Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 28 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1, 2
Yazar Mesaj
  Re: BÖTE nin zaferi
Mesaj 11 Haz 2015, 22:21 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

egelim83 yazdı:
Şu an acilen BİMER'e başvuru yaparsak hak mağduriyeti yaşanmaması için gerekli... Ben tayinci olamama rağmen sırf tercih yapacak arkadaşlar için başvurumu yaptım... Hep beraber olursak ancak kazanımlarımızı alabiliriz..

Milli Eğitim Bakanlığı, Bilgisayar Ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği mezunu 1119 kodlu Bilişim Teknoloji Öğretmenlerine, il dışı atamalarda Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı kurumlardan Halk Eğitim merkezleri açarken Mesleki Eğitim Merkezlerini kapatmıştır. Aynı yerler diğer 1119 kodlu Bilişim Teknolojileri öğretmenlerine açıktır. Talim terbiyenin 9 sayılı kararının ekindeki “Öğretmenlik alanları, atama ve ders okutma esasları” çizelgesinde Bilişim Teknolojilerine ait bölümde bölümüm mezunları için yazılan dipnotta “Mesleki ve Teknik Ortaöğretim okullarına atanamazlar” ibaresi bulunmaktadır. Bu durum sadece meslek liselerini kapsamaktadır. Mesleki Eğitim merkezleri Ortaöğretim kurumu değildir; mezunlarına lise diploması da verilmez. Halk eğitimlerle aynı statüde olmasına rağmen, Milli Eğitim Bakanlığı bize hak mağduriyeti yaşatmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığının Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri mezunu olan Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerine acilen Hayatboyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı kurumları atamalarda açmasını arz ederim.

Ne kazanımı haketmediğiniz kazanım mı?

Başa Dön

Mesaj 11 Haz 2015, 22:46 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

sayın böteliler iliçinde hepsi kapalıydı bimer ve yazılı başvurumuz sonucu bunlar açıldı, eğer sessiz kalırsanız sınıf öğretmenleri bile bizden değerli olacak

Başa Dön

Mesaj 11 Haz 2015, 23:12 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

BÖTE mezunlarına daha açılmadı hocam... Onun için uğraşıyoruz... Vermiycem vermiycem diyor...

Tüm ilgili BÖTE'lilerin desteğine ihtiyacımız var...
https://www.facebook.com/groups/772675632848013/

Başa Dön

Mesaj 11 Haz 2015, 23:22 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

halk eğitimlerin açılmaması saçmaydı zaten.Artık bilgisayar öğretmenlerine bu sınırlama kaldırılmalıdır. :+1:

Başa Dön

Mesaj 11 Haz 2015, 23:28 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Halk eğitimlerle Mesleki Eğitim merkezleri aynı Genel Müdürlüğe bağlı... Merkez olamayan yerlerde Endüstri Meslek lisesi bünyesindeki mesleki eğitimler Halk eğiitmlere devredildi... Bu durumda Mesleki Eğitimlerin açılmaması MEB bize yaptığı başka bir haksızlık daha...

Başa Dön

Mesaj 12 Haz 2015, 00:06 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

pozantıyı yeni farkettim çok iyi olmş inş diğer meslek liseleride açlr
İstanbuldada var birkaçtane mesleki eğitim merkzi dikkatimi çekti şuan

Başa Dön

Mesaj 12 Haz 2015, 07:47 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Hocam saydıklarımız normal merkezlerde açık olan Mesleki eğitimler değil... Halk eğitimin bünyesindekiler ve özel eğitim statusünde olanlar...
bravehard2010 yazdı:
pozantıyı yeni farkettim çok iyi olmş inş diğer meslek liseleride açlr
İstanbuldada var birkaçtane mesleki eğitim merkzi dikkatimi çekti şuan

Daha alacak çok yolumuz ve çok fazla desteğe ihtiyacımız var...

Başa Dön

Mesaj 16 Haz 2015, 00:27 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Başvurunuz incelenmiştir. Öğretmenlerin atama ve yer değiştirme işlemlerinde Talim ve Terbiye Kurulunun 9 sayılı kararı uygulanmaktadır. Diğer taraftan atama yapılacak eğitim kurumları Bakanlığımız resmi internet adresinde yayımlanmıştır. Bilgilerinizi rica ederiz.
BİMERDEN GELEN SAÇMA BİR CEVAP DAHA BÖTE -MESLEK durumuna

Başa Dön

Mesaj 16 Haz 2015, 00:56 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

bravehard2010 yazdı:
Başvurunuz incelenmiştir. Öğretmenlerin atama ve yer değiştirme işlemlerinde Talim ve Terbiye Kurulunun 9 sayılı kararı uygulanmaktadır. Diğer taraftan atama yapılacak eğitim kurumları Bakanlığımız resmi internet adresinde yayımlanmıştır. Bilgilerinizi rica ederiz.
BİMERDEN GELEN SAÇMA BİR CEVAP DAHA BÖTE -MESLEK durumuna

.
Saçma değil hocam KANUNEN VERİLMESİ GEREKEN CEVAP o.
Yönetmelik gereği Mesleki Eğitim yapan kurumlara BÖTE mezunları atanamıyor.

Resim

Başa Dön

Mesaj 16 Haz 2015, 01:10 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Hocam saçma olan benim soruma farklı bir cevap verilmesi idi.Sizde buldunuz BÖTE kelimesini hemen saçma değil deyip yönetmeliği gösteriyorsunuz.Forumdan takip ettiğim kadarıyla BÖTE kelimesine bayağı bir alerjiniz var.
Tekrar şunu söyleyeyim bimere ne yazarsak yazalım saçma sapan kalıp cevaplar geliyor.Amacına hitap etmiyor.BÖTE meslek lisesine neden atanamıyor diye sormamıştım.Yazdığım Böte teknik eğitim sınıfına alındıysa neden atanamıyordu.Bu da sizin bahsettiğiniz gibi bir hak sanırım.

Başa Dön

Mesaj 16 Haz 2015, 01:17 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

bravehard2010 yazdı:
Hocam saçma olan benim soruma farklı bir cevap verilmesi idi.Sizde buldunuz BÖTE kelimesini hemen saçma değil deyip yönetmeliği gösteriyorsunuz.Forumdan takip ettiğim kadarıyla BÖTE kelimesine bayağı bir alerjiniz var.
Tekrar şunu söyleyeyim bimere ne yazarsak yazalım saçma sapan kalıp cevaplar geliyor.Amacına hitap etmiyor.BÖTE meslek lisesine neden atanamıyor diye sormamıştım.Yazdığım Böte teknik eğitim sınıfına alındıysa neden atanamıyordu.Bu da sizin bahsettiğiniz gibi bir hak sanırım.

.
öncelik
1 - Sorunuzu da paylaşsaydınız da ona göre yorum yapsaydım
.
2- hocam MEB ve TALİM TERBİYE böteyi teknik sınıfa almadı. YÖK de karar vermedi sadece görüş soran bir kişiye sizin BİMER cevaplarını nitelendirdiğiniz gibi "SAÇMA" bir cevap verdi o kadar.
.
3 - BÖTE kelimesine alerjim yok. Sizin yaptığınızın adı "HAK ARAMA" ise benim yaptığımın adı da "HAKLARIMA TECAVÜZ EDİLMESİNE KARŞI HAKKIMI SAVUNMA" Siz yapınca NORMAL olan şey ben yapınca ANORMAL görünüyorsa bence kafanızdaki HAK - HUKUK kavramlarını gözden geçirin...

Resim

Başa Dön

Mesaj 16 Haz 2015, 01:25 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

BİMER in kalıp cümleleri ki bu cevaplar çoğu kişiye gidiyor eleştirdiğim nokta buydu.Konununda başlığını yazdım sadece çünkü asıl sorun BİMER idi.
Haklısınız hocam BÖTE nin meslek lisesinde işi yok.Bilişim teknolojileri eğitimi almış bir bölümün Bilişim bölümünde işi olmaz. :idea:

Başa Dön

Mesaj 16 Haz 2015, 02:58 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Bilişim eğitimini herkes alıyor..Alıyorda nasıl alıyor....Böteliler ilköğretime tefliler meslek lisesine....Meb bu ayrımı netçe yapmalı artık bu muhabbet kabak tadı verdi..Rotasyona ugruyacak meslek liselerine yanlış bi şekilde atanmış 3-5 kişi gaza getiriyor milleti....Sonuç hep hüsran....

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 28 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri