Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 112 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki
Yazar Mesaj
  Re: Kaderine razı olmak üzeresin BİLGİSAYARCI!
Mesaj 01 Eki 2010, 18:22 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarıKayıt: 24 Şub 2007, 21:59
Mesajlar: 1875
Konum: TRist_koord yazdı:
bakanlığın arzusu gerçekleşmeyince ne oldu biliyormusunuz bize vitamini sundu, bize eğitim.gov.tr yi sundu baktı hala BDE adına bir çaba yok. Bakanlığımız "BT kurmaktan vazgeçtim sınıflara bilgisayar göndericem, benim amacım BTSlerde bilgisayar dersi işletmek değil siz benim amacımı yapmıyacaksanız sizede o laboratuarlarada masraf yapmaya gerek yok" dedi. Bundan kime fayda var klasik kafadaki müdür ve öğretmenlere, bundan kim zararlı çıktı bakanlığımız ve BT öğretmenleri.

"Seyreyle MEBim neyler,
neylerse Bakanım güzel eyler" diyorsun hocam.
halime mi ağlayayım
başımızdaki gereksiz ve yetersizlere mi güleyim.
bilemedim. ne yapayım.


Başa Dön
   
 
  Re: Kaderine razı olmak üzeresin BİLGİSAYARCI!
Mesaj 02 Eki 2010, 13:28 
Süper Üye
Süper ÜyeKayıt: 23 Eyl 2010, 11:42
Mesajlar: 1872İlahi @rock elbette söledikleriniz eğitim teknolokluğu değildir. hadi bende size birkaç soru sorayım sıkılmaz okursanız cevap verin ilk 3 sayfadan sonraası gibi sorularımın tamamınıda okumayacaksanız o zamanda boşverin :)
** Okulum tekli öğretim 14:20 de dersler bitiyor. sonrasında kurs -etüd vs oluyor. onunda ücretini alıyor öğretmenler. benim o saatte de okulda kalıp tam ekders alıpda üstüne ücret karşılığı kurs veren öğretmenlerime hizmet vermem eğitim teknologluğumudur? DEMİŞSİNİZ
Soru : Öğrenciler matematik dersinden kaçıp dışarıda dolaşmak isterken matematik öğretmeninin ders anlatması öğretmenlikmidir? Değilse bu adamalr dersi niye anlatıyor sizce para aldıkları içinmi sadece.

** görevlerimizin en önemlisi bt sınıfının diğer derslerde de kullanılmasını sağlamak ise 14:20 den sonra yapmam gereken bir işim yoksa, okulda 5 e kadar beklemem "idarecilerin bi işi çıkar pc lerinde sorun olur benimde bakmam gerekir" mantığıylamı ? (kurslarınıda gelip bt sınıfında yapmayacaklardır...) DEMİŞSİNİZ
Soru: Öğrencilerin hepsimi kursta, bu öğrencilerden proje çalışma çalışması yapacak olan yokmu eğer varsa hepsinin evinde bilgisayarmı var eğer varsa sizin onlara Mouse-Klavye anlatmanız için o okulda para almak hakkınızmıdır? Bu sorulardan birinin cevabı hayır ise o bir tane çocuk gelecek diye okulda 5'e kadar kalmanız bir öğretmen olarak doğru değilmidir? Bir Hastanenin ACİL bölümündekiler 3 gündür hasta gelmedi diğer doktorlar viziteden parayı götürüyor deyip o hafta kapatsa ve siz geldiğinizde ACİL kapalı olsa sizce o kişiler ama abi 3 gündür kimse gelmiyor deyince haklımıdır?


** Diğer branşlar ve sınıf öğretmenleri ancak ppt sunularını sınıflarındaki projeksiyon da göstermelerine, bunu çoğu zaman kolaylarına geldiği için yapmalarına rağmen, meb bunları belli konuları mecbursunuz bt sınıfında ve etkilişimli olarak işlemeye dememesine rağmen, ben görevim gereği öğretmenime isterseniz bt sınıfını kullanabilirisiniz dememe ve red cevabı almama rağmen, bir de ısrar edicem dil dökücem gelip kullansınlar diye? Hatta daha komiği evet bence komik"diğer branşlar için oturup materyal hazırlıycam öylemi?" DEMİŞSİNİZ.
Soru: Öğretmenlerin hepsi sığır meb de sığır katarı sahibi olduğu için herşeyi söylemeli haklısınız, yoksa aklı başında öğretmen BT sınıfını dersinde kullanmazmı buarada bunu okuldakilere söyleyebilirsiniz. Buna benzer şeyleri kaç kere öğretmenlere söylediniz? Formatör Öğretmen olarak değil BÖTE mezunu bir bilgisayar öğretmeni olarak soruyorum size.

** eğer kullanılması gereken öğretim materyalleri varsa bunu bakanlık bi kurul toplar hazırlatır, müfredata koyar materyali yollar bunu bt sınıfında işlemeye mecbursun der. DEMİŞSİNİZ.
Soru :Vitamin, egitim.gov.tr var hocam. Devlet evinize su getirmişse siz hala lağımdaki suyu içiyorsanız o insana akıllı denebilirmi? Bir dersin adımadım neasıl işleneceğini (meb anlatsın) anlatacaksanız o kişiye ne gerek var MEB çocuklara anlatsın onlar öğrensin ÖĞretmen iyisini düşüneceği için orada değilmi(çok optimist bir yaklaşım üsttede yazdığım gibi arkdaşlarınızın hepsini sığır olarak gördüğünüzü farkettim ama benimki bir hayal)?

**1000 lerce öğretmeni okulda materyal hazırla bt sınıfına gelenler kullansın diye mezun etmezler. DEMİŞSİNİZ.
BÖTE mezunuysanız buna cevap vermek istemiyorum.

** ve tüm bunları yapmama rağmen egzersiz yapamayacağım çalışma saatlerimin içinde yani 8-17 arası öylemi? hadi bilgisayardan yapamıyoruz örneğin satranç sertifikam var yapamıcam? ama o sırada parayla kurs yapılan sınıflara destek sağlıcam? DEMİŞSİNİZ.
Kesinlikle katılıyorum. Birden aklıma İntel Öğretmen Programı anlatırken "biz bunları öğreniyoruz diye ders çalıştığımız saatler için para alıcakmıyız" diye soran bir öğretmen arkadaşım geldi, "Ama hocam siz evde plan yapıyorsunuz, sınav okuyorsunuz" deyince "onları yapıyoruz diye devlet bize 2 ders saati planlama ücreti veriyor " demiştide, "yani o ücreti vermese sınavları okumamalı ve öğrencilere hazırlıklı gitmemeliyiz değilmi hocam" diyemediğim an geldi. Kesinlikle haklısınız hocam dünyanın para olduğu bir yerde biz öğretmenleri de paradan başka birşey düşünen insanlar sanıyoruz hata MEB de.

Sadece içimi dökmek istedim sözüm kimseye değil ama yukarıda yazdıklarım şikayet edilmeyecek şeyler değil. DEMİŞSİNİZ.
peki şikayetleriniz düzeltmek adına, sistemi çocuklar için daha verimli hale getirmek adına, bu sığır dediğiniz gruba derslerin böyle işlenemiyeceğini anlaamak adına , Çözüm öneriniz nedir sayın öğretmenim bizler düşünen insanlarız sorun varsa çözümüde düşünürüz, çözümü düşünmemişsek aslında ortada sorunda yok demektir. O sebeple şikayetiniz varsa çözüm talebinizde vardır onu bizimle paylaşırmısınız?


Başa Dön
   
 
  Re: Kaderine razı olmak üzeresin BİLGİSAYARCI!
Mesaj 02 Eki 2010, 13:54 
Seçkin Üye
Seçkin ÜyeKayıt: 08 Eki 2007, 17:06
Mesajlar: 271:o


Başa Dön
   
 
  Re: Kaderine razı olmak üzeresin BİLGİSAYARCI!
Mesaj 02 Eki 2010, 14:13 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarıKayıt: 20 Şub 2010, 23:29
Mesajlar: 214
Konum: Denizliertann83 yazdı:
:o


ne anlamda bu, birisi özet geçsin anlamındaysa katılıyorum :o


Başa Dön
   
 
  Re: Kaderine razı olmak üzeresin BİLGİSAYARCI!
Mesaj 02 Eki 2010, 14:19 
Seçkin Üye
Seçkin ÜyeKayıt: 14 Oca 2010, 23:14
Mesajlar: 364ist_koord yazdı:
Soru: Öğrencilerin hepsimi kursta, bu öğrencilerden proje çalışma çalışması yapacak olan yokmu eğer varsa hepsinin evinde bilgisayarmı var eğer varsa sizin onlara Mouse-Klavye anlatmanız için o okulda para almak hakkınızmıdır?


Sizdemi dersimizi sadece mouse ve klavye anlatmaktan ibaret görüyorsunuz.


Başa Dön
   
 
  Re: Kaderine razı olmak üzeresin BİLGİSAYARCI!
Mesaj 02 Eki 2010, 14:33 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarıKayıt: 27 Tem 2007, 16:11
Mesajlar: 3089
Konum: İstanbulist_koord yazdı:
isbb80 yazdı:
Arkadaşlar öncelikle herkese selamlar. Herkes içinden geçiripte kimseyle paylaşmadığı ya da paylaşamadığı düşüncelerini bizlerle paylaşmış, bu hepimiz açısından sevindirici bir gelişme ortak sorunlarımıza gelince bu il -ilçe koordinatörü içinde okulda dersine giren saygıdeğer bilişim teknolojileri öğretmeni arkadaşım içinde aynı. Arkadaşlar yanlış hatırlamıyorsam bundan 15 sene evvel bilgisayar formatör öğretmenliği kursları açmaya başladı bakanlık amaç neydi okullara gönderdiği bilgisayarları ve çevre donanımlarını işler hale getirmek ve e-devlet zeminini okullarda hazırlamak. Daha sonraları ki bu sene de yaşandığı gibi öğretmen açığı olduğu için bu bt formatör arkadaşlara siz yeter artık dersinize girin arkadaşlar denildi ve daha da artan ivmeyle denilecek. Peki ne olacak
BÖTE mezunu bizlere, siz kardeşim tamam bilgisayar derslerine (geriye ne kaldıysa) girin aynı zamanda malum işlere bakın denilecek. O yüzden hele bu anlayışla boşverin arkadaşlar birbirinizi yemeyin. Geçici makamlara gelip de diğer arkadaşları hor görmeyin.Hepimiz aynı geminin yolcularıyız.


@isbb80 yorumunuz için teşekkür ederim ancak anlaşamadığımız nokta sizin yazınızda var amaç neydi okullara gönderdiği bilgisayarları ve çevre donanımlarını işler hale getirmek ve e-devlet zeminini okullarda hazırlamak. bu yaptığım alıntıda ile kastınız diğer öğretmenler ile kıyasıya mücadele etmekse derslerinin en azından bir kısmını BT ile ise gerçeği gördüğünüz için sağolun. Bu alıntıdan ksatınız bilgisayarları çalışır hale getirmek ve orada bilgisayar dersi vermek ise bakanlığımızın formatörlükle (doğrusu Formatör ÖĞRETMENLİK) amacı bu değildi. Burada çok kereler yazdım bizi oyuna getirdiler bizde yedik işimizede geldi Formatör Öğretmenlere sen bilgisayar dersine gir denildi 180 saatlik eğitim almış adamın canına minnet okuldaki arkadaşlarıyla boğuşmaktansa BT kullan öğretmenim diye derse girmek daha tatlı geldi öğretncileri bilgisayar sever çıt yok ohh miss, Sonra ne oldu BÖTE ciler mezun oldu okullarda başladı hadi bilgisayar destekli eğitim için yüklenin ağalar dendi ne oldu " ama müdür bilmiyor, ama öğretmenler gitmiyor, ama materyal yok" dendi. Sınıf ve branş öğretmenlerimizde müdür işbirlikli gir bilgisyar öğretmenim sen 30 saat derse diyince kaç tane yiğit çıkıpta "yaw bu laboratuarı 30 saat bilgisyar dersi ile doldurmak günahtır diğer dersler için hazırlanan materyaller var onlarıda kullanmak lazım buraya 30 milyar para yatırdı ise devlet 20 milyarı donanım ise 10 milyarı da ( ayşegülün matmatik rüyaları gibi) eğitesel yazılımlardır bunları kullanmak lazım bunları ukullanmadan ezbere ders anlatmak sisteme ihanettir, benim bu laboratuarda 30 saat bilgisayar anlatmam BÖTE bölümüne ihanettir" dedi. Öğretmenim bildiğim kadarıyla cevap veriyorum 0 (sıfır), benim konuştuğum arkadaşlarım "hep abi branşçı ve sınıfçıların laboratuara girmeye niyeti yok" derdi bana suç bende de var bu kadar sivri dilli değildim "30 saat bilgisayar dersi verip o okuldan çıkıyorsan BÖTE ye hatta öğretmenliğe ihanet ediyorsun diyemedim o zamanlar birşeyler dedim ancak direk bunları diyemedim ayıp olmasın." diye.

Sorarım size TEP-1 lerde ders işleyen kaç BÖTE mezunu öğretmen yada Formatör Öğretmen o dolaplarda duran eğitim sidilerini (okulda böyle yazıyordu 2005 te unutmam) müdüre sordu bunları ne zaman anlatıcak sınıf ve branş öğretmenleri diye.
Sorarım size TEP-1 lerde ders işleyen kaç BÖTE mezunu öğretmen yada Formatör Öğretmen o dolaplarda duran eğitim sidilerini (okulda böyle yazıyordu 2005 te unutmam) sene başı toplantısına getirdi arkadaşlar bunları derslerinizde kullanmanız lazım, bunuda sene başı tutanağına yazın dedi.
Sorarım size kaçımız abi bu müdürle bu öğretmenlerle uğraşmaktansa ben 30 saat dersimi anlatır çıkarım bu ney yaw diyerek kendini aciz duruma düşürdü farkına varmadan.

eğer söylediğiniz hor görmek sözünü üzerime alınsam hocam ne doğru dediniz makam geçici (hatta böyle bir makam bile yok :) bu bir görevlendirmedir ) biz hepimiz mebbis üzerinde öğretmeniz derdim ÖĞRETMEN.

Ancak dost acı söyler hoşunuza gitsin yada gitmesin
Bakanlığın arzusu o laboratuarlarda tüm dersleri BT destekli işletmekti.
BT öğretmenlerinin arzusu o laboratuarlarda bilgisayar dersini 4-8 zorunlu 30 saat işleyebilmek.

bakanlığın arzusu gerçekleşmeyince ne oldu biliyormusunuz bize vitamini sundu, bize eğitim.gov.tr yi sundu baktı hala BDE adına bir çaba yok. Bakanlığımız "BT kurmaktan vazgeçtim sınıflara bilgisayar göndericem, benim amacım BTSlerde bilgisayar dersi işletmek değil siz benim amacımı yapmıyacaksanız sizede o laboratuarlarada masraf yapmaya gerek yok" dedi. Bundan kime fayda var klasik kafadaki müdür ve öğretmenlere, bundan kim zararlı çıktı bakanlığımız ve BT öğretmenleri.

NOt: Benim arzum 4. sınıflarda 2 saat zorunlu bilgisayar dersi ve BTS ler kalan saatlerde diğer derslere açık olsa ülkemin FOrmatör Öğretmenleri ve BÖTE mezunu öğretmenleri canla başla bu mankafalı ben klasik anlatırım arkdaşım diyen adamlarla mücadele etse onları labortuara soksa o zaman bakın nasıl herkes mutlu olacak.

:alkis: :alkis: :alkis: :alkis:
Doğru söze ne denir?

_________________
http://www.cemaltaner.com.tr


Başa Dön
   
 
  Re: Kaderine razı olmak üzeresin BİLGİSAYARCI!
Mesaj 02 Eki 2010, 14:58 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarıKayıt: 24 Eyl 2010, 01:18
Mesajlar: 432ist_koord yazdı:
mfk yazdı:
2015 yılında bir ilköğretim öğrencisi canlandı gözümde. Paylaşmak istedim.

Okulda takım elbiseli bir amca(teyze) dolaşıyor koridorlarda. Ara ara görünüp kayboluyor. Bazen önlük giyiyor. Sık sık öğretmenler tuvaletini kullanmak zorunda kalıyor çünkü elleri hep kirli. Ama buna rağmen çocuklar ona öğretmenim, hocam demiyor. Sonra BT sınıfına geliyorlar bakıyorlar o amca(teyze) orda oturuyor. Elinde bi liste "ne yapacaksın yavrum ne için geldin" diyor. Sonra bi gün M.yardımcısı odasına giriyorum. Orda yerde bilgisayar kasasını kurcalarken görüyorum. Stresli M.yardımcısı'nın belli ki işleri aksamış, ters ters ona bakıyor.
Öğretmenim projeksiyonu açamadığında ki anlamıyor zaten bu işlerden. Sonra gene o amca(teyze) geliyor. Bilgisayarın arkasına giriyor. Orası da çok tozlu kimse girip temizlemez öyle berbat bi yer. Neyse o giriyor hallediyor ne varsa.
E biz de tamam diyoruz bu amca(teyze) BİLGİSAYARCI. Hani şu bizim mahalledeki Rüstem amca var ya format atıyo bilgisayarlara, ondan. Hem bu mahalledeki Mehmet abi gibi internet kafe de işletiyor hem de para da almıyor. Bi gün yanına gidip "amca(teyze) formatı kaça atıyorsun?" diye soruyorum. Garip bi gülümseme ile bana bakıyor. Sonra dönüp gidiyor.

Ben 35 yaşıma geldiğimde böyle bir işim olsun isteseydim 17 yıl okul okumazdım arkadaşlar. Neden uzaktan seyrettiğinizi aklım almıyor.


Değerli Forum yazarları Adminlerin isteği üzerine yazılanları okuyorum ancak anlaşılan siz beni uyutmayacaksınız. :D

Şu filmi bir geri saralımmı

Okulda takım elbiseli bir amca(teyze) dolaşıyor koridorlarda. Ara ara görünüp kayboluyor. Bazen önlük giyiyor. Sık sık öğretmenler tuvaletini kullanmak zorunda kalıyor çünkü elleri hep kirli. Ama buna rağmen çocuklar ona öğretmenim, hocam demiyor. Sonra BT sınıfına geliyorlar bakıyorlar o amca(teyze) orda oturuyor. Elinde bi liste "ne yapacaksın yavrum ne için geldin" diyor. Kusura bakmayın çocuklar acelem var türkçe öğretmeninizin yarın ki derste bu laboratuarı kullanabilmesi için beraber çalışmalıyız diyor. Öğrenciler anlayışlı o olmadan diğer öğetmenler bilgisayar kullanmıyor çünkü "Tamam büyük öğretmenim" diyorlar.

Sonra bi gün M.yardımcısı odasına giriyorum. Orda yerde bilgisayar kasasını kurcalarken görüyorum. Stresli M.yardımcısı'nın belli ki işleri aksamış, ters ters ona bakıyor. Amca(teyze) "kusura bakma hocam; matematik ve İngilizce öğretmenleri için hazırladığım materyalleri biliyorsun onları değerlendirmeliyiz yoksa dersler aksar" diyor müdür yardımcısı sinirli ancak materyellerde gözünün önünde "tamam Formatör Öğretmenim yada Rehber Öğretmenim bakıcaz başımızın çaresine" diyor sinirli sinirli m.yardımcısı için mühim olan işlerini halletmek ancak AMca(teyze) laf üretmiyor diğer öğretmenler için hazırladığı materyaller elinde duruyor. Üstelikte Diğer Öğretmenlerle koridorlarda, toplantılarda "hocalarım bu BT sınıfını kullanmalısınız devlet sizin için yaptı buraları. allah aşkına günahtır. Siz bir meyledin ben size hertürlü desteği vereceğim" diye yaptığı pazarlıklarda gözünün önünde olmuş m.yardımcısının "bu kadar işten sonra amca(teyze) daha ne yapsın arkadaş" diyor içinden.

Öğretmenim projeksiyonu açamadığında ki anlamıyor zaten bu işlerden. Sonra gene o amca(teyze) geliyor. Bilgisayarın arkasına giriyor. Orası da çok tozlu kimse girip temizlemez öyle berbat bi yer." Ama öğretmenim okulda planladığımız İl milli eğitim müdürlüğünün açtığı etkin kullanım kursuna gelin bunları halledersiniz bana ihtiyacınız kalmaz. anlaştıkmı" diyor Öğretmen oflayarak "tamam Formatör Öğretmenim senden kaçış yok tamam geliyorum" diyor öğrencilerinin önünde. Öğretmenden hizmetiçi eğitime gitme sözünü alınca onu listeye ekliyeceğini takım elbisesinin içinden çıkardığı bir kağıda not ediyor.Neyse o giriyor hallediyor ne varsa.

E biz de tamam diyoruz bu amca(teyze) BİLGİSAYARCI. Hani şu bizim mahalledeki Rüstem amca var ya format atıyo bilgisayarlara, ondan. Hem bu mahalledeki Mehmet abi gibi internet kafe de işletiyor hem de para da almıyor. Bi gün yanına gidip "amca(teyze) formatı kaça atıyorsun?" diye soruyorum. Garip bi gülümseme ile bana bakıyor.Bak evlat " ben üniversitede Bilgisayar ve Öğretim teknoljileri eğitmenliği bölümü okudum. Bana Formatör Öğretmenim yada BT rehber Öğretmenim diyebilirsin bu okuldaki öğretmenlerin çoğu sevmez beni, gidip işlerini halletmiyorum hocam halledebilirsiniz deyip onlara anlatıyorum diye. AMa boşlamayıp yarım saatlerce :) onlara anlattığım içinde için için takdir ederler bilirim. Onları BT sınıfına getirmek için attığım 50 takla yüzünden sevmemeleride cabası. Ben olmasam Milli eğitim bakanlığının BT sınıfı yatırımları , yapılandırmacı yaklaşımla öğrenme çabaları sonuçsuz kalır. O yüzden benim başımı kaşıyacak vaktim yok ama yandaki okulda bir meslektaşım var o kendine formatör der genelde onun bunun işlerini yapar zaten herkesle arası iyidir ama kimse saygı duymaz ona ancak alışkın olduğu için senin makinenede format atar parada almayabilir adı üstünde formatör o yahu" diyor koca bir kahkaha atıyor olanca yorgunluğu ile Sonra dönüp gidiyor.

Omuzları yorgunluktan çökmüş içinden "allahım ben nereden BÖTE okudum gidip paşa paşa bilgisayar öğretmenliği okusam liselerde bilgisayar anlatırdım. Ancak yaptığım işin önemini biliyorum şimdi gidip sadece 4. sınıflarda zorunlu olan 2 saatlik bilgisayar dersime hazırlanayım. Yürü bakalım Öğretmen, Formatör Öğretmen yürü" diyor.

Değerli forum yazarları 2002 yılında vecdi isimli bir bilgisayar mühendisliği öğretmenim Authorware dersinin ardından bak oğlum sizin buraya geliş amacınız bu bu diye BÖTE nin amacını anlatmasa siz bilgisayar anlatmak için yetiştirilmiyorsunuz ama isteyen özelde çalışır diye beni adam yerine koyup açıklamasa bende sizlere hak verirdim herhalde.
Not: Bu hikayemde ki amca(teyze) BÖTE mezunudur. TEF bitirip bu işlere hakkıyla emek harcayanlara "sadece allah razı olsun" diyorum


ist_kordinatöre;

ustadım söyledikleriniz şeyler gerçekten güzel fakat; böte bitiripte 100 kişiden kaçı sizce flash,aothorware,director, vb. programlarda kullanışlı işe yarar içerik hazırlayabilir(bunun yanında freehand,coreldraw,photoshop da az çok bilse iyi olur diye düşünüyorum). Ayrıca bu içerik hazırlama işinde hangi öğretmene yetişebiliriz ? Bu tarz eğitim içeriği hazırlama işinde özel sektörde çalışan bir arkadaşım var ve gerçekten iyi para kazanıp iyi kullanışlı içerikler geliştiriyorlar.Ama bu sadece onun işi değil.Bu işten sorumlu projede gorev alan bir ekip var.Senaryoyu yazan ayrı,resimleri tasarımları yapan,cizen ayrı, program kısmını yapan ayrı departmanlar(ya da kişiler). Ayrıyetten universitelerimiz; böte bölümlerinin; biz bu işi(içerik hazırlama) tam anlamıyla öğretmenden mezun etmemesi gerekiyor. Bunun yanında okullarımızda- ben tecrubeli sayılmam mesleğimde- sizler daha iyi bilirsiniz donanım,yazılım,parça vb gibi sıkıntılarda bizden yardım istemiyecekler mi? Bence düşündükleriniz güzel şeyler ama uygumala kısmı çok daha farklı çok daha değişik olması gerekir diye düşünüyorum.

Bu dediğiniz iş uzun soluklu bir iştir. Böyle bir durumda eğer kullanışlı,işe yarar içerik hazırlayayım derseniz senede en fazla 10-15 içerik geliştirebilirsiniz diye umuyorum.He derseniz hazır şeyleri alıp projemde kullanırım o zaman iş farklı şekil alır.Zaten bu işi adam gibi yapabilecekler böte yada tef mezunu arkadaş var ise(meb de öğretmen), gidip özel sektörde çalışır diye düşünüyorum ki çalışanlar zaten var.

Amacım şu olsun bu olsun demek değil.Bana okulda ne görev verilirse verilsin her manada bilmesem bile ki zaten bilmiyorum(2-3 senedir baska işler ile uğraştıktan sonra 2010 da goreve başlamış biriyim), elimden ne geliyorsa öğrenmeye yapmaya ragzıyım.

Bu yazdımlarım kendi adıma düşündüklerimdir
saygılarımla......


Başa Dön
   
 
  Re: Kaderine razı olmak üzeresin BİLGİSAYARCI!
Mesaj 02 Eki 2010, 17:40 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarıKayıt: 19 Şub 2007, 23:05
Mesajlar: 740Soru : Öğrenciler matematik dersinden kaçıp dışarıda dolaşmak isterken matematik öğretmeninin ders anlatması öğretmenlikmidir? Değilse bu adamalr dersi niye anlatıyor sizce para aldıkları içinmi sadece.
cevap: Eğer bu ders kurs ise zaten öğrenci isteyerek gelmektedir zorunlu değildir. Normal ders ise bu her ders için geçerli bilgisayar dersinde de sıkılan vardır onların ilgisini derse çekmek bizim yeteneğimize kalmıştır.

Soru: Öğrencilerin hepsimi kursta, bu öğrencilerden proje çalışma çalışması yapacak olan yokmu eğer varsa hepsinin evinde bilgisayarmı var eğer varsa sizin onlara Mouse-Klavye anlatmanız için o okulda para almak hakkınızmıdır? Bu sorulardan birinin cevabı hayır ise o bir tane çocuk gelecek diye okulda 5'e kadar kalmanız bir öğretmen olarak doğru değilmidir? Bir Hastanenin ACİL bölümündekiler 3 gündür hasta gelmedi diğer doktorlar viziteden parayı götürüyor deyip o hafta kapatsa ve siz geldiğinizde ACİL kapalı olsa sizce o kişiler ama abi 3 gündür kimse gelmiyor deyince haklımıdır?
Cevap: Kendi okulum için evet öğrencilerin % 90 ında evinde PC var. Müfredatın klavye-mouse den ibaret olmadığını söylememe gerek yok. Siz de diğer branş öğretmenleri gibi öğrenciler zaten pc yi biliyolar diye düşünenlerdenseniz yanılıyosunuz. Bildikleri goggle a aradığı şeyi yazıp bulmak, oyun oynamak film izlemek . Öğretmenlerin örneğin bi okuldaki 30 öğretmenin kaçı word de adam gibi yazılı sorusu hazırlayabiliyor sanıyosunuz? Kaçı excel de tablo hazırlayabiliyor? Bizim okuttuğumuz öğrenciler bu konuları içiyor. hatta fazlasınıda alırlar ama bence müfredat çok kısıtlı. cevabınız okulda kurs açın anlatın olacak. sorsanız öğretmenlerin çoğu bu eğitimi almıştır.

Soru :Vitamin, egitim.gov.tr var hocam. Devlet evinize su getirmişse siz hala lağımdaki suyu içiyorsanız o insana akıllı denebilirmi? Bir dersin adımadım neasıl işleneceğini (meb anlatsın) anlatacaksanız o kişiye ne gerek var MEB çocuklara anlatsın onlar öğrensin ÖĞretmen iyisini düşüneceği için orada değilmi(çok optimist bir yaklaşım üsttede yazdığım gibi arkdaşlarınızın hepsini sığır olarak gördüğünüzü farkettim ama benimki bir hayal)?
Kesinlikle kimseyi sığır gibi görmüyorum o tabiri siz kullandınız. Ben BDE nin gerksiz olduğunu söylemedim. Bunu öğretmenlerime zaten söylerim bt sınıfını kullanmaları için. Ders saatleri içinde okulda dururum yardımcı olurum görevimi yaparım amenna. onun dışında materyal hazırlamaksa konu evimde de hazırlarım.Sadece içimi dökmek istedim sözüm kimseye değil ama yukarıda yazdıklarım şikayet edilmeyecek şeyler değil. DEMİŞSİNİZ.
peki şikayetleriniz düzeltmek adına, sistemi çocuklar için daha verimli hale getirmek adına, bu sığır dediğiniz gruba derslerin böyle işlenemiyeceğini anlaamak adına , Çözüm öneriniz nedir sayın öğretmenim bizler düşünen insanlarız sorun varsa çözümüde düşünürüz, çözümü düşünmemişsek aslında ortada sorunda yok demektir. O sebeple şikayetiniz varsa çözüm talebinizde vardır onu bizimle paylaşırmısınız?

Yine sığır tabiri. ben oyle bi yaklaşımda bulunmuyorum. bt sınıflarına öğretmenleri çekmenin zor olduğunu bunu sınıfta yapmaya çalıştıklarından bahsediyorum.

Bence,
Eğer bundan böyle sadece 2. kademede ders olacaksa hatta onuda kaldıracaklarsa, bu işin geri dönüşü yoksa, şöyle olabilir.
Tekli öğretim yapan okullara 1, 2 li öğretim yaşpan okullara 2 bt formatör öğretmeni atarlar.
tekli öğretimde ders saatlerinde okulda bulunuruz rehber öğretmenler ve diğer öğretmenler gibi. o saatlerde de bu formatörlük görevini yerine getiririz. bt sınıfını açık tutarız diğer öğretmenlere materyal konusunda yardımcı olur bt sınıfında işlemelerini sağlarız. Kadromuz verilir, her sene ne olacak halimiz diye düşünmeyiz. ders dışı egzersiz çalışması yapabiliriz.
2 li öğretimde ise bir bt formatörü sabahçı diğeri öğlenci olur.
Ne dersiniz hoş olmazmı? bence bundan bi çok kişi memnun olur. ha bazıları derki ben dersime girmek istiyorum 30 saat yada kaç saatse. benim gönlümde ondan yana. ancak mademki formatörüz bu işin dönüşü yok. Kadro+diğer öğretmenlerle eşit çalışma saati+ dolaysıyla egzersiz hakkı

_________________
Bu satır benim hakkım ve bu hakkımı kullanmak istiyorum. SATIR 1
Bu satır benim hakkım ve bu hakkımı kullanmak istiyorum. SATIR 2


Başa Dön
   
 
  Re: Kaderine razı olmak üzeresin BİLGİSAYARCI!
Mesaj 02 Eki 2010, 19:14 
Süper Üye
Süper ÜyeKayıt: 23 Eyl 2010, 11:42
Mesajlar: 1872akin79 yazdı:
ist_koord yazdı:
Soru: Öğrencilerin hepsimi kursta, bu öğrencilerden proje çalışma çalışması yapacak olan yokmu eğer varsa hepsinin evinde bilgisayarmı var eğer varsa sizin onlara Mouse-Klavye anlatmanız için o okulda para almak hakkınızmıdır?


Sizdemi dersimizi sadece mouse ve klavye anlatmaktan ibaret görüyorsunuz.


Elbette hayır ancak şu anda müfredatla ve hep dediğiniz gibi türkiyenin gerçekleri ile (15+1 yada 20+1 Bt sınıfı 40-55 kişi sınıf ) dersimiz ile ilgili en üst seviye hedefiniz nedir?


Başa Dön
   
 
  Re: Kaderine razı olmak üzeresin BİLGİSAYARCI!
Mesaj 02 Eki 2010, 19:25 
Seçkin Üye
Seçkin ÜyeKayıt: 24 Eyl 2009, 10:37
Mesajlar: 409rock yazdı:
arkadaşlar ilk 3 sayfadan sonrasını okumadım ancak ben de bişeyler yazayım;
** Okulum tekli öğretim 14:20 de dersler bitiyor. sonrasında kurs -etüd vs oluyor. onunda ücretini alıyor öğretmenler. benim o saatte de okulda kalıp tam ekders alıpda üstüne ücret karşılığı kurs veren öğretmenlerime hizmet vermem eğitim teknologluğumudur?
** görevlerimizin en önemlisi bt sınıfının diğer derslerde de kullanılmasını sağlamak ise 14:20 den sonra yapmam gereken bir işim yoksa, okulda 5 e kadar beklemem "idarecilerin bi işi çıkar pc lerinde sorun olur benimde bakmam gerekir" mantığıylamı ? (kurslarınıda gelip bt sınıfında yapmayacaklardır...)
** Diğer branşlar ve sınıf öğretmenleri ancak ppt sunularını sınıflarındaki projeksiyon da göstermelerine, bunu çoğu zaman kolaylarına geldiği için yapmalarına rağmen, meb bunları belli konuları mecbursunuz bt sınıfında ve etkilişimli olarak işlemeye dememesine rağmen, ben görevim gereği öğretmenime isterseniz bt sınıfını kullanabilirisiniz dememe ve red cevabı almama rağmen, bir de ısrar edicem dil dökücem gelip kullansınlar diye? Hatta daha komiği evet bence komik"diğer branşlar için oturup materyal hazırlıycam öylemi?"
** eğer kullanılması gereken öğretim materyalleri varsa bunu bakanlık bi kurul toplar hazırlatır, müfredata koyar materyali yollar bunu bt sınıfında işlemeye mecbursun der.
**1000 lerce öğretmeni okulda materyal hazırla bt sınıfına gelenler kullansın diye mezun etmezler.
** ve tüm bunları yapmama rağmen egzersiz yapamayacağım çalışma saatlerimin içinde yani 8-17 arası öylemi? hadi bilgisayardan
yapamıyoruz örneğin satranç sertifikam var yapamıcam? ama o sırada parayla kurs yapılan sınıflara destek sağlıcam?

Sadece içimi dökmek istedim sözüm kimseye değil ama yukarıda yazdıklarım şikayet edilmeyecek şeyler deği.


çok haklısınız hocam

_________________
Tecrübe çok acımasız bir öğretmen!Önce sınav yapıyor, sonra ders anlatıyor...


Başa Dön
   
 
  Re: Kaderine razı olmak üzeresin BİLGİSAYARCI!
Mesaj 02 Eki 2010, 20:05 
Süper Üye
Süper ÜyeKayıt: 23 Eyl 2010, 11:42
Mesajlar: 1872@raid10000 öğretmenim, bakanlıkta bu işin böyle olmayacağını, BÖTElerin öğrencilerini tam yetiştiremeden alana gönderdiğini anlamış olmalı kiBT lerde diğer dersler işlensin diye EĞİTEK te 50 civarında arkadaş materyal geliştirme ekibi olarak görevlendirildi, bunun yanında Vitamin isimli program okullarda öğrencilerin hizmetine sunuldu. Şu anda egitim.gov.tr ve http://www.mebvitamin.com/ adreslerinde en son 2000 den fazla öğretşm materyali tüm ğretmenlerin kullanımına hazır. BÖTE cilerden tek istenen bunları diğer öğretmenlere anlatmaları ve onları istemeselerde o alana çekmek için çalışma yapmalarıydı. Bilgisayar Öğretmenlerimiz onuda yapmadılar ve şimdi bakanlık BT lerde BDE yapılmıyor diye sadece bilgisayar dersi ve hizmetiçi eğitimler yapılıyor diye BT sınıfı yatırımlarını kesti.

Ben alanda da çalıştım 3,5 sene evvel bilgisayar öğretmeniydim. FArkında değiliz ancak kendi kuyumuzu kazıyoruz. Siz Siz olun BÖTE nin amacını unutmayın bu kadar yeni bir oluşumda elbette sapmalar olacak alanda yanlışlar olacak ancak biz ne için mezun edildiğimizi unutur BEN BİLGİSAYAR anlatırım olur biter derseniz işte o zaman başkalarının kazdığı kuyumuzu bizde hızlandırmış oluruz. Size hocam sana 30 saat bilgisayar dersi(maaş+full ek ders) deselerde ama benim mezuniyet amacım bu değil demeyi unutmayın olurmu.


Başa Dön
   
 
  Re: Kaderine razı olmak üzeresin BİLGİSAYARCI!
Mesaj 02 Eki 2010, 20:32 
Seçkin Üye
Seçkin ÜyeKayıt: 14 Oca 2010, 23:14
Mesajlar: 364ist_koord yazdı:
akin79 yazdı:
ist_koord yazdı:
Soru: Öğrencilerin hepsimi kursta, bu öğrencilerden proje çalışma çalışması yapacak olan yokmu eğer varsa hepsinin evinde bilgisayarmı var eğer varsa sizin onlara Mouse-Klavye anlatmanız için o okulda para almak hakkınızmıdır?


Sizdemi dersimizi sadece mouse ve klavye anlatmaktan ibaret görüyorsunuz.


Elbette hayır ancak şu anda müfredatla ve hep dediğiniz gibi türkiyenin gerçekleri ile (15+1 yada 20+1 Bt sınıfı 40-55 kişi sınıf ) dersimiz ile ilgili en üst seviye hedefiniz nedir?


Peki hocam madem BT sınıfları sınıf mevcutları için yetersiz sürekli bahsettiğiniz çalışmalar nasıl yapılacak normal BT dersine bile yetmiyorsa. Dersimizle ilgili en üst seviye hedefimiz nedir demişssiniz söyleyeyim. Sizce sunum programını ve en önemlisi sunum hazırlama tekniklerini bilmeyen öğrencilerden ne bekleyebilirsiniz. Ben öğrencilerime o haftada 40 dakikalık dersle sunum programını ve sunum hazırlama tekniklerini anlatıyorum. Daha sonra onları gruplara ayırıp konularını belirliyorum ve 3 hafta içerisinde sunumlarını sunum kurallarına göre hazırlayıp sınıfta grup halinde sunmalarını sağlıyorum. Tabi bundan önce klavye ve mouse kullanımını anlatmış oluyorum. Sonra publisher programını tanıtıyorum ve publisher programında kartvizit davetiye hazırlatıyorum. Ayrıca web sitesi şablonlarından nasıl kolayca site yapabliceklerini gösteriyorum. Tabi klavye mouse kullanmayı bilmeleri gerekiyor bunun için. Daha sonra excelde tablo oluşturmayı bu tabloya veriler girmeyi tablonun kenarlık renk desen gibi özelliklerini anlatıyorum. Ayrıca fonksiyon ekle özelliğini anlatarak hesaplama yaptırıyorum.Tabi klavye ve mouse kullanmayı bilmeleri gerekiyor. Ve tabi bunların yanında teorik olarak müfredatta bulunan yazılım çeşitlerinden, geleceğin bilişim teknolojilerinden, internette alışverişten ve güvenlikten, virüsler ve antivirüs programlarından, algoritmadan bahsediyorum ve anlatıyorum.

Şimdi ben soruyorum hocam lütfen yanıtlayın. Siz böte mezunusunuz, BT öğretmenisiniz müfredatı bilmiyormusunuz. Bunu bana dersin hedeflerini sorduğunuz için soruyorum. Umarım yazdıklarım dersimizin klavye ve mouse kullanımını öğretmekten ibaretmiş gibi gören düşüncelerinizi tekrar değerlendirmenize yardımcı olur. Ayrıca bu klavye mouse kullanmayı bilenin bilgisayar dersine ihtiyacı yok düşüncesine paralel bir mantıkla hareket edersek türkçe konuşan öğrencilerin türkçe dersine, dört işlem matematik bilen öğrencilerin matematik dersine, duydukları şarkıları söyleyen çocukların müzik dersine, sokakta hergün maç yapan çocukların beden dersine, eline kalem alıp resim yapmaya çalışan öğrencilerin görsel sanatlar dersine ihtiyaçları yok bu derslerin ne gereği var zaten çocuklar biliyoralr. Ancak tabi bahsettiğim basitmantık geçerli olursa bu derslerede bizim dersimizede gerek kalmaz.


Başa Dön
   
 
  Re: Kaderine razı olmak üzeresin BİLGİSAYARCI!
Mesaj 02 Eki 2010, 20:37 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarıKayıt: 20 Şub 2010, 23:29
Mesajlar: 214
Konum: Denizliist_koord yazdı:
Bilgisayar Öğretmenlerimiz onuda yapmadılar ve şimdi bakanlık BT lerde BDE yapılmıyor diye sadece bilgisayar dersi ve hizmetiçi eğitimler yapılıyor diye BT sınıfı yatırımlarını kesti.


Sayın hocam, bt öğretmenlerine fazla yükleniyorsunuz. :)

15 saat maaş karşılığı derse girdim diyelim, haftada 15 saat de diğer öğretmenlere vitamini anlattım, BDE için destek verdim. Peki o fazladan emeğimin karşılığını nasıl vereceklerdi bana? Derse girmeden ek ders mi yazacaklardı. Bakanlığın bununla ilgili hiçbir çalışması yoktu.

Deselerdi en baştan, dersinize girin kalan zamanınızda diğer öğretmenlere BDE konusunda destek verin biz sizin ekdersinizi işleteceğiz, herkes elinden gelini yapardı. Sonradan formatörlüğü çıkardılar benzer olarak ama onun da görev tanımlaması farklı, 180 saat dersle insanların BDE desteği vermelerini beklemiyorlardı heralde.


Başa Dön
   
 
  Re: Kaderine razı olmak üzeresin BİLGİSAYARCI!
Mesaj 02 Eki 2010, 21:40 
Site Gezgini
Site GezginiKayıt: 19 Eyl 2007, 15:33
Mesajlar: 72ebfo45 yazdı:
ist_koord yazdı:
isbb80 yazdı:
Arkadaşlar öncelikle herkese selamlar. Herkes içinden geçiripte kimseyle paylaşmadığı ya da paylaşamadığı düşüncelerini bizlerle paylaşmış, bu hepimiz açısından sevindirici bir gelişme ortak sorunlarımıza gelince bu il -ilçe koordinatörü içinde okulda dersine giren saygıdeğer bilişim teknolojileri öğretmeni arkadaşım içinde aynı. Arkadaşlar yanlış hatırlamıyorsam bundan 15 sene evvel bilgisayar formatör öğretmenliği kursları açmaya başladı bakanlık amaç neydi okullara gönderdiği bilgisayarları ve çevre donanımlarını işler hale getirmek ve e-devlet zeminini okullarda hazırlamak. Daha sonraları ki bu sene de yaşandığı gibi öğretmen açığı olduğu için bu bt formatör arkadaşlara siz yeter artık dersinize girin arkadaşlar denildi ve daha da artan ivmeyle denilecek. Peki ne olacak
BÖTE mezunu bizlere, siz kardeşim tamam bilgisayar derslerine (geriye ne kaldıysa) girin aynı zamanda malum işlere bakın denilecek. O yüzden hele bu anlayışla boşverin arkadaşlar birbirinizi yemeyin. Geçici makamlara gelip de diğer arkadaşları hor görmeyin.Hepimiz aynı geminin yolcularıyız.


@isbb80 yorumunuz için teşekkür ederim ancak anlaşamadığımız nokta sizin yazınızda var amaç neydi okullara gönderdiği bilgisayarları ve çevre donanımlarını işler hale getirmek ve e-devlet zeminini okullarda hazırlamak. bu yaptığım alıntıda ile kastınız diğer öğretmenler ile kıyasıya mücadele etmekse derslerinin en azından bir kısmını BT ile ise gerçeği gördüğünüz için sağolun. Bu alıntıdan ksatınız bilgisayarları çalışır hale getirmek ve orada bilgisayar dersi vermek ise bakanlığımızın formatörlükle (doğrusu Formatör ÖĞRETMENLİK) amacı bu değildi. Burada çok kereler yazdım bizi oyuna getirdiler bizde yedik işimizede geldi Formatör Öğretmenlere sen bilgisayar dersine gir denildi 180 saatlik eğitim almış adamın canına minnet okuldaki arkadaşlarıyla boğuşmaktansa BT kullan öğretmenim diye derse girmek daha tatlı geldi öğretncileri bilgisayar sever çıt yok ohh miss, Sonra ne oldu BÖTE ciler mezun oldu okullarda başladı hadi bilgisayar destekli eğitim için yüklenin ağalar dendi ne oldu " ama müdür bilmiyor, ama öğretmenler gitmiyor, ama materyal yok" dendi. Sınıf ve branş öğretmenlerimizde müdür işbirlikli gir bilgisyar öğretmenim sen 30 saat derse diyince kaç tane yiğit çıkıpta "yaw bu laboratuarı 30 saat bilgisyar dersi ile doldurmak günahtır diğer dersler için hazırlanan materyaller var onlarıda kullanmak lazım buraya 30 milyar para yatırdı ise devlet 20 milyarı donanım ise 10 milyarı da ( ayşegülün matmatik rüyaları gibi) eğitesel yazılımlardır bunları kullanmak lazım bunları ukullanmadan ezbere ders anlatmak sisteme ihanettir, benim bu laboratuarda 30 saat bilgisayar anlatmam BÖTE bölümüne ihanettir" dedi. Öğretmenim bildiğim kadarıyla cevap veriyorum 0 (sıfır), benim konuştuğum arkadaşlarım "hep abi branşçı ve sınıfçıların laboratuara girmeye niyeti yok" derdi bana suç bende de var bu kadar sivri dilli değildim "30 saat bilgisayar dersi verip o okuldan çıkıyorsan BÖTE ye hatta öğretmenliğe ihanet ediyorsun diyemedim o zamanlar birşeyler dedim ancak direk bunları diyemedim ayıp olmasın." diye.

Sorarım size TEP-1 lerde ders işleyen kaç BÖTE mezunu öğretmen yada Formatör Öğretmen o dolaplarda duran eğitim sidilerini (okulda böyle yazıyordu 2005 te unutmam) müdüre sordu bunları ne zaman anlatıcak sınıf ve branş öğretmenleri diye.
Sorarım size TEP-1 lerde ders işleyen kaç BÖTE mezunu öğretmen yada Formatör Öğretmen o dolaplarda duran eğitim sidilerini (okulda böyle yazıyordu 2005 te unutmam) sene başı toplantısına getirdi arkadaşlar bunları derslerinizde kullanmanız lazım, bunuda sene başı tutanağına yazın dedi.
Sorarım size kaçımız abi bu müdürle bu öğretmenlerle uğraşmaktansa ben 30 saat dersimi anlatır çıkarım bu ney yaw diyerek kendini aciz duruma düşürdü farkına varmadan.

eğer söylediğiniz hor görmek sözünü üzerime alınsam hocam ne doğru dediniz makam geçici (hatta böyle bir makam bile yok :) bu bir görevlendirmedir ) biz hepimiz mebbis üzerinde öğretmeniz derdim ÖĞRETMEN.

Ancak dost acı söyler hoşunuza gitsin yada gitmesin
Bakanlığın arzusu o laboratuarlarda tüm dersleri BT destekli işletmekti.
BT öğretmenlerinin arzusu o laboratuarlarda bilgisayar dersini 4-8 zorunlu 30 saat işleyebilmek.

bakanlığın arzusu gerçekleşmeyince ne oldu biliyormusunuz bize vitamini sundu, bize eğitim.gov.tr yi sundu baktı hala BDE adına bir çaba yok. Bakanlığımız "BT kurmaktan vazgeçtim sınıflara bilgisayar göndericem, benim amacım BTSlerde bilgisayar dersi işletmek değil siz benim amacımı yapmıyacaksanız sizede o laboratuarlarada masraf yapmaya gerek yok" dedi. Bundan kime fayda var klasik kafadaki müdür ve öğretmenlere, bundan kim zararlı çıktı bakanlığımız ve BT öğretmenleri.
NOt: Benim arzum 4. sınıflarda 2 saat zorunlu bilgisayar dersi ve BTS ler kalan saatlerde diğer derslere açık olsa ülkemin FOrmatör Öğretmenleri ve BÖTE mezunu öğretmenleri canla başla bu mankafalı ben klasik anlatırım arkdaşım diyen adamlarla mücadele etse onları labortuara soksa o zaman bakın nasıl herkes mutlu olacak.

:alkis: :alkis: :alkis: :alkis:
Doğru söze ne denir?


yapmayın lütfen! bakanlık bizi BDE için uygun görmüştü de neden normumuzu BT öğretmeni olarak yaptı? Yapsaydı ya "ÖĞRETİM TEKNOLOĞU" diye. Çalışma saatiniz bu yapacağınız iş bu diye. Ne diye 15 saat derse gireceksiniz sonrası ekders dedi. Ardından da Formatör öğretmenlik gibi neidüğü belirsiz herkesin kafasına göre yorumladığı GEÇİCİ görevlendirmeyi dayattı. Ne istediğini bilemeyen bizi ve işimizi yamalı bohçaya döndüren bakanlıkta mı suç hangi işe yetişeceğini bilemeyen geleceğinden kaygılı okulda hizmetliyle bir tutulan BT Öğretmeninde mi?
İsteğimiz çalışma saatlerinde adalet!
İstediğmiz seçim Hakkı!
İstediğimiz aldığımız eğitime uygun bir iş tanımı! (beğenmiyorsa ya BÖTElerin içeriğini düzenlesin ya da kapatsın kurtarsın milleti)
İstediğimiz geleceğimizden diğer öğretmenler kadar emin olmak!
İsteğimiz BİZ NEYİZ BİLMEK!

_________________
Aslı Yıldırımgil
Kodla(Ma)nisa il ekibi


Başa Dön
   
 
  Re: Kaderine razı olmak üzeresin BİLGİSAYARCI!
Mesaj 02 Eki 2010, 21:44 
Site Gezgini
Site GezginiKayıt: 19 Eyl 2007, 15:33
Mesajlar: 72Efedrin yazdı:
ist_koord yazdı:
Bilgisayar Öğretmenlerimiz onuda yapmadılar ve şimdi bakanlık BT lerde BDE yapılmıyor diye sadece bilgisayar dersi ve hizmetiçi eğitimler yapılıyor diye BT sınıfı yatırımlarını kesti.


Sayın hocam, bt öğretmenlerine fazla yükleniyorsunuz. :)

15 saat maaş karşılığı derse girdim diyelim, haftada 15 saat de diğer öğretmenlere vitamini anlattım, BDE için destek verdim. Peki o fazladan emeğimin karşılığını nasıl vereceklerdi bana? Derse girmeden ek ders mi yazacaklardı. Bakanlığın bununla ilgili hiçbir çalışması yoktu.

Deselerdi en baştan, dersinize girin kalan zamanınızda diğer öğretmenlere BDE konusunda destek verin biz sizin ekdersinizi işleteceğiz, herkes elinden gelini yapardı. Sonradan formatörlüğü çıkardılar benzer olarak ama onun da görev tanımlaması farklı, 180 saat dersle insanların BDE desteği vermelerini beklemiyorlardı heralde.

İşte bu alkışlanır :alkis: :alkis: :alkis:

_________________
Aslı Yıldırımgil
Kodla(Ma)nisa il ekibi


Başa Dön
   
 
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 112 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz


Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-


Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri