Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 112 mesaj ] Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sonraki
Yazar Mesaj
  Kaderine razı olmak üzeresin BİLGİSAYARCI!
Mesaj 24 Eyl 2010, 21:52 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF

2015 yılında bir ilköğretim öğrencisi canlandı gözümde. Paylaşmak istedim.

Okulda takım elbiseli bir amca(teyze) dolaşıyor koridorlarda. Ara ara görünüp kayboluyor. Bazen önlük giyiyor. Sık sık öğretmenler tuvaletini kullanmak zorunda kalıyor çünkü elleri hep kirli. Ama buna rağmen çocuklar ona öğretmenim, hocam demiyor. Sonra BT sınıfına geliyorlar bakıyorlar o amca(teyze) orda oturuyor. Elinde bi liste "ne yapacaksın yavrum ne için geldin" diyor. Sonra bi gün M.yardımcısı odasına giriyorum. Orda yerde bilgisayar kasasını kurcalarken görüyorum. Stresli M.yardımcısı'nın belli ki işleri aksamış, ters ters ona bakıyor.
Öğretmenim projeksiyonu açamadığında ki anlamıyor zaten bu işlerden. Sonra gene o amca(teyze) geliyor. Bilgisayarın arkasına giriyor. Orası da çok tozlu kimse girip temizlemez öyle berbat bi yer. Neyse o giriyor hallediyor ne varsa.
E biz de tamam diyoruz bu amca(teyze) BİLGİSAYARCI. Hani şu bizim mahalledeki Rüstem amca var ya format atıyo bilgisayarlara, ondan. Hem bu mahalledeki Mehmet abi gibi internet kafe de işletiyor hem de para da almıyor. Bi gün yanına gidip "amca(teyze) formatı kaça atıyorsun?" diye soruyorum. Garip bi gülümseme ile bana bakıyor. Sonra dönüp gidiyor.

Ben 35 yaşıma geldiğimde böyle bir işim olsun isteseydim 17 yıl okul okumazdım arkadaşlar. Neden uzaktan seyrettiğinizi aklım almıyor.

Başa Dön

Re: Kaderine razı olmak üzeresin BİLGİSAYARCI!
Mesaj 24 Eyl 2010, 22:00 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

hocam hakikaten kötü oldum okurken.

şimdi genç olduğumuz için bu tempoya alışabilecekmişiz gibi geliyor. ama evlenip, çoluk çocuğa karışınca, yaş da ilerleyince ben halimizi düşünmek bile istemiyorum.

ve malesef, memnun olmadığı halde hala sessiz kalan, cebit'e ilgi göstermeyen arkadaşlar olduğunu görünce de sinirlenmeden duramıyorum :!: :!:

Başa Dön

Mesaj 24 Eyl 2010, 22:03 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

dramatik olmuş, senaryo yaklaşık olarak böyle olacaktır, inşallah çalıştay bizim için hayırlara vesile olur

Başa Dön

Mesaj 24 Eyl 2010, 22:24 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

Valla ben şu şartlarda en fazla 3 4 yıl sonra müdür ya da müdür yardımcılığı sınavına girmiş olurum. Umarım kazanırımda şu branştan bir nebze olsun kurtulmuş olurum

Memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler

Başa Dön

Mesaj 24 Eyl 2010, 22:56 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

ya arkadaşlar böyle felaket senaryoları yazarak kendimizin ve birbirimizin moralini bozmuş oluyoruz.
farklı hayal edelim.. 9-15 mesai saatleri güzel bir çalışma ortamı ve özlük haklarıyla çalışıyoruz.bir de böyle düşünün

Başa Dön

Mesaj 24 Eyl 2010, 22:58 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF

angel_33 yazdı:
ya arkadaşlar böyle felaket senaryoları yazarak kendimizin ve birbirimizin moralini bozmuş oluyoruz.
farklı hayal edelim.. 9-15 mesai saatleri güzel bir çalışma ortamı ve özlük haklarıyla çalışıyoruz.bir de böyle düşünün

ama öğretmen olmayacağız hocam.

Başa Dön

Mesaj 24 Eyl 2010, 23:10 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

arkadaşım çok güzel yazmışsın ellerine sağlık

Başa Dön

Mesaj 24 Eyl 2010, 23:27 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

evet ya 9-15 çalışma saaatleri ki öyle olacağını sanmıyorumbiizm canımız 9-15 istiyo
ozlar biza 8-17 vercekler ve ben bt sınıfını internet kullanımı için açıp teeknik servis gibi pc düzeltmicem
bunu yapmaya hiç niyetim yok

Başa Dön

Mesaj 25 Eyl 2010, 00:29 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

neden 9-15 vermesinler ki senelerdir bizim en büyük sorunumuzun çalışma saatleri olduğunu biliyorlar.
Eğerki herhangi bir müdür yardımcılığı kadrosu vermezlerse günlük 6 saatten fazla yapmazlar diye düşünüyorum.
Arkadaş yazmış yaşımız ilerlediğinde tamirci diyecekler falan filan diye.ne ilgisi var hocam ders anlattığımız zamanlarda da bilgisayarda sorun olduğunda elimize tornavidayı alıp kasayı açmıyor muyuz?öğrenciler bizim hem ders anlatıp hem de teknik olarak iyi seviyede olduğumuz gördüklerinde saygıları artıyor.
Öğretmenliğimiz elden gitmez biz Eğitim-öğretim sınıfında atanmışız madem ders sayımızı azalttılar bizi bir yere koymak zorundalar ve özlük haklarımızı düzenlemek zorundalar.Bırakalım bunu onlar düşünsün .yeter artık ya sıkıldım bu belirsizlikten yeterki birşeyler belli olsun diyorum başka birşey demiyorum artık!!

Başa Dön

Mesaj 25 Eyl 2010, 00:52 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

VaVgibi yazdı:
2015 e kadar gitmeye gerek yok valla
dün ders zili çalmış herkes dersine çıkıyor ben de tersine aşağı iniyorum,millet karşılaştıkça birbirine iyi dersler diyor bana da kocaman bi kolay gelsin deniyor,herşey ortada ders bizim neyimize

aynen hocam. ilk mesajda yazılanların gerçekleşmesi bence o kadar uzun süre almaz. Birde şu 9-15 mesaisine takıldım.Ya arkadaşlar adamlar bu şartlarda çalıştırmazlar sizi. Ben hiçbir zaman destek vermedim bt rehber öğretmenliği vs kavramlarına. cebit toplantısına da işlerimi ayarlayabilirsem katılmayı düşünüyorum. Ama kesinlikle öğretmenlik mesleği dışındaki hiçbir ünvanı şahsım adına kabul etmeyeceğimi belirtmeliyim.
üç gündür öğretmenler odasına giremiyorum bt sınıfındaki işlerden dolayı. Belki klasik bir söz olacak ama biz öğretmen olmak için okuduk tamirci yada diğer öğretmenlerin asistanı olmak için değil.BENcE EĞER BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİNİ KADIRACAKLARSA BRANŞ DEĞİŞİKLİĞİ HAKKI VERİLMELİDİR.
ÖĞRETMEN OLDUĞUMUZU UNUTMAYALIM

Başa Dön

Mesaj 25 Eyl 2010, 01:00 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Bende buna benzer bir şey yaşamıştım geçen sene. Ana sınıfının bilgisayarı arızalanmış ben bakmaya gittiğimde tamirci amca sen napıyorsun dediler. İnsan öğretmen olarak kendini çok kötü hissediyor.

Başa Dön

Mesaj 25 Eyl 2010, 03:47 
Yeni Üye
Yeni Üye

Öğretmenlerim,

Foruma yeni üye oldum. Ben bir teknikerim. Olaya farklı bir misyon katmak isterim. İçinizden biri olmadığım için sizleri belki tam olarak anlayamam. Mesai şartlarınız ne kadar zor bilemem. Ancak askerliğimi düşünüyorum da...

Bende mesai mefhumu tanımadan, kimi zaman yatağımdan pijamalarım ile kaldırılarak alay komutanın huzuruna çağrılarak, kimi zaman içtimada haber gönderilip ordu evine giderek kameraman olarak yaşammışlıklarımla galiba sizi anlıyorum... :roll:

Bence çözüm öğretmen olamayan biz teknikerler için öğretmen yardımcısı kadrosu açılması olabilir. Gerçi formasyon eğitimini alıp biz de kadrosuz öğretmen olabiliyormuşuz ancak neye yarar! Oysa tıpkı üniversitedeki bir asistan gibi siz öğretmenlerin yanına bir tekniker verilebilir. Böylece siz eğitim mevzularına yoğunlaşırken tekniker her türlü işe koşabilir. Böylesi her iki çalışan için de daha verimli olacaktır.

Sevgiler, saygılar...

Başa Dön

Mesaj 25 Eyl 2010, 05:51 
Süper Üye
Süper Üye

mfk yazdı:

Okulda takım elbiseli bir amca(teyze) dolaşıyor koridorlarda. Ara ara görünüp kayboluyor. Bazen önlük giyiyor. Sık sık öğretmenler tuvaletini kullanmak zorunda kalıyor çünkü elleri hep kirli. Ama buna rağmen çocuklar ona öğretmenim, hocam demiyor. Sonra BT sınıfına geliyorlar bakıyorlar o amca(teyze) orda oturuyor. Elinde bi liste "ne yapacaksın yavrum ne için geldin" diyor. Sonra bi gün M.yardımcısı odasına giriyorum. Orda yerde bilgisayar kasasını kurcalarken görüyorum. Stresli M.yardımcısı'nın belli ki işleri aksamış, ters ters ona bakıyor.
Öğretmenim projeksiyonu açamadığında ki anlamıyor zaten bu işlerden. Sonra gene o amca(teyze) geliyor. Bilgisayarın arkasına giriyor. Orası da çok tozlu kimse girip temizlemez öyle berbat bi yer. Neyse o giriyor hallediyor ne varsa.
E biz de tamam diyoruz bu amca(teyze) BİLGİSAYARCI. Hani şu bizim mahalledeki Rüstem amca var ya format atıyo bilgisayarlara, ondan. Hem bu mahalledeki Mehmet abi gibi internet kafe de işletiyor hem de para da almıyor. Bi gün yanına gidip "amca(teyze) formatı kaça atıyorsun?" diye soruyorum. Garip bi gülümseme ile bana bakıyor. Sonra dönüp gidiyor.

Ben 35 yaşıma geldiğimde böyle bir işim olsun isteseydim 17 yıl okul okumazdım arkadaşlar. Neden uzaktan seyrettiğinizi aklım almıyor.

Değerli Forum yazarları Adminlerin isteği üzerine yazılanları okuyorum ancak anlaşılan siz beni uyutmayacaksınız. :D

Şu filmi bir geri saralımmı

Okulda takım elbiseli bir amca(teyze) dolaşıyor koridorlarda. Ara ara görünüp kayboluyor. Bazen önlük giyiyor. Sık sık öğretmenler tuvaletini kullanmak zorunda kalıyor çünkü elleri hep kirli. Ama buna rağmen çocuklar ona öğretmenim, hocam demiyor. Sonra BT sınıfına geliyorlar bakıyorlar o amca(teyze) orda oturuyor. Elinde bi liste "ne yapacaksın yavrum ne için geldin" diyor. Kusura bakmayın çocuklar acelem var türkçe öğretmeninizin yarın ki derste bu laboratuarı kullanabilmesi için beraber çalışmalıyız diyor. Öğrenciler anlayışlı o olmadan diğer öğetmenler bilgisayar kullanmıyor çünkü "Tamam büyük öğretmenim" diyorlar.

Sonra bi gün M.yardımcısı odasına giriyorum. Orda yerde bilgisayar kasasını kurcalarken görüyorum. Stresli M.yardımcısı'nın belli ki işleri aksamış, ters ters ona bakıyor. Amca(teyze) "kusura bakma hocam; matematik ve İngilizce öğretmenleri için hazırladığım materyalleri biliyorsun onları değerlendirmeliyiz yoksa dersler aksar" diyor müdür yardımcısı sinirli ancak materyellerde gözünün önünde "tamam Formatör Öğretmenim yada Rehber Öğretmenim bakıcaz başımızın çaresine" diyor sinirli sinirli m.yardımcısı için mühim olan işlerini halletmek ancak AMca(teyze) laf üretmiyor diğer öğretmenler için hazırladığı materyaller elinde duruyor. Üstelikte Diğer Öğretmenlerle koridorlarda, toplantılarda "hocalarım bu BT sınıfını kullanmalısınız devlet sizin için yaptı buraları. allah aşkına günahtır. Siz bir meyledin ben size hertürlü desteği vereceğim" diye yaptığı pazarlıklarda gözünün önünde olmuş m.yardımcısının "bu kadar işten sonra amca(teyze) daha ne yapsın arkadaş" diyor içinden.

Öğretmenim projeksiyonu açamadığında ki anlamıyor zaten bu işlerden. Sonra gene o amca(teyze) geliyor. Bilgisayarın arkasına giriyor. Orası da çok tozlu kimse girip temizlemez öyle berbat bi yer." Ama öğretmenim okulda planladığımız İl milli eğitim müdürlüğünün açtığı etkin kullanım kursuna gelin bunları halledersiniz bana ihtiyacınız kalmaz. anlaştıkmı" diyor Öğretmen oflayarak "tamam Formatör Öğretmenim senden kaçış yok tamam geliyorum" diyor öğrencilerinin önünde. Öğretmenden hizmetiçi eğitime gitme sözünü alınca onu listeye ekliyeceğini takım elbisesinin içinden çıkardığı bir kağıda not ediyor.Neyse o giriyor hallediyor ne varsa.

E biz de tamam diyoruz bu amca(teyze) BİLGİSAYARCI. Hani şu bizim mahalledeki Rüstem amca var ya format atıyo bilgisayarlara, ondan. Hem bu mahalledeki Mehmet abi gibi internet kafe de işletiyor hem de para da almıyor. Bi gün yanına gidip "amca(teyze) formatı kaça atıyorsun?" diye soruyorum. Garip bi gülümseme ile bana bakıyor.Bak evlat " ben üniversitede Bilgisayar ve Öğretim teknoljileri eğitmenliği bölümü okudum. Bana Formatör Öğretmenim yada BT rehber Öğretmenim diyebilirsin bu okuldaki öğretmenlerin çoğu sevmez beni, gidip işlerini halletmiyorum hocam halledebilirsiniz deyip onlara anlatıyorum diye. AMa boşlamayıp yarım saatlerce :) onlara anlattığım içinde için için takdir ederler bilirim. Onları BT sınıfına getirmek için attığım 50 takla yüzünden sevmemeleride cabası. Ben olmasam Milli eğitim bakanlığının BT sınıfı yatırımları , yapılandırmacı yaklaşımla öğrenme çabaları sonuçsuz kalır. O yüzden benim başımı kaşıyacak vaktim yok ama yandaki okulda bir meslektaşım var o kendine formatör der genelde onun bunun işlerini yapar zaten herkesle arası iyidir ama kimse saygı duymaz ona ancak alışkın olduğu için senin makinenede format atar parada almayabilir adı üstünde formatör o yahu" diyor koca bir kahkaha atıyor olanca yorgunluğu ile Sonra dönüp gidiyor.

Omuzları yorgunluktan çökmüş içinden "allahım ben nereden BÖTE okudum gidip paşa paşa bilgisayar öğretmenliği okusam liselerde bilgisayar anlatırdım. Ancak yaptığım işin önemini biliyorum şimdi gidip sadece 4. sınıflarda zorunlu olan 2 saatlik bilgisayar dersime hazırlanayım. Yürü bakalım Öğretmen, Formatör Öğretmen yürü" diyor.

Değerli forum yazarları 2002 yılında vecdi isimli bir bilgisayar mühendisliği öğretmenim Authorware dersinin ardından bak oğlum sizin buraya geliş amacınız bu bu diye BÖTE nin amacını anlatmasa siz bilgisayar anlatmak için yetiştirilmiyorsunuz ama isteyen özelde çalışır diye beni adam yerine koyup açıklamasa bende sizlere hak verirdim herhalde.
Not: Bu hikayemde ki amca(teyze) BÖTE mezunudur. TEF bitirip bu işlere hakkıyla emek harcayanlara "sadece allah razı olsun" diyorum

Başa Dön

Mesaj 25 Eyl 2010, 11:17 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

ist_koord yazdı:
mfk yazdı:

.....................

Hocam arkadaş özet şekilde durumu anlatmış ama sizinki hikaye olmuş malesef, okurken bayıyor kusura bakmayın. :-1: Siz en iyisi kendinizi hangi yüce makamlarda görüyorsunuz bilmem ama burdaki arkadaşlara nasihat etmeyi bırakın, olmuyor yani bu gelinen aşamada sarmıyor.. :wink:

Başa Dön

Mesaj 25 Eyl 2010, 14:36 
Yeni Üye
Yeni Üye

ist_koord yazdı:
...
Öğretmenim projeksiyonu açamadığında ki anlamıyor zaten bu işlerden. Sonra gene o amca(teyze) geliyor. Bilgisayarın arkasına giriyor. Orası da çok tozlu kimse girip temizlemez öyle berbat bi yer." Ama öğretmenim okulda planladığımız İl milli eğitim müdürlüğünün açtığı etkin kullanım kursuna gelin bunları halledersiniz bana ihtiyacınız kalmaz. anlaştıkmı" diyor Öğretmen oflayarak "tamam Formatör Öğretmenim senden kaçış yok tamam geliyorum" diyor öğrencilerinin önünde. Öğretmenden hizmetiçi eğitime gitme sözünü alınca onu listeye ekliyeceğini takım elbisesinin içinden çıkardığı bir kağıda not ediyor.Neyse o giriyor hallediyor ne varsa.
...

Hocam bardağın dolu kısmına bakmış. Hatta boş kısmını başka bir sıvıyla doldurarak daha lezetli bir içecek yapmış...:)

Tebrikler... :alkis:

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 112 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri