Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 11 mesaj ] 
Yazar Mesaj
  Elektrikli Şofben İçin Sigorta (Yardım)
Mesaj 18 Tem 2012, 00:40 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

Hocalar, elektrikli şofben kullanıyordum, otomatik sigortası attı, şimdi kaldırmaya çalışıyorum, anında geri iniyor. Evin ana şartel'inde sıkıntı yok, o hiç atmıyor. Daha önceden de şofben'in sigortası atıyordu ama geri kaldırıyordum. Şimdi kalkmıyor. "Flash otomatik sigorta C32"

Sigortayı elimle kaldırıp kalkık vaziyette 1 dakika tutup şofbeni açtım ve şofben suyunu ısıttı. Sanırım çin malıymış bu sigorta. Bu gibi durumlarda sigortayı değiştirmek veya amperi yüksek(siemens c40) sigorta bağlamak çözüm olur mu? Yoksa direkt olarak yeni şofben mi almak lazım? Daha önceden tecrübesi olan var mı?

Başa Dön

Re: Elektrikli Şofben İçin Sigorta
Mesaj 18 Tem 2012, 00:43 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

Aynı olay başıma gelmişti sigortayı değiştirerek sorunu çözmüştük. Yüksek amperli bir sigorta kullanırsanız sorun çözülür.

Başa Dön

Re: Elektrikli Şofben İçin Sigorta
Mesaj 18 Tem 2012, 00:50 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

sigorta bozulmuş olabilir eğer öyleyse sorun yok değiştirirsin düzelir.Ama bunu için denemen lazım siemens yada legrand kullanmanı öneririm.Sanırım ani ısıtıcı kullanıyosun.çünkü kazanlı sofbenlerde 16 A sigorta kullanılıyor.Amperi yükseltmen iyi olmaz yakarsın kabloları ama sigorta atmaz.
Sigorta Amper aşımında yada kısa devrede atsın diye kullanılır sonuçta.
Ve eğer ani su ısıtıcı kullanıyorsanız en az 3 x 2.5 tek damar kablo kullanmanız önerilir.
sigortayı değiştirmenize rağmen sigorta atıyorsa cihazınızda bir kısadevre yada arıza olabilir.

Başa Dön

Re: Elektrikli Şofben İçin Sigorta (Yardım)
Mesaj 18 Tem 2012, 00:52 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

elektrik kablon 3X2.5 luk olacak sigortanda en az 32 amperlik olacak hocam. Senin sigortan ömrünü tamamlamış onu değiştirmen yeterli.

Başa Dön

Mesaj 18 Tem 2012, 04:03 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

yasarsahbaz yazdı:
Hocalar, elektrikli şofben kullanıyordum, otomatik sigortası attı, şimdi kaldırmaya çalışıyorum, anında geri iniyor. Evin ana şartel'inde sıkıntı yok, o hiç atmıyor. Daha önceden de şofben'in sigortası atıyordu ama geri kaldırıyordum. Şimdi kalkmıyor. "Flash otomatik sigorta C32"

Sigortayı elimle kaldırıp kalkık vaziyette 1 dakika tutup şofbeni açtım ve şofben suyunu ısıttı. Sanırım çin malıymış bu sigorta. Bu gibi durumlarda sigortayı değiştirmek veya amperi yüksek(siemens c40) sigorta bağlamak çözüm olur mu? Yoksa direkt olarak yeni şofben mi almak lazım? Daha önceden tecrübesi olan var mı?

hocam yaptığınız şey riskli atoysa sebebi var yük fazla geliyor yada amperi düşük sigartanızın bence bir kontrol ettirin faz düşük de olabilir

Başa Dön

Mesaj 18 Tem 2012, 13:47 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

Tamamdır hocalar. Siemens değil de Fedaral marka C32 (32 Amper) sigorta aldım, taktım. Canavar gibi. 5 TL'ye halloldu olay. Bilgiler için teşekkür ederim.

Başa Dön

Mesaj 18 Tem 2012, 13:50 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Hocam 20 Lira verip bi teknik servis çağırıyosun o sana ne gerekiyosa anlatıyor.Ben denedim tavsiye ederim:)

Başa Dön

Mesaj 18 Tem 2012, 13:52 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

SİEMENS 40 AMPER SİGORTA TAK

Başa Dön

Mesaj 18 Tem 2012, 13:55 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

bilgilendim.

Başa Dön

Mesaj 18 Tem 2012, 14:34 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

enaz 32 Amper sigorta gerek. :) daha önce benim de başıma gelmişti. sigorta amperini yükseltince düzeldi. Yalnız ana sigorta da en az bu değerde olmalı.

Başa Dön

Mesaj 18 Tem 2012, 15:02 
Aktif Üye
Aktif Üye

hocam ben elektrik işinde dokuz sene çalıştım. birinci yapman gereken şu eğer sigorta küçükse değiştir. elektrik şofben için en az 32 Amper ama kaliteli olsun simens, general electric felan. ikincisi mümkün mertebe şofbene gelen elektrik direk sigorta kutusundan gelsin. eğer başka bir pirizden felan alsan sıkıntı olabilir.
üçüncüsü ana hatın sigortası şofbenin sigortasından büyük olsun. şofbenin büyük olmasın şofbenin büyük olsa kablolar çok ısınır kabloları yakabilirsin bunlara dikkat etsen inşallah hiç bir sıkıntı yaşamazsın.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 11 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri