Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 22 mesaj ] Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
  BÖTE mezunu METEM' E
Mesaj 12 Şub 2016, 00:16 
Site Gezgini
Site Gezgini

BÖTE mezunları meslek lisesine atanabiliyor mu? Demeyeceğim.
Atanıyor arkadaşlar, ne kadar mevzuat ne kadar yönetmelik çıkarsa çıksın, koltukta oturanlar insiyatif kullanma becerileri sayesinde istediği öğretmeni istediği yere istediği zaman atayabiliyor. Siz istediğiniz kadar bağırın çağırın buralarda tartışın insanlar canları ne isterse onu yapıyor. Boşuna buralarda birbirinizi kırmayın.

Başa Dön

Re: BÖTE mezunu METEM' E
Mesaj 12 Şub 2016, 00:26 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

hangi okul hocam, şikayet edelim, hukuka aykırı işlemin iptali gerekir.

Başa Dön

Mesaj 12 Şub 2016, 00:31 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF

Nerde olmuş bu olay

Başa Dön

Mesaj 12 Şub 2016, 01:48 
Site Gezgini
Site Gezgini

Valla biz böyle istedik olacak denildi. Bu sebepten TEF mezunu bir arkadaş bu okulu tercih edememiş oldu.
Şikayet falan boş. Dava açılmadan kimsenin kılı kıpırdamaz. Dava ile de kimse uğraşmaz.
Atama orta okulda çalışan bir arkadaşın süpriz bir şekilde norm fazlası olması ve resen atama yapılarak kadrosunun METEM' e alınması şeklinde oldu.
Yapılan itiraza verilen cevapta, atama yönetmeliğindeki ilgili ibarenin ilk atamalarda geçerli olduğu yazılmış.
Şimdi o zaman Ben bilişimci olarak norm fazlası olduğumda resen atama ile matematik öğretmeni olabilirim :D . Güler misin ağlar mısın...

Başa Dön

Mesaj 12 Şub 2016, 01:50 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

Murat senin okuldamı oldu bu durum

Başa Dön

Mesaj 12 Şub 2016, 01:52 
Site Gezgini
Site Gezgini

Aynen

Başa Dön

Mesaj 12 Şub 2016, 07:46 
Süper Üye
Süper Üye

derse girmeden (meslek dersleri) filli durum oluşmaz.
eğer bölüm-alan öğretmeni olarak derse girmiş ise lütfen idare mahkemesine dava açınız.
kimseye kötülük düşünmeyiz, kimse de düşman değil ama her zaman da kural olmalı. kuralsızlık derebeyliklerinde olur.
zimmet çıkar, müdür soruşturma geçirir. ayrıca mahkeme mağdura hakkını verir.

Başa Dön

Mesaj 12 Şub 2016, 09:37 
Süper Üye
Süper Üye

Valla olma dedikleri şeyler adamını bulana öyle bi oluyo ki ben bunu bilirim bunu söylerim. Neler gördük neler. Eşini yakın bi okula aldıranı gördük, okulu uzak diye kendini şube müdürü yaptıranı gördük vs. Neler gördük neler. Hayırlı işler diyorum.

Başa Dön

Mesaj 12 Şub 2016, 09:37 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Şuan nasildir bilmiyorum ama daha önce 3 bote 1 tef mezunu beraber iki yıl metemde kadrolu çalıştık.ilk atama ve norm fazlası olarak gelmiştik.

Başa Dön

Mesaj 12 Şub 2016, 09:56 
Aktif Üye
Aktif Üye

bende atanmıştım meslek lisesine şehir değiştirince ayrılmak zorunda kaldım. böteliyim. ama meslek lisesinin geliri çok iyiydi tazminattı ,şeflikti, yıpranma hakkıydı ,huzur hakkıydı ,şeflikti derken kamyonla para kazanıyordum.Özledim o günleri :(

Başa Dön

Mesaj 12 Şub 2016, 10:06 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF

TeArDrOpS yazdı:
Şimdi o zaman Ben bilişimci olarak norm fazlası olduğumda resen atama ile matematik öğretmeni olabilirim :D . Güler misin ağlar mısın...

Adam bilgisayar öğretmeni hocam fazlada abartma. yapılan haksızlık varsa hak kaybı ya da başkasının haklı yenilmişse Allah çıkartsın. Ama sen tef mezunu o böte mezunu bilgisayar öğretmeni.

Başa Dön

Mesaj 12 Şub 2016, 10:09 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF

zeki mürende bizi görebilecekmi :)

Başa Dön

Mesaj 12 Şub 2016, 10:26 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

Ne olur yine BÖTE - TEF kavgasına dönmesin.

Zaten çok saçma bir olay bu meslek lisesi , anlamış değilim MEB mantığını.
Atanmadan önce iki yıl boyunca Meslek lisesinde ÜCRETLİ öğretmen olarak çalıştım. Benimle birlikte iki sene boyunca 2 yıllık üniversite mezunları da derslere giriyordu.
Daha sonra atandım ama bu sefer MEB bana sen BÖTELİSİN o okula atanamazsın diyor. ama iki sene boyunca ben yine böte mezunuydum ama o zaman çalışamazsın demiyordu. Şu an hala iki yıllık üniversite mezunu meslek lisesinde ücretli olarak çalışıyor.

Bir haksızlık varsa şikayet edin, haksızlığa sebep olan cezasını alır. öğretmen başka yere atanır.

Başa Dön

Mesaj 12 Şub 2016, 10:34 
Yeni Üye
Yeni Üye

Ne zimmeti çıkacak anlamadım. Bilişim Teknolojileri Alanı tüm dersleri BÖTE'lerin maaş karşılığı okutmak zorunda olduğu ders. Girmesi gerektiği derse girdi diye maaşını mı kesecekler. Adamı resen atayacaksın girmesi gereken derse girecek birde maaşını ücretini keseceksin. Hiç bir şey olmaz arkadaş gönül rahatlığıyla çalışsın. Ortada hata varsa atayan idarenindir.

Başa Dön

Mesaj 12 Şub 2016, 19:01 
Site Gezgini
Site Gezgini

her_dem yazdı:
TeArDrOpS yazdı:

Adam bilgisayar öğretmeni hocam fazlada abartma. yapılan haksızlık varsa hak kaybı ya da başkasının haklı yenilmişse Allah çıkartsın. Ama sen tef mezunu o böte mezunu bilgisayar öğretmeni.

BÖTE mezunlarının hepsi atansın ozaman meslek lisesine hocam neden sence böyle bir ayrıma gidilmiş. Hadi dediğin gibi olsun bu mantıkla İlköğretim matematik öğretmeni de lise ye atansın. Kanun var yönetmelik var. Herkes baştan bölümünü ona göre tercih ediyor. Madem abartı geliyor ozaman İlköğretim branşları da liseye atansın ne olacak ki

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 22 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri