Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 611 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1 ... 37, 38, 39, 40, 41
Yazar Mesaj
  Re: Bilişimcilerin karşılaştığı trajikomik olaylar[tek başlık]
Mesaj 06 Ara 2016, 12:51 
Site Gezgini
Site Gezgini

Geçenlerde hizmetli "Hocam siz bu işlerden iyi anlıyorsunuz üçlü prizi bozulmuş şununla değiştirirmisin" diye bir talepte bulundu. Sağolsun severler beni:):)

Başa Dön

Mesaj 06 Ara 2016, 13:34 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Gittiğim bir okulda hocam gelmişken sınıftaki bilgisayara bakıverin 1 haftadır internet yok dediler. Öğretmen arkadaşla sınıfa vardık ağ kablosu müdür odasından önce sınıftaki bir switch cihazına, switcten de bilgisayara gidiyordu. Sorun ne olabilir? Switch cihazının güç kablosu duvardaki prize takılı değildi. Switch'e elektrik gelmiyordu. :) Prize taktım, internet de geldi. Öğretmen de aramızda kalsın dedi. :) O günden beri bir sır aramızda :)

Başa Dön

Mesaj 06 Ara 2016, 13:47 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Müdür yazıcıdan çıktı alamamış beni çağırdı. Yazıcı ekranındaki yazı her şeyi açıklıyordu "NO PAPER".

Başa Dön

Mesaj 06 Ara 2016, 14:00 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

bir gun farkli bir bolum (elk.) ogrencileri bizim lab. da iken iceri bir girdim kizin biri butun tuslari sokmus klavyedeki. neden soktun diye sordugumda hocam bu bozulmus bastigimdan farkli harfler cikiyor dedi.

bir keresinde de lab. da odev arastirmak icin geldigini soyleyen bir ogrenci internette buldugu yaziyi painte aktarmaya calisiyordu (lise).

bizim cocuklar zehir gibi bilg. biliyor, ne gerek var dersinr diyenler cocuklarinin sadece facebookta gezdiginden bihaberler malesef.

Başa Dön

Mesaj 06 Ara 2016, 20:44 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Yeni öğretmeniz, 12-13 sene evvel, nasıl oldu bilmiyorum, hatırlamıyorum ,1.sınıflara bilgisayar dersi veriyorum( ilkokul bir) :puhaha: , idare seçmeli ders mi diye mi verdi nasıl böyle bir şey yaptın inanın hatırlamıyorum, biz de çok acemiyiz girdik derse. Çocuğun birine , şuraya tıkla diyorum, çocuk ekrana tık tık diye vurmaz mı :puhaha: Bir süre sonra müfettiş geldi , sen nasıl girersin bu derse dedi ,o da kafayı yedi :P

Başa Dön

Mesaj 07 Ara 2016, 23:26 
Site Gezgini
Site Gezgini

erakcora yazdı:
Yeni öğretmeniz, 12-13 sene evvel, nasıl oldu bilmiyorum, hatırlamıyorum ,1.sınıflara bilgisayar dersi veriyorum( ilkokul bir) :puhaha: , idare seçmeli ders mi diye mi verdi nasıl böyle bir şey yaptın inanın hatırlamıyorum, biz de çok acemiyiz girdik derse. Çocuğun birine , şuraya tıkla diyorum, çocuk ekrana tık tık diye vurmaz mı :puhaha: Bir süre sonra müfettiş geldi , sen nasıl girersin bu derse dedi ,o da kafayı yedi :P

Error!!!!404 Not Found

Başa Dön

Mesaj 08 Ara 2016, 00:28 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Atandigimin ilk haftalariydi okuluna gittim dersimin boş olduğu bi zaman nöbetçi öğrenci geldi hocam mudur sizi çağırıyor dedi bende gittim mudur dediki hocam bilgisayar çalışmıyor kasanın tuşuna basıyorum açılmıyor sorun büyüktü bende dedim hocam bilgisayarın fişini prize taktiniz mi hiç bakmadan dedi. Ben prize baktım şok oldum uzatmalı prizin fişi dışarıda. mudur masasına prize bakinca kıpkırmızı oldu.

Başa Dön

Mesaj 08 Ara 2016, 00:30 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

erakcora yazdı:

Ben birşey anlamadım. Vah o öğrencilerin haline. Bende Error!

Başa Dön

Mesaj 08 Ara 2016, 09:58 
Yeni Üye
Yeni Üye

unutamadıklarımdan..

O zamanlar lisede görev yapmaktayım. Okulun formatör öğretmeniyim. Yeni atanmış edebiyat öğretmeni yanıma telaşla gelerek " hocam sınav yapıcam bu ders, acil fotokopi lazım" dedi. Beraber çıktık fotokopi odasına. Elektrik kesilmiş..hocamız ısrarla cok acil bekliyorum hocam ,öğretmenler odasındayım diyor. Ben ısrarla elektrik yok diyorum...

cvp: "fotokopi makinesi elektrikle mi çalışıyordu!!! " :?

Başka bir hocamız da projeksiyonu açmış duvarda mavi ekran .. odama bir öğrenci göndermiş , bir sorun olduğu düşüncesiyle sınıfa gittim. Hocamız çaresiz bekliyor.. baktım kasa çalışmıyor. tamamen bozuk sanmıştım ki "POWER" düğmesine basınca çalıştı. :D

şaşkınlıkla bana bakan coğrafya öğretmeni :" hımmm buraya basıcaz , öyle mi ?? " !!! :?

aklıma geldikçe hala gülerimmm :))

Başa Dön

Mesaj 08 Ara 2016, 10:38 
Site Gezgini
Site Gezgini
Kullanıcı avatarı

suatozt yazdı:
2006 yılı göreve yeni başlamışım. Çaylaklık günlerimizin gördüğüm ve göreceğim en değerli en baba insanlardan biri olan müdürümüzle güzel geçiyodu. Takiiii :)
ana sınıfı öğretmenimiz elinde klimanın uzaktan kumandasıyla geldi.
- Hocam beni müdür bey gönderdi. Klima çalışmıyor. Bilgisayarcı halleder dedi.
- İyi de hocam ben ne anlarım klimadan. Ver şu kumandayı biraz da ben kurcalayım. Belki düzelir.
Ana sınıfına indik. Tam kurcalarken, bi arkadaş ziyaretime gelmiş. başka bi bilgisayar öğretmeni. Kardeşinin de klime servisi var. Telefon ettik hemen geldi sağolsun. Klimayı bir güzel çalışır hale getirdi ve tek kuruş ta para almadı. Tam arkadaş klimayı halletti ve müdür bey geldi.
- Noldu hocam halloldumu. Hocam sağolsun hocamızın arkadaşı klima servisiymiş. Halletti.
- Müdür gülerek. Ben demedimmi bilgisayarcı halleder diye. Bu adamları hafife almayın boş değil bunlar boş değil....... :)

boş değil bunlar boş değil :puhaha: :puhaha:

Başa Dön

Mesaj 08 Ara 2016, 11:16 
Site Gezgini
Site Gezgini
Kullanıcı avatarı

bu sayfayı okuyordum derse girmeden şuan dersteyim iki dakika önce lise bir öğrencisiyle aramızda geçen geçen bir olay
öğrenciler geldi oturdular, sınıfta aralarda dolaşıyorum ,
öğrencinin biri
-hocam bilgisayar açılmıyor????
tabi ben yanına gittim baktım güç düğmesine basmamış.
YARIM Dönemdeyiz ve karşılaştığım probleme gülsem mi ağlasam mı bilemedim..... :shock: :?

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 611 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 37, 38, 39, 40, 41

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: 2011fettah, ahmetismet, alonecan, btr23, karakartall, mudamet, murat_124, S_RD_R, zech ve 200 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri