Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 11 mesaj ] 
Yazar Mesaj
  Halk Eğitimi Merkezi Yıl Sonu Zümresi Olan Var mı?
Mesaj 13 Haz 2011, 13:20 
Aktif Üye
Aktif Üye

Halk Eğitimi Merkezi yıl sonu zümresi olan arkadaşlar paylaşabilir mi?

Başa Dön

Re: Halk Eğitimi Merkezi Yıl Sonu Zümresi Olan Var mı?
Mesaj 13 Haz 2011, 13:22 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

biz yılsonu zümremizi diğer okullarla yapıyoruz gidip imza atıp geliyoruz...

Başa Dön

Mesaj 13 Haz 2011, 13:25 
Aktif Üye
Aktif Üye

O ilçe zümresi bide kurumda olacakmış onu istiyor...

Başa Dön

Mesaj 13 Haz 2011, 14:39 
Aktif Üye
Aktif Üye

Arkadaşlar kimsede yokmu acaba...

Başa Dön

Mesaj 13 Haz 2011, 14:56 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

GÜNDEM MADDELERİ
1.Açılış ve yoklama,
2.2010-2011 Eğitim Öğretim yılına ait alınan kararların gözden geçirilerek varsa uygulanmayan kararların araştırılması ve alınacak tedbirlerin değerlendirilmesi,
3.2010-2011 Eğitim Öğretim yılına ait öğrenci başarılarının değerlendirilmesi,
4.Dersin işlenişinde uygulanan yöntemler, karşılaşılan sorunlarla ilgili alınacak önlemlerin görüşülmesi,
5.Hazırlanan yıllık planların ve ders planlarının değerlendirilmesi yapılarak amacına ulaşıp ulaşmadığının belirlenmesi ile varsa eksikliklerin giderilmesi için alınan önlemlerin görüşülmesi,
6.Ölçme ve değerlendirmede birlik ve beraberliğin sağlanıp sağlanmadığının gözden geçirilmesi, yazılı sınavlarda sorulan soruların görüşülmesi, sınavların değerlendirme ölçütlerinin görüşülmesi,
7.Diğer zümre öğretmenleriyle yapılması planlanan işbirliğinin yapılıp yapılamadığının görüşülmesi, yapıldı ise faydaları yapılmadıysa nedenlerinin araştırılması,
8.Öğretim metot ve tekniklerinin saptanması,
9.Ders araç – gereçleri, öğretim materyalleri, çevrede yararlanılabilecek kaynakların görüşülmesi,
10. Dilek, temenniler ve kapanış.

Gibi bişeyler olabilir kanımca tabi burdaki ders yerine kurs deriz, aççılan kurslar çeşitleri öğrenci başarıları, devamsızlık sorunu, açılması planlanan kurslar ekleyip bitirmek lazım...

Başa Dön

Mesaj 13 Haz 2011, 15:27 
Aktif Üye
Aktif Üye

rasim535 yazdı:
GÜNDEM MADDELERİ
1.Açılış ve yoklama,
2.2010-2011 Eğitim Öğretim yılına ait alınan kararların gözden geçirilerek varsa uygulanmayan kararların araştırılması ve alınacak tedbirlerin değerlendirilmesi,
4.Dersin işlenişinde uygulanan yöntemler, karşılaşılan sorunlarla ilgili alınacak önlemlerin görüşülmesi,
5.Hazırlanan yıllık planların ve ders planlarının değerlendirilmesi yapılarak amacına ulaşıp ulaşmadığının belirlenmesi ile varsa eksikliklerin giderilmesi için alınan önlemlerin görüşülmesi,
6.Ölçme ve değerlendirmede birlik ve beraberliğin sağlanıp sağlanmadığının gözden geçirilmesi, yazılı sınavlarda sorulan soruların görüşülmesi, sınavların değerlendirme ölçütlerinin görüşülmesi,
7.Diğer zümre öğretmenleriyle yapılması planlanan işbirliğinin yapılıp yapılamadığının görüşülmesi, yapıldı ise faydaları yapılmadıysa nedenlerinin araştırılması,
9.Ders araç – gereçleri, öğretim materyalleri, çevrede yararlanılabilecek kaynakların görüşülmesi,

Gibi bişeyler olabilir kanımca tabi burdaki ders yerine kurs deriz, aççılan kurslar çeşitleri öğrenci başarıları, devamsızlık sorunu, açılması planlanan kurslar ekleyip bitirmek lazım...

Hocam çok teşekkürler ben bu maddeler doğrultusunda hazırlarım..

Başa Dön

Mesaj 22 Haz 2011, 19:49 
Aktif Üye
Aktif Üye

Halk eğitim sene sonu zümresi hazırlayan arkadaşlar buraya ekleyebilir mi?

Başa Dön

Mesaj 22 Haz 2011, 23:44 
Aktif Üye
Aktif Üye

esinsahan yazdı:
rasim535 yazdı:
GÜNDEM MADDELERİ
1.Açılış ve yoklama,

Hocam çok teşekkürler ben bu maddeler doğrultusunda hazırlarım..

Hocam hazırladıysaız burada paylaşabilirmisiniz?Teşekkürler...

Başa Dön

Mesaj 26 Haz 2011, 00:55 
Aktif Üye
Aktif Üye

2010-2011 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI
KUŞADASI HALK EĞİTİMİ MERKEZİ
BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ALANI ZÜMRE TUTANAĞI

Tarih : 10.06.2011
Yer : Kuşadası Halk Eğitim Merkezi Bilişim Teknolojileri Laboratuarı
Saat : 13:30

GÜNDEM

1) Açılış ve Yoklama
2) 2010–2011 Eğitim Öğretim yılına ait alınan kararların gözden geçirilerek varsa uygulanmayan kararların araştırılması ve alınacak tedbirlerin değerlendirilmesi.
3) Açılan kurslardaki başarı durumlarının değerlendirilmesi ve kursiyerlerin başarılarını arttıracak tedbirlerin alınması ile ilgili konuların görüşülmesi.
4) Derslerin işlenişi, kullanılacak yöntem ve tekniklerin, derslerde kullanılacak araç ve gereçlerin gözden geçirilmesi.
5) Uygulamada karşılaşılan güçlükler ve çözüm önerileri ile ders konularının işlenişinde dikkat edilecek hususlar.
6) 17.05.2011 tarih ve 2275 sayılı yönergenin ilgili maderlerinin incelenmesi.
7) Kursiyer merkezli eğitim ve eğitim kalitesinin arttırılması için alınacak tedbirler. Öğrenme güçlüğü çekilen konuların ve öğrenme güçlüğü çeken Kursiyerlerle ilgili yapılacak olan çalışmaların belirlenmesi.
8 Dilek, temenniler ve Kapanış.

1) Açılış ve Yoklama
10.06.2011 tarihinde Halk Eğitim Merkezinde Bilişim Teknolojileri Laboratuarında, saat 13:30 da yapılan toplantıda -------------------, ------------------- ve ---------------------------hazır bulunmuşlardır.
2) 2010–2011 Eğitim Öğretim yılına ait alınan kararlar Bilişim Teknolojileri öğretmeni Esin ŞAHAN tarafından okundu. Alınan kararlara uyulduğu görüldü.
3) Bilişim Teknolojileri Alanından; Temel Bilgisayar Okur Yazarlığı ve Bilgisayar Kullanım kursu olmak üzere iki farklı türde kurslar açılmıştır.
Toplam 178’ı erkek, 355’ü bayan, Toplam 533 kursiyer bilgisayar kurslarına katılmıştır.
Kursa katılan kursiyerlerden 92’i erkek ve 198’ü bayan olmak üzere toplam 290 kursiyer Kurs Belgesi almayı hak etmiştir.
Belediye işbirliği ile 9, Sivil Toplum Örgütleri ile 1, merkez binamızda ise 12 kurs olmak üzere 22 Bilgisayar Kullanımı Kursu ve 3 tane Temel Bilgisayar Okur-Yazarlığı kursu olmak üzere 25 kurs tamamlanmıştır.
Kurs başarılarının devam eden bölümde çok yüksek olduğu saptanmıştır. Aynı başarının şuan devam etmekte olan kurslarda ve önümüzdeki dönemdeki kurslar içinde devam etmesi için gerekli çalışmalar yapılacaktır.
4) Derslerin işlenişinde kavramların anlatılarak Kursiyerlere verilmesi, uygulama yöntemine ağırlık verilmesi, yeri geldikçe soru-cevap, gösterip-yaptırma ve araştırma yöntem ve tekniklerinin uygulanması kararlaştırıldı. Tüm modüllerin sonlarında yapılan uygulama etkinlikleri ile kursiyerlerin bilgileri ölçülmüştür. Ayrıca ...................... söz alarak; bu konuda en önemlisi, hangi yöntemin ya da hangi tekniğin uygulanması gerektiğini kurs ortamlarının belirlediğini ifade etmiştir.
Ders işlenirken uygulanan yöntem ve teknikler görüşüldü. Aşağıdaki yöntem ve tekniklerin uygulandığı görüldü.
•Konular projeksiyon yardımıyla anlatım, soru – cevap, tartışma ve uygulama metotları ile işlendi,
•Anlatım ve uygulamaya ağırlık verildi,
•Kursiyerlerin öğrendiklerini ifade edebilmeleri için kendilerine sorular yöneltip yanlış da olsa sözü kesilmeyip sonra düzeltme yapılarak kendilerine güven duygusunu kazanmalarına yardımcı olundu,
•Mümkün olduğunca Kursiyerlerin öğrendiklerini pekiştirmelerini sağlamak amacıyla uygulama yapmaları sağlandı.
5) Bilgisayar öğretmeni ............................... söz alarak; bilgisayar sınıfının Internet bağlantıları ile ilgili ve diğer donanımsal alanlarda hiçbir sorunla karşılaşılmamıştır. Modüllerdeki konuların işlenişinde bazı gruplarda uygulamada sıkıntılar yaşanmıştır. Sıkıntıların sebebinin de kursiyerler arasında hazır olunuşluk seviyesi olduğu anlaşılmıştır. Bu sorunun azaltılması için bazı gruptaki bilgisayar konusunda hiç bilgisi olmayanlara öncelikle belirli seviyeye getirerek ikinci bir kurs verilerek sağlanmıştır. Bu şekilde tüm aksaklıklar sıfıra kadar indirilmiştir.
6) ........................... söz alarak Çıraklık ve Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan 17.05.2011 tarih ve 2275 sayılı yönergenin;
Kursa kayıt, kabul, devam, devamsızlık konularıyla ilgili 14. Maddesinin 2. Bendine göre “Bir kursu başarı ile tamamlayan kursiyerlerden yeni açılan aynı tür ve seviyedeki bir kursa katılanlar bu haktan en fazla iki kez yararlandırılırlar”,
14. Maddesinin 4. Bendine göre “Modüler öğretim programlarının uygulandığı kurslarda, kursiyerler başarılı oldukları modüllerden muaf tutulur.”,
Buna göre;
a) Modüler öğretim programı uygulanan bir kursa devam eden kursiyer, kurs programının modüllerini tamamlamadan ayrıldığında daha sonra aynı kurs programını tamamlamak istediği takdirde eksik modüllerini tamamlayarak kursu bitirebilirler.
b) Modüler öğretim programı uygulanan bir kursu tamamlayan kursiyer, bir başka modüler kurs programına başladığında daha önceki aldığı kurs programı içerisinde yer alan aynı modüllerden muaf tutulur. Bu kursiyerler, kursun grup sayısı içerisinde gösterilir.
Başarının değerlendirilmesi ve belgelendirme konularıyla ilgili 16. Maddesinin 1. Bendine göre “Merkezde ve merkezin iş birliği ve gözetiminde düzenlenen bütün kurslarda başarının değerlendirilmesi ders öğretmeni tarafından yapılır.”
2. Bendine göre “Modüler öğretim programı uygulanan kurslarda her modülün sonunda değerlendirme yapılır. Modüller, öğrenme faaliyetlerindeki teorik ve uygulamalı tüm içeriği kapsadığından teorik/pratik ayrımı gözetilmeksizin tek değerlendirme yapılır.
Değerlendirme yapılırken ürün veya süreç de dikkate alınır. Değerlendirmeler ders öğretmeni tarafından Ek-10’daki forma işlenip imzalandıktan sonra merkez yönetimine teslim edilir.”
İlgili yönergenin ilgili maddeleri konulup kursiyerlere bilgi verilmesi konusunda bilgi verildi.

Ayrıca kurs öğretmenleri Kurs süresinin ilk 1/4'lük zaman diliminde uygulanacak olan KURSİYER MEVCUT DURUM ANKETİ ve Kurs sonunda uygulanacak olan KURSİYER MEMNUNİYET ANKETİ ’ni uygulamaları gerektiği dile getirildi.
7) Bilgisayar dersinin uygulamaya yönelik bir ders oluşu ve Kursiyer merkezli eğitim anlayışının uygulanabilmesi için öğretim anlayışı doğrultusunda, Kursiyerlerin isteklendirmelerinin (motivasyon) en üst düzeyde tutularak derslerde aktif olmaları sağlanmalı. Ders dışı saatlerde laboratuarların açık tutularak Kursiyerlerin kendilerini geliştirici çalışmalar yapmaları için çaba gösterilmesi kararlaştırıldı.
Başarıyı artıracak yöntemler görüşülerek aşağıdaki kararlar ittifakla alındı.
a) Ders, öncelikle Kursiyerlere daha fazla sevdirilmeli,
b) Ders işlenirken konu anlatım süresi kısa tutulmalı, daha çok uygulamaya yer verilmeli,
c) Ders işlenirken Kursiyerlerin derse iştirakleri sağlanmalı,
d) Başarısız Kursiyerlerle her fırsatta ilgilenmeli,
e) Bilgisayarda her Kursiyere zaman ayrılmalı, kalabalık sınıflarda mutlaka sıraya konulmalı,
f) Kursiyerlerin ilgileri doğrultusunda onlara yardımcı olunmalı,
g) Tespit edilen genel yanlışlıkların Kursiyerlere söylenilmesi.
8 Dilek ve Temenniler.
2011–2012 Eğitim ve Öğretim Yılının sağlıklı, daha başarılı ve daha verimli geçmesi temennisi ile toplantı kapatılmıştır.

Başa Dön

Mesaj 26 Haz 2011, 00:56 
Aktif Üye
Aktif Üye

Ardaşlar dosya olarak gönderemediğim için bu haliyle gönderiyorum umarım işinize yarar..

Başa Dön

Mesaj 30 Haz 2011, 09:43 
Site Gezgini
Site Gezgini
Kullanıcı avatarı

Teşekkürler. :+1:

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 11 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri