Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 68 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
Yazar Mesaj
  Re: BT(ÖĞRETMEN-BİTEFO-EBİTEFO) GENELGESİNİ BİZ YAZALIM.
Mesaj 29 Nis 2011, 12:22 
Süper Üye
Süper ÜyeKayıt: 30 Eyl 2010, 19:44
Mesajlar: 1060Bence arkadaşlar egitektekiler özellikle tunay bey bizim sorunlarımızı çok iyi biliyor, ama çözüm için uğraşıyorlar mı yada uğraşırlar mı orasını bilememm..


Başa Dön
   
 
  Re: BT(ÖĞRETMEN-BİTEFO-EBİTEFO) GENELGESİNİ BİZ YAZALIM.
Mesaj 29 Nis 2011, 12:35 
Site Gezgini
Site GezginiKayıt: 23 Ağu 2007, 18:50
Mesajlar: 73Arkadaşlar bizim 1. Sorunumuz dersimizin olmaması. Çalıştığımız yerler okul sonuç itibariyle öğretmensen derse girersin idareciysen girmez idari işlerle uğraşırsın. Gelelim Bt Rehberliği vs. saçmalıklarına. Ne farkı olacak şimdikinden kadrolu ara eleman gibi görüneceksen okulda. Formatörlük çalışma esaslarındada yazıyo okul idaresine rehberlik yapar idari iş yapmaz vs. ama kazın ayağı öyle değil yüzde doksanımız bunu yapıyo yapmayıp napıcaz oda ayrı mesele..Okulda naparsın öğretmensen derse girersin girmezsen istediğin kadar çalış iş yap kimseye yaranamazsın gün gelir dersde seçilmez norm fazlası olursun..


Başa Dön
   
 
  Re: BT(ÖĞRETMEN-BİTEFO-EBİTEFO) GENELGESİNİ BİZ YAZALIM.
Mesaj 29 Nis 2011, 12:37 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarıKayıt: 05 Haz 2007, 09:39
Mesajlar: 918
Konum: Yüreğir/ADANABence ders içeriği konusunda öğrencilere Bilişim Teknolojileri ile ilgili genel bilgilerin verilmesi ve Bilgisayar Mantığının anlatılması gerekiyor. Çünkü bilgisayar mantığı herhangi bir derse uygulanabilen, herhangi bir problemin çözümünde kullanılabilen bir mantık.
BT Rehber Öğretmenliği ve görev ve çalışma esasları ile ilgili olarak konusunda samil hocama katılıyorum. Kimlerin BT Rehber Öğretmeni olabileceği konusunda da Branş değişikliği yöntemi ile BT alanında kendini yetiştirmiş kişiler alınabilir ancak bundan sonraki aşamada sadece Bilişim Teknolojileri Alanında Lisans Eğitimini tamamlayanların alınması da atamalardaki sorunu ortadan kaldırmak için gerekli.

_________________
Kod:
Bizim için zor diye bir şey yoktur, imkansızsa zaman alır.


Başa Dön
   
 
  Re: BT(ÖĞRETMEN-BİTEFO-EBİTEFO) GENELGESİNİ BİZ YAZALIM.
Mesaj 29 Nis 2011, 12:45 
Seçkin Üye
Seçkin ÜyeKayıt: 05 Haz 2007, 20:58
Mesajlar: 459
Konum: -Yolcu-Genelgeyi yazalım, oldu olacak kendi aramızda Bakan, PGM Başkanı, Eğitek....Şube müdürü vs den oluşan bir komisyon oluşturalım imzaları da atıverelim altına. Aylardır şu forumda bunlar konuşuluyor, sıkıntılar sendika aracılığıyla rapor halinde sunuluyor, bazı arkadaşlar tarafından yetkili kişilere rapor sunuluyor....Eylem yapıldı, çalıştay düzenlendi ve orada da çalışma esaslarımızın nasıl olmasını istediğimizi anlatan yine raporlar sunuldu. Eeeee? Neden hala hiçbirşey değişmedi? Çünkü bizim düşüncelerimizi kimsenin dikkate aldığı yok. Yani kısaca bizim hazırladığımız şey GENELGE olmaz RAPOR olur ve RAPOR da aylardır defalarca hazırlandı, forumda da defalarca yayınlandı, defalarca tartışıldı. Sonuç:kocaman bir hiç.


Başa Dön
   
 
  Re: BT(ÖĞRETMEN-BİTEFO-EBİTEFO) GENELGESİNİ BİZ YAZALIM.
Mesaj 29 Nis 2011, 12:46 
Aktif Üye
Aktif ÜyeKayıt: 15 Mar 2008, 16:47
Mesajlar: 101Öncelile "derslere girmiyoruz diye kimseye yaranamıyoruz" mantalitesinden,ezikliğinden,korkkalığından, mahcupluğundan ... kurtulmak lazım.Ben kimseye yaranmak zorunda değilim kurumda vazifemi fazlasıyla yaparım.İşime bakarım kayışı kopmuş bir sınıfçı yaa branş öğretmeni gelcekte bana dem vuracak sen rahatsın derse girmiyorsun flan diye.Meslekte 5.yılım 7 farklı okulda çalıştım kimse böyle bir şey diyemedi.Diyemezde.

O fırsatı kimseye vermem kimseyede yaranmam.

Asıl konumuza gelirsek; 15+1 ve üzeri BT sınıfı olan her okula BT rehber öğretmeni normu verilmeli.Onun dışında da 6 ile 15 saat arası dersler seçildiği ölçüde yüz yüze ders görevide yapabilir.Geri kalan düşüncelerinize tam destek veriyorum.


Başa Dön
   
 
  Re: BT(ÖĞRETMEN-BİTEFO-EBİTEFO) GENELGESİNİ BİZ YAZALIM.
Mesaj 29 Nis 2011, 13:16 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarıKayıt: 14 Eyl 2007, 19:17
Mesajlar: 1626http://www.egitimciyim.com/beklentilerimiz.html

1."Temel Bilişim Teknolojileri" dersi zorunlu hale getirilmeli.
2.Tüm sınıflarda okutulmalı.
3.Ders saati 2 saat olmalı.
4."Grafik, Web Tasarım, Masaüstü Yayıncılık, Donanım" gibi öğrencilerin ilgilerine yönelik seçmeli dersler hazırlanmalı.
5.Derslerin öğretim programları sürekli geliştirilmeli ve güncellenmeli.
6.Öğretim programları şimdi olduğu gibi farklı okul şartlarına ve öğrencilerin hazır bulunuşluk düzeyini dikkate alabilecek şekilde basamak basamak geliştirilmeli.
7.TTKB gibi Bakanlığık birimlerinde BT alan uzmanlarına yer verilmeli.
8.Notla değerlendirme geri getirilmeli ya da tüm derslerde kaldırılmalı.
9.Özellikle fiziki imkanları uygun olan okullarda birden fazla BT sınıfı oluşturulabilmeli.
10.Teknoloji ve Tasarım dersinde olduğu gibi 20'den fazla mevcudu olan sınıflar bölünebilmeli. Öğretmen normu da bu şartları sağlayabilecek okullarda aynı şekilde arttırılmalı.
11.Medya Okur Yazarlığı gibi bazı derslerin Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerince okutulabileceği değerlendirilmeli.
12.Ders materyallerinin, okullarda yaşanılan problemlerin çözümlerinin paylaşılabileceği bir portal oluşturulmalı. Bu portalda özellikle teknik sorunlarla ilgili yardım alınabilecek yetkili kişilerle iletişim sağlanmalı.
13.Ders-dışı Eğitim (egzersiz) Yönetmeliği güncellenmeli ve Bilişim Teknolojisi Öğretmenlerince yürütülebilecek, web sitesi, elektronik dergi, afiş, eğitsel yazılım, belgesel video, grafik, hazırlama benzeri ders süresince yapılması mümkün olmayan eğitsel çalışmalara yer verilmeli.
14.Okullardaki BT sınıflarının önceliğinin BT dersleri olduğu vurgulanmalı.
15."Öğretici" adı altında Bilişim Teknolojileri Öğretmenliği vasfı taşımayan hele hele lisans mezunu bile olmayan kişilere dersler ve öğrenciler emanet edilmemeli.
16.Farklı alanlardan formatörlükle görevlendirilse dahi dersler sadece Bilişim Teknolojisi Öğretmenlerince yürütülmeli.
17.Derse girmeyerek teknik işlerle yükümlü olmak isteyen öğretmenlere ve öğretmenlerin derslerini değil teknik işleri önemsemesini yeğleyen hatta bunlara yönelik zorlayıcı yaklaşımlarda bulunan yöneticilere yönelik tedbirler alınmalı.
18.Sınıflara yansıtıcı(projeksiyon) ve bilgisayar tedarik etmenin çok ötesinde olan bilişimin eğitimdeki yerini kavratacak etkili örnekler ve tanıtımlar hazırlanmalı, bu tanıtımlar kişilerin insiyatifince değil tüm BT öğretmenlerince bir program dahilinde öğretmenlere aktarılmalı.
19.Sınıflarda öğrencilerin bilgisayarla birebir etkileşimini gerektiren uygulamalar hızla eğitimdeki yerini alırken bunu destekleyecek şekilde BT sınıflarında geliştirmelere gidilmeli.
20.Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinin 4-5 yıllık lisans eğitimi ile kazandıkları uzmanlıkları tanınmalı.
21.Bilişim Teknolojisi Öğretmenleri, üç-beş aylık eğitimlerle yetiştirilen ya da kişisel gelişimlerle deneyim kazanmış kişilerle bir tutulmamalı.
22.Derslerin ve öğretmenlerin zedelenen itibarları geri kazandırılmalı.
23.Formatörlük gibi görevlendirmeler belirsiz ve geniş görev tanımlarından kurtarılmalı.
24.Formatörlük gibi görevlendirmelerde zorlamalar kaldırılmalı.
25.Formatörlük gibi görevlendirmelerde her ilde farklı uygulamaların önüne geçilmeli.
26.Formatörlük gibi görevlendirmelerde makul çalışma saatleri ve şartları düzenlenmeli,
27.Formatörlük gibi görevlendirmelerde norm durumları düzenlenmeli.
28.Birden fazla okulda görevlendirilmelerden kaçınılmalı.
29.Özel kurum ve kuruluşlarda verilen Bilişim Teknolojileri eğitimlerinin kalitesi yükseltilmeli ve çalışan eğitimcilerin şartları iyileştirilmeli.
30.Yapılan genel ve çok fazla sayıda kişinin katıldığı sınavlarda (Sertifika Sınavları, Açıköğretim Bilgi Teknolojisi Dersi Sınavları vb) sorular güncelliğini yitirmemiş ve farklı program sürümlerinde geçerli olmalı.
31.Yapılan genel ve çok fazla sayıda kişinin katıldığı sınavlarda (Sertifika Sınavları, Açıköğretim Bilgi Teknolojisi Dersi Sınavları vb) sorular amaca hizmet etmeli.
32.Yapılan genel ve çok fazla sayıda kişinin katıldığı sınavlarda (Sertifika Sınavları, Açıköğretim Bilgi Teknolojisi Dersi Sınavları vb) sorular işin önemini vurgulamalı ve kaliteli hazırlanmalı .

_________________
BTE
Bilişim Teknolojileri Eğitimcileri Derneği

http://www.bte.org.tr
bilgi@bte.org.tr
SANAL DÜNYADAN GERÇEK YAŞAMA İNİYORUZ!


Başa Dön
   
 
  Re: BT(ÖĞRETMEN-BİTEFO-EBİTEFO) GENELGESİNİ BİZ YAZALIM.
Mesaj 29 Nis 2011, 13:26 
Site Gezgini
Site GezginiKayıt: 23 Ağu 2007, 18:50
Mesajlar: 73Arkadaşım kimse kimseden korkmaz çekinmez derse girmediği için ben olaya basit bi şekilde okullarda geçerli olan kuralla yaklaşıyorum öğretmenmisin arkadaş derse girersin idarecimisin idari işlerle uğraşırsın..Bize verilen bu formatörlük denilen görev saçmalık.Ha şimdi bide rehber öğretmenler var onlarda derse girmiyo diyenler olacak..Onların durumu bizden farklı bunu kabul edelim. Bu formatörlük yüzünden idarecisiyle problem yaşamayan yoktur en azından tanıdığım arkadaşlarımın hepsi yaşadığını söylüyor varsada % 5 lik bir kesimdir sende bu gruba girdiysen helal olsun. Açık konuşayım ben 1 ay önce mdr bş yrd la tartıştım kendisinin camdan aşağı atabileceğini düşündüğü için geri adım attı o derece sinirlendirdi beni yani..Gelelim işin özüne ben neden birileriyle problem yaşayımki bu formatörlük saçmalığı yüzünden öğretmenlik yapmış olsam dersime girer çeker giderim okuldan. Sen istediğin kadar işimi yaparım diye düşünsende birilerinin gözünde boş görüneceksin. Buda mide bulandıran bişey yani..Nerden seçtik bu branşı valla lanet ediyorum seçtiğim güne...


Başa Dön
   
 
  Re: BT(ÖĞRETMEN-BİTEFO-EBİTEFO) GENELGESİNİ BİZ YAZALIM.
Mesaj 29 Nis 2011, 13:30 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli ÜyeKayıt: 13 Eyl 2007, 13:23
Mesajlar: 545
Konum: Antalyamutlak_adeger yazdı:
Genelgeyi yazalım, oldu olacak kendi aramızda Bakan, PGM Başkanı, Eğitek....Şube müdürü vs den oluşan bir komisyon oluşturalım imzaları da atıverelim altına. Aylardır şu forumda bunlar konuşuluyor, sıkıntılar sendika aracılığıyla rapor halinde sunuluyor, bazı arkadaşlar tarafından yetkili kişilere rapor sunuluyor....Eylem yapıldı, çalıştay düzenlendi ve orada da çalışma esaslarımızın nasıl olmasını istediğimizi anlatan yine raporlar sunuldu. Eeeee? Neden hala hiçbirşey değişmedi? Çünkü bizim düşüncelerimizi kimsenin dikkate aldığı yok. Yani kısaca bizim hazırladığımız şey GENELGE olmaz RAPOR olur ve RAPOR da aylardır defalarca hazırlandı, forumda da defalarca yayınlandı, defalarca tartışıldı. Sonuç:kocaman bir hiç.


Eee ne yapalım? Öneriniz?


Başa Dön
   
 
  Re: BT(ÖĞRETMEN-BİTEFO-EBİTEFO) GENELGESİNİ BİZ YAZALIM.
Mesaj 29 Nis 2011, 13:36 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli ÜyeKayıt: 09 Nis 2007, 09:36
Mesajlar: 624Şuana kadar yapılanların sonucunun kocaman bir hiç olduğunu katılmıyorum. Şuana kadar yapılan çalışmalar bizlere bir şey kaybettirmedi. Bu çalışmaları sonucunda görsel ve yazılı basında sorunlarımıza yer verildi, sesimiz duyuldu. Aramızda bakan olmayabilir ama eğitek'deki personelin olduğunu düşünüyorum.
Atandığım 2006 senesinde formatör değildim. sadece 18 saat bilgisayar dersine giriyordum. Ama şuanda yaptığım işlerin aynısını(web sitesi, lab. ve diğer blg. bakımı) gene yapıyordum.
Eleştirmek herkesin en doğal hakkı. Ama yapılanları eleştirirken onlara alternatif bir şeyler yapmak gerek.

_________________
http://www.etkinlikbak.com
http://www.asdemircan.com
http://www.guzelordu.k12.tr
nefis ister, akıl gerekçeler bulur, vicdan aklar..


En son samil tarafından 29 Nis 2011, 13:50 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
   
 
  Re: BT(ÖĞRETMEN-BİTEFO-EBİTEFO) GENELGESİNİ BİZ YAZALIM.
Mesaj 29 Nis 2011, 13:43 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarıKayıt: 25 Ara 2007, 11:32
Mesajlar: 391
Konum: bbnetSizin yazdıklarınızın dışında önemli bir konu daha var.Bilişim ile ilgili özel kurslarda bilişim öğrertmeni lisans eğitimi almış branşlar öğretici olmaları zorunlu tutulmalı,Bilişim ile ilgili artık başka branştan görevlendirme vs. yapılmamaı,çünkü ülkemizde yeterince bilişim öğretmeni artık var.Artık ülkemizde herkes bizim işimizi yapmamalı,belli krıterler getirilmeli..selamlar..


Başa Dön
   
 
  Re: BT(ÖĞRETMEN-BİTEFO-EBİTEFO) GENELGESİNİ BİZ YAZALIM.
Mesaj 29 Nis 2011, 14:04 
Aktif Üye
Aktif ÜyeKayıt: 27 Eyl 2009, 11:13
Mesajlar: 183arkadaşlar yapılabilcekler konusunda birlik olalım ilk önce. hangisi olabilir hangisi mümkün ortam bi karara varalım.
2. si de mutabık olduğumuz konuyu en yetkili yerlere en etkili şekilde duyurup kabul ettirmenin yolunu bulalım.


Başa Dön
   
 
  Re: BT(ÖĞRETMEN-BİTEFO-EBİTEFO) GENELGESİNİ BİZ YAZALIM.
Mesaj 29 Nis 2011, 14:29 
Site Gezgini
Site GezginiKayıt: 02 Mar 2008, 15:56
Mesajlar: 44* Ben BT öğretmeni olarak BT dersini gereksiz buluyorum. Şimdiki nesil bizlerden daha iyi bilgisayar kullanıyor. Anasınıfında çok iyi bilgisayar kullanan öğrenciler var. Öğrenciler BT dersini oyun oynamak olarak görüyorlar. Öğrenciler neredeyse müfredatın hepsine hakimler. Biliyorlar. Bilen bir öğrenciye ders anlatmak çok zor.
Bu noktada ders anlatmak yerine öğrencilere rehberlik ediyoruz zaten.

1- Dersler kaldırılmalı.
2- BT Rehber Öğretmen Tanımı bana cazip geliyor.
3- Yaz aylarında okulda kalan , iş yapıyorum diyerek ek ders hesapları yapan, formatörlüğün önüne geçilmeli.
4- Her arkadaşım kendi branşında uzmanlaşmalı. BT branşı olmayanlar formatör(BT Rehber Öğretmen) olmamalı.


Başa Dön
   
 
  Re: BT(ÖĞRETMEN-BİTEFO-EBİTEFO) GENELGESİNİ BİZ YAZALIM.
Mesaj 29 Nis 2011, 14:53 
Aktif Üye
Aktif ÜyeKayıt: 03 Eyl 2009, 14:46
Mesajlar: 128Merhaba arkadaşlar,
Bugün okulumuza sendikadan temsilciler geldi. Bazı konularla ilgili konuştular. Sonrasında kendileriyle özel olarak görüştüm. Durumu anlattım. İlköğretimde ders saatimizin giderek azaldığını birçok arkadaşımızın norm fazlası olduğunu söyledim.Birçoğumuzun branşımızdan dolayı idare ile sorunlar yaşadığını diğer öğretmenler gibi dersime girer çıkarım gibi şansımızın olmadığını anlattım. Anladığım kadarıyla durumumuzdan pek de haberdar değildiler. İçlerinden biri okul müdürlüğü yapmış formatörlüğün sıkıntılı olduğunu hala doğru düzgün tanımlanamadığını ve bakanlığın da bu konuda ne yapacağını bilmediğini söyledi. Hocam siz bize nasıl bir yol izlememiz gerektiğini söyleyin dediler. İsteklerimiz neler vs gibi... BT Rehber öğretmenliğinden bahsettim. Ama kendi fikrimin derslerimin geri verilmesini istediğim olduğunu söyledim.
Herkes bulunduğu yerdeki sendikaları biligilendirse bu konuda, üye olsanız da olmasanız da... Sanki bu şekilde kendimiz söylüyoruz yine kendimiz dinliyoruz gibi oluyor. Belki o zaman daha yapıcı çözümler üretilebilir diye düşünüyorum.


Başa Dön
   
 
  Re: BT(ÖĞRETMEN-BİTEFO-EBİTEFO) GENELGESİNİ BİZ YAZALIM.
Mesaj 29 Nis 2011, 15:17 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİFKayıt: 04 Eyl 2008, 11:32
Mesajlar: 2805bence sadece 4 ve 5 lerde olmalı. Temel Eğitim verilip bitirilmeli. 6-7-8 lerde BDE ye ağırlık vermeliyiz. İlgili olan öğrenciler için de egzersiz adı altında web tasarım ve programlama temelleri verilmeli. Bunlar müfredatta olmamalı. Ben görsel sanatların, müzik ve teknoloji tasarım derslernini de notla değerlendirilmesinin kalkması gerektiğini düşünenlerdenim. Yapılandırıcı yaklaşıma çok ters bir durum.
Bu arada hindistan örneği üzerinden yazılımcı tabanı oluşturmayı destekleyen arkadaşlar var ama ben katılmıyorum. Bu ülke yeteri kadar iyi yazılımcı yetiştirebiliyor. İlgi alanı programlama olmayan çocuklara algoritma mantığından fazlası anlatılmamalı.
Tabi gel de bunları TTKB ye anlat.

_________________
Erhan Gedikbaşı ÇPAL Bilişim Teknolojileri Alan Şefi


Başa Dön
   
 
  Re: BT(ÖĞRETMEN-BİTEFO-EBİTEFO) GENELGESİNİ BİZ YAZALIM.
Mesaj 29 Nis 2011, 15:20 
Site Gezgini
Site GezginiKayıt: 06 Nis 2007, 23:15
Mesajlar: 50
Konum: -Yolcu-Tartıştığımız konu salt bir ders değil bir olgu. Teknoloji BT dersini- kavramını ya da olgusunu diğer derslerden ayırıyor özellikle ilköğretim seviyesinde. Orta öğretim sürecinde bir bilgisayar eğitiminden bahsediyor olsaydık BT alanı ile ilişkili mesleğe yönelik bir dersten ve onun sürekliliğinden bahsedebilirdik. Ancak ilköğretimde temel BT becerilerini sağlayan seçmeli bir ders yeterli. Bt alanı başta olmak üzere Eğitimde sürekli bir değişim ve sürekli bir yeniden yapılanma söz konusu. Tarih ya da coğrafya vb. derslerden bahsediyor olsaydık; bu alanlarda yaşanacak değişim 10-15 yılda bir belki program değişikliğinden ibaret olabilirdi. Ama BT dersi öyle değil araç, ekipman, program, mevzuat, hukuk, öğretmen, formatör derken BT yöntem algı ve becerileri dönüşüyor. Bir kere bunu kabul edelim.
Alan dışı isdihdam MEB’in sorunlu bir alanıdır zaten arkeoluğundan, ziraatçisine, veterinerinden, imamına kadar farklı branşlarda istihdam edilen “ÖĞRETMENLER” söz konusu bu sistemde. Bende 10 senedir başkaları alanımda derse girdiğinden dersine giremeyen bir branşın öğretmeniyim. Benimde görev aldığım BT formatörlüğü BT alanında ihtiyaç duyulan öğretmenler yetişene kadar alınan bir önlemdi ancak kazanılmış haklar bakımından hukuksal bir çıkmaz haline geldi getirildi. Ben şahsım adına 10 yıldır bu işten edindiğim tecrübeleri sınıfımda kendi alanımda kullanmayı tercih ederim ancak yıllardır emek verdiğim bir sistemi de iyileştirmek ve üzerime düşen görevi yerine getirmek adına fikrimi de söylemek isterim. BT formatörlüğü konusu ve yaşanan suiistimaller, yanlışlar BT den çok “Sorunlu Öğretmenlikle” ilgilidir. O nedenle kendimi bu anlamada ifade etme ihtiyacı duymuyorum bile. İçim rahat yani. [/b ]

Bu gün bt kapsamında tek tek herkesin okulundaki ihtiyaçları ve kişisel talepleri dikkate alınarak farklı düzenlemeler yapılsa bile 6 ay sonra 1 sene sonra tekrar bir düzenleme ve yapılandırma ihtiyacı doğacak.
Bu tür ihtiyaçlar diğer branşlarda da ortaya çıkıyor ancak BT deki kadar değil.
Örneğin Mesleki eğitim sistemi bu dönüşümü yaşadı ve halen daha yaşıyor. BT alanında da yaşayacak.
Dolayısı ile önerimi tekrarlıyorum. İlköğretim okullarında; BT Eğitim ve Hizmetlerini de kapsayan bir AR-GE birimi oluşturulmalı.
Bu BT Öğretmenlerinin daha kurumsal hatta özerk bir yapı içinde görevlerini yapmalarını sağlayacaktır. Bu kriz BT öğretmenleri açısından ancak böyle fırsata dönüştürülebilir. Ders konusunda ısrarcı olmak sorunları 1-2 yıl ötelemekten başka bir şey getirmez.


En son roden tarafından 29 Nis 2011, 19:56 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Başa Dön
   
 
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 68 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz


Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-


Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri