Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 291 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Sonraki
Yazar Mesaj
  Re: En uygun ev kredisi?
Mesaj 04 May 2016, 09:24 
Aktif Üye
Aktif Üye

Oranın hiç bi önemi yok hocam kredi çekerken yıllık maliyet oranı daha önemlidir.
yani toplam ödeyeceğiniz miktarın içine masrafları daskı hayat sigortasınıda ekleyerek karşılaştırma yapın . Öyleki bazen 1.05 oranlı bir kredinin toplam ödemesi 1.10 oranlı kredinin toplam ödemesinden daha fazla olabilmekte... ben temmuz ayında iş bankasından 0.95 oran ile çekmiştim toplam maliyette ve aylık ödemelerde diğer bi ok bankadan daha uyguna gelmişti...

Başa Dön

Mesaj 04 May 2016, 09:57 
Aktif Üye
Aktif Üye

Rüzgara Karşı' yazdı:
misina yazdı:
İcbc şunesi varsa ilinizde oran 1,07

Sent from my iPhone using Tapatalk

o şubeyi internetten gördüm, tesadüfen izmirde şubesini de gördüm...
neden bu kadar düşük oranda veriyor??
internet sitesinde 1.05 yazdı. demek ki şubeye gitsek 1'e doğru çekecek.

Şubede indirim yapmıyorlar(ben yaptıramadım). sadece hesapkurdu.com la anlaşmaları var oradan başvurup şubeye gidiyorsunuz kredinizi kullanıyorsunuz. ben kullandım. bu banka nın diğerlerinden düşük olmasının nedeni türkiyeye yeni geldi eski Tekstilbankı satın almışlar. Bir çin bankası ve dünyanın en büyük bankasıymış, kampanya yapıyor sanırım. çok araştırdım. masraslarla beraber diğer bankalarla arasında çok fark var. 5 yıl için bile 20-25 binliraya kadar fark olan bankalar var, tabi çekeceğiniz miktara göre.
Hersapkurdu.com da karşılaştırma yapabilirsiniz. Ha şunu da söyleyeyim kredi vermeden önce çok ince eleyip sık dokuyorlar.

Başa Dön

Mesaj 14 Kas 2016, 20:08 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

arkadaşlar bugün ilk evimi aldım çok şükür
kredi araştıranlar için yazayım, şu an için en uygun ziraat bankası. 10 yıla kadar 0.88 oranla kredi veriyor.
merak ettiğiniz bir şey varsa sorabilirsiniz.

Başa Dön

Mesaj 14 Kas 2016, 20:21 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Rüzgara Karşı' yazdı:
kredi araştıranlar için yazayım, şu an için en uygun ziraat bankası. 10 yıla kadar 0.88 oranla kredi veriyor.

hocam teker teker sordutma sana zahmet neler yaşadın nelerle karşılaştın kaç yıllığına çektin kaçla çektin masraflar vs vs işte bizde niyetlendik kısmet olursa inşallah bulursak evi...

Başa Dön

Mesaj 14 Kas 2016, 20:39 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

Bote Hakan yazdı:
Rüzgara Karşı' yazdı:

hocam teker teker sordutma sana zahmet neler yaşadın nelerle karşılaştın kaç yıllığına çektin kaçla çektin masraflar vs vs işte bizde niyetlendik kısmet olursa inşallah bulursak evi...

Hocam sıze zahmet bıraz acar mısınız

Başa Dön

Mesaj 14 Kas 2016, 20:41 
Moderatör
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Rüzgara Karşı' yazdı:

Hayırlı olsun. :)

Başa Dön

Mesaj 14 Kas 2016, 20:42 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

evi seçtikten sonra tapu fotokopisini aldım sahibinden
kredi araştırması yaptım, en uygun ziraat çıktı 0.88 oranla 7 yıllık 180.000 çektim, toplamda geri ödeme 254.000 yaklaşık.
masraflar toplamda 2900 , aylık ödeme 3040
ziraat oranı iyi olduğu için BES, kredi kartı ve 2 otomatik ödemeyi zorunlu tuttu, (60 gün içerisinde BES'ten vazgeçebiliyorrsunuz)
kredi başvurusunda son 6 ay maaş bordrosu, nüfus cüzdanı fotokopisi ve tapu fotokopisi lazım
eş kefaleti olursa aynı belgeler eş için de gerekli
banka sicilim temiz olduğu için 3 gün içerisinde kredi başvurusu onaylandı, bütün işlemler yapılıp belgeler düzenlendi
satıcı ilgili tapu müdürlüğünden online randevu alacak, o saatte gidip gerekli belgeleri vereceksiniz . belgeleriniz sisteme girildikten sonra telefonlara mesaj geliyor. bir kaç saat sonra öğle sonrası için 2. randevu veriyorlar sms ile (tapu müdürlüğünün yoğunluğuna göre değişir) . 2. randevudan önce %4 tapu harcını (genelde alıcı hepsini ödüyor) ve döner sermaye ücretini (436 tl) ödemeniz gerekiyor. ayrıca bankanın atadığı avukatı arayıp 2. randevu için tapu müdürlüğünde buluşuyorsunuz. 10 dakikada işlemlerinizi hallediyorlar. tapu satışından sonra bankaya gidip para transferini sağlıyorsunuz
burada dikkat etmeniz gereken konutun değerini kredi miktarından az göstermemelisiniz. ayrıca tapuyu , tapu müdürlüğünden ve belediyeden sorgularsanız çok iyi olur

Başa Dön

Mesaj 14 Kas 2016, 21:01 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

teşekkürler =)

Başa Dön

Mesaj 14 Kas 2016, 21:30 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Rüzgara Karşı' yazdı:
evi seçtikten sonra tapu fotokopisini aldım sahibinden
kredi araştırması yaptım, en uygun ziraat çıktı 0.88 oranla 7 yıllık 180.000 çektim, toplamda geri ödeme 254.000 yaklaşık.
masraflar toplamda 2900 , aylık ödeme 3040
ziraat oranı iyi olduğu için BES, kredi kartı ve 2 otomatik ödemeyi zorunlu tuttu, (60 gün içerisinde BES'ten vazgeçebiliyorrsunuz)
kredi başvurusunda son 6 ay maaş bordrosu, nüfus cüzdanı fotokopisi ve tapu fotokopisi lazım
eş kefaleti olursa aynı belgeler eş için de gerekli
banka sicilim temiz olduğu için 3 gün içerisinde kredi başvurusu onaylandı, bütün işlemler yapılıp belgeler düzenlendi
satıcı ilgili tapu müdürlüğünden online randevu alacak, o saatte gidip gerekli belgeleri vereceksiniz . belgeleriniz sisteme girildikten sonra telefonlara mesaj geliyor. bir kaç saat sonra öğle sonrası için 2. randevu veriyorlar sms ile (tapu müdürlüğünün yoğunluğuna göre değişir) . 2. randevudan önce %4 tapu harcını (genelde alıcı hepsini ödüyor) ve döner sermaye ücretini (436 tl) ödemeniz gerekiyor. ayrıca bankanın atadığı avukatı arayıp 2. randevu için tapu müdürlüğünde buluşuyorsunuz. 10 dakikada işlemlerinizi hallediyorlar. tapu satışından sonra bankaya gidip para transferini sağlıyorsunuz
burada dikkat etmeniz gereken konutun değerini kredi miktarından az göstermemelisiniz. ayrıca tapuyu , tapu müdürlüğünden ve belediyeden sorgularsanız çok iyi olur

çok sağolasın hocam ellerine sağlık

Başa Dön

Mesaj 14 Kas 2016, 22:53 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

önemli değil =)

Başa Dön

Mesaj 15 Kas 2016, 08:51 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

Her ay 3000 lira 8 yıl boyunca çok hocam ya.

Başa Dön

Mesaj 15 Kas 2016, 09:02 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

Rüzgara Karşı' yazdı:

hayırlı olsun hocam.

Buraya bakarlar mı :?:

Başa Dön

Mesaj 15 Kas 2016, 09:24 
Site Gezgini
Site Gezgini

omd yazdı:
Rüzgara Karşı' yazdı:

hayırlı olsun hocam.

hayırlı olsun hocam. biz de kredi çekecegiz araba için. bir miktar eksiğimiz var. su an en uygun ziraat gibi duruyor. 1.12 den 22 bin 12 ay vadeli 23900 geri ödeyeceğiz. bir kaç ay sonra toplu bir odeme yapacagımızdan daha da azalacak daha sonrasında. malesef bu donemde kredisiz bir şey olmuyor.

Başa Dön

Mesaj 15 Kas 2016, 10:18 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

thekanarya yazdı:
Her ay 3000 lira 8 yıl boyunca çok hocam ya.

7 yıl hocam. gelire göre normal bence, pay verdik. zaten 1000-1200 arası kira var. kiranın üstüne 1800-2000 eklemiş gibi olacağız. çok yormaz.
teşekkürler arkadaşlar.

Başa Dön

Mesaj 06 Mar 2017, 09:02 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar 60 ay çekeceğiz biz de en uygun banka hangisidir?

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 291 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri