Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 30 mesaj ] Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
  Bilişim Formatörülüğü+BEP
Mesaj 03 May 2017, 17:59 
Yeni Üye
Yeni Üye

Merhaba.Görevlendirmeli olarak haftada 18 saat ekders karşılığı formatörlük yapaıyorum.2 gün formatörlük 3 gün kendi branşımda 18 (maaş karşılığ) saat derse giriyorum.BEP bireysel eğitimimi okulda olduğum boş derslerimde yapıyordum.Okul idaresi formatör olarak görevlendirldiğiniz için BEP üçreti alamazsınız dedi ve yaptığım ekdersi kesti şubattan bu yana.Yönetmeliği inceledim ama orada Görevlendirme bilişim formatörü Bep yapamaz diyemiyor.Bazı arkadaşlar okul da olduklar gün ekzersiz bile yapıyorlar.Bu konuda biligisi tecrübesi olan bir arkadaş varmı. Teşekkürler

Başa Dön

Re: Bilişim Formatörülüğü+BEP
Mesaj 03 May 2017, 18:40 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

Bende gecmiste bep egitimi vermistim formatorluge gecince biraktim.
Gorevlendirme yazisinda belleticilik gibi gorevler verilemez yaziyordu.
Ayrica kurs ve egzersiz egitim ogretim saatleri disinda yapiliyor

Başa Dön

Mesaj 04 May 2017, 09:39 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

Formatörlük! yaptığınız saatlerde başka ek ders alamazsınız.
Devlet sizin o saatleriniz için ek ders ödüyor zaten.
Ayrıca egzersiz yapanlar var demişsiniz su-i misal emsal olmaz.

KARAYAKA ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ

Başa Dön

Mesaj 05 May 2017, 05:47 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF

zzeytinci yazdı:
Formatörlük! yaptığınız saatlerde başka ek ders alamazsınız.
Devlet sizin o saatleriniz için ek ders ödüyor zaten.
Ayrıca egzersiz yapanlar var demişsiniz su-i misal emsal olmaz.

Ama burada saçmalık var.

"Devlet sizin o saatleriniz için ek ders ödüyor yazmışsınız" ama öyle bir durum yok, devlet diğer okula gidip 2 gün formatörlük yaptığı için ek ders ödüyor.

Arkadaşımız 2 gün formatör olarak görev yaptığı okulda değil kendi okulunda bep yapmak istediğini belirtiyor.
Kendi okulunda hiç bir sorumluluğu olmadığı için diğer öğretmenler gibi bep ve ya egzersiz neden açamasın?
Eğer yönetmelikte böyle bir madde varsa (ben olduğunu düşünmüyorum) o madde düzenlenmeli.

Kendi okulunda formatörlük yapmış olsa dediğiniz doğru olur.

Başa Dön

Mesaj 05 May 2017, 07:38 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Branş öğretmeni toplamda en fazla 30 saat derse girer ve karşılığında 18 saat ücret alır. Yani 24 saat derse giren bir branş öğretmeni 6 saat destek odasından(BEP) ders alabilir. Formatör öğretmen zaten 18 saat ders aldığı için ayrıca destek odası alamaz. Ancak ders saatleri dışında 6 saat egzersiz alabilir ve 10 saat destekleme yetiştirme yada halk eğitim kursu açabilir.

Başa Dön

Mesaj 05 May 2017, 08:43 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

kendi okulunda görev yapanların günahı ne o zaman..her ikiside ek dersini aynı görevlendirmeye göre alıyor ikisine ayrı muamele yapılamaz...

Başa Dön

Mesaj 05 May 2017, 09:35 
Yeni Üye
Yeni Üye

Okul Formatörlerinin Nöbet ve Kurslar konusunda net bir çalışma yapılmalı ve tüm illere gönderilmedir. Mevcut görevlendirme esasları yazısında ve daha sonraki açıklama yazısından farklı yorumlar çıkarılıp farklı uygulamalar yapılmaktadır. bir okuldaki arkadaşımız nöbet tutup kursa girebilirken bir okuldaki arkadaşımız mağdur olmaktadır.

Başa Dön

Mesaj 05 May 2017, 09:56 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

formatörlük diye bir görev yok, önce ne iş yaptığınızı öğrenin. :x

Başa Dön

Mesaj 05 May 2017, 10:15 
Site Gezgini
Site Gezgini

:)) bilisimci olmak harbi zor ismis :wink:

Başa Dön

Mesaj 05 May 2017, 10:24 
Yeni Üye
Yeni Üye

bt.ogretmeni yazdı:
formatörlük diye bir görev yok, önce ne iş yaptığınızı öğrenin. :x

Asıl mesele özlük haklarımızı kazanmaktır. Kelimelerde kusur aramak bize özlük haklarımızı kazandırmaz...

Başa Dön

Mesaj 05 May 2017, 11:03 
Yeni Üye
Yeni Üye

formatör olarak görevlendirildiyseniz ders saati dışında formatörlük görevi yapıyorsunuz demektir. Benim dersim yok BEP yapayım diyemezseniz.Çünkü bize şukadar saat formatörlük yap şu kadar saat derse yap denilmiyor. Okuldaki ders durumuna göre ders saatimiz değişiyor ve kalan zamanlarda da formatörüz.

Sabahçı öğlenci varsa sabah formatörsen öğleden sonra her şeyi yaparsın.

Bunlarla ilgili kafaların karışık olduğu konusu doğru. okullar idarecinin yaklaşımına göre farklı uygulamalar yapabiliyor. En güzeli MEB formatörün görev ve yetkilerini daha net şekilde belirleyip okullara göndermeli. Önümüzdeki yıllarda okullarda formatörlük normu açılacak direk atama olacak diye bir yazı okumuştum. ne kadar doğru bilemem.

Başa Dön

Mesaj 05 May 2017, 11:24 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Hocam çalışma saatleriniz ve planlarınızın belli olması lazım. fiili olarak derse girdiğiniz saatlerde BTR göreviniz olmaz. ders saatleriniz dışında BTR olursunuz. haftada kaç saat derse girdiğiniz önemi yok hocam. Öte yandan bu öğrenci tam zamanlı kaynaştırma ise, BEP kurulu toplantısında hangi derslerden BEP alacağının belirlenmiş olması gerekir. eğer belirlenmemişse, BEP'i diğer öğrencilerle aynı sınıfta uygularsınız ayrıca uygulamak Özel Eğitim Yönetmeliğine aykırıdır. Ders dışında planlamalarda ise ekdersinizi %25 fazla alırsınız.

Başa Dön

Mesaj 05 May 2017, 12:00 
Süper Üye
Süper Üye

Bizim müdür yapıyor valla. Bu nasıl iş anlamadım. Millet kendine uyduruyo bize gelince herşey yasak.

Başa Dön

Mesaj 05 May 2017, 13:15 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

İkili okulda Sabah formatör olup, öğlesonu boş olan bir BTR de destek odası açamaz. Ancak 6 saat egzersiz ve 10 saat kurs açabilir.
Destek odasını 30 saat dersi dolduramayan branşçılar ve 8 saate kadar sınıfçılar verebilir

Başa Dön

Mesaj 05 May 2017, 13:48 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

Allah aşkına 2015te yegitekin fatih btr için yayınladığı yazıları bi okuyun.fatih btrye mesai saatleri içerisinde herhangi bir ek görev verilmez diyor.ayrıca ek ders yönetmeliğinin ders görevi yapmış sayılacak haller başlığı altındaki standart 18 saat ek dersini alır maddesi de var.mesai saatleri içerisinde dersine girersin geri kalan zamanında fatih btr yaparsın.sana dersinin dışında fatih btr yapasın diye 18 saat ek ders ödeniyor.sen hala bep dersi peşindesin.mesai saatleri içinde bep dersi veremezsin parasını alamazsın.mesai saatlerinin dışında kurs aç egzsersiz aç belleticilik yap hepsinin parasını alırsın.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 30 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri