Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 33 mesaj ] Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
  monitör ile projeksiyonu aynı anda kullanmak istiyorum
Mesaj 06 Kas 2007, 14:37 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

ya arkadaşlar monitör ile projeksiyonu aynı anda kullanmak istiyorum nasıl bi parçaya ihtiyacım var yada parça olmadanda yapabilirmiyim ve o parçanın adı ne lütfen yardımcı olunuz.

Başa Dön

Mesaj 06 Kas 2007, 14:46 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

Hocam bildiğim kadar ile(kesin olmamakla birliktebir adet görüntü çoklayıcı ve bir adet bilgisayardan görüntü çoklayıcı arasında bağlantı kurabilmek için bir adet yüksek çözünürlüklü SVGA Kablo gerekir.

Başa Dön

Mesaj 06 Kas 2007, 14:48 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

hocam ben parça gerektirmeden kullanıyorum. Ama genelde splitter kullanılır mesafe uzaksa bilgisyaarla projeksiyon.
benim yaptığım iş şu kasaya bağladığım kabloyu projeksiyonda rgb in 1 bölümüne takıyorum. Monitör kablosunuda rgb out 1 bölümüne takıyorum ekranı hem perdeye hemde monitörüme veriyorum. kolay gelsin.

Başa Dön

Mesaj 06 Kas 2007, 14:48 
Site Admin
Site Admin
Kullanıcı avatarı

bilgisayarlarla birlikte ekran kartı için DVI çıkışı monitör çıkışına oünüştüren bir parça aparat olması lazım. kasanın arkasında ekran kartında DVI çıkışna dönüştürücüyü kullanırsın projeksiyondan gelen kabloyuda dönüştürücüye takarak projeksiyondan görüntü alabilirsin.

Başa Dön

Mesaj 06 Kas 2007, 14:49 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

hocam ben parça gerektirmeden kullanıyorum. Ama genelde splitter kullanılır mesafe uzaksa bilgisyaarla projeksiyon.
benim yaptığım iş şu kasaya bağladığım kabloyu projeksiyonda rgb in 1 bölümüne takıyorum. Monitör kablosunuda rgb out 1 bölümüne takıyorum ekranı hem perdeye hemde monitörüme veriyorum. kolay gelsin.

Başa Dön

Mesaj 06 Kas 2007, 14:53 
Aktif Üye
Aktif Üye

Monitör çoklayıcı diye biliyorum.

Başa Dön

Mesaj 06 Kas 2007, 14:58 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Başa Dön

Mesaj 06 Kas 2007, 15:43 
Site Admin
Site Admin
Kullanıcı avatarı

ben 2 okulda DVI dönüştürücü kullanıyorum
diğer bi okuldada önceki bilgisayar öğretmeni özel kablo yaptırmıştı
ekran kartında 2 monitör çıkışı sağlamak için kablonun bir ucuna bir tane erkek giriş, diğer ucuna 2 tane dişi çıkış bağlanmış
erkek giriş ucunu ekran kartında monitör çıkışına bağlamış,
monitör ile projeksiyondan gelen kablolarında her birini dişi uçlara takmış
....
bu şekilde kullanıyoruz işte :)

Başa Dön

Mesaj 14 Kas 2007, 00:31 
Aktif Üye
Aktif Üye

Peki diz üstü bilgisayarlarda da bu dönüştürücülere gerek var mı?

Başa Dön

selam
Mesaj 14 Kas 2007, 00:38 
Yeni Üye
Yeni Üye

hocam normalde çoklayıcı ile olur bu iş. ama projeksiyonun vga girişine kasadan bir kablo atarsın (çift tarafıda erkek) , çıkışına da monitörü bağlarsın. diz üstü için çoklayıcıya gerek yok zaten. s video veya normal vga dan görüntüyü projeksiyona aktarabilirsin . kolay gelsin...

Başa Dön

Mesaj 14 Kas 2007, 00:44 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

engin hocam 10 metre mesafe var projeksiyonla monitör arasında, DVI sinyali monitöre taşınmaz mı herhangi bri ikinci araç almadan. yani ben de hayatsuyu hocam gbi kullanmak istiyorum bildiğiniz ekran veri kablosunu 10 metrelik yaptıramaz mıyım? yakına getirdiğimde sorun olmuyor. görüntü hem ekranda hem projeksiyon
hayatsuyu hocam sizin projeksiyon bilg.a yakın mı?

Başa Dön

Mesaj 14 Kas 2007, 02:04 
Site Gezgini
Site Gezgini

ya arkadaşlar masaüstünde de laptopta da farklı dönüştürücüler yada splitterlar kullanmaya gerek yok.projeksiyonla gelen kablonun bir ucunu rgb in ,diğer ucunu kasanın ekran kartı girişine,monitörden gelen kabloyu ise projeksiyonun rgb out çıkışına takıcaksınız.biz projeksiyonumuz uzak mesafedeydi diye uzun bi dvi kablo aldık o kadar...

Başa Dön

Mesaj 14 Kas 2007, 08:58 
Site Gezgini
Site Gezgini

hocam projektörden gelen kablonun bir ucunu rgb in ,diğer ucunu kasanın ekran kartı girişine,monitörden gelen kabloyu ise projeksiyonun rgb out çıkışına takacaksın....bu kadar :roll: ....goruntu yansıtması olmassa bılgısayarında masa ustunde sag tıklayıp ozellıklerden ayarlar kısmına gır acılan pencerede monitörlerin fiziksel düzenlenmesine uyması için monitör simgelerni sürükleyin kısmı var orda 1 ve 2 seklınde ekranları gosterır 1 i seç...sonra altında görüntü birimi yazıyor ordan kendi bilgisayarının ekrankartının üzerine 1.tak ve kullanı sectınmı ışlem tamamlanmıs olur.....bu sekılde ıkı yonlu kullanırsın....kolay gelsın :wink:

Başa Dön

Mesaj 14 Kas 2007, 10:24 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

hocam çoklayıcı alman yeterli

Başa Dön

Mesaj 14 Kas 2007, 11:02 
Yeni Üye
Yeni Üye

enginodil hocam bizim okulda da DVI dönüştürücü var.Fakat görüntü monitörde var, projeksiyonda ise saadece masaüstü görüntüsü var.Yani simgeler yok.Yada tam tersi yapılıyor yani görüntü projeksiyonda varsa mönitörde yok.Sağ tuş/özellikler/Ayarlar dan uğraştım fakat olmuyor.Bunun özel bir ayarı var mı?Şimdiden teşekkürler...

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 33 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri