Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 42 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
  Re: İLSİS ve E-OKUL Ekran Raporları Sorunu...!
Mesaj 11 Ara 2009, 21:49 
Yeni Üye
Yeni Üye

Arkadaşlar selam. Raporlama konusunda Win 7 için bende aynı sorunu yaşıyordum. Aslına bakarsanız win 7 için hala aynı sorun devam ediyor. Ama bir çözüm buldum ve raporlama gerçekleşti. Çözüm sanal PC. Win 7 üzerine Virtual PC oluşturuyorsunuz. direkt olarak microsoftun sitesinde virtual pc olarak programı var. programı kurduktan sonra sanki explorer penceresi gibi bir pencere açıyorsunuz bilgisayarınız anında win XP modunda çalışmaya başlıyor. Yalnız indireceğiniz dosya 450 mb civarı.
:tr: hadi kolay gelsin.

Başa Dön

Mesaj 25 Mar 2010, 12:13 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

ebilis yazdı:
mgvmurat yazdı:
Arkadaşlar okulun idari bilgisayarlarından bir tanesinde rapor ekranı görüntülenmiyor.Güvenliği düşürmemize , flash ve java yüklememize rağmen eokulun tüm sayflarını açıyor öğrencilerin sayfalarını görüntülüyor ancak yazıcı simgesine basıp rapor almak istediğimizde " Adreste yazım veya dizin hatası - Geçersiz İstek 400 " hatası veriyor.Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim...

AYNI SORUNUN AYNISININ TIPKISINI İKİ SENEDİR BİZ DE YAŞIYORUZ. İLGİSİ BİLGİSİ OLAN BANA DA YARDIMCI OLSUN LÜTFEN. YANITI ÖZELDEN ALIRSAM DAHA ÇABUK FARKEDEBİLİRİM. TEŞEKKÜR EDERİM.

Bu sorunu çözdünüz mü aceba ?

Başa Dön

Mesaj 06 Nis 2010, 17:34 
Aktif Üye
Aktif Üye

daha önceden işe yaradığını deneyip görmüştüm fakat en son yaptığımda çalışmadı nedeni hakkında bilgisi olan varsa paylaşabilirmi?

Başa Dön

Mesaj 07 Nis 2010, 20:39 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

arkadaşlar bizim okuldada mebbis ekranından raporlamaya girdiğimizde hata vermekte bir bilgisayar.bu dediklerinizi o bilgisayara uygulaadım fakat hiç bir sonuc alamadım.raporlama ekranına girmeye çalıştığımızda http 400 hatalı sayfa geçersiz adres falan demekte.Ayrıca "http://reportsnc.meb.gov.tr/viewer11/ActiveXControls/activexviewer.cab" adresinden bu dosyayı indirmek istediğimde yine aynı sorunu veriyor dosyayı indirmiyor ama başka bir bilgisayardan indirebilmekteyim.bu sorunu nasıl halledebilirim acaba,yardım edebilecek olan varmı?

Başa Dön

Mesaj 07 Nis 2010, 20:53 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

Aynı sorunu bende yaşıyorum arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim....

Başa Dön

Mesaj 08 Nis 2010, 19:06 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

sorunum hala devam etmekte.fakat bugün şans eseri internet explorer 8 de InPrivate Gözatma ile sayfayı açıp raporlamaya kadar girdiğimde hepsi normal bir şekilde açıldı.niçin böyle olduğunu anlamadım ama, normal bir şekilde değilde inprivate gözatma ile bütün sayafaları açabildim.ki internet xplorerin bu özelliğinide yeni kullandım daha önce hiç ihtiyaç duymamıştım.bir bilgisi olupda yardım edebilecek olan varsa sevinirim...

Başa Dön

Mesaj 11 Nis 2010, 15:19 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Güncel...

Başa Dön

Mesaj 16 Nis 2010, 11:25 
Yeni Üye
Yeni Üye

win7 ie8 için
java update yaptım sorun halloldu java eklentisi sayesinde rapor görüntüleniyor.

Başa Dön

Mesaj 16 Nis 2010, 11:34 
Yeni Üye
Yeni Üye

istediğiniz linkten indirip kurabilirsiniz.
http://www.java.com/tr/download/windows ... w.java.com
http://www.tamindir.com/program/15718/J ... onment.htm

Başa Dön

Mesaj 27 Nis 2010, 21:02 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Sorunu gönderendende cavaplayandanda Allah razı olsun .bugun çok işime yaradı.İlaç gibi geldi.Çok teşekkürler bu siteyi seviyorum :)

Başa Dön

Mesaj 12 Eki 2010, 12:44 
Site Gezgini
Site Gezgini

latcakir yazdı:
1.http://reportsnc.meb.gov.tr/viewer11/ActiveXControls/activexviewer.cab dosyasını bilgisayarınıza indirin..
2. Klasör içerisinde bulunan ( sviewhlp.dll , CRViewer.dll , swebrs.dll, REPORTPARAMETERDIALOG.DLL, CSELEXPT.OCX) dosyalarını “c:\WINDOWS\SYSTEM32″ klasörüne kopyalayın..

3. başlat-çalıştır… açın ve aşağıdaki komutları yapıştırıp çalıştırın.
REGSVR32 C:\WINDOWS\SYSTEM32\CRVIEWER.DLL
REGSVR32 C:\WINDOWS\SYSTEM32\CSELEXPT.OCX
REGSVR32 C:\WINDOWS\SYSTEM32\REPORTPARAMETERDIALOG.DLL
REGSVR32 C:\WINDOWS\SYSTEM32\SVIEWHLP.DLL
REGSVR32 C:\WINDOWS\SYSTEM32\SWEBRS.DLL
Not: Windows tuşu + R ile çalıştırı açabilirsiniz.
Not:
1 - REGSVR32 C:\WINDOWS\SYSTEM32\CSELEXPT.OCX bu komut çalışırkan hata mesajı alırsanız. Cab klasörü içinde DependencyInstaller.exe dosyası var onu çalıştırın.
2- UAC (User Account Control) u kapatın.

alıntıhttp://forum.shiftdelete.net/windows-7/103419-crystal-activex-report-viewer-control-goruntuleme-sorunu.html

2. gün önce bir bilgisayara yukardaki yöntemi kullanarak yükledim..

ARKADAŞLAR YUKARIDAKİ SORUN BENDE VARDI HEPSİNİ YAPTIM ANCAK CSELEXPT.OCX ÇALIŞMADI .Cab klasörü içinde DependencyInstaller.exe dosyası var onu çalıştırın.DİYOR O DOSYAYI NASIL ÇALIŞTIRACAĞIM VE ONU SYSTEM 32 YE ATACAKMIYIM LÜTFEN ACİL YARDIM

Başa Dön

Mesaj 12 Eki 2010, 13:00 
Site Gezgini
Site Gezgini

ARKADAŞLAR BİLEN YOKMU
LÜTFEN ACİL BEKLİYORUM

Başa Dön

Mesaj 27 Nis 2011, 22:23 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar yeni konu açmak istemedim benim de bu rapor alma ile ilgili bir sorunum var. Elimde bulunan Xp Sp3 cdsindeki ayarlarında dolayı int. explorerda bilgi çubuğunda eklentiler yüklenecek diye birşey çıkmıyor.explorer ayarlarını ne kadar kurcaladımsa yapamadım. E-okuldan rapor almak için eklentiyi indirip kurdum sorun haloldu AMA bu sefer Açık ilköğretimde rapor alamıyoruz... Açık ilköğretimde rapor almak için hangi eklenti lazım nasıl haledebilirim bu sorunu? Yardımlarınızı bekliyorum.

Başa Dön

Mesaj 15 Eyl 2011, 19:52 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

ben de mebbisten rapor alamıyorum kum saati çıkıyor bekleyiniz diyor ve açılmıyor sayfa bu sorunu çözen varsa yardım lütfen???

Başa Dön

Mesaj 09 Oca 2012, 17:26 
Site Gezgini
Site Gezgini
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar bende de açıkilköğretim sisteminde rapor alamama sorunu var java,flash player yüklememe rağmen hiç bir şekilde rapor alamıyorum.Nasıl sorunu halledebilirim yardımcı olursanız sevinirim..acaba yükledeğim xp'yle alakalı olabilir mi?

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 42 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 19 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri