Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 72 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
Yazar Mesaj
  Re: Garanti Bankası Karşı Dava Açmış
Mesaj 13 Oca 2014, 19:29 
Aktif Üye
Aktif Üye

hocam aynı şey bana da oldu,tüketici hakem heyeti kredi kartı ve dosya masraflarına bakıyormuş,hesap işletim ücretine bakamıyormuş,davayı kaybedince anladım,ama sizin yine de davaları takip etmenizde fayda var...

Başa Dön

Mesaj 13 Oca 2014, 19:35 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

nokta131 yazdı:
hocam aynı şey bana da oldu,tüketici hakem heyeti kredi kartı ve dosya masraflarına bakıyormuş,hesap işletim ücretine bakamıyormuş,davayı kaybedince anladım,ama sizin yine de davaları takip etmenizde fayda var...

sayın hocam hesap işletim ücretine bakamıyor diye bir şey yok hocam yanlış bilgi vermeyelim. sadece üst limitleri vardır bu limitlerin üzerine tavsiye niteliğinde karar verirler altında ise mahkeme kararı gibi kesindir. ancak banka kararın kendisine tebliğinden 15 gün içinde kararı mahkemeye taşıması gereklidir. hepsi bu benim olayımdada hakem heyeti bından sonraki dönemdede kesilmesin diye yazmış karar metnine buda onların yetkilerini aşıyor. çünkü hakem heyetleri geçmişe dönük olaylara karar verebilir. Sizin davayı kaybetmenizde etken savuunma yazısını etkili yazamayışınız olabilir bu durumlarda hakem heyetine danışarak savunma metni yazmak en mantıklısı (avukata danışmayacaksanız).

Başa Dön

Mesaj 13 Oca 2014, 19:51 
Aktif Üye
Aktif Üye

hocam savunmayı çocukluk arkadaşım olan bir avukatla birlikte yazdık,mahkemenin verdiği kararı buraya da tarayıp koyabilirim,orada ki geçen cümle şu şekilde,
Davacı vekili (Garanti Bankası) mahkemize dava açarak;........tüketici Sorunları ilçe hakem heyeti başkanlığının.......tarih ve......sayılı kararı ile davalının (ben) bankadan tahsil edilen hesap işletim ücretinin iadesine karar verdiğini,hakem heyetinin bu konuda görevli olmadığını,hesap işletim ücretinin alınmasının yasal düzenlemelere uygun olduğunu bu nedenle,........ ilçe hakem heyetinin kararının iptalini talep etmiştir. bu talep verilen karar ise

dosyada toplanan tüm deliller,talep ve taraflar arasında imzalanan bankacılık hizmetleri sözleşmesi sureti, ...................;Tüketici mahkemelerinin ve tüketici sorunları hakem heyetinin yalnızca 4077 sayılı kanunada belirtilen kredi kartı ve banka kredisinden kaynaklanan ve bankacılık işlemi niteliğinde olmayan uyuşmazlıklarda görevli oldukları,,somut olay incelendiğinde uyuşmazlığın bankacılık işlemlerinden kaynaklandığı,bu durumda tüketici sorunları hakem heyetinin görevli olmadığı bir konuda karar verdiği anlaşılmaktadır.bu nedenle .....ilçesi tüketici hakem heyetinin ......tarih ve .......sayılı vermiş olduğu kararın iptaline kesin hüküm vermiş olup........
diye bir sonuç hocam,burada en önemli olay senin bankayla yapmış olduğun sözleşme....

Başa Dön

Mesaj 13 Oca 2014, 20:10 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Hocam sen hesabı yenimi açtırdın ne kadar zaman oldu tüketici hakem heyetinde çalışan arkadaşın var ve iki ayrı şikayetle 200 tlye yakın işlem ücreti aldım bundan ikincisi 157 tl olanı mahkemeye verdiler bende zaten bankası yapılandırma ücreti için mahkemeye vermiştim avukata götürdüm dava çağrısını oda cevap yazdı enso sonuçlanmadan önce aldığım bilgide mahkeme hesabın konut kredisine bağlı hesap olarakmı açılmış onun kontrolünü istedi ve olduğu anlaşılınca davayı rededdi. ayrıca hesabınız eğer ticari hesap değilse yani bu hesap üzerinden ticari faaliyet yapmıyorsanız. işletim ücreti kesilemez. kararı üst mahkemeye gönderin ve savunmanızda ticari bir hesap olmadığını yazın hocam sonucu görürsünüz. Zaten hakem heyetleride buna bakıyorlar. avukat arkadaşınız UYAP üzerinde tarasın 1000 lerce emsal karar var yargıtay nezdinde

Başa Dön

Mesaj 13 Oca 2014, 20:46 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

ben de bu ara cektiğim bir sürü kredinin masraflarını almaya çalışıyorum... gecen gün vakıfbank tan masraf dekontu istedim. tek dekont için 78 tl istediler, ben buradan zamanında 3 kredi çekmiştim.78*3 :S:S:S:S vakıfbanktan kredi masrafını alabilen var mı? ne yapmam gerekiyor?

Başa Dön

Mesaj 13 Oca 2014, 21:36 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

eğer mahkemeye çağrılırsam vadesiz hesabın konut kredisi için açılmış hesap olduğunu dile getirecem. zorla hesap açıyorlar, bir ücret kesiyorlar...hem ben vadesiz hesap açılması yönünde hiçbir evrak imzalamadım. sadece konut kredisi evraklarını imzaladım.

Başa Dön

Mesaj 14 Oca 2014, 11:10 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

berra_u yazdı:
ben de bu ara cektiğim bir sürü kredinin masraflarını almaya çalışıyorum... gecen gün vakıfbank tan masraf dekontu istedim. tek dekont için 78 tl istediler, ben buradan zamanında 3 kredi çekmiştim.78*3 :S:S:S:S vakıfbanktan kredi masrafını alabilen var mı? ne yapmam gerekiyor?

dekontu mail adresine göndemelerini söyle bana öyle demişti hakem heyetindeki memur

Başa Dön

Mesaj 14 Oca 2014, 12:25 
Yeni Üye
Yeni Üye

BDDDK NIN SİTESİNDEN ŞİKAYET EDİN. ARTIK ONLARDA CEZA ALACAK.

Başa Dön

Mesaj 15 Oca 2014, 14:04 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

bugün e devletten baktım dava görünmüyor. ne olmuş olabilir???
şikayet.com'a sikayet yazmıştım alakası olabilir mi?

Başa Dön

Mesaj 15 Oca 2014, 14:12 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

her yıl kart aidatı kesilir. ben de her sene kart aidatından doalyı kredi kartımı iptal etmek istediğimi söylerim! Onlar da özür diler parayı tekrar yatırırlar.

Başa Dön

Mesaj 15 Oca 2014, 21:49 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

e-devlette görünmeyen davayı adliye gittim sordum. dosya oluşturulmuş savunma için adreslere yazı gönderilmiş. bende avukata vekalet verdim. Her türlü kazanırız dedi. ayrıca dosya masrafları için de dava açacak avukat. bundan sonrasıyla avukat ilgilenecek..bakalım nasıl bir sonuç çıkacak...49 tl için banka uğraştırıyor...

Başa Dön

Mesaj 26 Oca 2014, 21:10 
Site Gezgini
Site Gezgini

Merhabalar,
Garanti bankasının açtığı davaya istinaden tüketici mahkemesine verilecek savunma dilekçesinin bir örneğini paylaşabilecek bir arkadaş olursa seviniriz.

Başa Dön

Mesaj 26 Oca 2014, 21:24 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

kaymakamlıklarda bulunan hakem heyetine gidin

(EFSANE GERİ DÖNDÜ)

Başa Dön

Mesaj 22 Nis 2014, 21:31 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

hesap işletim ücreti davasını kaybetmişim. bugün avukat söyledi. gerekçesi açıklandıktan sonra bankaya ne kadar ödeme yapacağım belli olacakmış. (avukat parası, masraflar, posta giderleri vs... ) tahminim 500-1000tl arası gibi...

Avukat dosya masrafı içinde hakem heyetine vermişti. Onu da kazandım. Ancak garanti onu da mahkemeye vermiş...Bakalım onda sonuç ne çıkacak...

Başa Dön

Mesaj 22 Nis 2014, 22:00 
Aktif Üye
Aktif Üye

Daha önce kullandığım ihtiyaç ve konut kredisi için kesilen masraflarını hakem heyeti kararı ile dün aldım. Dava açarlarmı bilmiyorum ama benden önce alan arkadaşa dava açtılar arkadaş avukat filan tutmadı mahkeme ilede ilgilenmedi ama banka davayı kazanamadı. Eğer alınan masraf vs varsa hiç belemeyin hakem heyetina başvurup alın paranızı. Uğraşmak zor olur düşüncesi ile bekledim ama zor olan hiçbirşey yok.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 72 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri