Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 102 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
Yazar Mesaj
  Re: Akıllı Tahta Image
Mesaj 08 Kas 2012, 14:18 
Site Gezgini
Site Gezgini

imaj LMmı diyosun yoksa vestelin verdiği imajımı diyosun

Başa Dön

Mesaj 08 Kas 2012, 14:20 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar tahtalarda kurulu ofis etkinleştirme şifresini okulda kimse bilmiyor, ilçe eğiticilerine de ulaşamıyor. Bir arkadaş elinde varsa pm atabilir mi? Şimdiden teşekkür ederim

Başa Dön

Mesaj 08 Kas 2012, 14:27 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Bende dün başlamıştım, sonuçta halletim sayılır şu anda yüklemeler devam ediyor. Kendi tecrübelerimi şöyle özetleyebilirim.

Öncelikle bizim okula 2 farklı parti kurmuşlar dolayısıyla birinden aldığım image diğer partiye uymuyor. Onuda şu şekilde anlayabilirsiniz. 1. seri tahtalarda Netsupport yüklü değil, 2. seride netsupport yüklü şekilde. Eğer sizin tahtaların hepsi tek seriyse sorunsuz windowsun yedekleme ve geri yükleme merkezini kullanarak image atabilirsiniz, ama benimki gibi iki farklı seriyse ben şu şekilde çözdüm.

Bilgisayara Acronis 2013'de kurdum. hem windowsun kendi yedeklemesini kullanarak bütün sistemin yedeğini aldım usb diske, hemde acronis ile C: ve D: nin yedeğini aldım farklı klasöre. Sonra tek tek bilgisayarlara başladım. Açılışta windowsun kendi kurtarma bölümü ile yüklemeye başladım kalıp dosyasından yükle diyerek, eğer hata vermezse zaten aynı seri tahta demektir, sorun verdiyse bu sefer tahtayı Admin ile içtım o tahtayada acronis 2013 yükledim ve acronisle aldığım yedeği kullanarak yükleme yaptım.

şimdilik sorunsuz gidiyor bu şekilde.

Başa Dön

Mesaj 08 Kas 2012, 14:55 
Aktif Üye
Aktif Üye

yokmu soruma yanıt Allah aşkına

Başa Dön

Mesaj 09 Kas 2012, 00:03 
Site Gezgini
Site Gezgini

benim görevlendirmem çıkana kadar lisedeki öğrenciler bütün akıllı tahtalara kafayı yedirmişler :S bi kaç tanesinin de internet sorunu var hiçbi şekilde wifi algılamıyo.( bunları ilk kurulum ayarlarına döndürecek bi program var mı? eğitici formatörümüz var demişti ama verdiği dosyalarda çıkmadı.. yardımcı olursanız sevinirm..

Başa Dön

Mesaj 09 Kas 2012, 11:14 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

sum yazdı:
benim görevlendirmem çıkana kadar lisedeki öğrenciler bütün akıllı tahtalara kafayı yedirmişler :S bi kaç tanesinin de internet sorunu var hiçbi şekilde wifi algılamıyo.( bunları ilk kurulum ayarlarına döndürecek bi program var mı? eğitici formatörümüz var demişti ama verdiği dosyalarda çıkmadı.. yardımcı olursanız sevinirm..

açılışta F( tuşuna basarsanız admin şifresi ilk çıkan yedekleme ve geri yükleme ekranında en alttaki seçenekle ilk halini yükleyebilirsiniz hocam

Başa Dön

Mesaj 06 Ara 2012, 19:32 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

indiren arkadaslar upload hızlarınızı acın yahu kac gunder beklıyorum 26gb kısmı ındırcem ama bı turlu gelmıo 1 2 kb gecmıo plz

Bilişim Teknolojileri ve Güncel Paylaşım
http://www.btnotlari.net

Başa Dön

Mesaj 06 Ara 2012, 20:00 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

KöfteHoRr yazdı:
Bende dün başlamıştım, sonuçta halletim sayılır şu anda yüklemeler devam ediyor. Kendi tecrübelerimi şöyle özetleyebilirim.

Öncelikle bizim okula 2 farklı parti kurmuşlar dolayısıyla birinden aldığım image diğer partiye uymuyor. Onuda şu şekilde anlayabilirsiniz. 1. seri tahtalarda Netsupport yüklü değil, 2. seride netsupport yüklü şekilde. Eğer sizin tahtaların hepsi tek seriyse sorunsuz windowsun yedekleme ve geri yükleme merkezini kullanarak image atabilirsiniz, ama benimki gibi iki farklı seriyse ben şu şekilde çözdüm.

Bilgisayara Acronis 2013'de kurdum. hem windowsun kendi yedeklemesini kullanarak bütün sistemin yedeğini aldım usb diske, hemde acronis ile C: ve D: nin yedeğini aldım farklı klasöre. Sonra tek tek bilgisayarlara başladım. Açılışta windowsun kendi kurtarma bölümü ile yüklemeye başladım kalıp dosyasından yükle diyerek, eğer hata vermezse zaten aynı seri tahta demektir, sorun verdiyse bu sefer tahtayı Admin ile içtım o tahtayada acronis 2013 yükledim ve acronisle aldığım yedeği kullanarak yükleme yaptım.

şimdilik sorunsuz gidiyor bu şekilde.

hocam seri olayı icin vestel şöyle diyor;
evet 2 seri var. cünkü bastakilerde NSS yuklu degildi sonrasında MEB NSS yuklensin dedi. 2.partiye NSS yuklendi. yoksa donanımsal olarak 2 tahta da aynı. servisimiz geldiği zaman NSS li en guncel imajı 2 seriye ait tahtalara da kuruor sıkıntı yok yani

onu icin oyle yapmanıza gerek yok hocam. Acronisi yüklemene bile gerek yok.
Kendi bilgisayarına acronis 2013 kur. bootable madie ile boot usb oluştur.
bioas ayarla. imaj al. artık hangi bolumleri istiyorsan.
iş bittikten sonra diğer tahtaya boot usb tak recovery yap
işlem tamam

Başa Dön

Mesaj 11 Ara 2012, 22:48 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

kaynak

Bilişim Teknolojileri ve Güncel Paylaşım
http://www.btnotlari.net

Başa Dön

Mesaj 11 Ara 2012, 23:20 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

arkadşlar bir tahtadan aldığımız imajı farklı diğer tahtamıza kurmus olsak lisanslailgili sorun cıkıyormu hepsinin win 7 lisansı ayrı sonucta??

Başa Dön

Mesaj 11 Ara 2012, 23:27 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

xk-2 yazdı:
Arkadaşlar tahtalarda kurulu ofis etkinleştirme şifresini okulda kimse bilmiyor, ilçe eğiticilerine de ulaşamıyor. Bir arkadaş elinde varsa pm atabilir mi? Şimdiden teşekkür ederim

Ofis Starter yok mu sizin okulunuzda. Etkinleştirmeye gerek yok ki. Word ve Excel var sadece. Bir de Powerpoint viewer kurmak gerekiyor.

Başa Dön

Mesaj 11 Ara 2012, 23:28 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

Srebrenitsa yazdı:
xk-2 yazdı:

Ofis Starter yok mu sizin okulunuzda. Etkinleştirmeye gerek yok ki. Word ve Excel var sadece. Bir de Powerpoint viewer kurmak gerekiyor.

aynen o şekilde hocam libre offıce de kullanılabılır

Başa Dön

Mesaj 12 Ara 2012, 08:48 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

btnotlari yazdı:
kaynak

Hocam kaynak olarak bana diyorsan kaynak vestel genel merkez teknik destek hatti

Başa Dön

Mesaj 12 Ara 2012, 08:50 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

viewtopic.php?t=102192

Bu linkteki 2.soruya cevap verebilen?

Başa Dön

Mesaj 12 Ara 2012, 09:24 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

xk-2 yazdı:

Çok normal bilmemeleri çünkü öyle bir şifre yok, gerekte yok zaten. Etkinleştir denildiğinde zaten şifre istemeden etkinleştiriyor. Starter olduğu için sadece Word ve excel var.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 102 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 28 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri