam da görevim olmadığını ama yardım amaçlı yaptığımı dile getiriyorum çok teşekkür ederiz falan filan diyorlar.
Ama anlattıklarınıza göre bazı idareciler var ki herşeyi yaptırmak istiyorlar bu da insanı yıldırır tabiki.
Teknik altyapı da önemli. Allaha şükür bilgisayarlarımız iyi sene başında da okuldaki bütün bilgisayarlarla (57 pc)yakından ilgilendim. Güzel bir sistem kurup gerekil programları yükleyip imajlarını aldım. Ekim ortalarına kadar çok yoğundum ve yoruluyorum ama şimdi o kadar rahatım ki o zamandan beri bir kere bile format atmadım yani sistem tıkır tıkır işliyor sadece çıkan ufak tefek problemlere müdahale ediyorum.
Aslında okulum evime biraz uzak tayin istemek istiyorum ama kurulu sistemimin olması, o kadar emek vermiş olmam beni engelliyor açıkcası...

Başa Dön

Mesaj 07 Ara 2009, 12:05 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

okyanus41 yazdı:
ben fen teknoloji öğretmeniyim ve malesef formatörüm. yeni bir okula gidince, odada bilgisayar görünce yanımdaki ilk kişiye orada duran kutu da ne yeniyo mu diyeceğim :D

:alkis: :alkis: :alkis:

KESILIR, BELKI, FAKAT ÇEKMEYE GELMEZ BOYUNUM..."

Başa Dön

Mesaj 07 Ara 2009, 12:22 
Aktif Üye
Aktif Üye

missilver yazdı:
merve_eagle yazdı:
şimdiden teşekkürler...

bizim okula staja geliyorlar hocam haftaiçi sorar buraya yazarım cevabı..

teşekkürler hocam
merakla beklicem......

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 115 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: kaybil ve 149 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri