Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 18 mesaj ] Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
  e-okul sistemine giriş problemi
Mesaj 15 Kas 2007, 17:30 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

Merhaba arkadaşlar,
Anasınıfındaki bilgisayar e-okul.meb.gov.tr adresine giriyor ama kullanıcı adı ve şifre yazınca yine aynı giriş ekranı geliyor.

Sayfanın altında yazan nota göre (Sorunsuz Kullanım için bu tarayıcının script özelliklerinin açık olması gerekmektedir. Sistem özellikleri uygun değilse, üsteki form aktif olmayacaktır.) bi ayar çekmek lazım ama nereye?

İnternet seçenekerinden bişeyler denedim.Ayarları sıfırladım ama olmadı. Yardım ederseniz çok mutlu olacağım..

Herkese iyi çalışmalar..

Başa Dön

Mesaj 15 Kas 2007, 17:39 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Hocam tarayıcı olarak internet explorer kullanmanız gerekiyor. Eger tarayıcınız i.e. ise o zaman şifre yazarken dikket edin (Caps lock) açık olabilir

Başa Dön

Mesaj 15 Kas 2007, 19:48 
Site Admin
Site Admin
Kullanıcı avatarı

bilgisayara java kurun hocam

www.java.com

sitesinden indirilip yüklenebilir

Başa Dön

Mesaj 17 Kas 2007, 02:03 
Yeni Üye
Yeni Üye

ŞİFRE ALT GRUBA AİT İSE BOŞYERE UĞRAŞMAYIN GİREMEZSİNİZ SİFRE DE SORUN VARMIŞ SADECE KURUM ŞİFRESİ GİRİLE BİLİYOR
ALT KULLANICI ŞİFRELERİ YENİDEN DÜZENLENECEKMİŞ GENEL BİR SORUN YANİİ

Başa Dön

Mesaj 17 Kas 2007, 02:13 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

klas1971 yazdı:
ŞİFRE ALT GRUBA AİT İSE BOŞYERE UĞRAŞMAYIN GİREMEZSİNİZ SİFRE DE SORUN VARMIŞ SADECE KURUM ŞİFRESİ GİRİLE BİLİYOR
ALT KULLANICI ŞİFRELERİ YENİDEN DÜZENLENECEKMİŞ GENEL BİR SORUN YANİİ

Ben 3 gün önce okulda 25 öğretmen arkadaşa alt grup şifresi verdim; hepsi takır takır kullanıyorlar.. Hatta ilköğretim bölümü notlarını yazdı; ara karnelerini bile çıkardık. Bugün ise e-okul hakkında okulda seminer bile verdim...

Başa Dön

Mesaj 17 Kas 2007, 02:23 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Evet alt grupları tanımladım ve okuldaki arkadaşlar bu hafta yoğun bir şekilde bilgi girdiler hiç bir problem yaşanmadı. Büyük ihtimalle java problemi

Başa Dön

Mesaj 25 Kas 2007, 14:30 
Site Gezgini
Site Gezgini

Hocam ilsis sitesi java değil VBScript kullanıyor onu yükleyin problem düzelir

En son lazer55 tarafından 25 Kas 2007, 15:42 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön

Mesaj 25 Kas 2007, 14:52 
Aktif Üye
Aktif Üye

arkadaşlar bilgisayar dersinde sınav yapmıyoruz ve proje falan vermiyoruz diye biliyorum ben fakat bana e okul için kullanıcı adı ve şifre verdiler.sanırım oraya sınav tarihlerini girecekmişiz fakat sınav yapmıyorum.şimdi ben oraya o tarihleri girmesem ne olur........
e- okul hakkında yardımcı olabilirmisiniz?

Başa Dön

Mesaj 25 Kas 2007, 15:30 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Aynı sorunu bende yaşamıştım hatta formada yazdım bu konuyu ama arkadaşlarla birlikte herşeyi yaptık ama nafile ? Makinaya güzelce bir format atınca sorun çözüldü

Başa Dön

Mesaj 25 Kas 2007, 15:39 
Site Gezgini
Site Gezgini

Formata gerek yok ben aynı problemi VBScript kurarak giderdim.Yani denenmiştir.

Başa Dön

Mesaj 16 Oca 2008, 10:49 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

:!: Arkadaşlar E-Okul' a sorunsuz girebilen var mı :?:
Sistem sürekli kilitleniyor, hata veriyor. :x

Çok zor bazen... Avaz avaz susmak...

Başa Dön

Mesaj 16 Oca 2008, 10:57 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

Valla sistemde bi yoğunluk var...herkes işlemleri son güne bıraktı...Ne olacak bilmiyorum...ben bu aralar günde 4-5 saat e-okulda sörf yapıyorum hadi hayırlısı bakalım:)

Başa Dön

Mesaj 16 Oca 2008, 10:59 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

mumy81 yazdı:
arkadaşlar bilgisayar dersinde sınav yapmıyoruz ve proje falan vermiyoruz diye biliyorum ben fakat bana e okul için kullanıcı adı ve şifre verdiler.sanırım oraya sınav tarihlerini girecekmişiz fakat sınav yapmıyorum.şimdi ben oraya o tarihleri girmesem ne olur........
e- okul hakkında yardımcı olabilirmisiniz?

arkadaşım bizler sınav tarihi proje, performans notları vermiyoruz.
bize verilen şifreler davranış notu girmemiz için
6,7,8 . sınıflarda davranış notlarına her öğretmen not veriyor onların ortalamaları karneye yansıyor ve seviye belirleme sınavında %5 etkisi oluyor. o nedenle şifremiz var. seçmeli dersin sınavı olmaz. davranış notunu ver. idare illa da sınav derse ilköğretimdeki seçmeli derslerden sınav olmayacağına dair yazıyı söylersin. bulamazsan ben gönderirim sana o yazıyı.

Amisos yazdı:
:!: Arkadaşlar E-Okul' a sorunsuz girebilen var mı :?:
Sistem sürekli kilitleniyor, hata veriyor. :x

Türkiye deki tüm öğretmenler aynı site üzerinden giriş yapmaya çalışıyoruz hocam. elbetteki kilitlenecek. ben müdüre de ilçe milli eğitime de söyledim. size de söyleyeyim.
karneleri zamanında vermek istiyorsanız otursun öğretmenler okul programına da notlarını girsinler. ayın 15ine bu sistem kilitlenir kimse birşey giremez karne filan alamayız diye. müdüürm uygulamaya koydu. ilçe milli eğitim de okullara yazı gönderdi. bizim burda sadece e-okula değil bilsaya da notlar giriliyor. bu sistem yakında felç olur.

herkes e-okuldan değilde il il ayrı sayfalara girselerdi. nolcak bir sürü paraları va nasılsa. alacaklardı 81 tane host yükleyeceklerdi her birine. sonra girecekti herkes kendi ilindeki e-okula ardından da bakanlık veritabanlarını birleştirecekti. hem daha sorusuz girilirdi. hemde daha iyi olurdu. yani benceeee

Başa Dön

Mesaj 16 Oca 2008, 11:02 
Aktif Üye
Aktif Üye

valla arkadaşlar şu anda bil başında bütün saçlarım havada e- okulun gelmesini bekliyorum çıldırmak üzereyim Allahtan not girmiyoruz sınıf öğretmenliği olanlar öğrencilerin okumuş olduğu kitapları girmek zorundaymış ya iki kitap bilgisi giriyorum sistemden çıkıyo kafayı yemek üzereyim

Başa Dön

Mesaj 16 Oca 2008, 11:08 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Arkadaşlar Son haftaya not girişini bırakmak diye bir durum söz konusu değil.
1.-2. sınavlar bitmiş 3. sınavlar olacak e-okul diye birşey icat oldu. Haliyle öğretmen arkadaşlarımız da 3 sınav notunu + proje + performans + okunan kitaplar + davranış notlarının hepsini birden girmek zorunda kaldılar. Sonuçta olan oldu.
İşini son haftaya bırakıyor diye bazı öğretmen arkadaşlar meslektaşlarını eleştirmeye başladılar. ______ :(
PERŞEMBENİN GELİŞİ ÇARŞAMBADAN BELLİ İDİ ZATEN. Sistem oturmadan son haftalarda bu kadar yük bindirilirse doğal olarak sistem kilitlenir belki de GÖÇER.

Çok zor bazen... Avaz avaz susmak...

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 18 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri