Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 28 mesaj ] Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
  BÖTE nin zaferi
Mesaj 11 Haz 2015, 20:17 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

arkadaşlar halk eğitimler ve mesleki eğitimler böteliler e açıldı... dilekçelerimizi verelim sınıf öğretenliği ve 2 yıllık önlisans mezunları meslek liselerinde çalısıor... hakkımız arayalım

Başa Dön

Re: BÖTE nin zaferi
Mesaj 11 Haz 2015, 20:18 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

ağlamayana emzik yok duyarsı kalmayın....

Başa Dön

Mesaj 11 Haz 2015, 20:19 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

https://www.facebook.com/groups/772675632848013/
Facebook grubumuz...
mevzuat-yonetmelik-f25/bote-nin-sesini-duyurmaya-devam-etmesi-icin-evraklar-t142022.html

Başa Dön

Mesaj 11 Haz 2015, 20:20 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

il dışı mesleki ve teknik eğitim ler açıldı

Başa Dön

Mesaj 11 Haz 2015, 20:34 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Hocam heyecanla baktım ama Meslek liseleri değilde Mesleki Eğitim Merkezleri var(Eski çıraklık eğitim)... Daha Meslek Liseleri için mücadele etmek gerekiyor... Teknik Eğitim yapan bölüm mezunlarının bir dip notla Meslek Liselerine atanamazlar ibaresi Milli Eğitimin BÖTE mezunlarına açıkça haksızlığı...

Başa Dön

Mesaj 11 Haz 2015, 20:46 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Hocam Mesleki Eğitim Eğitim Merkezleri benm i göremedim nereler acaba böyle bir durum varsa çok iyi bir haber bu....

Başa Dön

Mesaj 11 Haz 2015, 20:54 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Adana pozantı Mesleki eğitim merkezi var. Ama halk eğitim ve mesleki eğitim merkezi diye geçiyor..

Başa Dön

Mesaj 11 Haz 2015, 20:58 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF

Bende goremedim

Başa Dön

Mesaj 11 Haz 2015, 21:09 
Aktif Üye
Aktif Üye

Bazen sistemde sorun oluyor sonra gidilse de görev iptal ediliyor mevcut kanuna göre tercih yaparsanız üzülmezsiniz.

Başa Dön

Mesaj 11 Haz 2015, 21:15 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Mesleki Eğitim merkezleri Ortaöğretim kurumu değildir. En basit mantıkla Kalfalık ve Ustalık belgeleri Lise diploması yerine geçmez. Diğer türlü Halk Eğitim merkezleriyle aynı genel müdürlüğüne bağlıdır. O da Hayatboyu Öğrenme Genel müdürlüğüdür. Bu durumda Mesleki Eğitim merkezlerinin bize açılmaması her iki durumda yanlış. Bu durumla ilgili BİMER'e başvuru yapmak lazım. MEB BÖTE mezunlarını Mesleki Eğitim merkezleri hususunda mağdur ediyor diye... Ayrıca Allah'ım acilen MEB'e insaf nasip etsin...

Başa Dön

Mesaj 11 Haz 2015, 21:32 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Milli Eğitim Bakanlığı, Bilgisayar Ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği mezunu 1119 Bilişim Teknoloji Öğretmenlerine, il dışı atamalarda Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı kurumlardan Halk Eğitim merkezleri açarken Mesleki Eğitim Merkezlerini kapatmıştır. Aynı yerler diğer Bilişim Teknolojileri öğretmenlerine açıktır. Talim terbiyenin 9 sayılı kararının ekindeki “Öğretmenlik alanları, atama ve ders okutma esasları” çizelgesinde Bilişim Teknolojilerine ait bölümde bölümüm mezunları için yazılan dipnotta “mesleki ve teknik ortaöğretim okullarına atanamazlar” ibaresi bulunmaktadır. Bu durum sadece meslek liselerini kapsamaktadır. Mesleki Eğitim merkezleri ortaöğretim kurumu değildir mezunlarına lise diploması da verilmez. Halk eğitimlerle aynı statüde olmasına rağmen, Milli Eğitim Bakanlığı bize hak mağduriyeti yaşatmaktadır. Milli eğitim Bakanlığının Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri mezunu olan Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerine acilen Hayatboyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı kurumları atamalarda açmasını arz ederim.

Başa Dön

Mesaj 11 Haz 2015, 21:36 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

SYSOP yazdı:
Bazen sistemde sorun oluyor sonra gidilse de görev iptal ediliyor mevcut kanuna göre tercih yaparsanız üzülmezsiniz.

bişiye bilme sen ark ım, ilk önce kanun ne yönetmelik ne genelge ne yönerge ne ona göre konuş kimin atamsı iptal edilmiş bu güne kadar

Başa Dön

Mesaj 11 Haz 2015, 21:39 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

bravehard2010 yazdı:
Hocam Mesleki Eğitim Eğitim Merkezleri benm i göremedim nereler acaba böyle bir durum varsa çok iyi bir haber bu....

hocam belli illerde açık belli illerde yok

Başa Dön

Mesaj 11 Haz 2015, 21:49 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Hocam 3 türlü Mesleki Eğitim merkezi var;
1) Endüstri meslek bünyesinde olanlar.. Bunlardan bazıları Halk eğitimlere devredildi... Şu an açık gibi görünen mesleki eğitim merkezi aslında eski haliyle halk eğitim merkeziydi...(Pozantıda olan buna örnek)
2) Özel eğitim öğrencileri için olan Mesleki Eğitim Merkezi... Onlar şu an açık...
3) Merkez olarak kurulmuş olan Mesleki Eğitim Merkezi işte eskiden beri olan çıraklık eğitim merkezi olan bunlar... Şu an bize kapalı olan bunlar...

Başa Dön

Mesaj 11 Haz 2015, 21:53 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Şu an acilen BİMER'e başvuru yaparsak hak mağduriyeti yaşanmaması için gerekli... Ben tayinci olamama rağmen sırf tercih yapacak arkadaşlar için başvurumu yaptım... Hep beraber olursak ancak kazanımlarımızı alabiliriz..

Milli Eğitim Bakanlığı, Bilgisayar Ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği mezunu 1119 kodlu Bilişim Teknoloji Öğretmenlerine, il dışı atamalarda Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı kurumlardan Halk Eğitim merkezleri açarken Mesleki Eğitim Merkezlerini kapatmıştır. Aynı yerler diğer 1119 kodlu Bilişim Teknolojileri öğretmenlerine açıktır. Talim terbiyenin 9 sayılı kararının ekindeki “Öğretmenlik alanları, atama ve ders okutma esasları” çizelgesinde Bilişim Teknolojilerine ait bölümde bölümüm mezunları için yazılan dipnotta “Mesleki ve Teknik Ortaöğretim okullarına atanamazlar” ibaresi bulunmaktadır. Bu durum sadece meslek liselerini kapsamaktadır. Mesleki Eğitim merkezleri Ortaöğretim kurumu değildir; mezunlarına lise diploması da verilmez. Halk eğitimlerle aynı statüde olmasına rağmen, Milli Eğitim Bakanlığı bize hak mağduriyeti yaşatmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığının Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri mezunu olan Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerine acilen Hayatboyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı kurumları atamalarda açmasını arz ederim.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 28 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri