Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 69 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
Yazar Mesaj
  Re: Altın hesabı hakkında bilgisi olan var mı?
Mesaj 13 Ağu 2011, 14:09 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

http://www.isbank.com.tr/content/TR/Fiy ... 3-269.aspx

İşbankasında da mesai saatlerinde alış satış arası 1 TL kadar fark oluyor. Gram altının yanına Cumhuriyet altını olarak da alabiliyorsunuz. 6,6 gr sayılıyor.

Delikanlılık Demek Koltuğunun Altına Bir Ekmek Alıp Evinin Yolunu Tutmaktır.

Başa Dön

Mesaj 13 Ağu 2011, 15:02 
Aktif Üye
Aktif Üye

bu gibi farkalar çok olmaz sen tam altının rekor kırdığı dönemde yani alımların rekor düzeyde olduğu dönemde sbakmışsın bu durum en geç 1 gün sonra düzelir bankalar tını merkez bankasından alır ve satar bu farkı koymasının neden altının rekor seviyeye çıktığı zaman satışları bir nebze kontrol altında tutmak aksi taktirde bankalar çok zarar eder eee bankalarda kendilerini korumak zorunda hiçbir banka müşterisi için çalışmaz. düzenli takip edildiği zaman altınhesabı faydalıdır. ben 28 gram altınla 4 günde 300 lira kar yaptığımı bilirim ama altınına sağlam yükselmesi lazım.

Başa Dön

Mesaj 14 Ağu 2011, 00:45 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

cooolllooo yazdı:
.. bu farkı koymasının neden altının rekor seviyeye çıktığı zaman satışları bir nebze kontrol altında tutmak aksi taktirde bankalar çok zarar eder eee bankalarda kendilerini korumak zorunda hiçbir banka müşterisi için çalışmaz. ....

Bildiğim kadarıyla banka kendi kesesinden değil, Altın borsasından alıyor, aradaki fark da komisyon.. . Bankaların günlük alım ve satım sınırı var.

Başa Dön

Mesaj 14 Ağu 2011, 01:11 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

iş bankası kullanıyorum altın alış satış arasında mesai saatleri içerisinde 60 kuruş fark oluyor en fazla 1 tl fark oluyor diyenler nasıl söylüyor anlamıyorum yoksa iş bankası bana mı çalışıyor :)

Başa Dön

Mesaj 16 Ağu 2011, 19:42 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

Ziraat Bankası aldığınız altınları kendi bünyesinde saklamak için günlük komisyon alıyor.
Ekteki dosyada hesaplama işlemi ve komisyon tutarını içeren örnek bir excel dosyası var.

Eklentiler:
Eklenti Dosyanın Yasal Olmadığını Düşünüyorsanız, Lütfen Bildiriniz...!
[5.94 KiB]
ALTIN_SAKLAMA_KOMISYONU_HESAPLAMA.rar

121 kere indirildi
Başa Dön

Mesaj 17 Ağu 2011, 00:02 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

hemenyardim hocam, bende şimdi buna baktım, anlamaya çalışıyordum. saklama komisyonu adıyla bir nevi hesap işletim ücreti alıyorlar.

Başa Dön

Mesaj 17 Ağu 2011, 00:39 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

Birde ben bu işlere yabancı olduğum için sorayım:

Altın hesabı açtırınca vadeli hesap açtırma zorunluluğu mu var? (ziraat bankası yaptı) Yoksa beni mi keklediler?

Yükselmek için kanat yetmez, Uçmayı bilmek gerek!

Başa Dön

Mesaj 17 Ağu 2011, 00:41 

hayır hocam yok,altın hesabı vadesiz hesaptır, vadeli olursa vade bitimine kadar işlem yapamazsın ki anlamı kalmaz.en azından bank asya da böyle

Başa Dön

Mesaj 17 Ağu 2011, 00:46 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

Hayır altın hesabım öyle onda sıkıntı yok ancak bunu yapabilmem için vadeli hesap açmam lazım dediler bende iyi madem dedim açtırdım...

Yükselmek için kanat yetmez, Uçmayı bilmek gerek!

Başa Dön

Mesaj 18 Eyl 2011, 11:47 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Arkadaşlar ziraat bankasından binde 7 gibi bi para kesildiğini öğrendim. Geçen ziraat bankasından bi kişiyle görüştüm ve bunu doğrulardı. Bu binde 7 rakamı ile Altın Saklama Komisyonu aynı mı? ben hala bu bankalara güvenemiyorum. Nede olsa banka diyorum kaz gelecek yerden tavuk esirgemez diyorum. bu şekilde geçen Şubattan bu yana altın almadım, parayı bank asyaya yatırdım. 6 ayda 10bin tl ye 320 tl getiri sağlanmış, 70 tl de kesinti yapmışlar. Keşke altın alsaymışım. Ama son pişmanlık fayda vermiyor. Şimdi altın hesabı açtırdım ama hala alım yapmadım. Ne yapmamı önerirsiniz, bekleyeyim mi, yoksa bıu hafta içi alayım mı?

Başa Dön

Mesaj 18 Eyl 2011, 12:24 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

tuana1981 yazdı:
Arkadaşlar ziraat bankasından binde 7 gibi bi para kesildiğini öğrendim. Geçen ziraat bankasından bi kişiyle görüştüm ve bunu doğrulardı. Bu binde 7 rakamı ile Altın Saklama Komisyonu aynı mı? ben hala bu bankalara güvenemiyorum. Nede olsa banka diyorum kaz gelecek yerden tavuk esirgemez diyorum. bu şekilde geçen Şubattan bu yana altın almadım, parayı bank asyaya yatırdım. 6 ayda 10bin tl ye 320 tl getiri sağlanmış, 70 tl de kesinti yapmışlar. Keşke altın alsaymışım. Ama son pişmanlık fayda vermiyor. Şimdi altın hesabı açtırdım ama hala alım yapmadım. Ne yapmamı önerirsiniz, bekleyeyim mi, yoksa bıu hafta içi alayım mı?

Bankasya'da bahsini ettiğiniz kesinti değil, vergi. Kar payı üzerinden vergi ödemek zorundasınız. Şöyle açıklayayım. 1 aylık oranlar üzerinden. (Yıllıkta ve uzun vadede sizin oranınız %90'lara geliyor hatırladığım kadarı ile) Şirketin o ay yaptığı kar oranına göre sizin yatırdığınız paraya kar payı uygulanıyor. (Kar-zarar ortaklığı) Bu kar payının %80'i sizin %20'i bankasyanın. Ayrıca siz %80'lik kısmın vergisini, bankasya da %20'lik kısmın vergisini ödüyor. Çünkü ortada bir kazanç var. Otomatik faturanız varsa da hesap işletim ücreti ödemiyorsunuz. Ama altın hesabında sadece alım satım yapıyorsunuz. Kar payı hesaplarında da hesap işletim yok. Ben 3 senedir elimde biriken ufak miktarları bile bankasyada değerlendirdim. Altın hesabı da ücretsiz. Yani ne komisyon ne de işletim ücreti var. 2 aydır kullanıyorum.

Altın alma konusunda bir şey diyemeyiz. Global piyasalardaki iyi ve kötü haberlere göre sık sık değişiyor. Geçen hafta onsu 1760'lere düşünce 2 gr aldım :D Artacağını umarak. cuma günü 1810'dan kapattı. Hafta içi bakalım ne olacak. Belli olmaz. Düşedebilir çıkadabilir.

Her zaman söylüyorum ülkemizdeki altın fiyatı uluslarasa ons fiyatına bağlı olduğu gibi dolara da bağlı olduğu için iki bilinmeyenli denklem... Dolar hızlı iner-çıkar ons sabit kalır altın fiyatı yine oynar. Doları da takip etmek gerekiyor. Dolarda yabancı yatırımcının borsada alım-satımına bağlı. Onu da takip etmek gerekiyor. Yani çok bilinmeyenli denklem. Tutturabilene helal olsun.

Altının bu kadar yükselebileceğini bilseydi herkes altına yatırım yapardı... Ya düşseydi... :D Zaten adamın içini bu yiyor ya... Ya düşerse. Bankasya'da bu risk çok az. Bankanın zarar etmesi. 3 yıl önce kar oranı 11'lerdeydi şimdi 5-6 civarı. 10 yıldır hiç bir ay zarar etmemiş. Biraz daha garanti... Ama altın düştüğünde altın almak uzun vadede mantıklı gibi görünüyor.

http://www.biltektasarim.com

Başa Dön

Mesaj 26 Eyl 2011, 14:03 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

altın bugun itibariyle 90 lardan 97 lere yükseldi. alım zamanı mı acaba?

Başa Dön

Mesaj 26 Eyl 2011, 16:29 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

ziraatte kasa kiralanıyor.. tüm bankalarda altın hesabı var. kuvette altına altın veren hesap var birde..

konu-disi-anasayfa-son-konularda-gosterilmez-f265/polis-logosu-eylemi-t113023.html

Başa Dön

Mesaj 26 Eyl 2011, 16:57 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

tuana1981 yazdı:
Arkadaşlar herkese selamlar... Altın hesabı hakkında bilgi almak istiyorum. Ziraat bankasındaki görevliye sordum "altın hesabı borsa gibidir, sürekli takip etmen gerekir, hiç tavsiye etmem" dedi. Ben bankada paranın tl olarak kalmasındansa altın gramı olarak kalmasını istiyorum. Birde bu altın hesabı bankadan bankaya değişiyor mu? yani her bankada işleyiş farklı mı? Şimdiden teşekkürler

Ziraat bankasındaki altın hesabı gram altın cinsinde değil hocam. Altın fonu oradaki. Siz bunu belirterek tekrar sorun :)

İş bankasını tavsiye ederim gram cinsinden alıp satabiliyorsunuz. Kredi kartından yada hesaptan duzenli alım talimatı verebilirsiniz.

Delikanlılık Demek Koltuğunun Altına Bir Ekmek Alıp Evinin Yolunu Tutmaktır.

Başa Dön

Mesaj 26 Eyl 2011, 17:00 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

technolog yazdı:
tuana1981 yazdı:
Arkadaşlar herkese selamlar... Altın hesabı hakkında bilgi almak istiyorum. Ziraat bankasındaki görevliye sordum "altın hesabı borsa gibidir, sürekli takip etmen gerekir, hiç tavsiye etmem" dedi. Ben bankada paranın tl olarak kalmasındansa altın gramı olarak kalmasını istiyorum. Birde bu altın hesabı bankadan bankaya değişiyor mu? yani her bankada işleyiş farklı mı? Şimdiden teşekkürler

Ziraat bankasındaki altın hesabı gram altın cinsinde değil hocam. Altın fonu oradaki. Siz bunu belirterek tekrar sorun :)

İş bankasını tavsiye ederim gram cinsinden alıp satabiliyorsunuz. Kredi kartından yada hesaptan duzenli alım talimatı verebilirsiniz.

tamer paraları nerde sakladığın belli oldu :)

Ve o bir gün bitince tek söylediği şey"BUNA DA ŞÜKÜR" olurmuş

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 69 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 23 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri