Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 53 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
Yazar Mesaj
  Re: FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi 2016
Mesaj 15 Eki 2016, 16:47 
Site Gezgini
Site Gezgini

:+1:

Başa Dön

Mesaj 16 Eki 2016, 09:45 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

equilibriumerror1 yazdı:
bu tür zirveler şuanki ruh halimde bana daha çok zırva gibi geliyor, dersimiz kaldırılıyor, dyk dan çıkarılıyor, zirve yapılyor. Bence protesto etmeli ve katılmamalıyız.

lOkullarda harika çalışmalar yapılıyor arkadaşlar, bazıları ağzımızı açık bırakıyor. Bu etkinlikleri gören kimse söyyecek bir şey bulamaz. Ve birçok arkadaşımızın zannettiğinin aksine inanılmaz çalışmalar yapan arkadaşların sayısı hızla artıyor. Bu çalışmaları paylaşmak, yaymak nasıl başardıklarını öğrenmek benim için hobi olmaya başladı. Biliyorum tükenmişliği son sınırına kadar yaşayan bir zümreyiz ama belli bir çizgiyi aştıktan sonra motivasyonunuzu kimsenin bozamayacağı bir boyuta geçiyor inadına eğitim, inadına eğitim, inadına eğitim demeye başlıyorsunuz.

hacettepe stem fest de bt öğretmenlerinden çok daha fazla alan öğretmeni mobil uygulama robot atölyelerine katıldı, geçen seneki zirveye de bt öğretmenlerinden çok daha fazla diğer alanlardan ilgi vardı. şu an maker hareketi kodlama vb. aldı başını gidiyor, veliler talep etmeye, öğrenciler ilgi göstermeye, yönetim ihtiyaçları karşılama yoluna gitmeye başladı. daha da önemlisi özelde herkes bu işten ekmek yemeğe başladı. iki haftası 900 tl. olan kurslara bir balın. Alan sahipsiz kalırsa birileri o boşluğu gayet güzel dolduracak su yolunu bulacaktır. ama olması gereken bt öğretmenlerinden hakkıyla yararlanmaktır.

Geçen sene zirveye katıldım beklentimin çok ötesindeydi. Zirveye katılmayan bakanlık yetkilisi de yok gibiydi. Yine katılacağım hatta atölyelere de kayıt yaptıracağım. katılan meslektaşlarımla fikir alışverişi yapacağım. düşüncelerimi de karşımdakilere iletme şansım olacak. Umarım bu sene daha da iyi bir zirve olacak.

http://www.bte.org.tr
bilgi@bte.org.tr
SANAL DÜNYADAN GERÇEK YAŞAMA İNİYORUZ!

Başa Dön

Mesaj 17 Eki 2016, 08:00 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

esenordelarthe yazdı:

hacettepe stem fest de bt öğretmenlerinden çok daha fazla alan öğretmeni mobil uygulama robot atölyelerine katıldı, geçen seneki zirveye de bt öğretmenlerinden çok daha fazla diğer alanlardan ilgi vardı. şu an maker hareketi kodlama vb. aldı başını gidiyor, veliler talep etmeye, öğrenciler ilgi göstermeye, yönetim ihtiyaçları karşılama yoluna gitmeye başladı. daha da önemlisi özelde herkes bu işten ekmek yemeğe başladı. iki haftası 900 tl. olan kurslara bir balın. Alan sahipsiz kalırsa birileri o boşluğu gayet güzel dolduracak su yolunu bulacaktır. ama olması gereken bt öğretmenlerinden hakkıyla yararlanmaktır.

gerçekten çok önemli bir nokta. bu konularla ilgilenen, okullarda robotik çalışmalar yapan farklı branşta birçok arkadaşımız var. ve öğrencilerden de ilgi görmeye başladı. tubitak fuarlarında sadece bu çalışmalarla 30-40 proje hazırlayan matematik, fen öğretmenleri var. yani illaki yapılıyor. siz çekilirseniz geride kalan siz oluyorsunuz. ama işler bir şekilde yürüyor.
ama bunun üstlenicisi biz olmalıyız. bunu biz sahiplenmeli ve geliştirmeliyiz. meraklı olanlar bizi takip etmeli. çünkü bizim işimiz bu.

Başa Dön

Mesaj 17 Eki 2016, 08:52 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Arkadaşlar fatih projesi eğitmenleri direkt olarak gidiyor mu ?

Başa Dön

Mesaj 21 Eki 2016, 14:27 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

dinleyici için konaklama önerileriniz neler? yardımcı olabilir misiniz?

Başa Dön

Mesaj 25 Eki 2016, 12:58 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Kabul Edilen Bildirilerin İlanı Hk.
Kabul edilen bildirilerin ilanı Bilim Kurulu üyelerimizin bildiri özetlerini değerlendirmeleri devam ettiğinden dolayı 28.10.2016 tarihine ertelenmiştir.

Saygılarımızla

Eğitimde FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi Yürütme Kurulu

Bilgisayar Öğrenmenin Kısayolu Kitabı
http://www.bilgisayarogrenmeninkisayolu.com
https://www.facebook.com/bilgisayarogrenmeninkisayolu

Başa Dön

Mesaj 03 Kas 2016, 20:25 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

yarın sabah ziredeyiz

http://www.bte.org.tr
bilgi@bte.org.tr
SANAL DÜNYADAN GERÇEK YAŞAMA İNİYORUZ!

Başa Dön

Mesaj 04 Kas 2016, 08:59 
Site Admin
Site Admin
Kullanıcı avatarı

esenordelarthe yazdı:
yarın sabah ziredeyiz

:alkis:

Başa Dön

Mesaj 04 Kas 2016, 10:18 
Süper Üye
Süper Üye

canlı yayın varmı?

Başa Dön

Mesaj 04 Kas 2016, 11:12 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

Hocalarım geçen gün katıldığı bir toplantıda konuşan Yusuf TEKİN; "5. sınıfların hazırlık sınıfı olacağı, haftalık ders saatinin düşürülmesi sebebiyle bazı branşların üzüleceğini" beyanından çıkarımım üzülecek ilk branşın bizim branş olduğudur.Katılan arkadaşlar bununla ilgili bilgi edinirlerse buradan haberdar etesinler bizleri

Başa Dön

Mesaj 06 Kas 2016, 17:26 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

Zirve bitti.

Katılabilen arkadaşlar deneyimlerini paylaşabilirler mi?
http://www.eba.gov.tr/haber/1478333572

Başa Dön

Mesaj 06 Kas 2016, 21:08 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

Zirvede Cumartesi sabah oturumunda BT öğretmenlerinin sorunlarından oldukça bahsedildi. Organizasyon güzeldi. Daire başkanları toplantıdaydı gördüğüm kadarıyla. Genel kanı DYK kurslarından BTY dersinin kaldırılmasının yanlış olduğu yönündeydi. Eylem vs olmadı :)
Cumartesi öğleden sonra benimde bildirim vardı. Kurs durumundan, yapılan çalışmalardan da bahsettim. Organizasyon geneli güzeldi. "Ben katılmıyorum, dersimiz kurslarda yoksa bizde yokuz, amaan banane ne işim olacak" diyen arkadaşlar, gelip sorularını sorabilirlerdi, bilgisayar başından serzenişte bulununca kimse cevap vermiyor çünkü.
Öğretmen arkadaşlarımız muhteşem çalışmalar yapmış. Bilişimle ilgilenen ve bu kadar güzel çalışmaların olması gelecek adına sevindirici.
Seneye olursa yine katılırım.

Başa Dön

Mesaj 07 Kas 2016, 22:52 
Süper Üye
Süper Üye

geçen sene gittim bu sene de gittim fakat çok saçma geldi 5 oturuma katıldım hiçbirisi hoşuma gitmedi tek hoşuma giden şey hakan yandımın kitabını almak kısmet oldu inceledim cidden güzel çalışma

Başa Dön

Mesaj 08 Kas 2016, 15:35 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

ogretmen006 yazdı:
geçen sene gittim bu sene de gittim fakat çok saçma geldi 5 oturuma katıldım hiçbirisi hoşuma gitmedi tek hoşuma giden şey hakan yandımın kitabını almak kısmet oldu inceledim cidden güzel çalışma

Hakan hocamın kitabını ben de aldım. Ellerine sağlık gayet başarılı bir çalışma olmuş. Siz hangi oturumlara katılmıştınız hocam? Cumartesi sabah oturumunda pendik1 salonunda BT öğretmenlerinin sorunlarından detaylı bahsedildi. Stem hakkında bakanlığın çalışmalarından bahsedildi. Atölyelere katılma şansım olmadı

Başa Dön

Mesaj 11 Kas 2016, 13:25 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

@ErdCannet hocam teşekkürler öncelikle dile getirdiğiniz konular ve bilgilendirme için

Seneye konuşulan bilgisayar bilimleri dersi (kur1- kur2 mantığı)
FP-BTR Ortaokuldakiler 30 Lisedekiler 40 saat görev yaptığı ancak 18 ek ders üzerinden aynı değerlendirildiği
Nöbet konusu
Görev tanımı gibi daha spesifik konular konuşuldu mu?

DYK konusunda öyle düşünmelerinin bir yaptırımı olacak mı?

Başka katılan kimse yok mu merakla yorumlarınızı bekliyoruz.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 53 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri