Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 25 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1, 2
Yazar Mesaj
  Re: Ben Yine Norm Fazlasıyım Video
Mesaj 11 Ara 2015, 20:11 
Yeni Üye
Yeni ÜyeKayıt: 19 Oca 2011, 11:31
Mesajlar: 20Merhaba, forumdaki paylaşımlarınızdan hareketle size bir soru sormak istiyorum. Bulunduğum ilde 5 arkadaş norm fazlası olduğumuz halde puanımız düşük olduğu için kendi ilçemize atanamayıp diğer ilçelere resen atamalara kalacağız. Ancak açık 2 okul var ve 3 kişi resen de atanamayıp kendi okulunda kalacak. Sorum şu: Resen atama hizmet puanı düşük olandan mı başlar yüksek olandan mı?


Başa Dön
   
 
  Re: Ben Yine Norm Fazlasıyım Video
Mesaj 12 Ara 2015, 00:52 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarıKayıt: 24 Eyl 2007, 22:43
Mesajlar: 191süper video emegine saglık


Başa Dön
   
 
  Re: Ben Yine Norm Fazlasıyım Video
Mesaj 12 Ara 2015, 01:46 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarıKayıt: 09 Şub 2010, 10:07
Mesajlar: 1484süper olmuş.

_________________
blog


Başa Dön
   
 
  Re: Ben Yine Norm Fazlasıyım Video
Mesaj 12 Ara 2015, 01:53 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli ÜyeKayıt: 14 Şub 2015, 14:04
Mesajlar: 810harika


Başa Dön
   
 
  Re: Ben Yine Norm Fazlasıyım Video
Mesaj 12 Ara 2015, 14:58 
Site Gezgini
Site GezginiKayıt: 12 Nis 2011, 21:16
Mesajlar: 26Bende norm fazlasiyim. Daha tanisamadigim ogretmenler vardi okulumda. Belki işleri daha düşmediginden, belkide gidici olduğumu bildiklerinden hiç yanaşmadilar. Sağlık olsun.. Ögretmenin kötüsü olup makam sahibi olacağıma, iyi öğretmen olmaya çalışarak her Kasım tayin olurum. 5 yıllık meslek hayatima 6 okul sıgdirdim. Her okulda gidici olduğumdan kisa zamanda daha fazla tecrübelendim. Yeni bir okul beni bekler ve bu garip yoluna gider...


Başa Dön
   
 
  Re: Ben Yine Norm Fazlasıyım Video
Mesaj 23 Ara 2015, 13:28 
Seçkin Üye
Seçkin ÜyeKayıt: 29 Eyl 2009, 11:02
Mesajlar: 406poet yazdı:
Biliyor musunuz? Her yıl Kasım ayında binlerce Bilişim Teknolojileri Öğretmeni okullarında norm kadro fazlası oluyor. Eylül ayında derslere girmeye başlayan yada birden fazla okulda Fatih Projesi kapsamında Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmen olarak görevlendirilen Bilişim Teknoloji Öğretmenlerinin huzuru, çalışma azmi, örgütsel bağlılığı yok oluyor. Norm kadro fazlası atamalarında Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri mutlaka farklı değerlendirilmelidir.

Ben Yine Norm Fazlasıyım Video
https://www.facebook.com/bilgisayarogre ... main_video


Ben Yine Norm Fazlasıyım…

15 saat ders giriver,
Eksilen norm kadroma
Bir güzellik et,
Bilgisayarcı lazım olur okulda…
Bak herkes gitmiş,
Kalmışım laboratuvarda…
Yine tozlanmışım,
Elimde tornavida…

Yine aylardan Kasım,
Ben yine norm fazlasıyım…
Her saatim, her bilgim.
Fatih Projesinedir benim!

Yine aylardan Kasım,
Ben yine norm fazlasıyım…
Her yıl aynı telaşe,
Bu bölümü okumasaydım keşke…

Söz: Hakan YANDIM
Seslendiren: Turhan MERAM

2000 li yıllarda neredeyse TIP Fakültesi ile aynı puana sahip olan BÖTE bölümü mezunu Bilişim Teknolojileri öğretmenleri büyük hayallerle okudukları bölümün şimdi sancısını yaşıyorlar. O yıllarda atama sorunu da yaşamayan Bilişim Teknolojileri mezunları şimdi atanmak için 85 puana yakın puan almalılar. Aslında bir atanamayan pişman, bir de atanan. Atandıktan sonra 6 ay sonra okullarında norm fazlası olan Bilişim Teknolojileri öğretmenleri başka bir okula geçmek zorunda kalıyorlar. Eğer kendileri tayin istemezlerse il içerisinde bazen başka bir ilçeye bile zorla tayinleri çıkabiliyor. Düşünsenize KPSS den puan alıp istediğiniz bir yere atanıyorsunuz yâda iller arası yer değiştirme ile istediğiniz okula atanıyorsunuz ve MEB size 6 ay sonra o okulda norm fazlası ilan ediyor ve sizi tayine zorluyor. Gittiğiniz okulda da yine norm fazlası olacağınızı bile bile tayine zorlanıyorsunuz. Normal şartlarda okullardaki ders sayısı yetersizliği nedeni ile maaş karşılığı doldurmak için 3 okula giden Bilişim Teknolojileri öğretmeni bile var. FATİH projesine büyük umut bağlayan Bilişim Teknolojileri öğretmenlerinin sorunları bu projeye rağmen çözülmedi. Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmen adı altında FATİH projesi uygulanan okullara görevlendirme yapılıyor ama Bilişim Teknolojileri öğretmenleri bulundukları okulda sürekli norm fazlası olarak tayine zorlanıyorlar. Etrafınızda bildiğiniz tanıdığınız Bilişim Teknolojileri öğretmeni varsa bu yazılanlar sizin için oldukça anlamlı gelecektir. Umarız bu yazılanlar yetkililer tarafından da anlaşılarak karşılanır ve bir çözüm yolu aranır. Bu konuda büyüklerimizi empati yapmaya davet ediyoruz. Sizin de 6 ayda bir, senede bir görev yeriniz değişse mutlu olur musunuz? Haftanın her günü başka bir kurumda çalışmak sizde de aidiyet sıkıntısı yaratmaz mı? Bu konuda yapılması gereken FATİH projesi uygulanan yâda Bilişim Teknolojileri sınıfı bulunan tüm ortaokullara Bilişim Teknolojileri normu açılmalıdır. Ders sayısına bağlı olarak hesaplanan Bilişim Teknolojileri normu her zaman öğretmenleri mağdur edecektir. Bilişim Teknolojileri bulundukları okulda derse girmenin yanı sıra diğer öğretmenlere, öğrencilere ve okul yönetimine rehberlik etmektedirler ve FATİH projesinin olmazsa olmazı bu sürecin takipçisi olacak olan Bilişim Teknolojileri öğretmenleridir. İller yine norm fazlası atamalarına başladı ve Bilişim Teknolojileri yine istemeyerek de olsa başka okullara hatta başka ilçelere gönderilmeye başlandı. Bu konuda MEB yetkililerden çözüm bekliyoruz. Her okula bir Bilişim Teknolojileri öğretmeni normu olmalı tıpkı müdür, müdür yardımcısı gibi sabit bir norm kadro istiyoruz. Bizler MEB için hizmet etmek istiyoruz ama içinde bulunduğumuz durum inanın çok sıkıntılı. FATİH projesi için bizlerde elimizin taşın altına koymaya hazırız. Yeter ki gerekli imkânlar sağlansın. Bilişim Teknolojileri öğretmenlerini o okuldan o okula göndermekle bu sorun çözülmez.

Değerli büyüklerimiz lütfen kendinizi bir an olsun bizim yerimize koyun ve bu soruna çok da zor olmayan bir çözüm getirin. Daha fazla mobbing yaşamak istemiyoruz.

Saygılarımızla…
Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri

Atandığım okulda 4 sene norm fazlası oldum herkes ilde norm fazlası olduğu için tayin de çıkmadı :D Elektronik mühendisliğine gidebilirdim ancak bilgisayar öğretmeni olmak istedim (kabul ediyorum hayatımın hatası). Okulda gereksiz bir dersin öğretmeni milli eğitimde fazlalığım kendimi uzun süre hayatta gereksiz lüzumsuz olarak gördüm psikolojim bozuldu eşim ve evladıma gereksiz sinirlendim bu hataların hepsi BÖTE yüzünden kimseye tavsiye etmiyorum bu bölümü okurken ayrı bir zorlandım (bilgisayar kullanmayı pek bilmiyordum) hocalar da pek yardımcı olmadılar. Donanım baştan savma anlatıldı. Yazılım mantığı verilmedi sonradan kendi çabalarımla mantığını anladım(mezun olduktan sonra). Gene de suçu kendimde arıyorum. Büyüklerin de bizi düşüneceğini sanmıyorum

_________________
Çok çalışmam gerek anne çookkkk


Başa Dön
   
 
  Re: Ben Yine Norm Fazlasıyım Video
Mesaj 06 Oca 2016, 22:22 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarıKayıt: 06 Haz 2010, 18:31
Mesajlar: 658
Konum: Malatya - Trabzondurumumuz çok güzel ifade edilmiş maalesef, bizim durumumuz bundan ibaret bu paylaşımı TV kanallarını gönderip haber olarak yayınlanması sağlamalı.Ancak böyle ses getirir ayrıca bu videoyu hazırlayan arkadaşa Teşekkür ederiz.

_________________
Ağzı olan konuşmasın; bilen konuşsun


Başa Dön
   
 
  Re: Ben Yine Norm Fazlasıyım Video
Mesaj 22 Eyl 2016, 10:19 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarıKayıt: 12 Nis 2007, 12:39
Mesajlar: 1739
Konum: <title>...</title>Bu yıl Kasımı bile bulmadı...

_________________
İyi Ki Bilgisayar Öğretmeniyim!

Bilgisayar Öğrenmenin Kısayolu Kitabı
http://www.bilgisayarogrenmeninkisayolu.com
https://www.facebook.com/bilgisayarogrenmeninkisayolu


Başa Dön
   
 
  Re: Ben Yine Norm Fazlasıyım Video
Mesaj 29 Eyl 2016, 00:26 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarıKayıt: 10 Eyl 2010, 10:55
Mesajlar: 288poet yazdı:
Bu yıl Kasımı bile bulmadı...

Aynen güzel kardeşim bu sene kasımı bulamadan norm fazlası olduk. :)
Hayırlısı olsun bakalım.


Başa Dön
   
 
  Re: Ben Yine Norm Fazlasıyım Video
Mesaj 29 Eyl 2016, 00:52 
Yeni Üye
Yeni ÜyeKayıt: 03 Eyl 2016, 20:22
Mesajlar: 5İnş. bu norm sorunları çözülür de devamlı bu endişeyi yaşamayız.


Başa Dön
   
 
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 25 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz


Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-


Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri