Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 30 mesaj ] Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
  formatör olma şartları, avantajları, işleri nelerdir?
Mesaj 02 Tem 2008, 19:00 
Yeni Üye
Yeni Üye

formatör nasıl olunur? (sınav ve formatör ataması ile

yeni başlayan bir öğretmen için
net maaşı ne kadar?
çalışma saatleri neler (15 tatil, yaz tatili, mesai saati)
ek ders ücretleri ne kadar nelerden ek ders alınır?

avantajları normal öğretmene göre???

meslek lisesi öğretmeniyim daha iyi midir?
(öğrenci ile uğraşıcağıma bilgisayar ile uğraşırım kendimi güncel tutarım)

şimdiden cevaplayanlara teşekkürler

Başa Dön

Mesaj 03 Tem 2008, 00:32 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

+bilişimi seviyorsan
+haftada 18 saat ekders
+yıllık izin
-tatil falan yok
-denge tazminatında şimdilik sorunvar 110 ytl maaşında kesilir

son maddeyede evet diyorsan , olabiliyorsan formatör ol

Kocasinan/Kayseri

Başa Dön

Mesaj 03 Tem 2008, 10:52 
Yeni Üye
Yeni Üye

kesin olarak tatil yok diyemeyiz aslında tatili var ancak bölgesel olarak nasılsa değişiyor?? formatör öğretmenler okulda zorla nasıl tutulur anlamam... yalova ve aydındaki bildiğim birçok formatör15 tatil dahil olmak üzere tatillerini tam olarak yapıyorlar... :o

Başa Dön

Mesaj 03 Tem 2008, 11:37 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

haaaalaaa okul formatörü ve eğitici formatör karıştırılıyor. :)

Başa Dön

şartlar???
Mesaj 03 Tem 2008, 12:34 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

mrb arkadaşlar bende okul formatörlüğü istiyorum ama başvuru nasıl yapılıyor bunun için ne yapmam gerekiyor hiç bir bilgim yok sorduğum zaman herkes farklı bişey söylüyor bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim.

Başa Dön

Re: şartlar???
Mesaj 03 Tem 2008, 13:04 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

rukidu yazdı:
mrb arkadaşlar bende okul formatörlüğü istiyorum ama başvuru nasıl yapılıyor bunun için ne yapmam gerekiyor hiç bir bilgim yok sorduğum zaman herkes farklı bişey söylüyor bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim.
1 OCAK-30 HAZİRAN İLE 1 TEMMUZ-31 ARALIK TARİHLERİ ARASI 6 AYLIK 2 DÖNEM HALİNDE İL MEM TARFINDAN GÖREVLENDİRMEN YAPILIYOR. OKULA YAZI GELİYOR. SENDE BRANŞIN BİLGİSAYAR İSE DİREWK DEĞİL İSE 180 SAATLİK FOR. BELGENİ EKJLİYORSUN TAMAM. YILLIK İZNİN 20 GÜN. 10 YILDAN FAZLA İSEN 30 GÜN.KISACASI HER ŞEYİN MÜDÜR YAR. GİBİ.

Başa Dön

Re: formatör olma şartları, avantajları, işleri nelerdir?
Mesaj 03 Tem 2008, 13:25 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

susurluk8 yazdı:
meslek lisesi öğretmeniyim daha iyi midir?
(öğrenci ile uğraşıcağıma bilgisayar ile uğraşırım kendimi güncel tutarım)

susurluk hocam bildiğim kadarı ile bilişim bölümü bulunan meslek liselerinde formatör olunamıyor.
İlköğretim veya normal lisede olsanız formatörlük avantajlı olabilir, meslek lisesinde görev yapıyorsanız öğretmenlik daha avantajlı.
Teknik Eğitim tazminatını alıyorsun, MEGEP dersleri nedeni ile ister istemez kendini yenilemek zorundasın, dersin bitince çıkıp evine gidebiliyorsun. Bilgisayarı iyi bilen bölüm öğrencilerinden küçük bir ekip oluşturdum, bir sorun oldumu diğer hocalar ve idareciler önce o öğrencileri çağırıyor, fişi takılı olmadığı için ses çıkarmayan hoparlör gibi saçma sorunlarla uğraşmıyorum.

Delikanlılık Demek Koltuğunun Altına Bir Ekmek Alıp Evinin Yolunu Tutmaktır.

Başa Dön

Mesaj 03 Tem 2008, 13:30 
Yeni Üye
Yeni Üye

Ben + ve - lerini ortaya koyduğuda - nin fazla oldğunu gördüm temmuz zammıyla beraber 130 ytl denge tazminatı kesilecek,eğitim -ogretim tazminatı verilmeyecek,mesai saatleri içinde ders veremeyeceksin ancak saat 17 den sonra verebilirsin yaz tatilin yok ve ilçe yada il milli eğitimlerde sabah 8 den akşam 5 e kadar duracaksın bunlar eksiler.Artısı mı ne?sadece alacağın eğitimler ve gittiğin yerlerde tanışacağın insanlar.Zaten denge parası ile eğitim ogretim odeneğini toplarsan o kursların daha iiyisini alırsın.
sonuç:ben bıraktım,devam eden arkadaşlara başarılar dilerim.

Başa Dön

Mesaj 04 Tem 2008, 00:58 
Site Gezgini
Site Gezgini

hayırlı olsun blackeagle 51 sen en iyisini yaptın git okul formatörlüğü yap ne uğraşacan benimle :D

Başa Dön

Mesaj 04 Tem 2008, 01:35 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

okul formatörlerine yaz tatili var 20 gün izin falan demişsiniz..2 ay tatil bildiğim kadarıyla ki ben tatile cıktım

Başa Dön

Mesaj 15 Tem 2008, 16:09 
Yeni Üye
Yeni Üye

bana açık açık okul formatörü, ilçe formatörü ve eğitici formatör ne kadar alıyor ek derssiz ve ek dersli ne kadar söylerseniz sevinirim

Başa Dön

Mesaj 15 Tem 2008, 16:39 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

balemine yazdı:
okul formatörlerine yaz tatili var 20 gün izin falan demişsiniz..2 ay tatil bildiğim kadarıyla ki ben tatile cıktım

nerede yazıyor tatil var diye tatil felan yok izin alacaksın sen çıktıysan o müdüründen kaynaklanıyor bilmiyordur yönetmeliği

Başa Dön

Mesaj 15 Tem 2008, 17:19 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

okul formatörlüğü
Kadronun bulunduğu veya görevlendirme zamanlarında (1 Ocak-30 haziran / 1 temmuz - 31 aralık ) yazdığın başka bir okulda sabah saat 8 akşam 5 arası çalışılmaktadır. Eğer okul müdürü ile aran iyi ise daha erken de çıkılabilir. 6 ila 10 saat arası derse girirlir. Maaş tamdır yani denge tazminatı alınıyor. ekders ücreti müdür yardımıcısı gibi haftalık 18 saat üzerinden ekders alınır. Kimi yerlerde 15 tatilde çalışılır kimi yerlerde tatil yapılır. Yine yaz tatili ilden ile değişiklik gösterebilir. (görevlendirmeler il tarafından 1 temmuz yerine 1 eylül de yapıldığı için) bulunuduğun okulda ders sayısı azsa ve idare ile aran iyi ise tavsiye edilir.

Başa Dön

Mesaj 15 Tem 2008, 17:50 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

susurluk8 yazdı:
bana açık açık okul formatörü, ilçe formatörü ve eğitici formatör ne kadar alıyor ek derssiz ve ek dersli ne kadar söylerseniz sevinirim

oguz_efe yazdı:
okul formatörlüğü
Kadronun bulunduğu veya görevlendirme zamanlarında (1 Ocak-30 haziran / 1 temmuz - 31 aralık ) yazdığın başka bir okulda sabah saat 8 akşam 5 arası çalışılmaktadır. Eğer okul müdürü ile aran iyi ise daha erken de çıkılabilir. 6 ila 10 saat arası derse girirlir. Maaş tamdır yani denge tazminatı alınıyor. ekders ücreti müdür yardımıcısı gibi haftalık 18 saat üzerinden ekders alınır. Kimi yerlerde 15 tatilde çalışılır kimi yerlerde tatil yapılır. Yine yaz tatili ilden ile değişiklik gösterebilir. (görevlendirmeler il tarafından 1 temmuz yerine 1 eylül de yapıldığı için) bulunuduğun okulda ders sayısı azsa ve idare ile aran iyi ise tavsiye edilir.

susurluk arkadaşın sorusuna oguz_efe arkadaşın verdiği cevap gibi eğitici formatörü cevaplandıracaklar var mı?
Ha birde alınan maaşlar? ek ders fiyatları?

http://www.fotografian.net
http://www.yesemyesem.com
http://www.yesemyesem.net

Başa Dön

Mesaj 15 Tem 2008, 20:17 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Eğitici Formatörlük
Eğitici formatör olmak için sınav şartı vardır. Sınav tarihleri arasında aşağı yukarı 2 yıl arayla oluyor. Görevelendirmeler 6 ayda bir bakalıkça il/ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerine yapılır(1 ocak-30 haziran 1 temmuz-31 aralık) Sabah 8 saat akşam 5 çalışma saatleridir. Maaşı denge tazminatsız olarak alınır.(Gerekçe forumda araştırma yapılırsa bulunur). Haftalık 18 saat ekders ücreti alınır. Derse girmek yoktur. İl/ilçe milli eğitim müdürlüklerinde bir odada çalışırlar eğer yer yoksa uygun bir okulda oda verilir. Genel olarak bakanlığın eğitim projelerinde çalışılır. Hizmet içi eğitim enstitüsülerinde bu programlar alınır (İntel, Web tabanlı içerik geliştirme gibi ). Görev yapılan il/ilçe deki okullarda çalışan öğretmenlere aktarılır. Öğretmenlere verilen hizmet içi eğitimlerin saatinin önemi yoktur hem ekders alınır hemde kursun ücreti alınır. (kaynak http://hedb.meb.gov.tr/ekders.html ) Gerçi sorun çıkaran idarelerin varlığı forumdaki mesajlarda da mevcuttur. Daha başka görevleride vardır onları da forumun eğitici formatörlük alt başlığında bulabilirsin. ayrıca Eğitim/öğretim sınıfında çalıştığından sene başındaki eğitim-öğretim ödeneğini alırlar.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 30 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri