Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 45 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1, 2, 3
Yazar Mesaj
  Re: 850 kusur nedir ya yazik gunah bolum bitikleri oynuyor
Mesaj 01 Eyl 2015, 18:05 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Kodlama Dersi fiilen müfredata dahil edilirse ancak alım artır hali hazır durumda zaten yeteri bir doluluğa ulaştı 2 yıl önce 5-6 lara gelen derslerle normlar birden fırladı ama alım da yaptılar oda yeteri bir sayıya ulaşınca alımın bu şekilde olması gayet normal bence bundan fazlasını beklemek bence anormalliktir.

Başa Dön

Mesaj 01 Eyl 2015, 18:06 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Kodlama dersi gelirse yüksek düzeyde alım yapılır ama kodlama dersi gelmezse bu seyirde devam eder.

Başa Dön

Mesaj 01 Eyl 2015, 18:19 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Türkiyede şu anda 3500 toplam bilişim açığı var yaklaşık.
Tüm branşların tüm açık kadrolarına atama yapılsa 150bin yani; bilişime 3500 atama olurdu.
37bin kadroya atama yapınca rakam 850 bilişim oluyor. Oran doğru.

Burda amaç bilişim kadrosunu artırmak olmamalıydı. Tüm atama sayısı artsaydı o zaman bilişim artabilirdi.

Başa Dön

Mesaj 01 Eyl 2015, 19:47 
Aktif Üye
Aktif Üye

Ayıptır yazıktır günahtır...

Başa Dön

Mesaj 01 Eyl 2015, 22:32 
Aktif Üye
Aktif Üye

facebookta bir grup var 13 14 bin takipçisi var. Kemal antepli diye bir yöneticisi vardı millete habire umut sattı durdu. Millet bunu uyardı kodlama dersi yok, btr normu yok diye ama bu aklıevvel bilmiş bilmiş bilmiş devam etti. Tutturmuş çocuk twitterda hergün tt olalım çok atama yaparlar diye. Sonucu hep birlikte görmüş olduk. Facebook twitter mail hepsi hikaye. Tanıdığın güçlü adamlar olacak değil 800 8000 bile atarlar. İş eylemde yüzyüze yapacağın ikili görüşmelerde biter bu ülkede. Öyle masa başında tweet mail atmakla olmaz bu işler. Hergün tttt olsan yine hikaye.

Başa Dön

Mesaj 01 Eyl 2015, 22:46 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

twiterda uyarınca bana kızanlar olmuştu...

Başa Dön

Re: Ynt: 850 kusur nedir ya yazik gunah bolum bitikleri oynuyor
Mesaj 01 Eyl 2015, 22:48 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

egunay yazdı:
Tüm branşların tüm açık kadrolarına atama yapılsa 150bin yani; bilişime 3500 atama olurdu.

Burda amaç bilişim kadrosunu artırmak olmamalıydı. Tüm atama sayısı artsaydı o zaman bilişim artabilirdi.

Bence de doğru yapmışlar.
Daha da doğrusu;
Mevcut fakülteleri kapatmak değil, tamamının kontenjanını üçte biri ne düşürmek.
Sayı azalınca fakülte eğitim kalitesi artar.Makina teçhizat sıkıntısı kalmaz.
Lise sonrası gençlerin boş umutlanması engellenir.
Bu ne ya.......................................
450bin öğretmen adayı var.Her yıl 50bin eklenip, Çığ gibi büyüyor.
Alınması gereken bence yıllık 20 bin civarı.

http://www.google.com.tr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&frm=1&source=web&cd=5&ved=0CDgQFjAE&url=http%3A%2F%2Fwww.bilgisayarbilisim.net%2Fvisual-basic-f78%2Fvisual-basic-yazilimi-matematikci-v1-0-t45561-75.html&ei=ytCGVZrqFcS2sQGOrp3gDw&usg=AFQjCNGKnZHFHv7MiUUBHnYJdRS0a6TI5A
USB AŞISI Flash belleklerinizi basit ama etkili koruyun.
http://www.bilgisayarbilisim.net/guvenlik-araclari-deepfreez-guvenlik-karti-filitre-f104/virusle-ugrasmayin-usb-ler-ve-sistemlere-asi-kampanyasi-t41958.html

Başa Dön

Mesaj 01 Eyl 2015, 23:00 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

Biliyormusunuz?
3-4 yıl sonra, Her yıl 10bin üzeri tıp mezun verecek artık.Her yere tıp F. açtılar, .Fakülte çoğalınca doktor kalitesini ve dolayısı ile sağlığımızı konuşacağız.İsmini vermeyeyim, bazılarında, belki prof bile yok ve birkaçının öğrencilere intern stajı yaptıracağı üniversite hastanesi bile yok. Yaşlandığımızda, yeni mezarlık sahalarına belediyeler ruhsat verir.

Daha bu yaz, en ünlü bir fakülte tek başına 500 civarı mezun verdi.
Bu yıl toplamda tüm Türkiyede 5600 mezun.
Yakında atanamayan doktorlarıda göreceğiz.Emin olun çok yakında.

http://www.google.com.tr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&frm=1&source=web&cd=5&ved=0CDgQFjAE&url=http%3A%2F%2Fwww.bilgisayarbilisim.net%2Fvisual-basic-f78%2Fvisual-basic-yazilimi-matematikci-v1-0-t45561-75.html&ei=ytCGVZrqFcS2sQGOrp3gDw&usg=AFQjCNGKnZHFHv7MiUUBHnYJdRS0a6TI5A
USB AŞISI Flash belleklerinizi basit ama etkili koruyun.
http://www.bilgisayarbilisim.net/guvenlik-araclari-deepfreez-guvenlik-karti-filitre-f104/virusle-ugrasmayin-usb-ler-ve-sistemlere-asi-kampanyasi-t41958.html

Başa Dön

Mesaj 02 Eyl 2015, 08:20 
Aktif Üye
Aktif Üye

egunay yazdı:

Burada oranı artıracak bölüm 37000 den ziyade 3500 kısmıdır, birçok meslektaşımın sitemi de buna yöneliktir. İyi niyetli oran hesabınızı tüm bilgisayarcılar kabul ediyordur eminim ancak eğitimde teknoloji çağını yaşadığımız bu günlerde her okula btr normu verilmemesi, dersin liselerde ve ortaokulların 7. ve 8. sınıflarında seçmeli olması ve seçilmesinin müdürlerin inisiyatifine bırakılmasını hatta bazı müdürlerce okulda bilişimci yoksa dersi seçmem, bilişimci varsa da bilişimci her işi yapar yapmazsa dersi seçmem çeker gider düşüncesinin hakim olmasını anlamak mümkün değildir ki kodlamadan bahsetmiyorum bile... Tüm bunlar gerçekleşse yani btr normu, dersin tüm sınıflarda hatta lise 9. sınıfta zorunlu olması, ilkokulda kodlama derslerinin gelmesi halinde bilişimde açık ne kadar olur ve oranlamaya vurulunca ne kadar bilişimci alınması gerekir varın siz yapın hesabı...

Başa Dön

Mesaj 02 Eyl 2015, 08:50 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

COBOL yazdı:
Biliyormusunuz?
3-4 yıl sonra, Her yıl 10bin üzeri tıp mezun verecek artık.Her yere tıp F. açtılar, .Fakülte çoğalınca doktor kalitesini ve dolayısı ile sağlığımızı konuşacağız.İsmini vermeyeyim, bazılarında, belki prof bile yok ve birkaçının öğrencilere intern stajı yaptıracağı üniversite hastanesi bile yok. Yaşlandığımızda, yeni mezarlık sahalarına belediyeler ruhsat verir.

kimin umrunda hocam. dövecek doktor çıkar millete, -büyük ülke olduğumuzdan- artık her 100 kişi 1 doktor dövebilecek.

her tarafa üniversite açtılar, sadece binadan ibaret. beton kafaların olduğu, üretimin sadece betona endeksli olduğu, beton gibi arsız, hissiz, hayasız insanların olduğu, beton gibi bir ülkeyiz.

Başa Dön

Mesaj 02 Eyl 2015, 09:06 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

naçizane bir okulla ilgili bilgilerimi paylaşmak istiyorum arkadaşlar, okul arayanlara bir ışık olabilir

van gölkaşı ortaokulundan bahsedeceğim. bilişimde 1 kontenjanı vardır. okul depremden dolayı hasarlı olduğundan yakınındaki mehmet akif ersoy ortaokulu'na gidecektir atanan arkadaşım. van edremit ilçesi toki̇ konutlarında ev tutar ve servis ile okula gider. van ili erkekler için olabilir ama vakit geçirme açısından bayanlar için zor bir yer. edremit ilçesi göl kenarında güzel bir ilçe. doğu tarafından tavsiyemdir kesinlikle.artı vanda havalimanı vardır ulaşım rahattır. teşekkürler

Başa Dön

Mesaj 02 Eyl 2015, 11:33 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

COBOL yazdı:
Biliyormusunuz?

Çok güzel yazmışsınız..

1-İhtiyaçtan fazla mezun var, 2002 den sonra Gereksiz yere bölümler açıldı, kontenjanlar arttırıldı.. İkinci öğretim bile açıldı. Kimya Fizik öğretmenliğine çevirdiler. YÖK'de süper zekiler MEB'e ne kadar ihtiyacınız var diye sormuyorlar.. Kafalarına göre takılıyorlar..

2-Farzedelim 5000 açık var ve hepsini doldurdunuz.. Seneye ? Kaç açık olacak.. Açıkların hepsini kapattınız... Hiç alım olmayacak...Eskiden öğrenci nufusu arttığı için okul sayısı dolayısıyla norm artıyordu. Şimdi elle tutulur bir artış yok. BT öğretmenlerinin yaş ortalamaları da 30-35 arası... 15 Yıl içinde emeklilik hakkına (emekli olacak bile demiyorum) kavuşacak BT öğretmeni kaç tane 500-600 varmıdır? Hatta önümüzdeki 5 yıl içinde Kaç tane BT öğretmeninin emekliliği geliyor...

Devlet Planlam Teşkilatını Göreve Çağıralım !!!

4-Bu bahsettiğim sorunlar diğer branşlarda da var ama onların emekli olanları olduğu için azıcık da olsa bir sürkilasyon var...

5-Dersimize sahip çıkmıyoruz. Ders anlatmak yerine sağda solda öğretmen bilgisayarı tamir ediyoruz. Siz sahip çıkmassanız kimse sahip çıkmaz. Yarın birgün bu durumu gören biri "ders anlatığı yok, bu derse ne gerek var" dediğinde ne diyeceğiz? Dersinizi de anltın, işinizi de yapın.. Hala ömürlerini word excel anlatarak geçiren , öğretim programını birkez dahi okumamış arkadaşlar var.. Biz kendimize sahip çıkmassak kimse sahip çıkmaz..
okul-formator-ve-bilgisayar-ogretmeni-f28/isyanlardayim-btr-formatorluk-bto-neyiz-biz-t144375.html

6-Sağa sola laf atmaktan yılmıyoruz. Yok Din K. yok AKP. Kendimizie bakalım.

7- 7. ve 8. sınıfta kaç BTvY dersi seçmeli olarak açıldı. Kaç öğrenci istedi? Sadece büyük okullarda idare normunuzu doldurmak veya programı yerleştirmek vs için BTvY dersini seçilmesini sağlıyor. Hatırlarmısınız Beden Eğitimi Öğretmenleri ders saatleri düştü diye ne kadar gösteri yaptılar. Biz öğrencilere dersinin reklamını yapmaktan aciziz. Okulda 20 saat yerine 26 saate çıkmasının anlamı yok değil mi? Ne de olsa BTR siniz.. o 6 saat dediğiniz bölge normunu, il normunu sonrada Türkiye normunu etkiliyor. Her okulda 4 'er saat BTvY dersinin arttığını düşünün.. okul-formator-ve-bilgisayar-ogretmeni-f28/norm-hesabi-buyurun-t142502.html
MEB de alım yaparken bu sayılara bakıyor. Orantılı olarak alım yapıyor..

8-Din K. Öğretmenleri idareci oluyormuş, sen de ol, tutan mı var? İdareci olursanız norm açılır ve yeni öğretmen atanmaı sağlanır.. 30 saat BTvY dersi olan bir okulda norm 1'dir. İdareci de BT öğretmeni olduğu zaman kadro dolaylı olarak 2 oluyor..

9-Kesin olarak biliyoruz ki devletin bilişim politikası zayıf, yerlerde sürünüyor adeta.

Başa Dön

Mesaj 12 Eyl 2015, 23:59 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

hasan yazdı:
COBOL yazdı:
Biliyormusunuz?

Çok güzel yazmışsınız..

1-İhtiyaçtan fazla mezun var, 2002 den sonra Gereksiz yere bölümler açıldı, kontenjanlar arttırıldı.. İkinci öğretim bile açıldı. Kimya Fizik öğretmenliğine çevirdiler. YÖK'de süper zekiler MEB'e ne kadar ihtiyacınız var diye sormuyorlar.. Kafalarına göre takılıyorlar..

2-Farzedelim 5000 açık var ve hepsini doldurdunuz.. Seneye ? Kaç açık olacak.. Açıkların hepsini kapattınız... Hiç alım olmayacak...Eskiden öğrenci nufusu arttığı için okul sayısı dolayısıyla norm artıyordu. Şimdi elle tutulur bir artış yok. BT öğretmenlerinin yaş ortalamaları da 30-35 arası... 15 Yıl içinde emeklilik hakkına (emekli olacak bile demiyorum) kavuşacak BT öğretmeni kaç tane 500-600 varmıdır? Hatta önümüzdeki 5 yıl içinde Kaç tane BT öğretmeninin emekliliği geliyor...

Devlet Planlam Teşkilatını Göreve Çağıralım !!!

4-Bu bahsettiğim sorunlar diğer branşlarda da var ama onların emekli olanları olduğu için azıcık da olsa bir sürkilasyon var...

5-Dersimize sahip çıkmıyoruz. Ders anlatmak yerine sağda solda öğretmen bilgisayarı tamir ediyoruz. Siz sahip çıkmassanız kimse sahip çıkmaz. Yarın birgün bu durumu gören biri "ders anlatığı yok, bu derse ne gerek var" dediğinde ne diyeceğiz? Dersinizi de anltın, işinizi de yapın.. Hala ömürlerini word excel anlatarak geçiren , öğretim programını birkez dahi okumamış arkadaşlar var.. Biz kendimize sahip çıkmassak kimse sahip çıkmaz..
okul-formator-ve-bilgisayar-ogretmeni-f28/isyanlardayim-btr-formatorluk-bto-neyiz-biz-t144375.html

6-Sağa sola laf atmaktan yılmıyoruz. Yok Din K. yok AKP. Kendimizie bakalım.

7- 7. ve 8. sınıfta kaç BTvY dersi seçmeli olarak açıldı. Kaç öğrenci istedi? Sadece büyük okullarda idare normunuzu doldurmak veya programı yerleştirmek vs için BTvY dersini seçilmesini sağlıyor. Hatırlarmısınız Beden Eğitimi Öğretmenleri ders saatleri düştü diye ne kadar gösteri yaptılar. Biz öğrencilere dersinin reklamını yapmaktan aciziz. Okulda 20 saat yerine 26 saate çıkmasının anlamı yok değil mi? Ne de olsa BTR siniz.. o 6 saat dediğiniz bölge normunu, il normunu sonrada Türkiye normunu etkiliyor. Her okulda 4 'er saat BTvY dersinin arttığını düşünün.. okul-formator-ve-bilgisayar-ogretmeni-f28/norm-hesabi-buyurun-t142502.html
MEB de alım yaparken bu sayılara bakıyor. Orantılı olarak alım yapıyor..

8-Din K. Öğretmenleri idareci oluyormuş, sen de ol, tutan mı var? İdareci olursanız norm açılır ve yeni öğretmen atanmaı sağlanır.. 30 saat BTvY dersi olan bir okulda norm 1'dir. İdareci de BT öğretmeni olduğu zaman kadro dolaylı olarak 2 oluyor..

9-Kesin olarak biliyoruz ki devletin bilişim politikası zayıf, yerlerde sürünüyor adeta.

.
..
Beden eğitimi değince... il içi iller arası ceşitli musabalar oluyo.. öyleki bazı musabakalara okulun katılması bile yeterli oluyor.. böyle musabakalrdan okuulun bir kupa kazanması özellikle müdür için övünç kaynağı oluyor.. siz isterseniz. derste en kral bilgiyi verin... öğrenci yetiştirin.. okulun her işine koşun.. beden öğretmeni bi liste hazırlasın sadece musabakaya soksun öğrenciileri. (tabi çalıştıranlarda var) ama çalışmayan bile kupa alsın gelsin. .tamam siz yatan elemansıız... bedenci kupa getirdi okula... derste yapılan işler olsun vs.. gözüne sokmanız lazım idarenin diğer öretmenlerin .. bak bunları yapıyoruz diye.. bilgi yarışmlarına kendi yarşmalarımıza fln katılmalıyız.. yoksa milletin gözünde ccocuk bilgisayatı biliyo.. öğretmen bilgisayar başına bırakıyo yatıyo oh..

Başa Dön

Mesaj 13 Eyl 2015, 00:37 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Atanamayanlar bi sıkıntı. Atananlar bi sıkıntı. Hay ben böyle bölümün. Çektiğimiz sıkıntılara bak ya. Ne istedin meb bizden. Hiç mi işe yarar insanlar değiliz. Her sene norm fazlası. Her sene ders belirsizliği. Her sebe idarenin oyuncağı. Her sene dersim olacak mı. Bence bilişimle ilgili her şeyi kapatsınlar. Bu sayfayı da. Bizi de ormancı yapsınlar fidan dikelim. İnsanlar bizi anlamıyor. Belki ot böcek bizi anlar. Yazıklar olsun nesli böyle harcayanlara.

Başa Dön

Mesaj 13 Eyl 2015, 09:02 
Aktif Üye
Aktif Üye

Arkadaşlar benim önerim sabit.
Okul rehber öğretmen gibi Okul bilişim rehber öğretmeni sistemidir.Hem ilkokul hem de ortaokullara sabit 1 tane bilişim rehber öğretmeni normu açılsın.
Bizler sadece ortaokulda düşünüyoruz bilişimi.Bakın araştırın ünlü yazılım şirketleri kurucularına, hepsi çok küçük yaşlarda tanışmış programlama ve kodlamayla.
Niye bizim ülkemizde bilişimde kendi kendimize yetemiyoruz ?
İlkokulda programlamayı özendirmiyoruz ? En azından 3. ve 4. sınıflarda kodlamaya giriş ,algoritmaya girişi şematik ,eğlenceli bir müfredatla temelini atabiliriz.Öğrencilerin ilgilerini ve bu konuya yönelmelerini sağlayabiliriz.
Bunun için büyük hazırlıklar gerekli tabiki.Fakat bu projede gönüllü olabilecek çok bilişim öğretmeni çıkacaktır eminim.3 yıldır ders kitabımız,sabit bir müfredıtımız,kazanımlarımız yok.Öğretmen kılavuz kitabımız yok.KKTC kitaplarından,öğretmen arkadaşlarımızın hazırladığı kitaplardan öğretim yapıyoruz.Bu ne kadar aşağılayıcı bir durum ?
Her neyse başa dönersek ilkokul ve ortaokullarda Bilişim rehber öğretmeni kesinlikle çerçevesi ve görev tanımlaması iyi yapılmış olarak getirilebilir.
Biz rehberlik saatlerimizde okulda teknoloji adına bir sürü proje geliştirebiliriz.
Fakat şu durumda ben kendi adıma söyleyeyim 3 yıldır ,3 okula görevlendiriliyorum.Kimi okulda lab var kimisinde yok.Dersimiz hala havada.Girdiğim 2 okula bazen farklı müfredatı işliyorum.Bu şekilde olmaz.Ben kendim de çok güzel yıllık plan hazırlayabilirim.Niye meb 3-5 alanında uzman kişiyi görevlendirip güzel bir ders kitabı ve program yapmıyor ? Neden ? Çok mu zor bu işi yapmak.3 yıl ya ayıp.3 yıl önce bunun görevlendirilmesi yapılmış olsa,tüm ülkelerin programlarını hatim indirip en kralını şimdiye yapar uygulamaya başlardık.

Neyse çok yazdım,çok konuştum.Daha çok şey var ,tamirci bakış açısını bile kıramadık.Neyse arkadaşlar sıkıntı çok.
Eğitim sistemimizi oturup ciddi bir şekilde sorgulamamız gerekli.A partisi B partisi C partisi.Ben siyasetle ilgilenmiyorum.Kim geliyorsa ,kim yapıyorsa üniversitelerideki prof.ları toplayıp halkımızı,işverenlerimizi,milletvekillerimizi toplayıp ciddi bir eğitim şurası ile sistemimizi adam gibi sorgulamalıyız.
Bu gün seminerde 80 öğretmenimize sorun hepsi sistemden,yönetimden dolayı üstelik hükümeti destekleyenler olsun,muhalefeti destekleyenler olsun hepsi şikayetçiyse köklü değişikler şart.

Öğretimi geçtim artık eğitimi bile veremiyoruz.Balık baştan kokar arkadaşlar.Sistem kesinlikle sorgulanmalı...

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 45 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri