Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 22 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1, 2
Yazar Mesaj
  Re: BÖTE mezunu METEM' E
Mesaj 12 Şub 2016, 19:04 
Site Gezgini
Site Gezgini

Internet yazdı:
derse girmeden (meslek dersleri) filli durum oluşmaz.
eğer bölüm-alan öğretmeni olarak derse girmiş ise lütfen idare mahkemesine dava açınız.
kimseye kötülük düşünmeyiz, kimse de düşman değil ama her zaman da kural olmalı. kuralsızlık derebeyliklerinde olur.
zimmet çıkar, müdür soruşturma geçirir. ayrıca mahkeme mağdura hakkını verir.

Haklısınız hocam zaten maaş karşılığı derse giremez. Biz müdüre durumu ilettik kendisi de bizi destekledi. Fakat sorun şu ki arkadaşın kadrosu bizde olduğu sürece bir tefli hakkı olan çalışma imkanına erişememiş olacak. Yani her halükarda bir hak kaybı var.

Başa Dön

Mesaj 12 Şub 2016, 19:09 
Site Gezgini
Site Gezgini

uysal_rockci yazdı:
Ne olur yine BÖTE - TEF kavgasına dönmesin.

Zaten çok saçma bir olay bu meslek lisesi , anlamış değilim MEB mantığını.
Atanmadan önce iki yıl boyunca Meslek lisesinde ÜCRETLİ öğretmen olarak çalıştım. Benimle birlikte iki sene boyunca 2 yıllık üniversite mezunları da derslere giriyordu.
Daha sonra atandım ama bu sefer MEB bana sen BÖTELİSİN o okula atanamazsın diyor. ama iki sene boyunca ben yine böte mezunuydum ama o zaman çalışamazsın demiyordu. Şu an hala iki yıllık üniversite mezunu meslek lisesinde ücretli olarak çalışıyor.

Bir haksızlık varsa şikayet edin, haksızlığa sebep olan cezasını alır. öğretmen başka yere atanır.

Hocam BÖTE TEF Kavgası değil zaten konu net. Atanır atanamaz gibi bir konumuz yok. Yönetmelik açık. Beyan ettiğiniz şeyler sizin düşünceleriniz. Malesef MEB ücretli öğretmenlillerde çok da branşa bakmıyor çok tuhaf bölümlerden mezun olup bilişimci matematikçi fenci olarak ücretli çalışan öğretmenler vardır.
Burada mesele her atama döneminde özellikle belirtilen meslek liselerinin teknik alanlarına teknik eğitim fakültesi mezunları atanır şeklindeki maddeye aykırı olarak inisiyatif kullanırım ben yaparsam olur yaklaşımdır.

Başa Dön

Mesaj 12 Şub 2016, 19:39 
Site Gezgini
Site Gezgini

kets yazdı:
Ne zimmeti çıkacak anlamadım. Bilişim Teknolojileri Alanı tüm dersleri BÖTE'lerin maaş karşılığı okutmak zorunda olduğu ders. Girmesi gerektiği derse girdi diye maaşını mı kesecekler. Adamı resen atayacaksın girmesi gereken derse girecek birde maaşını ücretini keseceksin. Hiç bir şey olmaz arkadaş gönül rahatlığıyla çalışsın. Ortada hata varsa atayan idarenindir.

İdareci atama yapmaz hocam. Zimmet şöyle çıkar ek dersi meslek lisesinde meslek dersi öğretmeni gibi alanlar olursa çıkar. Bunun dışında maaş olarak da teknik öğretmen tazminatı yatmışsa vs ozaman çıkar.
Arkadaş gönül rahatlığı ile çalışamaz hocam. Meslek lisesinde maaş karşılığı okutabileceği ders yoktur derse giremez. Başka okula görevlendirilebilir ya da idari görev yapar.

Başa Dön

Mesaj 18 Şub 2016, 11:59 
Site Gezgini
Site Gezgini

Hocam benzer bir durum bizde de vardı müdür bey ilden görüş yazısı istedi ilden gelen cevap koordinatörlük alamayacağı ve meslek derslerine giremeyeceği yönünde idi ama ihtiyaçtan dolayı arkadaşı derslerde tuttu malesef çünkü okulda normda görünüyor kimsede gelemiyor bu yüzden..İstanbul'da bir meslek lisesinde çalışıyorum bir çok okulda bu şekilde çalışan öğretmenler var olduğunu sıklıkla duyuyorum..20 saat koordinatörlük alanlar dahi var...Bölümlerin kodları tamamen ayrılmalı ancak o zaman çözülebilir..

Başa Dön

Mesaj 18 Şub 2016, 12:25 
Süper Üye
Süper Üye

TeArDrOpS yazdı:
kets yazdı:
Ne zimmeti çıkacak anlamadım. Bilişim Teknolojileri Alanı tüm dersleri BÖTE'lerin maaş karşılığı okutmak zorunda olduğu ders. Girmesi gerektiği derse girdi diye maaşını mı kesecekler. Adamı resen atayacaksın girmesi gereken derse girecek birde maaşını ücretini keseceksin. Hiç bir şey olmaz arkadaş gönül rahatlığıyla çalışsın. Ortada hata varsa atayan idarenindir.

İdareci atama yapmaz hocam. Zimmet şöyle çıkar ek dersi meslek lisesinde meslek dersi öğretmeni gibi alanlar olursa çıkar. Bunun dışında maaş olarak da teknik öğretmen tazminatı yatmışsa vs ozaman çıkar.
Arkadaş gönül rahatlığı ile çalışamaz hocam. Meslek lisesinde maaş karşılığı okutabileceği ders yoktur derse giremez. Başka okula görevlendirilebilir ya da idari görev yapar.

böteli meslek lisesine atanamaz doğru çizelgeye göre ama aynı çizelgeye göre aylıkla okutacağı dersler için böteli tefli için bir ayrıma gidilmemiş yani tüm derslerinize girebilir.

Başa Dön

Mesaj 19 Şub 2016, 02:42 
Site Gezgini
Site Gezgini

Atama iptal edildi ve kadro geri iade edildi. Yani yanlışlık düzeltildi.

Başa Dön

Mesaj 19 Şub 2016, 02:51 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

TeArDrOpS yazdı:
Atama iptal edildi ve kadro geri iade edildi. Yani yanlışlık düzeltildi.

Şükürler olsun Ya Rab, memleket kurtuldu. Sanırsın hizmetli iken bir anda katekulle ile hasta muayene etmeyen başlamış sahte doktor yakaladın.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 22 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri