Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 13 mesaj ] 
Yazar Mesaj
  Kasa çalışıyor ekranda siyah görüntü var?Neden?
Mesaj 08 Şub 2010, 22:36 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Bilgisayarlarımız Exper marka 512 ram ve celeron işlemci 3,5 yıllık.Garanti süreleri yeni doldu.Bugün bütün pcler çalışıyordu.Sürekli elektrikler gidip geldi.Daha sonra çalışan 2 tane bilgisayarımız sıra ile mavi ekran hatası verdi.İki bilgisayarı açıldıktan sonra güvenlik kartı ile ilgili görüntü geldikten sonra pc ile ilgili yazılar da geldikten sonra pcler siyah ekranda kalıyor.Bir tanesinde siyah ekran,diğerinde de siyah ekran var ama tek farkı sol köşesinde imlec yanıp sönüyor.
Pclerle biosa giriliyor.Kasalar çalışıyor.İkisin ekranındaki ışıklar sürekli yanıyor.Bir tanesi güvenli modda hiç açılmıyor aynı siyah ekranda kalıyor.Diğeri güvenli mod kısmı geliyor.Güvenli modda başlat dediğimde kısa zaman sonra mavi ekran hatası veriyor.Şimdiye kadar hiç bir pcnin kasasını açmadım.Sizlerden destek ve öneri bekliyorum.
Hemen de gidipde bilgisayarcıya vermek istemiyorum.Belki de bizim yapabileceğimiz bir şeydir.Biz de bunun için varız zaten .Saygılarımla....

Başa Dön

Re: Kasa çalışıyor ekranda siyah görüntü var?Neden?
Mesaj 08 Şub 2010, 22:51 
Site Gezgini
Site Gezgini

hocam fazla uğraşmadan siyah ekran çıkanlara format atmanı tavsiye ederim.

Başa Dön

Mesaj 08 Şub 2010, 23:05 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Hocam acaba diyorum donanımsal bir sorun var mı?Onu nasıl anlaya bilirim.Malum elektriklerinde gidip gelemesi etkili olmuş olabilir mi?İnşallah iş formatla çözülür.Bu işin en kolay tarafı.Donanımlar sağlam olsun yeter.Bu arada öğrenci pclerede güç kaynağı da yok.

Başa Dön

Mesaj 08 Şub 2010, 23:10 
Aktif Üye
Aktif Üye

Elektrik arızasından anakart başka pc ninde hdd si yanmıştı vakti zamanında... inşallah öyle değildir hocam. deneme yanılma ile bulunur hocam kasayı aç kablolara bak ram lere bak

Başa Dön

Mesaj 08 Şub 2010, 23:20 
Site Gezgini
Site Gezgini

ekranın ışığı yanıp sönmüyorsa ram de problem yok derim ben. güvenli modda açılmayanda windows çökmüş gibi duruyor. mavi ekran hatası verende ise harddisk segmentlerinde sorun var galiba, chkdisk /f komutuyla düzeltebilirsin . kolay gelsin

Başa Dön

Mesaj 08 Şub 2010, 23:39 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

sabah ola hayrola kafanızı takmayın yarın hepsi tıkır tıkır çalışır. 8)

Başa Dön

Mesaj 08 Şub 2010, 23:46 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

İnşallah hepsi tıkır tıkır çalışır.Hatta bir kaçkez bu şekilde oldu.Çalışmayan bilgisayar bir gün sonra tıkır tıkır işliyor.Bizimkisi ya çalışmazsa okula gittiğimizde ne yapabilirim olayı.Doğal olark bizim çözmemiz gereken bir vaka.
Adamın biri demiş ya;
Askerlikte ve bilgisayar işinde mantık aramayacaksın diye.
Hocam f disk olayınıda deneyeceğim.

Başa Dön

Mesaj 08 Şub 2010, 23:51 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

samimi 75 yazdı:
İnşallah hepsi tıkır tıkır çalışır.Hatta bir kaçkez bu şekilde oldu.Çalışmayan bilgisayar bir gün sonra tıkır tıkır işliyor.Bizimkisi ya çalışmazsa okula gittiğimizde ne yapabilirim olayı.Doğal olark bizim çözmemiz gereken bir vaka.
Adamın biri demiş ya;
Askerlikte ve bilgisayar işinde mantık aramayacaksın diye.
Hocam f disk olayınıda deneyeceğim.

Hocam yanlış anlamışım f disk değil chkdisk /f olayını denemeye çalışacağım..chkdisk /f nasıl yapılacağını anlatırsan mennun olurum.

Başa Dön

Mesaj 16 Nis 2013, 10:59 
Site Gezgini
Site Gezgini

samimi 75 yazdı:
Bilgisayarlarımız Exper marka 512 ram ve celeron işlemci 3,5 yıllık.Garanti süreleri yeni doldu.Bugün bütün pcler çalışıyordu.Sürekli elektrikler gidip geldi.Daha sonra çalışan 2 tane bilgisayarımız sıra ile mavi ekran hatası verdi.İki bilgisayarı açıldıktan sonra güvenlik kartı ile ilgili görüntü geldikten sonra pc ile ilgili yazılar da geldikten sonra pcler siyah ekranda kalıyor.Bir tanesinde siyah ekran,diğerinde de siyah ekran var ama tek farkı sol köşesinde imlec yanıp sönüyor.
Pclerle biosa giriliyor.Kasalar çalışıyor.İkisin ekranındaki ışıklar sürekli yanıyor.Bir tanesi güvenli modda hiç açılmıyor aynı siyah ekranda kalıyor.Diğeri güvenli mod kısmı geliyor.Güvenli modda başlat dediğimde kısa zaman sonra mavi ekran hatası veriyor.Şimdiye kadar hiç bir pcnin kasasını açmadım.Sizlerden destek ve öneri bekliyorum.
Hemen de gidipde bilgisayarcıya vermek istemiyorum.Belki de bizim yapabileceğimiz bir şeydir.Biz de bunun için varız zaten .Saygılarımla....

Hocam aynı sorun bugün benim de başıma geldi: Anakartın markasından sonra siyah ekran geliyor en üstte de imleç yanıp sönüyor güvenli modda açılmıyor nasıl çözdünüz acilen yazar mısınız size zahmet ?

Başa Dön

Mesaj 16 Nis 2013, 11:34 
Site Gezgini
Site Gezgini

Arkadaşlar bi fikri olan yok mu ? Dün de böyle olmuştu sonra kendiliğinden düzeldi, şimdi de yine düzeldi ama sorunu çözmem lazım :?

Başa Dön

Mesaj 16 Nis 2013, 11:57 
Aktif Üye
Aktif Üye

Hocam eğer hiç görüntü gelmiyorsa bios pili bitmiş ya da bitmek üzere olabilir. Eğer ilk açılışta kasadan kısa bip gelmiyorsa açılmaz. O ses Anakart sembolü varsa windows çökmüştür.

Başa Dön

Mesaj 16 Nis 2013, 11:57 
Site Gezgini
Site Gezgini

kesilen elektrikten statik elektrik oluşuyor .ram ı söküp taktım düzeldi

Başa Dön

Mesaj 16 Nis 2013, 12:14 
Site Gezgini
Site Gezgini

ozkan_misirli yazdı:
Hocam eğer hiç görüntü gelmiyorsa bios pili bitmiş ya da bitmek üzere olabilir. Eğer ilk açılışta kasadan kısa bip gelmiyorsa açılmaz. O ses Anakart sembolü varsa windows çökmüştür.

Hocam siyah ekran var en üstte imleç yanıp sönüyor sadece görünen o

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 13 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri