Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 112 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Yazar Mesaj
  Re: Kaderine razı olmak üzeresin BİLGİSAYARCI!
Mesaj 15 Eki 2010, 00:55 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

ben 2003 mezunuyum ve 98 de bölüme girdiğimde adı böte değil bötö idi yani bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği (eğitimi değil)!
yani beni öğretmen olarak mezun ettiler, öğretmen olarak atadılar ve resmen haala öğretmenim (buna öğretmenlik denirse...)
bu durumda ben de şöyle mi demeliyim beni öğretmen olarak mezun ettiniz formatör olarak değil? diyeceksemde kime diyeyim bi yol gösterin?

Başa Dön

Mesaj 15 Eki 2010, 13:52 
Süper Üye
Süper Üye

rock yazdı:
ben 2003 mezunuyum ve 98 de bölüme girdiğimde adı böte değil bötö idi yani bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği (eğitimi değil)!
yani beni öğretmen olarak mezun ettiler, öğretmen olarak atadılar ve resmen haala öğretmenim (buna öğretmenlik denirse...)
bu durumda ben de şöyle mi demeliyim beni öğretmen olarak mezun ettiniz formatör olarak değil? diyeceksemde kime diyeyim bi yol gösterin?

Hocam önce baştan alalımmı
siz mezun olmadan size teknik ve meslek liselerinde derse giremezsiniz dendimi, O zaman itiraz ettinizmi ben niye bilgisayar öğretmeniyim neden derse giremezmişim diye.
Meb'de teknik ve mesleki liselere teknik öğretmen olarak giremezken kime hesap sordunuz.

Formatörlük kısmına gelince bu forumda defalarca yazdım doğrusu Formatör Öğretmenlik.Bu bir ara sürecin adı;
a) okullarda öğrencilere TEMEL BİLGİSAYAR kullanımı ve GÜVENLİ İNTERNET bilinci kazandırmak ve Öğretmenlerin derslerinde teknoloji kullanımı konumunda rehber ve lider rolü ynamak üzere BÖTE( yada sizin deyiminizle BÖTÖ) bölümleri kuruldu.
b) Böte( yada sizin deyiminizle BÖTÖ) yeterli sayıda mezun verene ve başta ilköğretim okulları olmak üzere okullarda kendileri için belirlenen vazifeyi gerçekleştirene kadar geçen süreç için okullardan farklı branşlardan öğretmenler öğretmenlere bu alana ait formasyon verildi ve bu öğretmenlere Bilgisayar (BT) Formatör Öğretmeni adı verildi.
c) Böte mezunlarının mezuniyetleri sonrası diğer öğretmenlere ve bilinçsiz idarecilere direnç göstermeyip kendilerini sadece ders vermeye ve Bilgisayar(BT) sınıflarına hapsetmeleri sonucu bu süreç günden güne uzamıştır.

Oysa hep yazdım bu süreç 5 yıl evvel bitmiştir.

Gelelim itiraz edilecek yere
eğitek'e itiraz edelim formatörlük için ancak size bir BÖTE(BÖTÖ) mezunu olarak öğretmenleri bilinçlendirmek için çalışmaya hazırmısınız dediklerinde bana ne ben sadece öğrencilerime ders vereceğim demiyeceksiniz değilmi hocam. Çünkü bu itiraz kendi içinde formatör öğretmenlik sürecini uzatmanızı istiyorum demektir.
TTKB'ye itiraz edelim ancak size 8. sınıf öğrencisinin kendi kendine öğrenme becerilerinin gelişmesi(tam öğrenme yeterliliğimi) yoksa access ve dw bilgisini geliştirmek mi önemli dediklerinde ben onlara excel,access, publ., dw anlatıcam demiyeceksiniz değilmi hocam.
PGM'ye itiraz edelim ancak ben bu kadroyu öğrencilere bilgisayar anlatmak için istiyorum,notumda olsun gerekirse ben not ile öğrenciyi MOTİVE EDEYİM(bu ne demekse) , mezun olduğum bölümün amaçları mühim değil hadi ben bilgisayar öğretmeni olayım demiyeceksiniz değilmi hocam.

Siz ne için itiraz edeceğinizi söyleyin ben size kime etmemiz gerektiğini söyliyeyim.

Başa Dön

Mesaj 15 Eki 2010, 15:35 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

ist_koord yazdı:
rock yazdı:

Hocam önce baştan alalımmı
siz mezun olmadan size teknik ve meslek liselerinde derse giremezsiniz dendimi, O zaman itiraz ettinizmi ben niye bilgisayar öğretmeniyim neden derse giremezmişim diye.
Meb'de teknik ve mesleki liselere teknik öğretmen olarak giremezken kime hesap sordunuz.

Formatörlük kısmına gelince bu forumda defalarca yazdım doğrusu Formatör Öğretmenlik.Bu bir ara sürecin adı;
a) okullarda öğrencilere TEMEL BİLGİSAYAR kullanımı ve GÜVENLİ İNTERNET bilinci kazandırmak ve Öğretmenlerin derslerinde teknoloji kullanımı konumunda rehber ve lider rolü ynamak üzere BÖTE( yada sizin deyiminizle BÖTÖ) bölümleri kuruldu.
b) Böte( yada sizin deyiminizle BÖTÖ) yeterli sayıda mezun verene ve başta ilköğretim okulları olmak üzere okullarda kendileri için belirlenen vazifeyi gerçekleştirene kadar geçen süreç için okullardan farklı branşlardan öğretmenler öğretmenlere bu alana ait formasyon verildi ve bu öğretmenlere Bilgisayar (BT) Formatör Öğretmeni adı verildi.
c) Böte mezunlarının mezuniyetleri sonrası diğer öğretmenlere ve bilinçsiz idarecilere direnç göstermeyip kendilerini sadece ders vermeye ve Bilgisayar(BT) sınıflarına hapsetmeleri sonucu bu süreç günden güne uzamıştır.

Oysa hep yazdım bu süreç 5 yıl evvel bitmiştir.

Gelelim itiraz edilecek yere
eğitek'e itiraz edelim formatörlük için ancak size bir BÖTE(BÖTÖ) mezunu olarak öğretmenleri bilinçlendirmek için çalışmaya hazırmısınız dediklerinde bana ne ben sadece öğrencilerime ders vereceğim demiyeceksiniz değilmi hocam. Çünkü bu itiraz kendi içinde formatör öğretmenlik sürecini uzatmanızı istiyorum demektir.
TTKB'ye itiraz edelim ancak size 8. sınıf öğrencisinin kendi kendine öğrenme becerilerinin gelişmesi(tam öğrenme yeterliliğimi) yoksa access ve dw bilgisini geliştirmek mi önemli dediklerinde ben onlara excel,access, publ., dw anlatıcam demiyeceksiniz değilmi hocam.
PGM'ye itiraz edelim ancak ben bu kadroyu öğrencilere bilgisayar anlatmak için istiyorum,notumda olsun gerekirse ben not ile öğrenciyi MOTİVE EDEYİM(bu ne demekse) , mezun olduğum bölümün amaçları mühim değil hadi ben bilgisayar öğretmeni olayım demiyeceksiniz değilmi hocam.

Siz ne için itiraz edeceğinizi söyleyin ben size kime etmemiz gerektiğini söyliyeyim.

Hocam size birkaç sorum olacak. Olayın yani sıkıntıların özünü daha net olarakkavramak için.
Bu kadar BT Öğretmeni acaba neden derslere girmek istiyor,asıl problem nedir yani?
BT öğretmenlerine söylediğiniz gibi bir ortam ne zaman sağlandı ve yapılacak işlerinde karşılığı olan değer ne zaman verildide BT Öğretmenleri ben aldığım eğitimin karşılığı olan eğitim teknologluğu görevi ile ilgili olumlu veya olumsuz bir görüş bildirdi?

Formatör öğretmenlikle yaptığımız eğitim teknologluğu değil ki veya üniversitede aldığımız eğitimi yansıtabildiğimiz bir görev değil.

Hocam asıl sorun değer sorunu aslında daha öncede söylemiştim. BT öğretmenleri formatör öğretmen olarak değer görmüyor, sınıfta derse girdiği zaman değer görüyor. İnsanda değer gördüğü işi yapmak ister bu kadar basit. Ama karar vericiler bizim aldığımız eğitim ve verebileceklerimiz konusunda ufku dar oduğu için, bizim kendi işimizi değer görecek şekilde yapabileceğimiz ortamı sağlayacak kararları almıyorlar, düzenlemeleri yapmıyorlar. Yani sorun bizde değil hocam anlatabiliyormuyum. Neden sorun bizde değil çünkü bu 3 kişinin 5 kişinin başına gelen münferit bir olay değil. Türkiyenin heryerinden feryatlar yükseliyor. İlk önce sorunun ne olduğunu net olaraktespit etmeniz gerekiyor demek istediğim.

Başa Dön

Mesaj 15 Eki 2010, 19:17 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

teknik ve meslek liselerinde derse giremeyeceğimizi tabiki biliyoduk ve itiraz etmedik. buradaki bütün bt öğretmenleri de biliyor ve kabul ediyorki tef mezunlarının aldıkları dersler bizimkilerden oldukça farklı. haliyle müfredat ta farklı. buna kimin neden itirazı olsunki? Hatta bize teknik ve meslek liselerde derse girme hakkı verilse başta ben olmak üzere belkide biçoğumuz bocalayacaktır. Dijital elektirik-elektronik, mikro işlemciler vs. bizim almadığımız biçok ders...
diğer maddelere gelince, birbirimizi anlayamadığımızı düşünüyorum, siz hep aynı noktadasınız "öğrenciler kendi kendilerine öğrenir internette gezinsin , dosya indirsin, isteyen gerisini halleder" ama forumdaki bazı arkadaşlarda yazmış çok da güzel yazmış şarkı söyleyen çocuk müzik dersi alıyor, 4 işlem bilen matematik, hatta türkçe konuşup türkçe dersi almak... bence bunlarda öğrenilebilir şeyler...

Başa Dön

Mesaj 15 Eki 2010, 19:28 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

Dayanamadım bunada yazmam lazım;

Şimdi ben 2003 yılında okuluma atandığımda, bana atıyorum 24 saat ders verdiklerinde "dur bakalım sayın idareci benim işim o kadar derse girmek değil ben sabah 8 akşam 5 okulda durucam formatör öğretmen olarak çalışıcam , 13-15 saat kadar ders alabilirim ki norm fazlası olmayayım. ben böte mezunuyum, işim eğitim teknologluğu yapmak, yönetmeliği kanunu maddesi ne diye sorma bende bilmiyorum, ilçeye milli eğitime falan sormayın muhtemelen onlarda bilmiyorlardır" mı demeliydim?
8. yılımı çalışmaya başladım daha haala muallakta bi konu, valilik kararıyla devam eden bişey , ne yönetöeliği var ne genelgesi, ben 8 sene önce okulda böyle bi konudan bahsetsem sıyırmış heralde bu yeni mezun çaylak derlerdi. her şey bi yana ben dahil kimse bilmiyodu bu konuyu o zamanlar. kime itiraz neyi itiraz edicez...

Başa Dön

Mesaj 16 Eki 2010, 03:05 
Süper Üye
Süper Üye

rock yazdı:
teknik ve meslek liselerinde derse giremeyeceğimizi tabiki biliyoduk ve itiraz etmedik. buradaki bütün bt öğretmenleri de biliyor ve kabul ediyorki tef mezunlarının aldıkları dersler bizimkilerden oldukça farklı. haliyle müfredat ta farklı. buna kimin neden itirazı olsunki? Hatta bize teknik ve meslek liselerde derse girme hakkı verilse başta ben olmak üzere belkide biçoğumuz bocalayacaktır. Dijital elektirik-elektronik, mikro işlemciler vs. bizim almadığımız biçok ders...
diğer maddelere gelince, birbirimizi anlayamadığımızı düşünüyorum, siz hep aynı noktadasınız "öğrenciler kendi kendilerine öğrenir internette gezinsin , dosya indirsin, isteyen gerisini halleder" ama forumdaki bazı arkadaşlarda yazmış çok da güzel yazmış şarkı söyleyen çocuk müzik dersi alıyor, 4 işlem bilen matematik, hatta türkçe konuşup türkçe dersi almak... bence bunlarda öğrenilebilir şeyler...

Sayın hocam türkçe,matematik ve diğer derslerle ilgili söyledikleriniz gerçekten çok hoş ve kesinlikle katıldığım şeyler sizden ricam okulunuza gidince bu dersin öğretmenlerine ne anlattıklarını sorun size "son 2-3 yıldır hiçbirşey anlatmıyoruz içerik iyice boşaltıldı" diyeceklerdir lütfen deneyin çünkü kurgulanmak istenen bu sadece bilgisayar dersi için değil tüm dersler için öğrenciye temel bilgi veriliri neyi öğrenmesi gerktiği netleştirilir ve öğrenci bir öğrenen olarak kendi öğrenir. Şimdi buna bir sürüü öğretmen itiraz edecektir sınıflarda bolbol duyarsınız "ey öğretmenler öğreten olmayın rehber olun bırakın öğrenen kendi öğrenmesini gerçekleştirsin" tüm derslerin öğretmenleri bunu duyar "hmm çok ilginç, hadi canım olurmu öyle ben dersime girer anlatırım o zaman diğer dersin öğretmenide anlatmasın" der yani bu bilgisayar özel bir durum değil bana itimadınız yoksa yarın diğer branşlardaki arkadaşlarınıza sorun.
Eğer bizler "aman efendim klavye kullanan bilgisayarmı bilir ben anlatırım ona" dersek koca CEBİT in göbeğinde 300-400 bilgisayar öğretmenine microsoftun danışmanı "aman canım bunlar office 2010 u nasıl öğrebilir ben anlatırım ona" der. Elin adamı size office 2010'u yada Adobe CS 5'i anlatınca gururunuza dokunmazmı "bu nedir ben öğrenemiyorumda sen ondanmı anlatıyorsun" demezmisiniz.

Lütfen burada cevabınız ama onlar çocuk olmasın cumhuriyet yıllarında çok değil50-60-70 yıl evvel lise bitirmiş adam belde yönetimi verilirdi bugün ise lise bitirmiş çocuğun pantolonunu toplayabileceğine itimad etmiyoruz e haliyle bunu gösterince o çocuklarda(adamlarda) toplayamıyor. :)

İtiraz kısmına gelince ben asıl dürüstçe şunu merka ediyorum mezun olunca sizi teknik liseye verseler itiraz edermiydiniz yok kardeşim ben bunun için eğitilmedim ben ilköğretimde öğrencilerime ve öğretmenlerime faydalı olmalıyım diye. Yoksa siede ohh be mezunuyieim bunun için değil ama işte bilgisayracıyım diyen aynı devlet gibi kervan yolda dizilir ben de öğrenirim bu işi tayfasındanmısınız.

Kendi adıma yukarıdaki soruyu cevaplarsam "Ben bir teknik lise mezunuyum okulumda ders vermek hayalimdi ancak EGE BÖTE den mezun olduğumda hadi buca teknik lisesine git atölye dersi ver deseler itiraz ederdim ben bunun için eğitim almadım içim kan ağlıyor ama bunu yapamam ben ilköğretimde birşeyler yapmak için mezun oldum" diye. Aynı durumda siz olsanız ne yapardınız bunu bilelim ona göre nereye itiraz edicez onu konuşalım.

Başa Dön

Mesaj 16 Eki 2010, 03:12 
Süper Üye
Süper Üye

rock yazdı:
Dayanamadım bunada yazmam lazım;

Şimdi ben 2003 yılında okuluma atandığımda, bana atıyorum 24 saat ders verdiklerinde "dur bakalım sayın idareci benim işim o kadar derse girmek değil ben sabah 8 akşam 5 okulda durucam formatör öğretmen olarak çalışıcam , 13-15 saat kadar ders alabilirim ki norm fazlası olmayayım. ben böte mezunuyum, işim eğitim teknologluğu yapmak, yönetmeliği kanunu maddesi ne diye sorma bende bilmiyorum, ilçeye milli eğitime falan sormayın muhtemelen onlarda bilmiyorlardır" mı demeliydim?
8. yılımı çalışmaya başladım daha haala muallakta bi konu, valilik kararıyla devam eden bişey , ne yönetöeliği var ne genelgesi, ben 8 sene önce okulda böyle bi konudan bahsetsem sıyırmış heralde bu yeni mezun çaylak derlerdi. her şey bi yana ben dahil kimse bilmiyodu bu konuyu o zamanlar. kime itiraz neyi itiraz edicez...

O zaman merak ettimBuca İsmet Yorgancılar ilköğretim okulunu arar doğrulatırsınız. Ben 2005 yılında okuluma atandığımda 30 saat bilgisayar dersim varken okulumdaki formatör öğretmen yüzünden müdürüme neden itiraz ediyordum "olmaz bu benim işim buradaki öğretmenlerin teknoloji ile ilgili ihtiyaçlarına yardımcı olmak benim vazifem olmalı" diye. 30 saat ders var maaş+full ekders sussana a oğlum. Ne diye gidipte müdürüne, iledeki şube müdürüne(ebubekir bey) "hocam benim mezuniyetim gereği ben bu öğretmenlerin derslerinde teknoloji kullanımı ile ilgili görevlerde bulunmalıyım, bu formatör öğretmenlik işinde bir yanlışlık var" diye itiraz ediyorsun.

Not: ben ilk başladığımda güllük gülistanlık 9-15 derse girerken(maaş+full ekders) bizim okulumuzda başka branştan bir arkadşaımız FOrmatör Öğretmen olarak çalışmakta ve genelde 16-16:30( dersim bittiği halde yardım edilecek birşey varmı diye okulda kaldığım için biliyorum) civarlarında okuldan çıkmaktaydı.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 112 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri