Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 43 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
  Re: Tapu Harcı Cezası?
Mesaj 17 Mar 2015, 06:49 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Geçmis olsun.
Olaya şöyle bakiyorum bizim burada satanlar tapu masrafi vermiyor işine gelirse al diyor. 100 liralik evde ilk basta ödediniz diyelim 4bin verecektiniz, siz 2bin verdiniz 2bin kardasiniz, simdi sizin ödeyeceğiniz kisim faiz felan 2bin olmaz hem vadeli ödemiş oldunuz Hemde indirimli.
Kabak burada saticiya patliyor aslinda benim simdiki aklim olsa evi alirken rayiç neyse onu gosterirdim(krediyide paşa paşa cekerdim) ceza gelirse yari yariya oderdik, isterse o zaman desin ben cezaya felan karışmam diye.

Başa Dön

Mesaj 17 Mar 2015, 07:55 
Aktif Üye
Aktif Üye

Müflis bakkal eski defterleri karıştırır derler. Devlet de açıkları kapatmak için maalesef eski defterleri karıştırmaya başladı.

Başa Dön

Mesaj 17 Mar 2015, 09:00 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

izmitlii yazdı:
hocam biz öderiz sonra affa uğrar merak etme hep böyle oldu şimdiye kadar.

asıl sorun burada şu.

tapu dairesinde çalışanlar ne işe yarar?

benim aldığım fiyat belli. banka ipotekçisi de yanımda müteahhit de.
kardeşim niye sormuyorsunuz kaça alıyouz kaç lira kredi çekiliyor diye?
ortada bir dolandırıcılık var ve devlet buna göz yumuyor sonra fahiş faiz ve ceza ile sana geri dönüyor.
benim evi de 16 bin lira göstermişler. bu devirde kim kime sıfır evi 16 bin liraya satıyor. hadi 16 binliraya satıyonda expertiz bu eve nasıl 100 bin lira fiyat biçmiş?

devlet buna müsaade ediyor tapu çalışanları ve müteahhitler elele kolkola vatandaşı kandırıyorlar

aynen öyle hocam biz tapuda işlemi yaptık tapu arkamızdan maliyeye şikayet etmiş bizi :=) madem öyle uyarın arkadaş

Başa Dön

Mesaj 17 Mar 2015, 09:03 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

myesil yazdı:
Tapu daireleri "Evinizi değerinde gösterin" diye bas bağıracaklarına tapu masraflarında biraz indirime gitsinler. Millet keyfinden mi düşük gösteriyor ?
Bu aralar tapuda bir işim olacak. Tapu masraflarını ödedikten sonra dekontlarla birlikte tüketici hakem heyetine gidecem. Bankalarda olduğu gibi. Ya masraflarını göstersinler ya da iade etsinler. Bankalardan, GSM operatörlerinden, TTNET'ten bıktık, devlet te arkamıza geçiyor...

aynen öyle hocam %2+%2 bencede çok sonuçta hepsini alıcı ödüyor
kendir_li yazdı:
a şöyle bakiyorum

kendir_li yazdı:
Geçmis olsun.
Olaya şöyle bakiyorum bizim burada satanlar tapu masrafi vermiyor işine gelirse al diyor. 100 liralik evde ilk basta ödediniz diyelim 4bin verecektiniz, siz 2bin verdiniz 2bin kardasiniz, simdi sizin ödeyeceğiniz kisim faiz felan 2bin olmaz hem vadeli ödemiş oldunuz Hemde indirimli.
Kabak burada saticiya patliyor aslinda benim simdiki aklim olsa evi alirken rayiç neyse onu gosterirdim(krediyide paşa paşa cekerdim) ceza gelirse yari yariya oderdik, isterse o zaman desin ben cezaya felan karışmam diye.

evet hocam şoku atlatınca aklıma dediğiniz geldi biraz rahatladım mütahit aradı dün özür diliyor böyle olacağını bilemedik diyor :=) dün ifadeyi verdik haziran temmuz gibi işlem biter dediler

Başa Dön

Mesaj 17 Mar 2015, 09:11 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

bende ocakta ev aldım raiç bedelini ödedim.raiç bedeli çektiğim krediden fazla idi.61000 raiç bedeli 60000 kredi.pek yırtacağımı zannetmiyorum.ama ne kadar uzun sürede gelirse benim için o kadar kardır.ama gelmesini bekliyorum. kardeşim bu devirde hırsızlık yapacaksan az uz değil iyi hırsızlık yapacan yüklü miktarda.o zaman kimse bişey demez.ama 2-3 bin lira hırsızlık yaparsan peşine düşerler.kutularla bavullarla bi götür bakalım kimse bişey yapamaz.

Başa Dön

Mesaj 17 Mar 2015, 09:32 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

ilyas33 yazdı:
bende ocakta ev aldım raiç bedelini ödedim.raiç bedeli çektiğim krediden fazla idi.61000 raiç bedeli 60000 kredi.pek yırtacağımı zannetmiyorum.ama ne kadar uzun sürede gelirse benim için o kadar kardır.ama gelmesini bekliyorum. kardeşim bu devirde hırsızlık yapacaksan az uz değil iyi hırsızlık yapacan yüklü miktarda.o zaman kimse bişey demez.ama 2-3 bin lira hırsızlık yaparsan peşine düşerler.kutularla bavullarla bi götür bakalım kimse bişey yapamaz.

size büyük ihtimal gelmez. çünkü krediniz raiç bedelin altında. evi daha fazlaya aldığınızı gösteren bir belge yok. tespit edilemeyebilir. gelip komşularınıza tek tek siz kaça aldınız diye sorması lazım.
bence maliye vatandaştan önce mütahitleri bi araştırsın. 200.000 e sattıkları evleri tapuda 60-70 e gösteriyorlar.

Başa Dön

Mesaj 17 Mar 2015, 10:09 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

şimdi arkadaşımız diyorki, tapuda uyarsalar olmaz mı?

devlet bu konuda vatandaşından dürüstlük bekliyor. haklıdır.

ama dürüst vatandaşlar isteyen devletinde vatandaşa karşı dürüst olması ve vatandaşın kanını emme yolları aramaması gerekir...

Başa Dön

Mesaj 17 Mar 2015, 10:22 
Site Gezgini
Site Gezgini

ödenecek kalemler

1. eksik tapu harcı
2. vergi cezası
3. gecikme faizi

benim tavsiyem uzlaşmaya git . en azından vergi cezasını indirirsin

Başa Dön

Mesaj 17 Mar 2015, 10:25 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

fatsan yazdı:
ödenecek kalemler

1. eksik tapu harcı
2. vergi cezası
3. gecikme faizi

uzlaşılmazsa ne oluyor ki? mahkemeye mi gidiyorlar?

Başa Dön

Mesaj 17 Mar 2015, 10:29 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

ilyas33 yazdı:

kesinlikle haklısın hocam az çalarsan yakalanırsın

Başa Dön

Mesaj 17 Mar 2015, 10:30 
Site Gezgini
Site Gezgini

uzlaşmazsa vergi cezasını tam öder
benim başıma geldi
vergi cezası 675 tl idi
uzlaşmada 50 tl ye indi.

ayrıca geciktiği her ay için faiz işliyo.

yani 4 yılda ödeyeceği tapu harcına yakın oluyor ödenecek faiz.

Başa Dön

Mesaj 17 Mar 2015, 10:33 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

baynadir yazdı:
şimdi arkadaşımız diyorki, tapuda uyarsalar olmaz mı?

devlet bu konuda vatandaşından dürüstlük bekliyor. haklıdır.

ama dürüst vatandaşlar isteyen devletinde vatandaşa karşı dürüst olması ve vatandaşın kanını emme yolları aramaması gerekir...

ne dürüstlüğü bekliyor vatandaşa hocam sen devlet olarak uyarıcaksın, biz dürüst değil miyiz yani polemiğe girmek istemiyorum

Başa Dön

Mesaj 17 Mar 2015, 10:34 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

fatsan yazdı:
ödenecek kalemler

1. eksik tapu harcı
2. vergi cezası
3. gecikme faizi

evet hocam uzlaşmada 1500 Tl ye halledebilirmişiz sanırım şuabt ayında pişmanlık yasası varmış 6111 sanırım onlara bayağı indirim olmuş ama şimdi yok muhtemel yine af gelir ama biz memur adamız bekleyemeyiz bir an önce ödeyip kurtulalım deriz

Başa Dön

Mesaj 17 Mar 2015, 10:53 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

eğer kredi çektiyseniz eninde sonunda sizi bulacaklar istersen evini sat yine ceza gelir bana 4 sene sonra 2500tl geldi anlaştık düştüler 500tl o kadar ödedik cezayı.

Başa Dön

Mesaj 17 Mar 2015, 12:36 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

Ev almaya niyetlendik. Gezdik, dolandık filan. Müteahhit işi ne kadar bina varsa, hemen hepsinde kredi yarısına kadar çıkıyor. 200 binlik ev için 100 bin lira üzerinden kredi çıkartıyor müteahhitler. Gerisini elden nakit alıyor. Bir de adam zaten açık açık söylüyor. Tam kredi çıkartmam için tam fatura kesmem lazım diye. Bankanın eksperi o evin değerini bilmiyor mu, biliyor. Tapu dairesi o civardaki evlerin bedelini bilmiyor mu, biliyor. Ben müteahhiti şikayet etsem ne olacak, adam zaten vergileri bana ödetiyor ve zaten çoğumuz ilk kez ev aldığımız için bu konularda çaylağız. Adamlar ne derse tamam deyip yapıyoruz. Vergi işine gelince de cezayı yine biz ödüyoruz. Önce mantar gibi biten müteahhitleri denetlesinler. Kaçırdıkları vergiler zaten bizim ödeyeceklerimizden kat kat fazla.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 43 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri