Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 43 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1, 2, 3
Yazar Mesaj
  Re: Tapu Harcı Cezası?
Mesaj 17 Mar 2015, 16:03 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

baynadir yazdı:
şimdi arkadaşımız diyorki, tapuda uyarsalar olmaz mı?

devlet bu konuda vatandaşından dürüstlük bekliyor. haklıdır.

ama dürüst vatandaşlar isteyen devletinde vatandaşa karşı dürüst olması ve vatandaşın kanını emme yolları aramaması gerekir...

hocam bilmediğimiz birşeyde nasıl dürüst olalım. tapu görevlileri sorması gerekmez mi, sen bu evi şu fiyata mı alıyon diye. bize müteahhit şimdi şu fiyat yazıyo sonra tapu değişecek dese inanırız, kandırılırız. burda mutlaka uyarıcı bir hizmet olmalı

Başa Dön

Mesaj 17 Mar 2015, 16:57 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

kimle uzlaşıyoruz madem uzlaşınca indirim geliyor uzlaşmayanlar ne için uzlaşmıyor anlayamadım bu konuda bir açıklık getirebilir misiniz yüksek bir ihtimal bizimde başımıza gelecek bu musubet tapu masraflarını müteahit ödemişti hiç bakmadık kaç para yazıyor cahillik işte bakalım ne olacak sonumuz.

İkisinin arasındaki farkı bilmek için AKIL, ver.
Hz. Mevlana...

Başa Dön

Mesaj 17 Mar 2015, 21:37 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

Buzkırıcı yazdı:
eğer kredi çektiyseniz eninde sonunda sizi bulacaklar istersen evini sat yine ceza gelir bana 4 sene sonra 2500tl geldi anlaştık düştüler 500tl o kadar ödedik cezayı.

hocam sizinkinde bayağı indirim yapmışlar hocam ne zaman oldu bu olay bana 1550 tl ceza gelecekmiş maliyeden arkadaşa sordurttum

Başa Dön

Mesaj 17 Mar 2015, 21:40 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

izmitlii yazdı:
baynadir yazdı:
şimdi arkadaşımız diyorki, tapuda uyarsalar olmaz mı?

devlet bu konuda vatandaşından dürüstlük bekliyor. haklıdır.

ama dürüst vatandaşlar isteyen devletinde vatandaşa karşı dürüst olması ve vatandaşın kanını emme yolları aramaması gerekir...

hocam bilmediğimiz birşeyde nasıl dürüst olalım. tapu görevlileri sorması gerekmez mi, sen bu evi şu fiyata mı alıyon diye. bize müteahhit şimdi şu fiyat yazıyo sonra tapu değişecek dese inanırız, kandırılırız. burda mutlaka uyarıcı bir hizmet olmalı

tabiki uyarmaları lazım hocam siz okulda öğrenci bir olaya karışınca uyarmıyor musunuz, öğrenci küfredince dürüstlük bekleyip hiç birşey yapmayalım ozman

Başa Dön

Mesaj 27 Mar 2015, 09:31 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

arkadaşlar ceza geldi 1500 tl bunu vergi dairesine ödeyeceğim sanırım peki taksit yapıyorla mı kredi kartı vs varmı acaba ödemede

Başa Dön

Mesaj 27 Mar 2015, 10:28 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

Takip

Başa Dön

Mesaj 03 Kas 2016, 21:23 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

konuyla ilgili fikrinize ihtiyacım var
180 bin kredi çekmeyi düşünüyorum. konutun rayiç bedelini 180 bin göster diyorlar. Farzedelim 180 bin gösterdim, evin geri kalan parasını satıcının banka hesabına havale/eft yaptığımda maliye tarafından tespit edilebilir. böyle bir durumla karşılaşan oldu mu?
ne yapmalıyım?

Başa Dön

Mesaj 03 Kas 2016, 21:39 
Aktif Üye
Aktif Üye

tomreader2010 yazdı:
Arkadaşlar 4 sene önce bir ev aldım 100 000 tl kredi çektim emlakçı tapuda belediyenin rayiç bedel olan 50 000 Tl göstermiş evi, bu konu ile ilgili geçen hafta vergi memuru gelip eve kağıt bırakmış pazartesi vergi dairesine gelin diye böyle bir olay başına gelmiş olan varmı ne kadar ceza öderim ne konuşmam gerekiyor vergi dairesinde

Sayın hocam ben 5 sene önce ev aldım. mütaaiit 115 binlik evi 95 bin göstermiş. ceza gelen makbuzda 330 tl idi. vergi affından faydalandım n sın 190 tl ödeyerek kurtuldum. aynı cezayı mütaitt de ödeyecekmiş. konuşmanın anlamı yok. bir an önce aftan yararlanıp öde. nasıl olsa bu ceza peşini bırakmayacak. geçmiş olsun

Başa Dön

Mesaj 03 Kas 2016, 21:47 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Rüzgara Karşı' yazdı:
konuyla ilgili fikrinize ihtiyacım var
180 bin kredi çekmeyi düşünüyorum. konutun rayiç bedelini 180 bin göster diyorlar. Farzedelim 180 bin gösterdim, evin geri kalan parasını satıcının banka hesabına havale/eft yaptığımda maliye tarafından tespit edilebilir. böyle bir durumla karşılaşan oldu mu?
ne yapmalıyım?

Başa Dön

Mesaj 03 Kas 2016, 21:58 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

Kimle nasıl anlaşıyor biri anlatabilir mi? Gidip vergi dairesine ben söyle yaptım ya da şöyle yapıldı mi deniliyor??

Yükselmek için kanat yetmez, Uçmayı bilmek gerek!

Başa Dön

Mesaj 03 Kas 2016, 21:59 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

@rüzgara karşı hocam rayiç bedel bildiğim kadar belediyeler tarafından belirleniyor, kişilerin böyle bi hakkı yok.

Başa Dön

Mesaj 03 Kas 2016, 22:02 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

aracnida yazdı:
tomreader2010 yazdı:
Arkadaşlar 4 sene önce bir ev aldım 100 000 tl kredi çektim emlakçı tapuda belediyenin rayiç bedel olan 50 000 Tl göstermiş evi, bu konu ile ilgili geçen hafta vergi memuru gelip eve kağıt bırakmış pazartesi vergi dairesine gelin diye böyle bir olay başına gelmiş olan varmı ne kadar ceza öderim ne konuşmam gerekiyor vergi dairesinde

Sayın hocam ben 5 sene önce ev aldım. mütaaiit 115 binlik evi 95 bin göstermiş. ceza gelen makbuzda 330 tl idi. vergi affından faydalandım n sın 190 tl ödeyerek kurtuldum. aynı cezayı mütaitt de ödeyecekmiş. konuşmanın anlamı yok. bir an önce aftan yararlanıp öde. nasıl olsa bu ceza peşini bırakmayacak. geçmiş olsun

Hocam ben af beklemeden gecen sene 1200 civari ceza odedim aynı cezayi saticida odedi

Başa Dön

Mesaj 03 Kas 2016, 22:08 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

collision yazdı:
@rüzgara karşı hocam rayiç bedel bildiğim kadar belediyeler tarafından belirleniyor, kişilerin böyle bi hakkı yok.

pardon ifadeyi yanlış kullandım.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 43 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri