Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 28 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1, 2
Yazar Mesaj
  Re: EBA'ya dersimizi ekletelim
Mesaj 08 Kas 2016, 12:39 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

Güya Eğitim Bilişim Ağı ama Bilişim Dersi içeriği çok az !!!

Başa Dön

Mesaj 08 Kas 2016, 12:57 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

ben 1 yıl önce aradım yeğitek'i ama adamlar bedeni müziği resimi eklemişler bilişimi es geçmişler..
ne diyelim sağlık olsun..

Başa Dön

Mesaj 08 Kas 2016, 13:10 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

Bütün kurumlarımızda Teknoloji ibaresi geçiyor ama teknolojiyle ilgili yaptığımız tek şey ülke olarak satın almak . Üretim 0 !

Başa Dön

Mesaj 08 Kas 2016, 13:11 
Site Gezgini
Site Gezgini
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar fırsat buldukça sürekli eba destek bölümüne bu konuda ki talebimi/şikayetimi ilettim. Hiçbirinde olumlu ya da olumsuz bir dönüt alamadım. En son aşağıdaki mesajı gönderdim ve şükür ki adam yerine konup kısa ve ucu çoookk açık bir cevap yazmışlar bari.

Merhaba Sayın Yetkili;

Bilmiyorum kaç defa daha bunu yazacağım ama ben yanlış düzeltilene kadar pes etmeyeceğim.
EBA Ders portalında dersimle alakalı olarak (Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi) döküman eklemek istediğimde (yaprak test, sınav/soru bankası gibi) bilişim teknolojileri ve yazılım dersine yer verilmediğini her defasında üzülerek görmekteyim. Belkide eba ders portalını en etkili ve aktif şekilde kullanabilecek bilgi ve kapasiteye sahip öğretmen grubu bilişim teknolojileri öğretmenleridir diye düşünüyorum. Belkide bu portalı hiç kullanmayacak olan beden eğitimi, görsel sanatlar, müzik gibi derslere bile yer verilirken bilişim teknolojilerine yer verilmemesinin bir izahını ben kendi içimde bulamıyorum. Yine hatırlatmak isterim ki Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı'nın 28/05/2013 ve 22 sayılı İlköğretim Kurumları (İlkokul ve Ortaokul) Haftalık Ders Çizelgesinin Ortaokul Kısmında Değişiklik Yapılması konulu kurul kararı gereğince Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi Ortaokul 5 ve 6. sınıflarda haftada 2 saat zorunlu, 7 ve 8. sınıflarda ise haftada 2 saat seçmeli olarak okutulmaktadır. Bu vesileyle EBA Ders portalına Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersinin eklenmesini bir kez daha talep ediyorum. Eğer eklenmeyecekse neden eklenmediği konusunda da tarafıma bilgi verilmesini istiyorum ki bu iletişim formunun bir formaliteden ibaret olmadığını görelim. (Ayrıca gördüğüm kadarıyla Din Kültürü ve ahlak Bilgisi dersi de listede yok.)

CEVAP:Merhaba, İsteğiniz ilgili birime iletilmiştir. İyi günler dileriz. EBA
EBA DESTEK

Başa Dön

Mesaj 08 Kas 2016, 13:14 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

:+1:

Başa Dön

Mesaj 08 Kas 2016, 22:22 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

harslaner yazdı:

CEVAP:Merhaba, İsteğiniz ilgili birime iletilmiştir. İyi günler dileriz. EBA
EBA DESTEK

Hangi birim acabaa.

Başa Dön

Mesaj 08 Kas 2016, 23:33 
Süper Üye
Süper Üye

Arkadaşlar bunlar Bilişime karşı değil
Bilişim Eğitimine karşı " Verin tableti oyun oynasın yeter " düşünce bu ülkede ve bizi yönetenlerde ...

Başa Dön

Mesaj 09 Kas 2016, 01:05 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

Ben bu konuda sizden farklı düşünüyorum, mesela 5 lere kitap olarak hakan yandım hocamızın kitabını anlatıyorum, 6 lara kodu ile başladım, scratch, arduino ve app invertor ile devam edeceğim, meb kitap çıkarmış olsa, yok bitin çnemi yok bitin kullanıldığı alanlar vb birsürü zırva.

Başa Dön

Mesaj 09 Kas 2016, 09:26 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

hastasıyız dede yazdı:
Ben bu konuda sizden farklı düşünüyorum, mesela 5 lere kitap olarak hakan yandım hocamızın kitabını anlatıyorum, 6 lara kodu ile başladım, scratch, arduino ve app invertor ile devam edeceğim, meb kitap çıkarmış olsa, yok bitin çnemi yok bitin kullanıldığı alanlar vb birsürü zırva.

pdf si varmı hocam paylaşırsanız bi bakalım

Başa Dön

Mesaj 09 Kas 2016, 21:12 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

hakan hocamdan helallik isteyin, ondan izin çıkmadan paylaşamam. :mrgreen:

Başa Dön

Mesaj 05 Ara 2016, 10:29 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Yeni eba tanıtımı isteyecekler bunlar Bilişim Öğretmenleri olarak protesto edip yeni EBA'yı tanıtmayalım.Bir nevi greve gidelim. Bizim dersimizin adı yoksa ebayı tanıtmaya da gerek yok.Bu yeni haliyle EBA yı tanıtmaya çok hevesliydim ama bu ders konusu gün geçtikçe hevesimi kaçırdı.

Başa Dön

Mesaj 05 Ara 2016, 13:54 
Yeni Üye
Yeni Üye

Yarın tüm öğrenci ve öğretmenlere EBA nın yeni yüzünü tanıtmayı düşünüyordum. Ancak eklediğim Bilişim içeriğini öğrencilerime göndermeyi deneyince BTY dersinin oradan silindiğini gördüm. EBA Ders e dersimizi koymadılar neyse dedik paylaşımlarımızı bu şekilde gönderdik. Şimdi affınıza sığınarak şunu söylemeden edemeyeceğim buradan da BTY dersini cımbızla çekenler acaba BTY dersi sizi neden rahatsız ediyor. Terbiyem ancak bu kadarına müsaade edebiliyor. Herkese iyi çalışmalar

Eklentiler:
FOTO.PNG
FOTO.PNG [ 38.21 KiB | 145 kere görüntülendi ]
Başa Dön

Mesaj 05 Ara 2016, 14:34 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

ben btr değilim ebayı tanıtmayı derslerde de aktif olarak kullanmayı düşünüyordum ama açıkcası şimdi açmak bile istemiyorum.Ha btr de olsam bu ebayı tanıtmazdım onuda söyleyim.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 28 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri