Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 32 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
  Re: USULSÜZ DYK AÇMAK..
Mesaj 09 Eki 2016, 23:11 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

hocam öğrenciler süper bilgisayar bildiklerinden bize ihtiyac yok. matematiği de hiç bilmediklerinden herkes verebilir.. mantık bu:D

Başa Dön

Mesaj 09 Eki 2016, 23:19 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF

demek ki açabiliyormus belgesi varsa

Eklentiler:
Untitled 1.jpg
Untitled 1.jpg [ 59.95 KiB | 309 kere görüntülendi ]
Başa Dön

Mesaj 12 Eki 2016, 16:42 
Site Gezgini
Site Gezgini

Bu arada Rehber Öğretmen ile konuştum. Yandan önden hiçbir alakası yok Matematik dersi ile. Sadece Matematiğim çok iyi ondan dedi :o
Sınıf öğretmenlerinde de aynı durum var.
Ben de tekrar bir göz attım da; bırak kursu boş geçen derse dahi giremez.. Yarın okulda kıyamet kopacak..

Başa Dön

Mesaj 16 Ara 2016, 13:14 
Site Gezgini
Site Gezgini

Arkadaşlar mrh..
Zeka oyunları eğitimi var katılmak istiyorum. katılıp belge alırsam zeka oyunlarından 2. dönem için kurs açabilir miyim..

Başa Dön

Mesaj 16 Ara 2016, 13:29 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

xsavis yazdı:
Bu arada Rehber Öğretmen ile konuştum. Yandan önden hiçbir alakası yok Matematik dersi ile. Sadece Matematiğim çok iyi ondan dedi :o
Sınıf öğretmenlerinde de aynı durum var.
Ben de tekrar bir göz attım da; bırak kursu boş geçen derse dahi giremez.. Yarın okulda kıyamet kopacak..

hocam üzerinden epey geçmiş ne oldu okulda yazmamışsınız ... :)

Meb'in okullarında geçerli 2 kural vardır:
kural 1: müdür her zaman haklıdır.
kural 2: müdürün haklı olmadığı durumlarda kural 1 geçerlidir...

Başa Dön

Mesaj 16 Ara 2016, 13:33 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

evet merak edilecek bir konu hocam sonuç ne oldu?

Başa Dön

Mesaj 16 Ara 2016, 14:02 
Süper Üye
Süper Üye

Bazı derslerden dyk açmanın tek bi açıklaması vardır o da fırsatçılıktır arkadaşlar açık ve net. Hepimiz bi şekilde takviye için dersanelere gittik hayatımızda. Allah aşkına kaç kişi din kültüründen destek almak için dersaneye gitti aramızda? Sosyal bilgilerden kim artı desteğe ihtiyaç duydu? Beden eğitiminden destekleme almak için özel ders aldınız mı hiç? Resim için haftasonu ek bi çalışmaya ihtiyacınız oldu mu? Matematik için aynı şeyi söyleyemem ezelden beri destekleme alınan bi derstir o da gerçekten destek verebilecek öğretmenlerle olur. Pata küte her öğretmenle olmaz. Şu an bu dyk işinin cılkı çıkmış durumda. Benim branşım bilişim teknolojileri. Müfredatımın da destekleme gerektiren bi durumu yok. Keşke bu cümleyi din kültürü, sosyal bilgiler gibi branşlar da kurabilseler.

Başa Dön

Mesaj 16 Ara 2016, 14:38 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF

pisagorean yazdı:
Bazı derslerden dyk açmanın tek bi açıklaması vardır o da fırsatçılıktır arkadaşlar açık ve net. Hepimiz bi şekilde takviye için dersanelere gittik hayatımızda. Allah aşkına kaç kişi din kültüründen destek almak için dersaneye gitti aramızda? Sosyal bilgilerden kim artı desteğe ihtiyaç duydu? Beden eğitiminden destekleme almak için özel ders aldınız mı hiç? Resim için haftasonu ek bi çalışmaya ihtiyacınız oldu mu? Matematik için aynı şeyi söyleyemem ezelden beri destekleme alınan bi derstir o da gerçekten destek verebilecek öğretmenlerle olur. Pata küte her öğretmenle olmaz. Şu an bu dyk işinin cılkı çıkmış durumda. Benim branşım bilişim teknolojileri. Müfredatımın da destekleme gerektiren bi durumu yok. Keşke bu cümleyi din kültürü, sosyal bilgiler gibi branşlar da kurabilseler.

sınav odaklı düşünürseniz bilişimden desteğe değil derse de ihtiyaç olmadığını söylersiniz. Artık Meb sınav odaklı çocukları yetiştirmekten vazgeçmesi lazım. size bir kaç örnek vereyim;
geçen sene kurs açtım ve şuan 7. sınıf olan öğrencilerim yazılım ı öğrendi çocuklar oyun yapıp diğer çocukların oynamasını sağladılar. Bunlar daha ileriye gidebilecekti fakat dersim 2 saat ve verimli olması için ders sayısının artması lazım, bunu da kurs ile sağlıyorduk şimdi elimizden aldılar ve çocuklar yazılım konusunda ileri değil geriye gitmeye başladı.
Mesela Beden eğitimi hocamız geçen sen açmış olduğu kurslar sayesinde il genelinde ve Türkiye genelinde ciddi başarılara imza attı.
Mesela Müzik kursunda çocuklar gitar çalmayı öğrenci ve bununla mutlu oldular.
Bunların hangisini bir veli para vermeden dışarıdan halledebilir?
Son söz şunu diyeceğim çocukların zeka alanları farklıdır Matematik zekası iyi olmayan bi çocuğa kurs vermenin hiç bir anlamı yok, bırak o çocukta müzik alanında ilerlesin.
Önemli olan hangi çocuğun neye desteğe ihtiyacı olduğunu gözlemlemek önemli.
Siz benim dersimde desteğe ihtiyacım yok derseniz kursu değil sizin dersinizide kaldırır MEB :+1:

Başa Dön

Mesaj 16 Ara 2016, 14:58 
Süper Üye
Süper Üye

aynenbadi yazdı:
pisagorean yazdı:

sınav odaklı düşünürseniz bilişimden desteğe değil derse de ihtiyaç olmadığını söylersiniz. Artık Meb sınav odaklı çocukları yetiştirmekten vazgeçmesi lazım. size bir kaç örnek vereyim;
geçen sene kurs açtım ve şuan 7. sınıf olan öğrencilerim yazılım ı öğrendi çocuklar oyun yapıp diğer çocukların oynamasını sağladılar. Bunlar daha ileriye gidebilecekti fakat dersim 2 saat ve verimli olması için ders sayısının artması lazım, bunu da kurs ile sağlıyorduk şimdi elimizden aldılar ve çocuklar yazılım konusunda ileri değil geriye gitmeye başladı.
Mesela Beden eğitimi hocamız geçen sen açmış olduğu kurslar sayesinde il genelinde ve Türkiye genelinde ciddi başarılara imza attı.
Mesela Müzik kursunda çocuklar gitar çalmayı öğrenci ve bununla mutlu oldular.
Bunların hangisini bir veli para vermeden dışarıdan halledebilir?
Son söz şunu diyeceğim çocukların zeka alanları farklıdır Matematik zekası iyi olmayan bi çocuğa kurs vermenin hiç bir anlamı yok, bırak o çocukta müzik alanında ilerlesin.
Önemli olan hangi çocuğun neye desteğe ihtiyacı olduğunu gözlemlemek önemli.
Siz benim dersimde desteğe ihtiyacım yok derseniz kursu değil sizin dersinizide kaldırır MEB :+1:

Bu açıdan bakarsan kesinlikle katılırım hocam. Ancak ülkemizdeki geri kalmış eğitim sisteminde bu dedikleriniz sadece lafta kalır. Türkiye'de tek bi ders vardır çocukların desteğe ihtiyaç duyduğu o da matematiktir. Türkiye gibi geri kalmış bi ülkede çocuğun matematiği iyiyse çalışandır zekidir gerisi de boştur. Türkiye gibi geri kalmış bi ülkede kimse farklı zekalarla ilgilenmez varsa yoksa matematiktir. Fen lisesine giden öğrenci öğrencidir gerisi boştur. Farklı zekalara önem veren bir ülke zaten bu kursları tüm branşlara açtırır hatta zorunlu tutar. Bizim ülkemizde ise sadece sınava odaklı derslere açtırır gerisini de gereksiz görür. Bunu aslında biz bu hale getirdik. Matematik için dersaneye gittik, matematik için özel hocalar tuttuk. Bu bir gelenek haline geldi. Bunu toplum bu hale getirdi.

Başa Dön

Mesaj 16 Ara 2016, 16:03 
Aktif Üye
Aktif Üye

4.2. Kadrolu öğretmenler, kurs merkezi tarafından belirlenen derslerden Talim ve Terbiye Kurulu 9
No’lu Kararı çerçevesinde; atama branşları ile okutabilecekleri diğer derslerden kurs
başvurusunda bulunabilirler
http://www.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/ ... lavuzu.pdf

Başa Dön

Mesaj 16 Ara 2016, 17:14 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

geçen yıl çalıştığım okulda müdür ve müdür yardımcısı 3000 er TL para ödediler geri
okula denetleme için gelen müfettişler fark etti durumu

Başa Dön

Mesaj 16 Ara 2016, 17:17 
Aktif Üye
Aktif Üye

hll_bilisim yazdı:
geçen yıl çalıştığım okulda müdür ve müdür yardımcısı 3000 er TL para ödediler geri
okula denetleme için gelen müfettişler fark etti durumu

Denetlenirse oluyor hocam o durum. Şikayet olmazsa denetlenmiyor ve yandaşını koruma nedeniyle de bazı şeylere göz yumuluyor. Usülsüz DYK çok.

Başa Dön

Mesaj 16 Ara 2016, 17:43 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

hangi usulden bahsediyorsunuz açılan kursların hangisinde öğrenci var ağzımı açtırmayın daha neler dönüyor bu kurslarda. btr olduğum imam hatip de meslek dersi öğretmeni 1 sene boyunca 2 öğrenci ile dyk yaptı, diğer bi öğretmen gelmeyen öğrencileri hep var yazdı kurslarda sayı az görünmesin diye .ilçe de ilgili şube müdürüne söyledim sanane dedi hocam daha ne deyim?

Başa Dön

Mesaj 16 Ara 2016, 18:01 
Aktif Üye
Aktif Üye

sanırım bu dyk ların bazıları yukarıya şirin görünmek için zorlama ile açılıyor.

Başa Dön

Mesaj 16 Ara 2016, 18:48 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Rehberlikçiler kendi işleri haricindeki işleri çok güzel hallediyorlar

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 32 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri