Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 74 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
Yazar Mesaj
  Re: Yıl Sonu Dolar/Tl Paritesi - Yatırım Tavsiyesi
Mesaj 23 Kas 2016, 20:18 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

Faiz haram. Dolar alan vatan haini. Paranı inşaata yatır yarın ne olur bilinmez. Dünyada tek maketten daire satışı türkiyede
Son zamanlar dikkat edin suni gündem çok yok tecavüzcüsüyle evlensin. Yok lozana çamur at. Bence bolbol dolar altın almakta fayda var

Başa Dön

Mesaj 23 Kas 2016, 20:22 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

inikat yazdı:
Arkadaşlar Prof. Elvan Aktaş var youtube üzerinden araştırın videoları var. Adam bir kaç yıl önceden ne olacağını söylemiş ve söylerken tahmin yapmıyoruz bilimsel araştırma ve analiz sonuçlarını söylüyoruz, diyor. altin in sitesinde dertli nicki biri var ki yaklaşık temmuzdan beri takip ediyorum kendisini. şuana kadar söylediklerinde gerçekleşme oranı %95. bazılarında zamansal tutmama oldu zaman güncellemesini de genellikle zaman bitmeden söylemişti. dolar 2,94 iken dolar alın elinizde tutun, düzeltme zamanları dışında sakın satmayın dedi. Arada eu da aldırdı aynı şekilde. dolar için temmuzdan öncesindeki yazdıklarını da inceledim ve gördüğüm şu ki 2,92-3,94 seviyelerinde iken kur adam dolar yıl sonuna 3,75 -4 -4, 4 lerin gelmesi muhtemel. En az 3,425 civarı olacak yıl sonu diye aylar öncesinden söylemiş.
kendisi 94 krizinde baya kötü etkilenmiş parası pul olmuş. ondan sonra ben yabancıya para kaptırmam, vatandaşların da kaptırmasına engel olurum demiş. şuanki siteden birkaç kez ban da yemiş.
Sadece elvan aktaş ve bu dertli denen kişiyi bile dinlemiş olan parasını korudu.
Biz para kazanamayız.
Ülkenin içinde bulunduğu refahtan uzak, siyasi çekişmeli ve kokuşmuş bir zihniyetin üst tabakayı ele geçirdiği ortamda belki paramızın değerini koruyabiliriz.
İçki ve sigara satışı 18 yaş altındakilere yasak çünkü çocuklar kendileri doğruyu yanlışı bilemezler diyen ama minicik çocuklar tecavüze uğradığında kendi istemiş olabilir o yüzden tecavüzcüsüyle evlenirse hem tecavüzcüsünü hem de ona ön ayak olanları yardım edenleri aklayan bir zihniyet ile yönetiliyoruz.
...

Hocam bu dertli kullanıcısının mesajlara basış ulaşabiliriz

Başa Dön

Mesaj 23 Kas 2016, 20:46 
Süper Üye
Süper Üye

bidene yazdı:
inikat yazdı:
Arkadaşlar Prof. Elvan Aktaş var youtube üzerinden araştırın videoları var. Adam bir kaç yıl önceden ne olacağını söylemiş ve söylerken tahmin yapmıyoruz bilimsel araştırma ve analiz sonuçlarını söylüyoruz, diyor. altin in sitesinde dertli nicki biri var ki yaklaşık temmuzdan beri takip ediyorum kendisini. şuana kadar söylediklerinde gerçekleşme oranı %95. bazılarında zamansal tutmama oldu zaman güncellemesini de genellikle zaman bitmeden söylemişti. dolar 2,94 iken dolar alın elinizde tutun, düzeltme zamanları dışında sakın satmayın dedi. Arada eu da aldırdı aynı şekilde. dolar için temmuzdan öncesindeki yazdıklarını da inceledim ve gördüğüm şu ki 2,92-3,94 seviyelerinde iken kur adam dolar yıl sonuna 3,75 -4 -4, 4 lerin gelmesi muhtemel. En az 3,425 civarı olacak yıl sonu diye aylar öncesinden söylemiş.
kendisi 94 krizinde baya kötü etkilenmiş parası pul olmuş. ondan sonra ben yabancıya para kaptırmam, vatandaşların da kaptırmasına engel olurum demiş. şuanki siteden birkaç kez ban da yemiş.
Sadece elvan aktaş ve bu dertli denen kişiyi bile dinlemiş olan parasını korudu.
Biz para kazanamayız.
Ülkenin içinde bulunduğu refahtan uzak, siyasi çekişmeli ve kokuşmuş bir zihniyetin üst tabakayı ele geçirdiği ortamda belki paramızın değerini koruyabiliriz.
İçki ve sigara satışı 18 yaş altındakilere yasak çünkü çocuklar kendileri doğruyu yanlışı bilemezler diyen ama minicik çocuklar tecavüze uğradığında kendi istemiş olabilir o yüzden tecavüzcüsüyle evlenirse hem tecavüzcüsünü hem de ona ön ayak olanları yardım edenleri aklayan bir zihniyet ile yönetiliyoruz.
...

https://profil.altin.in/uye/38025

Başa Dön

Mesaj 23 Kas 2016, 21:18 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

atakom yazdı:
bidene yazdı:
inikat yazdı:
Biz para kazanamayız.
...

arkadaş belirtmiş. Biz de bir grup mu kursak napsak :) zaten dertli dayının kalabalık bir öğretmen takipçi kitlesi var.
hal böyleyken akıllıca da oluyor napalım değil mi?

ha şöyle birşey söyleyeyim;
ticaret ve sanayi anlamında özellikle trafik yoğunluğunun kaymaya başladığı yerlerden gelişme akslarından uygun arsa yatırımı kesinlikle herşeyden daha değerli.
gelişen tatil beldeleri de olabilir.
Edirne Enez'de babamların yazlığı var. yaklaşık 11-12 sene önce tanesi 4 000 TL ( eski parayla 4 milyara :) ) 8000 TL ile iki villa arsası almış ve 1 sene sonra birine bir yazlık yaptırmıştı. Bu yaz sadece tek villa arsasının fiyatı bölge ortalaması 90 000 TL -100 000 TL civarındaydı.
Babam arsa aldığında bol arsa vardı şimdi ise arsa sayısı oldukça azaldı. Yani yıllar ilerledikçe artış katlanarak yükselecektir.
ben babamın arsayı aldığı yıl ve aya göre dolar kuruyla hesap yaptım. Eğer o gün o parayla dolar alsaydı şuan yaklaşık elinde 30000 tl si olacaktı. şimdiyse sadece iki arsa bedeli 180.000-200.000 TL civarında.

2012 de bireysel emeklilik hesabı açtırmıştım. borcun harcın arasında kredi kartından çeksinler mecbur kalıp da ödeyerek az biraz birikim olsun yoksa elimdeki parayla birşey yapamam diye düşünmüştüm. yaklaşık 10-11 bin tl arası birikmiş dün p.tesi hesap iptali için başvurdum. parayı alıp 300-400 metrekare 1 dönüm arası bir arsa almaya çalışcam. bi o kadar daha kredi de çekebilirim. gitsin kalsın. oğlum yaklaşık 4 yaşında. üniversite zamanlarında bakarız duruma :)
sağlıcakla arkadaşlar.

Başa Dön

Mesaj 24 Kas 2016, 11:06 
Süper Üye
Süper Üye

inikat yazdı:
atakom yazdı:
bidene yazdı:
inikat yazdı:
Biz para kazanamayız.
...

arkadaş belirtmiş. Biz de bir grup mu kursak napsak :) zaten dertli dayının kalabalık bir öğretmen takipçi kitlesi var.
hal böyleyken akıllıca da oluyor napalım değil mi?

ha şöyle birşey söyleyeyim;
ticaret ve sanayi anlamında özellikle trafik yoğunluğunun kaymaya başladığı yerlerden gelişme akslarından uygun arsa yatırımı kesinlikle herşeyden daha değerli.
gelişen tatil beldeleri de olabilir.
Edirne Enez'de babamların yazlığı var. yaklaşık 11-12 sene önce tanesi 4 000 TL ( eski parayla 4 milyara :) ) 8000 TL ile iki villa arsası almış ve 1 sene sonra birine bir yazlık yaptırmıştı. Bu yaz sadece tek villa arsasının fiyatı bölge ortalaması 90 000 TL -100 000 TL civarındaydı.
Babam arsa aldığında bol arsa vardı şimdi ise arsa sayısı oldukça azaldı. Yani yıllar ilerledikçe artış katlanarak yükselecektir.
ben babamın arsayı aldığı yıl ve aya göre dolar kuruyla hesap yaptım. Eğer o gün o parayla dolar alsaydı şuan yaklaşık elinde 30000 tl si olacaktı. şimdiyse sadece iki arsa bedeli 180.000-200.000 TL civarında.

2012 de bireysel emeklilik hesabı açtırmıştım. borcun harcın arasında kredi kartından çeksinler mecbur kalıp da ödeyerek az biraz birikim olsun yoksa elimdeki parayla birşey yapamam diye düşünmüştüm. yaklaşık 10-11 bin tl arası birikmiş dün p.tesi hesap iptali için başvurdum. parayı alıp 300-400 metrekare 1 dönüm arası bir arsa almaya çalışcam. bi o kadar daha kredi de çekebilirim. gitsin kalsın. oğlum yaklaşık 4 yaşında. üniversite zamanlarında bakarız duruma :)
sağlıcakla arkadaşlar.

uzun vadeli en mantıklı yatırım arsadır...ama yaş 35; 25 - 30 sene sonrası için yatırım yapmak kendimize değil ancak çocuklarımıza olabilir..o da tutarsa..Edirne-enez güzel bi yazlık bölge..oralarda fiyatların yükselmesi çok doğal...keza izmir de foça-çeşme neyse edirne için de enez-erikli aynı değerdedir..
bundan 20-25 sene önce insnalar daha kolay yazlık-ev sahibi olabiliyolardı;en azından emekli ikramiyesi ile bile rahat bir yazlık-ev alacak imkanı bulabiliyorlardı..

korkarım bizler emekli olabilsek dahi ikramiye vs.. alamayacağız..

Başa Dön

Re: Ynt: Yıl Sonu Dolar/Tl Paritesi - Yatırım Tavsiyesi
Mesaj 01 Ara 2016, 13:51 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

Döviz Alış Satış
USD 3.4520 3.4720
EUR 3.6630 3.6880
Güncel istanbul piyasa

http://www.google.com.tr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&frm=1&source=web&cd=5&ved=0CDgQFjAE&url=http%3A%2F%2Fwww.bilgisayarbilisim.net%2Fvisual-basic-f78%2Fvisual-basic-yazilimi-matematikci-v1-0-t45561-75.html&ei=ytCGVZrqFcS2sQGOrp3gDw&usg=AFQjCNGKnZHFHv7MiUUBHnYJdRS0a6TI5A
USB AŞISI Flash belleklerinizi basit ama etkili koruyun.
http://www.bilgisayarbilisim.net/guvenlik-araclari-deepfreez-guvenlik-karti-filitre-f104/virusle-ugrasmayin-usb-ler-ve-sistemlere-asi-kampanyasi-t41958.html

Başa Dön

Mesaj 01 Ara 2016, 14:14 
Süper Üye
Süper Üye

ya yok mu "DOLAR BOZMA " kampanyasına katılım???

Hadi hep birlikte her gün en az 100 dolar bozuyoruz yıl sonuna kadar dolar 3 e gelir!!!

Başa Dön

Mesaj 01 Ara 2016, 14:32 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

önce bu illlerden başlanmalı.

Eklentiler:
GRAFİK_DxeRnl3H8s.jpg
GRAFİK_DxeRnl3H8s.jpg [ 313.08 KiB | 460 kere görüntülendi ]
Başa Dön

Mesaj 01 Ara 2016, 14:42 
Aktif Üye
Aktif Üye

Sayin reisi cumhur efendi aylar once dolar almayin yaya kalirsiniz demisti.. o yuzden dolar almayin... bozdurun dolarlari arkadaslar memleket kazansin.. faiz lobisine para kaptirmayin...

Başa Dön

Mesaj 01 Ara 2016, 14:52 
Süper Üye
Süper Üye

evet iç anadolulu kayserili nevşehirli arkadaşlar bozun dolarları da ;dolar düşsün..gerçi sorsam doların çok etkisi yok dolar da boşalır da derler ama bi taraftan da belli ki gidişat kötü-tutuştular...dolarları bozun çağrıları yapılıyor...bakalım sonumuz ne olacak...

Başa Dön

Re: Ynt: Yıl Sonu Dolar/Tl Paritesi - Yatırım Tavsiyesi
Mesaj 01 Ara 2016, 17:23 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

COBOL yazdı:
COBOL yazdı:
$/€ ve $/tl paritesi bazında teknik analiz verebilecek arkadaşımız yokmu?

Yani demem o ki;
Eğer şu sıralarda, dolar, euro karşısında da yükseliyor ise;
Bu global çaplı bir durumdur ve yılsonu için $/tl beklentisi 3500 lü rakamlardır.

----------ABD $ = 3.5050 tl

Şuan itibarı ile satış rakamıdır.

Yılsonu için öngörmüştüm.
30 gün önceden, Erken gelen acı gerçek.

http://www.altinkaynak.com.tr/

http://www.google.com.tr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&frm=1&source=web&cd=5&ved=0CDgQFjAE&url=http%3A%2F%2Fwww.bilgisayarbilisim.net%2Fvisual-basic-f78%2Fvisual-basic-yazilimi-matematikci-v1-0-t45561-75.html&ei=ytCGVZrqFcS2sQGOrp3gDw&usg=AFQjCNGKnZHFHv7MiUUBHnYJdRS0a6TI5A
USB AŞISI Flash belleklerinizi basit ama etkili koruyun.
http://www.bilgisayarbilisim.net/guvenlik-araclari-deepfreez-guvenlik-karti-filitre-f104/virusle-ugrasmayin-usb-ler-ve-sistemlere-asi-kampanyasi-t41958.html

Başa Dön

Mesaj 01 Ara 2016, 22:41 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

suriyenin para birimi tl karşısında son bir ayda %10 değerlenmiş.
birilerinin hesap vermesi gerekir :x

Başa Dön

Mesaj 02 Ara 2016, 08:37 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

Sayın Başbakan; "Dövizdeki harketlilik 1,5 - 2 ay daha devam edecek" dedi...
Ekonomi Bakanı; "Dolar dengesi bir eşkilde bulur" dedi...
Eğer 1,5-2 ay sürecek ve dengesini bulacaksa, sanırım ocak ayının ortasına kadar 4 tl olur ve dengesini bulur.

Başa Dön

Mesaj 02 Ara 2016, 09:20 
Süper Üye
Süper Üye

cronos23 yazdı:
Sayın Başbakan; "Dövizdeki harketlilik 1,5 - 2 ay daha devam edecek" dedi...
Ekonomi Bakanı; "Dolar dengesi bir eşkilde bulur" dedi...
Eğer 1,5-2 ay sürecek ve dengesini bulacaksa, sanırım ocak ayının ortasına kadar 4 tl olur ve dengesini bulur.

osmanlı tuğralı doblolar bugün kapalı çarşı da dolar bozuyolardı;neyse ki doların ateşi düştü biraz...

Başa Dön

Mesaj 03 Ara 2016, 01:37 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

Dolar 10 tl olunca tl den 1 sıfır daha atarız. :)
Merkez bankası elindeki dolarları tamamen satıp altına geçmeli.
Türkiye diğer ülkelerle alışverişini altınla yapmalı.
Tüm dünya ülkeleri birleşip dolarlarını aynı gün içinde altına çevirseler ne olur sizce?

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 74 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri