Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 26 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1, 2
Yazar Mesaj
  Re: 2012-2013 Anadolu Lisesi 10.sınıf BT Yıllık Planı lazım!
Mesaj 21 Eyl 2012, 19:40 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

backir yazdı:
Hocam 7-8 yıl önceki müfredatla ders işlemeye devam edersek zaten o öğrencilerden de motive olmasını beklelemek gerek... Herşey eğitim öğretim öğrenci için demeç vermeyi biliyorlar bende şöyle yapıyorum genelde zümreme şöyle bir madde ekliyorum

Madde 8. Derslerde okutulacak konuların öğretim programı çerçevesinde belirtilmesi: Öğretim programında okutulması belirtilen üniteler ve sırası şöyledir:

1. Bilgi teknolojisinin temel kavramları
2. Bilgisayarı kullanma ve yönetme
3. Kelime işlem programı
4. Elektronik tablolama programı
5. Veri tabanı programı
6. Sunu programı
7. İnternet ve iletişim

...... zümre başkanı, 2012 yılıyla birlikte ortaöğretim 5. sınıflarda Bilişim ve Yazılım dersi müfredatı konmasına rağmen ders programının 2005 yılından bu yana güncellenmemesi teknolojiyle büyüyen bu öğrencilerin ilgi, istek ve motivasyonuna azaltan nitelikte olduğunu belirterek, öğrencileri proje ve olimpiyatlara hazırlamanın yanı sıra motivasyonlarını ve yeteneklerini arttıracak nitelikte konular işlemek amacıyla programa eklemeler ve konu içeriklerinin düzenleme yapılmasına gerektiğini belirtti. Ayrıca öğrenciler diğer derslerde sunu hazırlama, ödevleri için araştırma yapma gibi etkinlikler gerçekleştirdiğinden sunu hazırlama programı ile internet ve iletişim konularının ilk verilen konular arasında olmasının uygun olacağını bildirdi. Öğrencilerin ihtiyaçları ve diğer derslerdeki durumu göz önüne alınarak ünite sıralamasının aşağıdaki şekilde olmasına ve yıllık planın buna göre hazırlanmasına karar verildi.
3. İnternet ve iletişim
4. Kelime işlem programı
5. Elektronik tablolama programı
6. Resim işleme ve düzenleme programı
7. Sunu programı
8. Video işleme ve düzenleme programı

Yada istediğiniz başka konuları ekleyip çıkartın

Yıllık planın altınada

"T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı’nın 14.07.2005 tarih ve 197 sayılı kararı ile kabul edilen Bilgi ve İletişim Teknolojisi dersi öğretim programının 11.09.2012 tarihli sene başı Bilgi ve iletişim Teknolojisi dersi zümre öğretmenler kurulu kararı sonucu belirtilen hususlar göz önünde bulundurularak değiştirilmesiyle planlanmıştır. " yazıp Müdüre de imzalatınca birşey olmaz bence. Olsa da çokta tındı şu durumumuzdan daha kötü ne olabilir ki :)

Backir hocam çok çok teşekkür ederim tam da istediğim buydu :)

Başa Dön

Mesaj 21 Eyl 2012, 19:41 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

sami55 yazdı:
xxxben yazdı:
arkadaşlar kararsız olduğum bir konuda sizlerin bilgisine başvurmak istiyorum; anadolu lisesinde görev yapıyorum ve word,excel powerpoint,internet konularının öğrencilerin daha çok işine yarayacağını ve access'ianlatsam bile kullanmayacakları için unutup gidecekler, o yüzden access'i yıllık plandan çıkarsam herhangibir teftiş vb. durumlarda sıkıntı olur mu?

Hocam bende bu sene sizin düşündüğünüz gibi düşünüyorum hatta yıllık planı hafta sonu hazırlamayı bile düşündüm. ama zümrede de böyle karar almadım şimdi birde sıkıntı olur mu diyede tereddüt ettim . Eğer bu şekilde yapmak için ne yapılacağını öğrenirsen cevabını bizede bildirirsen sevinirim hocam.

Hocam yukarda Backir hocamın yazdığı çok mantıklı ve resmi altyapısıda hazır :)
Öyle yapmaya karar verdim..

Başa Dön

Mesaj 21 Eyl 2012, 22:53 
Site Gezgini
Site Gezgini
Kullanıcı avatarı

Umarım işinize yarar... Zaten 3 kuruşluk keyfimiz kaldı dersimizde anlatanda zevk alsın anlayan da :)

Başa Dön

Mesaj 22 Eyl 2012, 19:19 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

teşekkürler hocam. ellerine sağlık

Başa Dön

Mesaj 22 Eyl 2012, 19:49 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

xxxben yazdı:
backir yazdı:
Hocam 7-8 yıl önceki müfredatla ders işlemeye devam edersek zaten o öğrencilerden de motive olmasını beklelemek gerek... Herşey eğitim öğretim öğrenci için demeç vermeyi biliyorlar bende şöyle yapıyorum genelde zümreme şöyle bir madde ekliyorum

Madde 8. Derslerde okutulacak konuların öğretim programı çerçevesinde belirtilmesi: Öğretim programında okutulması belirtilen üniteler ve sırası şöyledir:

3. Kelime işlem programı
4. Elektronik tablolama programı
5. Veri tabanı programı
6. Sunu programı
7. İnternet ve iletişim

...... zümre başkanı, 2012 yılıyla birlikte ortaöğretim 5. sınıflarda Bilişim ve Yazılım dersi müfredatı konmasına rağmen ders programının 2005 yılından bu yana güncellenmemesi teknolojiyle büyüyen bu öğrencilerin ilgi, istek ve motivasyonuna azaltan nitelikte olduğunu belirterek, öğrencileri proje ve olimpiyatlara hazırlamanın yanı sıra motivasyonlarını ve yeteneklerini arttıracak nitelikte konular işlemek amacıyla programa eklemeler ve konu içeriklerinin düzenleme yapılmasına gerektiğini belirtti. Ayrıca öğrenciler diğer derslerde sunu hazırlama, ödevleri için araştırma yapma gibi etkinlikler gerçekleştirdiğinden sunu hazırlama programı ile internet ve iletişim konularının ilk verilen konular arasında olmasının uygun olacağını bildirdi. Öğrencilerin ihtiyaçları ve diğer derslerdeki durumu göz önüne alınarak ünite sıralamasının aşağıdaki şekilde olmasına ve yıllık planın buna göre hazırlanmasına karar verildi.
3. İnternet ve iletişim
4. Kelime işlem programı
5. Elektronik tablolama programı
6. Resim işleme ve düzenleme programı
7. Sunu programı
8. Video işleme ve düzenleme programı

Yada istediğiniz başka konuları ekleyip çıkartın

Yıllık planın altınada

"T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı’nın 14.07.2005 tarih ve 197 sayılı kararı ile kabul edilen Bilgi ve İletişim Teknolojisi dersi öğretim programının 11.09.2012 tarihli sene başı Bilgi ve iletişim Teknolojisi dersi zümre öğretmenler kurulu kararı sonucu belirtilen hususlar göz önünde bulundurularak değiştirilmesiyle planlanmıştır. " yazıp Müdüre de imzalatınca birşey olmaz bence. Olsa da çokta tındı şu durumumuzdan daha kötü ne olabilir ki :)

Backir hocam çok çok teşekkür ederim tam da istediğim buydu :)

Hocalarım aman ha, talim terbiye kurulunca hazırlanmış öğretim programını zümre kararıyla düzenleyemezsiniz. Yıllık planda veri tabanı programını mayıs-haziran aylarına yerleştirin. Zümre tutanağınızdada bunun sebebini belirtin. İşte internet kullanımı ve araştırmalarının öğrenciler için yıl içindeki gerekliliği v.s. gibi sebeplerle ünitenin veri tabanı ünitesiyle yer değiştirilmesi uygun görülmüştür v.s. gibi. Ama sakın ola çıkarmayın... Müfettiş denetiminde eleştiriden kaçyımd erken dolusuna tutulmayın...

Başa Dön

Mesaj 23 Eyl 2012, 16:28 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

Ne diyeyim bizi bu hale getirenler utansın.

Bu arada 9. sınıflara ders seçilen var mı?

Gail

Başa Dön

Mesaj 23 Eyl 2012, 19:24 
Site Gezgini
Site Gezgini
Kullanıcı avatarı

zulfikar1985 yazdı:
Hocalarım aman ha, talim terbiye kurulunca hazırlanmış öğretim programını zümre kararıyla düzenleyemezsiniz. Yıllık planda veri tabanı programını mayıs-haziran aylarına yerleştirin. Zümre tutanağınızdada bunun sebebini belirtin. İşte internet kullanımı ve araştırmalarının öğrenciler için yıl içindeki gerekliliği v.s. gibi sebeplerle ünitenin veri tabanı ünitesiyle yer değiştirilmesi uygun görülmüştür v.s. gibi. Ama sakın ola çıkarmayın... Müfettiş denetiminde eleştiriden kaçyımd erken dolusuna tutulmayın...

Hocam dersi kimsenin taktığı yok ( bkz BIT lise müfredatı, formatörlük, ders saat sayısı... ) bari öğrencileri geliştirilim,ilgisini çekelim mutlu edelim biraz (o müfredat bir yılda haftada 2 saat dersle çok sıkıcı). Müfetttiş gelince beni denetlemiyor bile kaç kere sordum, gerek yok diyor geçiyorlar... Ne öğretmenler var ne plana uyuyor, ne ders anlatıyor onlara bir şey olmuyorsa ben dersin verimli olması için uğraşıyorsam problem başka yerde.
Kaldıki bizim alanda müfettişte yok.

Hem ben gerekli önlemimi aldım okul müdürü de onayladıysa oda onun sorunu.

Herkes yaptım oldu diyor. Bende yaptım oluyor... Hemde mis gibi

Başa Dön

Mesaj 24 Eyl 2012, 10:47 
Site Gezgini
Site Gezgini
Kullanıcı avatarı

Hocam çok teşekkürler.
Dersimize derman oldunuz. :++:

Başa Dön

Mesaj 24 Eyl 2012, 15:39 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

Teşekkür ediyorum Hocam, ellerinize sağlık.

Başa Dön

Mesaj 21 Eyl 2013, 10:42 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

metinozerin yazdı:
Umarım işinize yarar hocam. :)

Hocam ellerinize sağlık . teşekkür ederim. Yalnız bir nokta aklıma takıldı planda araç gereç bölümüne projeksiyon yazmışsınız okulunuzda veya lab. ınızda etkileşimli tahta yok mu ? Varsa projeksiyon kullanmak daha mı pratik. Sırf meraktan soruyorum yanlış anlaşılmasın.

Başa Dön

Mesaj 21 Eyl 2013, 10:43 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

kadirkayabey yazdı:
Ne diyeyim bizi bu hale getirenler utansın.

Bu arada 9. sınıflara ders seçilen var mı?

bizde seçmişler 2 saat olarak 1 + 1 olarak

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 26 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri