Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 
Yazar Mesaj
  MEB WEB SAYFASI
Mesaj 14 Eki 2007, 23:02 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

Slm arkadaşlar...Ben joomlada okuluma web sayfası yapmıştım..Ama o site host sorunu yüzünden kullanılmaz durumda şuan..Bende bu sefer siteyi www.meb.k12.tr den yapmak istiyorum...Oradan web şablonunu indirdim..Bu şablonu nasıl kullanacağımı,hangi programda kullanacağımı bilmiyorum..Yardımcı olursanız sevinirim....
Ayrıca bu şablonlarda web sayfası yapmak joomlaya göre kolay mı zor mu kıyaslarsanız sevinirim...İyi geceler..

Başa Dön

Mesaj 14 Eki 2007, 23:07 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Bu konuda benim de kafa birazcık karışık... DreamWiever kullanabilirsiniz. Ancak gncelleme, yükleme vs. joomladaki kadar rahat olmayacaktır. meb.k12.tr php desteklemediği için cms kullanamayız :(

meb.k12.tr uzantılı bir web sitesi yapmak zorunda mıız bilginiz var mı?

Başa Dön

Mesaj 14 Eki 2007, 23:08 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

meb'in verdiği host php ve asp desteklemez joomla da php tabanlı olduğuna göre onuda desteklemez
indirdiğin şablon html formatında bu şablonu kullanmak için, bir çok program var, dreamweaver, front page v.s sonuç, joomlada uğraştığından daha az uğraşabilirsin tabiki bu nasıl bişey yapacağına bağlı ama zaten mebin şablonu kısıtlı özellikleri var içeriğe yazıları ve resimleri eklemek yetiyo

Başa Dön

Mesaj 14 Eki 2007, 23:12 
Aktif Üye
Aktif Üye

fatmazehra yazdı:
Bu konuda benim de kafa birazcık karışık... DreamWiever kullanabilirsiniz. Ancak gncelleme, yükleme vs. joomladaki kadar rahat olmayacaktır. meb.k12.tr php desteklemediği için cms kullanamayız :(

meb.k12.tr uzantılı bir web sitesi yapmak zorunda mıız bilginiz var mı?

benim bildiğim kadarıyla böyle bir zorunluluk yok.amaç herkesin okul sitesini ücretsiz bir şekilde yayınlamasını sağlamak.

Başa Dön

Mesaj 14 Eki 2007, 23:15 
Onursal Üye
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

bildiğim kadarıyla öyle bi zorunluluk yok sonunun k12 olması gerek zaten tüm siteleri kendilerinde barındırmak isteseler serverleri çöker :)

Web Sitesi programlama aşamasında ise tabiki Dreamweaver ama frontpage de olabilir

güncelemme kolay olur çünkü dreamweaverin kendi ftpsi sayesinde düzenleyip kaydettiğniz dosya anında sunucuya gönderilir bu özelliği bircok kişi bilmez..

sayfalar üzerinde direk değişiklik yapmak isteyenlere ise önerim eski adıyla macromedia ama şimdiki firması adobe olduğu için adobe contribute olacaktır..

bu arada hocam bir Cms gibi site hazırlamak tek başlına senelerini alır herhalde sakın öyle birşeye kalkma derim :+1:

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri