Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 354 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Sonraki
Yazar Mesaj
  Re: 2015 Ekonomik Kriz ayak sesleri..
Mesaj 06 Mar 2015, 22:14 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Mevcut borçları bir an önce kapatayım derdine girmeyin. Yani Sırf kredi kartınızı kapatmak için tutup önümüzdeki 6 aya yayılmış olan taksit borçlarınızı kapatayım deyip 3000 lira peşin paranızı oraya vermeyin. Taksitler geldikçe ödeyin. Elinizde peşinat varsa onları altın olarak tutun. Altın ya da döviz fırladığı zaman zaten elindeki kıymetlenen altınla o borçları daha rahat kapatır ve birazda para da artırırsınız. Arabayı vs. satın. Memlekette varsa ufak bahçe, zeytinlik vs. satın altın olarak kıyıda dursun. Dolara da güvenin ama euroya güvenmeyin. Avrupa da güven bunalımında. Yunanistan batıracak ortalığı.

Gündüzleri doğalgazı kapatın. Sabah kalkar kalkmaz kapatın.Evde eski fotoğraf makinesi, bozuk bilgisayar vs. ne varsa satın gitsin.(sahibinden.com) Az da olsa altına çevirin. 3 ay maaş verilmese ne yaparım diye düşünüp tedbir almaya bakın. 1 kilo yağın 10 lira olabileceğini düşünün. Yaz için hizmet için istemeyin. Biliyorsunuz hizmet içi çıktığı zaman gitmek zorundasınız ve parasını da peşin alamıyorsunuz. Genelde sonradan IBAN'lara yatırıyorlar. Siz cepten harcarsınız 1000 lira. Bir de ödenek çıkmadı deyip gerisin geriye gönderirler evinize. Dıp dızlak kalırsınız.

Eğer yazın memlekete gitme fırsatı vs. varsa ya da ufak bir bahçeniz falan bütün gerekli yeşilliği oraya ekin. Biberinizi, mısırınızı, domatesinizi oradan karşılayın. Bol miktarda un alın. Hatta çuvalla. Elinizdeki parayı acil olmayan borçlar için harcamayın. Mesela HGS için. Dursun kıyıda şimdilik.

[writen by ex-muallimim]

Başa Dön

Mesaj 06 Mar 2015, 22:20 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

bidene yazdı:
Mr.Spermata yazdı:
Kardeşim elin amerikasındaki işsizlik oranı düşük geldiyse , istihdam sayısı yüksek geldiyse bizim ülkemiz ne yapsın cumhurbaşkanımız söyledi dolara binen yaya kalır diye daha faiz düşürecek merkez bankası herkes kredi çekecek yatırım yapacak daha da büyüyecez. dolardan bize ne ki dövizle borçlanan şirketler borçlarını ödemezse ödemesin, akaryakıt a daha fazla öderiz, ihracatçılar euro ile satmasınlar zarar etsin önemli değil,doğal gazın da altını kısın zaten yaz geliyor. önemli olan siyasi istikrar devam etsin, ekonomik büyüme devam etsin nasıl olsa dış yatırımcı gelir.

hocam avrupa mekrez bankası 1,1 trilyon euro parasal genişleme kararı aldı.
bu durumda euronun düşmesi dibi görmesi gerekirdi. halen yerinde sayıyor. siz ise tl yi euro ile karşılaştırıyorsunuz.

o draghi akıllı olsun, başçıyı tokatladığı gibi tokatlar elhamdüllillah cumhurbaşkanımız

Başa Dön

Mesaj 06 Mar 2015, 22:27 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Mr.Spermata yazdı:
bidene yazdı:
Mr.Spermata yazdı:
Kardeşim elin amerikasındaki işsizlik oranı düşük geldiyse , istihdam sayısı yüksek geldiyse bizim ülkemiz ne yapsın cumhurbaşkanımız söyledi dolara binen yaya kalır diye daha faiz düşürecek merkez bankası herkes kredi çekecek yatırım yapacak daha da büyüyecez. dolardan bize ne ki dövizle borçlanan şirketler borçlarını ödemezse ödemesin, akaryakıt a daha fazla öderiz, ihracatçılar euro ile satmasınlar zarar etsin önemli değil,doğal gazın da altını kısın zaten yaz geliyor. önemli olan siyasi istikrar devam etsin, ekonomik büyüme devam etsin nasıl olsa dış yatırımcı gelir.

hocam avrupa mekrez bankası 1,1 trilyon euro parasal genişleme kararı aldı.
bu durumda euronun düşmesi dibi görmesi gerekirdi. halen yerinde sayıyor. siz ise tl yi euro ile karşılaştırıyorsunuz.

o draghi akıllı olsun, başçıyı tokatladığı gibi tokatlar elhamdüllillah cumhurbaşkanımız

sübhanallah kardeşim ibretlik paylaşım :mrgreen:

Başa Dön

Mesaj 06 Mar 2015, 22:31 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

Resim
http://www.zaytung.com/istatistikdetay. ... tid=272491

Başa Dön

Mesaj 06 Mar 2015, 22:37 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

beraber forexte işlem yaptığım bir arkadaşımla Cumhurbaşkanlığının sitesinden Cumhurbaşkanının gün içi programını takip etmeye başladık. konuşacağı zaman dinlemeden işlem yapmıyoruz.hep batıracak değil ya bugün biraz kurtardı ama TDİ batırdı iyice MB de napsın garibanlar piyasaya dolar sürmeye çalışıyor, biraz da olsa frenleriz diye

Başa Dön

Mesaj 06 Mar 2015, 22:41 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

Bence teğet geçer.

Başa Dön

Mesaj 06 Mar 2015, 22:46 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

eğer önlem alınmaz ise ekonomik kiriz yaşanacağını ekonomistlerin çoğu bir yıl öncesinden söyledi. bu krizin sancısı babacan ve maliye bakanı kara kara düşünüyordu ve ip uçlarını veriyordu fakat dillendiremiyorlardı lakin tayyip erdoğanın savurganlığına engel olamadılar. 2b yasası ve bedelli askerlikten istenen para gelmedi satılacak bir şeyde kalmadı. ev eşyası satarak ev geçindirmek ancak buraya kadar olur

Başa Dön

Mesaj 06 Mar 2015, 22:50 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Kürşat_58 yazdı:
eğer önlem alınmaz ise ekonomik kiriz yaşanacağını ekonomistlerin çoğu bir yıl öncesinden söyledi. bu krizin sancınız babacan ve maliye bakanı kara kara düşünüyordu ve ip uçlarını veriyordu fakat dillendiremiyorlardı lakin tayyip erdoğanın savurganlığına engel olamadılar. 2b yasası ve bedelli askerlikten istenen para gelmedi satılacak bir şeyde kalmadı. ev eşyası satarak ev geçindirmek ancak buraya kadar olur

Hocam daha kriz falan yok o kadar karamsar olmayalım, kurun bu seviyeleri bekleniyordu ancak bu kadar hızlı olması beklenmiyordu... Bu kadar hızlı artışın sebebi de ortada, kur istikrarı sağlanamıyor siyasi krizlerden dolayı ancak bu konuda da bugün olumlu sinyaller aldık bakalım devamı gelecek mi?

Başa Dön

Mesaj 06 Mar 2015, 23:02 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

bu krizi önceden gören cumhurbaşkanımız acil suçlu arama çabasına girdi hedef merkez bankası başkanıydı. bu başkanı birde paralele bağladık mı tamamdır.

Başa Dön

Mesaj 06 Mar 2015, 23:07 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Kürşat_58 yazdı:
bu krizi önceden gören cumhurbaşkanımız acil suçlu arama çabasına girdi hedef merkez bankası başkanıydı. bu başkanı birde paralele bağladık mı tamamdır.

ben banko ata oynuyorum faiz lobisi suçlu :)

Başa Dön

Mesaj 06 Mar 2015, 23:20 
Site Gezgini
Site Gezgini

sayın Spider arkadaşım.. sen ekonomik kriz nedir bilir misin.. bu ülkede 2001 krizi gibi büyük bir kriz bir daha olamaz... sen kriz çıkmasını istiyorsun tüm mesele bu.. sen ne anlarsın faizin düşük olmasının reel üretime katkısını.. sen ne anlarsın veda hutbesinde peygamberimizin faizleri ayaklar altına almasının manasını... senin tek istediğin milletin iradesine darbe yapılması... aslında sana cevap yazmak istemezdim ama şu sitede mesleki paylaşımlar için girdiğimde bu şekilde olumsuz algı yaratan yorumlarla karşılaşınca haksızlık karşısında susmak istemiyor insan... gerçekten vatanperver isen doların bu hareketi karşısında ne al ne sat... yapabilir misin bunu... yoksa bu kumarın içine sen de girip bana ne ülkemden ben kazancımı düşünürüm dolar yükselince satar kazanır düşünce alır beklerim deyip üretmeden emek harcamadan kazanırım deyip bindiğin dalı mı kesersin.. kriz çıkmayacak bundan emin olabilirsin... sadece yıllardır faizcilere bol kepçeden kazandıran merkez bankasının artık bu ülkenin gerçek sahibi olan millet iradesinin gerektirdiği adımları atması için baskı yapılınca doları alevlendirip dikkati başka köşelere çekmeye çalışan faiz lobisinin küresel çalışması... hedef tamamen bu... sen de bu furyanın ekmeğine yağ sürüyorsun... ha bir de seçime az kaldı... ekonomik kriz var gibi gösterip oy devşirme klasik çabaları artık halkın ezberine girdi... Ama biliyorum ki ben ne kadar anlatsam da zerre kadar anlamak istemezsin... kin ve nefret tüm algılarını tek şeye sabitlemiş.. şunu unutma: dünyayı bu hale getiren ana sebep faizdir.. faizle sömürü düzeni kurulmuş ve devam etmiştir... hatta öyle bir kurulmuştur ki faizsiz düşünülemez olmuş adeta faiz insanlığın dna sına kodlanmıştır... her tarafından faizli sistemle kuşatılan bir dünyada göbek bağını faizden kurtarmaya çalışan bir ülkenin başına elbet neler neler getirilecektir.... Yıllarca forbes dergisinde zenginlik sıralamasında ilk 500 yüze hep giren bu ülkenin bazı zenginleri o paraları gerçekten üreterek mi kazandılar yoksa türlü manipülasyonlarla ülkede ekonomik kaos çıkarıp faizi yükselterek yüzde 30 yüzde 60 bandında sürekli faizi tutarak bu faiz üzerinden devlete para verip devletin parasını soyarak mı kazandılar... bu tefeciliklerini faiz kılıfıyla legalleştirdiler... tabi bunlar sana ninni gibi geliyor... okurken küçümseyerek ha bu da yandaşlardan belli... aynı terane deyip egonu tazeleyeceksin... bu anlattıklarıma karşı faize kodlanmış düşünce yapınla bana yüz tane sana göre mantıklı cevap da verebilirsin bunu biliyorum... hatta bu anlattıklarım sadece nefretini arttıracak... Sonra senin gibi düşünen bir çoğu bana cevap vererek belki de hakaret edecek... ben ise cevap yazmayacağım.. zaten mümkün olduğu kadar bu tür tartışmalardan uzak durmaya çalışıyorum... Allah gözü dönmüş insanların nefretinden bu ülkeyi esirgesin.. Allah bizim eşyanın tabiatındaki hikmeti sezebilmeyi ve ona göre yaşayabilmeyi nasip etsin...

Başa Dön

Mesaj 06 Mar 2015, 23:25 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

Hayır o değilde bana mı öyle geliyor, tüm ilan sitelerinde bi trafik artışı var... fiyatlara yansımaya başladı... insanlar istikrar konusunda şüphelenmeye zaten başlamıştı, ağaca kurt bi kere girdimi....
Size de aynısı olmuyor mu? yoksa algı yönetimine mi maruz bırakılıyoruz_?

Başa Dön

Mesaj 06 Mar 2015, 23:36 
Aktif Üye
Aktif Üye

mafyonse yazdı:
sayın Spider arkadaşım.. sen ekonomik kriz nedir bilir misin.. bu ülkede 2001 krizi gibi büyük bir kriz bir daha olamaz... sen kriz çıkmasını istiyorsun tüm mesele bu.. sen ne anlarsın faizin düşük olmasının reel üretime katkısını.. sen ne anlarsın veda hutbesinde peygamberimizin faizleri ayaklar altına almasının manasını... senin tek istediğin milletin iradesine darbe yapılması... aslında sana cevap yazmak istemezdim ama şu sitede mesleki paylaşımlar için girdiğimde bu şekilde olumsuz algı yaratan yorumlarla karşılaşınca haksızlık karşısında susmak istemiyor insan... gerçekten vatanperver isen doların bu hareketi karşısında ne al ne sat... yapabilir misin bunu... yoksa bu kumarın içine sen de girip bana ne ülkemden ben kazancımı düşünürüm dolar yükselince satar kazanır düşünce alır beklerim deyip üretmeden emek harcamadan kazanırım deyip bindiğin dalı mı kesersin.. kriz çıkmayacak bundan emin olabilirsin... sadece yıllardır faizcilere bol kepçeden kazandıran merkez bankasının artık bu ülkenin gerçek sahibi olan millet iradesinin gerektirdiği adımları atması için baskı yapılınca doları alevlendirip dikkati başka köşelere çekmeye çalışan faiz lobisinin küresel çalışması... hedef tamamen bu... sen de bu furyanın ekmeğine yağ sürüyorsun... ha bir de seçime az kaldı... ekonomik kriz var gibi gösterip oy devşirme klasik çabaları artık halkın ezberine girdi... Ama biliyorum ki ben ne kadar anlatsam da zerre kadar anlamak istemezsin... kin ve nefret tüm algılarını tek şeye sabitlemiş.. şunu unutma: dünyayı bu hale getiren ana sebep faizdir.. faizle sömürü düzeni kurulmuş ve devam etmiştir... hatta öyle bir kurulmuştur ki faizsiz düşünülemez olmuş adeta faiz insanlığın dna sına kodlanmıştır... her tarafından faizli sistemle kuşatılan bir dünyada göbek bağını faizden kurtarmaya çalışan bir ülkenin başına elbet neler neler getirilecektir.... Yıllarca forbes dergisinde zenginlik sıralamasında ilk 500 yüze hep giren bu ülkenin bazı zenginleri o paraları gerçekten üreterek mi kazandılar yoksa türlü manipülasyonlarla ülkede ekonomik kaos çıkarıp faizi yükselterek yüzde 30 yüzde 60 bandında sürekli faizi tutarak bu faiz üzerinden devlete para verip devletin parasını soyarak mı kazandılar... bu tefeciliklerini faiz kılıfıyla legalleştirdiler... tabi bunlar sana ninni gibi geliyor... okurken küçümseyerek ha bu da yandaşlardan belli... aynı terane deyip egonu tazeleyeceksin... bu anlattıklarıma karşı faize kodlanmış düşünce yapınla bana yüz tane sana göre mantıklı cevap da verebilirsin bunu biliyorum... hatta bu anlattıklarım sadece nefretini arttıracak... Sonra senin gibi düşünen bir çoğu bana cevap vererek belki de hakaret edecek... ben ise cevap yazmayacağım.. zaten mümkün olduğu kadar bu tür tartışmalardan uzak durmaya çalışıyorum... Allah gözü dönmüş insanların nefretinden bu ülkeyi esirgesin.. Allah bizim eşyanın tabiatındaki hikmeti sezebilmeyi ve ona göre yaşayabilmeyi nasip etsin...

Samanyolu TV senaryolarını aklıma getirdin. Senarist gibi sonucu da yazıp filmi bitirmen şahane :D

Tavsiyem: Ekonomi kanallarını da izle.
Beklentim: Herkes gibi ekonomik krizin olmaması.

Başa Dön

Mesaj 06 Mar 2015, 23:39 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

mafyonse yazdı:
ssadece yıllardır faizcilere bol kepçeden kazandıran merkez bankasının artık bu ülkenin gerçek sahibi olan millet iradesinin gerektirdiği adımları atması için baskı yapılınca doları alevlendirip dikkati başka köşelere çekmeye çalışan faiz lobisinin küresel çalışması... hedef tamamen bu...

sayın hocam tartışma amacında değilim ancak..
tüm dünyada doların yükselişe geçmesinin nedeni türkiyeyi çekememeleri mi?
bu faiz lobisi birtek türkiye için mi tüm gemileri yaktı dünyayı krize mi sokmaya çalışıyorlar.
sana şu kadarını söyleyeyim merkez bankasında 500 milyar doları olan,dünyanın en büyük enerji ihracatçısı ve ağır sanayilerinden birisine sahip rusyaya hemde kış ortasında 6 ayda beyaz bayrak çektiren batı, eğer niyeti olsa 6 gün içinde ortalığı tepe taklak ederdi..

Başa Dön

Mesaj 06 Mar 2015, 23:42 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

bu doların yükselmesinin sebebini anlatan konu başlığı kaybolmuş bilen eden var mı?

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 354 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri