Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 26 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1, 2
Yazar Mesaj
  Re: E-okuldan 421 Adet Rapor Alınabiliyor...
Mesaj 22 Oca 2015, 18:54 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

can61 yazdı:
sert_hard yazdı:
mystreous yazdı:
Başarı belgesi ve Üstün Başarı belgesi alan öğrencilerin listesini bulamadım :(

Hocam onur, başarı ve üstün başarı belgeleri iftihar belgesi olarak çıkıyor

Liselerde hala eski sistem . Onur belgesi var.

Ama içleri boş hocam rapor vermiyor

Başa Dön

Mesaj 22 Oca 2015, 23:02 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

sert_hard yazdı:
mystreous yazdı:
Başarı belgesi ve Üstün Başarı belgesi alan öğrencilerin listesini bulamadım :(

Hocam onur, başarı ve üstün başarı belgeleri iftihar belgesi olarak çıkıyor

Olur mu hocam? İftihar belgesi ayrı. Başarı Belgesi ayrı, Üstün Başarı belgesi ayrı.
İftihar belgesi için kendimiz öğrenci ekledik ve onun listesini çıkardık.
Başarı belgelerini e-okul hesaplıyor, çıkarıyor ama listesini vermiyor.

gerisi yerel ağlar...

Başa Dön

Mesaj 23 Oca 2015, 00:48 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

26/07/2014 tarihli yönetmelik değişikliğiyle birlikte Ortaokullarda verilen başarı ve üstün başarı belgesi kaldırılmış,onur belgesi iftihar belgesine dönüştürülmüştür.
e-okul eski düzene göre hesaplama yada işlem yapıyor olabilir ama rapor kısmında sadece takdir, teşekkür ve iftihar belgesi çıkartmaya izin veriyor.

Ödüller ve ödüllerin verilmesi

MADDE 53 – (1) İlkokul 4 üncü sınıf ile ortaokul ve imam-hatip ortaokullarının bütün sınıflarında puan ortalaması Türkçe dersinden 55.00, diğer derslerin her birinden 45.00 puandan aşağı olmamak şartı ile tüm derslerin dönem ağırlıklı puan ortalaması 70.00-84.99 olanlar "Teşekkür" EK-6, 85.00 puan ve yukarı olanlar "Takdir" EK-7 belgesi ile ödüllendirilir.

(2) İlköğretim kurumlarının tüm sınıflarında derslerindeki başarı durumuna bakılmaksızın;

a) Ulusal ve uluslararası yarışmalara katılarak ilk beş dereceye giren,

b) Çeşitli sosyal, kültürel ve sanatsal etkinliklerde üstün başarı gösteren öğrenciler "İftihar Belgesi" EK-8 ile ödüllendirilir.

c) İftihar Belgesi, ilkokullarda sınıf öğretmeninin teklifi ve okul yönetiminin kararı doğrultusunda, ortaokul ve imam-hatip ortaokullarında ise öğrenci davranışlarını değerlendirme kurulunca verilir.

ç) İftihar Belgesi, e-Okul sisteminin ilgili bölümüne işlenir. İlkokullarda okul yönetiminin olur tarih ve sayısı, ortaokullarda ise Öğrenci Davranışları Değerlendirme Kurulunun toplantı tarih ve karar numarası belgenin tarih ve numarası olarak kabul edilir.

(3) İftihar Belgesiyle ödüllendirilenler, özel olarak yapılacak bir toplantı veya törende diğer öğrencilere duyurulur. Bu öğrencilerin adları ve fotoğrafları okulun internet sayfasında yayınlanır ve uygun bir yere asılır. Teşekkür ve Takdir Belgesiyle ödüllendirilenlerin belgeleri, sınıf veya şube rehber öğretmeni tarafından karne ile birlikte öğrencilere verilir.

diyor yeni yönetmelik...

Başa Dön

Mesaj 16 Şub 2015, 12:27 
Site Gezgini
Site Gezgini

arkadaşlar ayrı konu açmak istemedim bir sorum olacak... Okulumuzda 2-3 yıldır öğretmenler kurulu toplantılarında tüm sınıflar için değerlendirme yaparken Sınıf Başarı Durumu (Puan - Başarı Sınırı 50) ( e-okula yönetici girişi->kurum işlemleri->not girişi-> raporlar atında ulaşılıyor) faydalanıyorduk ancak geçen hafta 1. döneme ait çizelgelere ulaşamadım. Sadece 2. dönem rapor çizelgeleri karşıma çıkıyor, o da dolayısıyla bomboş. Sol taraftan Eğitim Öğretim Dönemini 1. dönem olarak seçtiğimde ise ana ekrana geri dönüyor.
Bu rapor ekranını kullanan, faydalanan meslektaşlarım varsa yardımlarını bekliyorum. 1. Dönem raporlarına ulaşmam lazım ama çözemedim hala.

Başa Dön

Mesaj 16 Şub 2015, 13:14 
Site Gezgini
Site Gezgini

wntln yazdı:
arkadaşlar ayrı konu açmak istemedim bir sorum olacak... Okulumuzda 2-3 yıldır öğretmenler kurulu toplantılarında tüm sınıflar için değerlendirme yaparken Sınıf Başarı Durumu (Puan - Başarı Sınırı 50) ( e-okula yönetici girişi->kurum işlemleri->not girişi-> raporlar atında ulaşılıyor) faydalanıyorduk ancak geçen hafta 1. döneme ait çizelgelere ulaşamadım. Sadece 2. dönem rapor çizelgeleri karşıma çıkıyor, o da dolayısıyla bomboş. Sol taraftan Eğitim Öğretim Dönemini 1. dönem olarak seçtiğimde ise ana ekrana geri dönüyor.
Bu rapor ekranını kullanan, faydalanan meslektaşlarım varsa yardımlarını bekliyorum. 1. Dönem raporlarına ulaşmam lazım ama çözemedim hala.

not girişi kilitle ekranında 1. dönem için olanı var hocam

Başa Dön

Mesaj 16 Şub 2015, 14:11 
Site Gezgini
Site Gezgini

CodeDitoR yazdı:
wntln yazdı:

not girişi kilitle ekranında 1. dönem için olanı var hocam

aynı sıkıntı bende de vardı, not kilitle sayfası üzerinden çözdü, teşekkürler

Başa Dön

Mesaj 17 Şub 2015, 22:33 
Site Gezgini
Site Gezgini

bilginiz için çok teşekkürler codeditor hocam, iyi çalışmalar.

Başa Dön

Mesaj 07 Mar 2016, 17:04 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

geçmiş dönem takdir teşekkür listesi açılmıyor. nereden bakabiliriz

Ankara Restaurant

Başa Dön

Mesaj 21 Nis 2016, 14:42 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar acill yardıma ihtiyacım var.
Tasdikname belgesi düzenlemem gerekiyor ama nasıl yapacağımı bilmiyorum.
E-okulda 2 belge var geçmiş dönem ait: transkip ve öğrenim belgesi... Onlarıda tcsini girince boş belge çıkartıyor. Nasıl yapacağım??

Başa Dön

Mesaj 10 May 2016, 14:02 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

geçen dönem "Dönem Ağırlıklı Ortalamalarına Göre Başarı Sıraları" raporu alıyordum. öğrencilerin ortalamalarını görebiliyordum. bu dönem bu rapor verilmiyor nedense.

Başa Dön

Mesaj 25 Kas 2016, 21:41 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Öğrencilerin geçmiş dönem yıl sonu başarı puanlarını e-okuldan alamıyorum.
"Sınıflara Göre En Büyük Yıl Sonu Başarı Puanları (Aktif Eğitim Öğretim Yılı)" isimli raporda boş liste çıkıyor.
Teog ile ilgili bir çalışma yapıyoruz bu bilgiye ihtiyacımız var. Bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 26 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 41 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri