Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 9 mesaj ] 
Yazar Mesaj
  Bir Okul Kantincisinin Yaptıkları
Mesaj 28 Mar 2010, 19:38 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarıKayıt: 02 Eyl 2007, 21:04
Mesajlar: 3825Basın okullarda öğretmenlerin yaptığı en küçük bir olayı abartarak ana sayfadan veriyor. Alıntı kısımdaki gibi daha ciddi olayları ise önemsiz başlıklarla geçiştiriyor.
Daha önce de okul servis şoförleri içerisinde tecavüz gibi suçlardan sabıkalı kişilerin olduğu açıklanmıştı.
Okullarda kantin ve servis ihaleleri yapılırken okul müdürlerinin firmalarla ilişkilerine çok dikkat edilmeli. Müfettiş ve kaymakamın ihale vermeyin dediği kişiye okul müdürü yine de ihaleyi vermiş.
İstanbul için yeni kantin ihalesi 31 Mayısta yapılacak. Bu sefer okul müdürlerinin il mem uyarılarını ne kadar dikkate alacaklarını göreceğiz.

Alıntı:
İstanbul Taksim’de, 4 bin 500 öğrencinin aynı kampus içerisinde okuduğu bir ilköğretim okulu ve bir lisenin kantinini işleten Ş.A.’nın, bekâretini bozduğu 15 yaşındaki lise 1. sınıf öğrencisi ile evlendirilerek hapse girmekten kurtarıldığı ortaya çıktı.

Aynı okulda, bir kadın öğretmenle ilişkisi olan, bir başka öğretmeni de taciz ettiği için hakkında dava açılan Ş.A.’nın, bakanlık müfettişleri raporuyla okuldan uzaklaştırılması istendi. Ancak kantinci ihaleleri kazanarak işletmeciliğe devam etti.

İKİ ÖĞRETMEN TACİZE FAZLA DAYANAMADI

İstanbul Taksim’deki bir ilköğretim okulu ve lisenin ortak kullandığı bahçedeki kantini işleten Ş.A.’nın 5 yıl önce, lise 1. sınıf öğrencisi ile ilişkiye girdiği haberleri yayılmaya başlanınca, olaya önce ilköğretim müfettişleri ardından da Milli Eğitim Bakanlığı müfettişleri el koydu.

Habertürk’ün haberine göre; 15 yaşındaki liselinin ifadesi alındı.Müfettişlerin “Bu adamı okuldan atın” raporuna ve Kaymakamın da “tekrar ihale vermeyin” demesine rağmen, kantinci ihaleyi yeniden kazanarak okulda işletmeciliğe devam etti. Yasalara göre; reşit olmayan öğrenci koruma altına alınması gerekirken, o dönem 15 yaşında olan liseli kızın, 33 yaşındaki kantinci Ş.A. ile ailesinin de rızasıyla evlendirildiği ortaya çıktı. Genç kız okulu bıraktı.

2.5 YILLIK BİR AŞK DAHA

Bu soruşturma sürerken, kantinci Ş.A.’nın bu kez okulun ilköğretim bölümünde görev yapan öğretmen Ö.T. ile de 2.5 yıla yakın ilişki yaşadıkları anlaşıldı. Ş.A.’nın evliliğini öğrenen öğretmen Ö.T., bu evliliğe karşı çıkmasına rağmen ilişkisini bir müddet daha sürdürdü. Ancak daha sonra Ş.A. ile yollarını ayıran öğretmen Ö.T., şunları söyledi: “Kantinci Ş.A. ile 2.5 yıl süren aşk ilişkimiz oldu. Sonra sevmediğimi anladım, olumsuz davranışlarından dolayı ilişkimi bitirdim.” Öğretmen Ö.T., talebi doğrultusunda başka bir okula gönderildi.

TACİZ İDDİASI DA VAR

Kantincinin üçüncü olayı, 2008 yılında bir başka öğretmenin taciz şikâyetinde bulunmasıyla ortaya çıktı. Öğretmen V.Z., kantincinin kendisine okul ortamında cinsel tacizde bulunduğunu iddia ederek polise başvurdu. Bunun üzerine kantinci hakkında cinsel taciz iddiasıyla savcılıkça soruşturma başlatıldı. Taciz mağduru olduğunu ileri süren kadın öğretmen, yaşananlardan sonra İstanbul’un başka bir ilçesine tayinini istedi ve okuldan ayrılmak zorunda kaldı. Tüm bu yaşananlardan sonra, kantinci hakkında taciz suçlamasıyla dava açıldı. 2008’de açılan bu dava henüz sonuçlanmadı. Müfettişler, kantinci ile Okul Müdürü A.Ç. arasındaki menfaat ilişkisini de ortaya çıkardı. Ş.A.’nın Müdür A.Ç.’ye hediye takım elbiseler aldığı ve birlikte bar, pavyon, gece kulübü gibi mekânlarda eğlenmeye gittiklerini saptadı. Soruşturma sonunda müfettişler, A.Ç. hakkında “Müdürlük yapamaz” raporu verdiler. Müdür, başka bir okula gönderildi.

PARAYI BASTI, İHALEYİ YİNE KAZANDI

Okuldaki olaylar nedeniyle okul müdürü ve iki kadın öğretmen başka okullara gönderilirken, Ş.A., ilişkiye girdiği 15 yaşındaki liseli kız ile evlenince sabıkasız göründü ve soruşturmalardan kurtuldu. Her yıl ihaleye girerek okul kantininin işletmesini alan Ş.A.’nın evliliği devam ediyor.

KANTİNCİ HAKKINDA MÜFETTİŞ RAPORU:

Bakanlık müfettişleri bir dizi olayın yaşandığı okulla ilgili raporlarında, kantinci ile ilgili “ahlak dışı” davranışlar tespit ettiklerini belirtti. Raporda, okul ve öğrenciler üzerinde ahlaki yönden olumsuz tavır ve davranışlarda bulunduğu gerekçesiyle kantinci Ş.A.’nın okul dışına çıkarılması gerektiği de belirtildi. “Gizli” yazışmayla Ş.A.’nın davranışlarının genel etik kurallarına uygun olmadığına, işletmeciliğinin devam etmesinin ciddi sorunlar yaratacağına da vurgu yapıldı. Kantinci Ş.A.’nın S.A. ile ilgili ifadesinde, “Ben ona para almadan yiyecek veriyordum. O da bana, elma gibi şeyler getiriyordu” dediği öğrenildi. Rapordaki tespitlere rağmen Ş.A. okul kantinini işletmeye devam etti.

OKULLARDA ‘TEMİZ SİCİLLİLER DE TAKİBE ALINDI

İstanbul’daki 3 bin 500 okulda görev yapan 233 kantincinin “cebren ırza geçme, küçük yaşta çocuğa taciz-tecavüz, küçükleri baştan çıkarma, adam öldürme, uyuşturucu bulundurma-satma, kumar oynatma, kasten adam yaralama, kalpazanlık, kaçakçılık, terör örgütü üyeliği, sahtecilik, yağma, fuhuş, hırsızlık, dolandırıcılık, kız-kadın ve erkek kaçırmak” gibi ağır suçlara karıştığının ortaya çıkmasından sonra Milli Eğitim Müdürlüğü, resmi kayıtlarda sabıkası olmayan ama kamu vicdanında mahkûm olan kişilerle ilgili araştırmalarını derinleştirdi. İstanbul’daki okullarda kantin ihalesi 31 Mayıs 2010 günü yapılacak. İhale öncesi kantincilerle ilgili durumlar için önlem alan İstanbul Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, 23 Mart 2010 tarihinde Teftiş Kurulu Başkanlığı’na resmi bir yazı gönderdi. Yıldız, daha önceden sabıkası olsun ya da olmasın, denetlensin veya denetlenmesin kantinlerde çalışan bütün kantin işletmecisi ve tüm yardımcı personel hakkında tek tek inceleme yapılıp 9 Nisan 2010 tarihinde kadar hazırlanan raporun kendilerine sunulmasını istedi. Şimdi gözler ikinci kantin raporuna çevrildi.

Alıntı http://www.hurriyet.com.tr/gundem/14243859.asp?gid=373

_________________
Delikanlılık Demek;
Ne Racon Kesmek, Ne Adam Dövmek, Ne Adam Öldürmek
Ne de İçki İçip sağa Sola Sataşmaktir...
Delikanlılık Demek Koltuğunun Altına Bir Ekmek Alıp Evinin Yolunu Tutmaktır.


Başa Dön
   
 
  Re: Bir Okul Kantincisinin Yaptıkları
Mesaj 29 Mar 2010, 09:35 
Aktif Üye
Aktif ÜyeKayıt: 24 Eyl 2009, 14:28
Mesajlar: 136:?


Başa Dön
   
 
  Re: Bir Okul Kantincisinin Yaptıkları
Mesaj 29 Mar 2010, 10:30 
Aktif Üye
Aktif ÜyeKayıt: 16 Eki 2009, 23:21
Mesajlar: 193Burası Türkiye


Başa Dön
   
 
  Re: Bir Okul Kantincisinin Yaptıkları
Mesaj 29 Mar 2010, 10:51 
Aktif Üye
Aktif ÜyeKayıt: 04 Kas 2007, 20:00
Mesajlar: 158hiç şaşırmadım desem :o


Başa Dön
   
 
  Re: Bir Okul Kantincisinin Yaptıkları
Mesaj 29 Mar 2010, 10:55 
Site Gezgini
Site GezginiKayıt: 21 Şub 2008, 22:56
Mesajlar: 42Normaldir öğretmen değil ya o bakımdan kücük puntoladla yazılır. Tasrif etmiyom


Başa Dön
   
 
  Re: Bir Okul Kantincisinin Yaptıkları
Mesaj 29 Mar 2010, 22:11 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarıKayıt: 03 Eki 2009, 01:24
Mesajlar: 517bu okula gitmiştim. arkadaşlar o kantinciden birşey almıyorlardı. pis kokular hissetmiştim o zaman da. kantincilerin hepsi kapsamlı incelemeye alınmalı bence...

_________________
R 1 3 5
╚╬╬╬
. 2 4 6


Başa Dön
   
 
  Re: Bir Okul Kantincisinin Yaptıkları
Mesaj 29 Mar 2010, 22:22 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarıKayıt: 07 Ağu 2007, 01:42
Mesajlar: 1174
Konum: www.bilgisayarbilisim.netMilli Eğitim'in öğretmenden başka kime sözü geçer ki?

Anket sorusu :
Bunları yaptığında başı en çok ağrıyacak kimdir?

a) Öğrenci
b) Öğretmen
c) Hizmetli
d) Kantinci

_________________
"Memurlar hiç başaramazlar. Onlar kağıtlar, belgeler, dilekçeler arasında sıkışıp kalmışlar ve dünyanın gerçeklerini unutmuşlardır."
GOGOL
"bizler hamd edelim, onlar HAM etsinler"


Başa Dön
   
 
  Re: Bir Okul Kantincisinin Yaptıkları
Mesaj 29 Mar 2010, 22:26 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarıKayıt: 25 Eyl 2008, 08:54
Mesajlar: 964bunlar kansız arkadaş...öğretmenin aşk ilişkisi varmış böyle dangalaklık olur mu!!!
Allah akıl versin

_________________
ELEKTRONİK MEZUNLARININ TEKNİK ÖĞRETMENLİK HAKLARININ GERİ ALINMASINDA ÇABA GÖSTEREN TÜM ARKADAŞLARA TEŞEKKÜRLER


Başa Dön
   
 
  Re: Bir Okul Kantincisinin Yaptıkları
Mesaj 29 Mar 2010, 22:42 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarıKayıt: 02 Eyl 2007, 21:04
Mesajlar: 3825erdcan yazdı:
bunlar kansız arkadaş...öğretmenin aşk ilişkisi varmış böyle dangalaklık olur mu!!!
Allah akıl versin

Bu olayda en çok sinirime giden, o kişi ile aşk yaşayan bir bayan öğretmen olması. Öğrenciler küçük, ergen ya da cahil bunu anlayabiliriz de bir öğretmen nasıl kendini bu duruma düşürebiliyor.
Olaydaki okul müdürü için de başka şey söylemeye gerek yok. Benzer versiyonları her yerde karşımıza çıkıyor.

_________________
Delikanlılık Demek;
Ne Racon Kesmek, Ne Adam Dövmek, Ne Adam Öldürmek
Ne de İçki İçip sağa Sola Sataşmaktir...
Delikanlılık Demek Koltuğunun Altına Bir Ekmek Alıp Evinin Yolunu Tutmaktır.


Başa Dön
   
 
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 9 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: erben23, ihtaner ve 114 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz


Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-


Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri