Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 55 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
Yazar Mesaj
  Re: Tableti 5 dakikada çözdüler(Kırdılar).Güvenlik sekmesi geldi
Mesaj 26 Mar 2014, 15:12 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

özel internet ağına bağlanarak facebook gibi uygulamaları google play den indirebiliyorduk zaten. EBA marketten uygulama inmiyor normal şartlarda.

Başa Dön

Mesaj 26 Mar 2014, 15:16 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

kasimyildizi yazdı:
Hocam biraz önce general mobile tablete Twitter ve FaceBook uygulamalarını yükledim. Hiç sorun çıkartmadı....

Eğer cihaz yönetimi uygulamanız hala aktifse ve MEB bir işi de doğru becerebiliyorsa sizin o twitter uygulamanız 3 vakte kadar silinecektir.
Aynı şekilde madem kurabiliyorsunuz puffin browser ı da kurun. İkisi de bir anda yok olduğu zaman beni anlayacaksınız.
Tabi dediğim gibi eğer cihaz yönetimi hala tabletinizde mevcutsa.

Başa Dön

Mesaj 26 Mar 2014, 15:18 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Hocam bu adres de iletişim bilgileri var;
http://eogrenim.meb.gov.tr/_layouts/15/ ... tisim.aspx

​​Tablet PC İşlemleri: ​Ertan KOCABAŞ​​ ​ekocabas@meb.gov.tr ​​ santral: 296 94 00 (Yeğitek Santral 9772- 9766)

Başa Dön

Mesaj 26 Mar 2014, 15:20 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Ayrıca şunu anlamakta da zorluk çekiyorum. Öğrenci tabletine hiçbir uygulamayı indirmeyecekse tablet ne işe yarayacak?

Başa Dön

Mesaj 26 Mar 2014, 15:23 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Ve şimdi tekrar denedim. Twitter uygulamasını ve puffin browserı yükleyebiliyorum. Bu 4. yükleyişim bakalım bu sefer kaç gün içinde silecekler? :)

Başa Dön

Mesaj 26 Mar 2014, 15:26 
Aktif Üye
Aktif Üye

boteakif yazdı:
kasimyildizi yazdı:
Hocam biraz önce general mobile tablete Twitter ve FaceBook uygulamalarını yükledim. Hiç sorun çıkartmadı....

Eğer cihaz yönetimi uygulamanız hala aktifse ve MEB bir işi de doğru becerebiliyorsa sizin o twitter uygulamanız 3 vakte kadar silinecektir.
Aynı şekilde madem kurabiliyorsunuz puffin browser ı da kurun. İkisi de bir anda yok olduğu zaman beni anlayacaksınız.
Tabi dediğim gibi eğer cihaz yönetimi hala tabletinizde mevcutsa.

Hocam mevcut programlara ellemedim. İnşallah dediğiniz gibi olur....Ama aynı şeyi öğrenciler için söyleyemem...

Başa Dön

Mesaj 26 Mar 2014, 19:22 
Yeni Üye
Yeni Üye

ee nasıl yapmış getirmiş biz de öğrensek. ya da özelden yazsan hocam

Başa Dön

Mesaj 27 Mar 2014, 09:33 
Aktif Üye
Aktif Üye

Hocam çocuğun parası varmış indirmiş :) Hem oyun oynamalarındaki sıkıntı nedir? Anlamadım ben hiç . Tablet çöplük olacak tabiri de cahilane bir tabir. Silersin düzelir

Başa Dön

Mesaj 27 Mar 2014, 14:40 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

"kasimyildizi" hocamın bahsettiği yöntemle, tablette, uygulamalar ve güvenlik seçenekleri kendi kendine gitti ve geri getiremiyorum. bununla ilgili fikri olan var mı?

Başa Dön

Mesaj 27 Mar 2014, 14:55 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

bizim okula geln tabletlerde sadece dosya yönetimi ve geliştirici seçenekler yok diğer tüm uygulamalar ve güvenlik ayarları mevcut "kasımyıldızı" hocamızın dediğini zaten tüm öğrenciler yapabiliyor kırmalarını gerektirecek bir şey değil.

Başa Dön

Mesaj 27 Mar 2014, 15:17 
Süper Üye
Süper Üye

don't panik :D

Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi 2006 mezunu 1. öğretim

Başa Dön

Mesaj 27 Mar 2014, 15:36 
Yeni Üye
Yeni Üye

YA SİZ DAĞITMIŞSINIZ. BİRİNİZDE DAĞTMADAN ÖNCE NELER YAPMALIYIM SORUNSUZ BU SÜRECİ ATLATMAK İÇİN YAZSIN LÜTFENNNNN :(

Başa Dön

Mesaj 27 Mar 2014, 16:22 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

BT BULUT yazdı:
YA SİZ DAĞITMIŞSINIZ. BİRİNİZDE DAĞTMADAN ÖNCE NELER YAPMALIYIM SORUNSUZ BU SÜRECİ ATLATMAK İÇİN YAZSIN LÜTFENNNNN :(

ilk işiniz tutanak hazırlamak olsun imza kısmına öğrenci, öğrenci velisi ve müdür adına yer oluşturun.
aldığını beyan eden bir yazıyı tutanakta belirtin ve seri numarasını muhakkak yazın.
verdiğiniz öğrenciye ait TC numarası sınıfı ve okul no gibi sonradan işinize yarayacak bilgileride isteyebilirsiniz.
sınıf öğretmenlerinin her öğrenci için eba.gov.tr/ogrencisifre adresinden TC numaralarıyla şifre oluşturmaları gerektiğini belirtin.
dağtımdan(aslında dağıtım okul idaresinin işidir ama bu noktada yok ben dağıtmıyorum siz yapın demek pekte hoş olmaz çünkü ben her gelen öğrenciye bazı uyarılarda bulunuyorum kullanımla alakalı) sonra hiçbir sorununuz ve sorumluluğunuz yok. öğrenci bozar siz arıza kaydı girersiniz(ki şu aşamada maalesef hala sistem düzgün çalışmıyor.)

Başa Dön

Mesaj 27 Mar 2014, 16:34 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

kasimyildizi yazdı:
boteakif yazdı:
bahhele yazdı:
paralı oyunu nası parasız şekilde yükler yaw? :!: :?:

Doğru bir de o mevzu var. :) Onu atlamışım.
Hakikaten paralı oyunu parasız yükleme nedir?

Hocam paralı oyunu, hayır sahibinin birisi parasını verip, indiriyor. APK dosyasını internette paylaşıyor. Böylece indirilmiş paralı oyun, başkaları tarafından parasız olarak kullanıyor. Tablette 'Güvenli olmayan kaynaktan program yüklenmesine izin ver' diye bir kutucuk var (Güvenlik sekmesinde). Bu kutucuğu işaretlediğinde bilgisayardan, tablete programı gönderip yüklenmesini sağlıyor...

o dediğiniz işaretlenmeden yalnız EBA market uygulamalarıda yüklenemiyor. (Mart başında dağıtılan tabletlerimiz)

Başa Dön

Mesaj 27 Mar 2014, 16:48 
Aktif Üye
Aktif Üye

madlion yazdı:
kasimyildizi yazdı:
boteakif yazdı:
bahhele yazdı:
paralı oyunu nası parasız şekilde yükler yaw? :!: :?:

Doğru bir de o mevzu var. :) Onu atlamışım.
Hakikaten paralı oyunu parasız yükleme nedir?

Hocam paralı oyunu, hayır sahibinin birisi parasını verip, indiriyor. APK dosyasını internette paylaşıyor. Böylece indirilmiş paralı oyun, başkaları tarafından parasız olarak kullanıyor. Tablette 'Güvenli olmayan kaynaktan program yüklenmesine izin ver' diye bir kutucuk var (Güvenlik sekmesinde). Bu kutucuğu işaretlediğinde bilgisayardan, tablete programı gönderip yüklenmesini sağlıyor...

o dediğiniz işaretlenmeden yalnız EBA market uygulamalarıda yüklenemiyor. (Mart başında dağıtılan tabletlerimiz)

Evet, eba hata veriyor... Açığı giderdiler....Açık şu şekildeydi:
(Arkadaşlar merkezden UYGULAMALAR sekmesini engellediler..)

Uygulamalara Depolama bölümünden de ulaşılabiliyor.... (Başka bir açık devam ediyor....)

Ayarlar->Uygulamalar->Tümü

Burada 'Ayarlar deposu' nu seçip "durdurmaya zorla" deyin.
Sonra yine aynı listede bulunan "Ayarlar" ismindeki programı açıp, sırasıyla "ön belleği temizle" ve "verileri temizle" tuşlarına basın. Böylece güvenlik sekmesi görünür hale geliyor....

Güvenlik sekmesinden "Bilinmeyen Kaynaklar" seçeneğini işaretleyin...

Başka yöntemler de geliştirmişler. Örneğin APK dosyalarını direkt atamıyorlarmış. Bunlarda dosya uzantısını txt yapıp atıp, sonrada es 3 dosya yöneticisi ile uzantısını tekrar apk yapıyorlarmış...
Yazılımları yapanlar çok iyi sınırlamalar yapamamışlar....Bizim çocuklar oyun için neler yapıyorlar... Hepsi çoktan oyun bağımlısı olmuşlar. Daha önceden tableti-cep telefonları olmayanlarda devlet eliyle oyun bağımlısı olacaklar.... Daha önceden cep telefonuyla bile oynamayan kız öğrencimi tabletinde oyun oynarken gördüm... Derse odaklanmaları da engellenecek...

En son kasimyildizi tarafından 28 Mar 2014, 14:40 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 55 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri