Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 71 mesaj ] Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
Yazar Mesaj
  Eğitek'e Gönderilecek Çalıştay Bildirisi-Güncel
Mesaj 11 Eki 2010, 12:23 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar fikirlerimizi fazla vakit kaybetmeden Eğitek'e ulaştırmamız yararımıza olacaktır sanıyorum. Göndereceğimiz yazıda önce birkaç cümle ile çalıştayı özetleyeceğiz ve BT Öğretmenleri ile ilgili belirsizliğin giderilmesini talep edeceğiz. Formatörlük konusundan olabildiğince uzak durmaya çalışırsak durumumuz daha net bir şekilde ortaya çıkacaktır.

Gelen yorumlardan hareketle metni buradan güncelleyip Gen. Müd. Yrd. Tunay Bey'e göndereceğiz.

Metin:

9 Ekim 2010'da CeBIT'te Yapılan BilgisayarBilisim.Net Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Çalıştayı Sonuç Bildirisidir.

Bilişim teknolojileri derslerinin 2 şer saat olarak 4.,5., 6.,7. ve 8. sınıflarda zorunlu ders olarak devam etmesi, formatör öğretmenlerin çalışma saatlerinin Rehber Öğretmenlerde olduğu gibi 09:00-15:00 olarak belirlenmesi ve görev tanımlarının açık ve net bir şekilde yapılması ve isteğe bağlı olması, formatör bulunan okullarda norm kadronun bu durum gözetilerek hesaplanması, derslerinin ilköğretim ikinci kademesinde notla değerlendirilmesi bakanlığımızın yakalamaya çalıştığı teknoloji gelişimini olumlu yönde etkileyecektir. Üstelik bu sayede de mevcut uygulama ile maaş karşılığı derslerini bile dolduramayan öğretmen arkadaşlarımız da bu sorundan kurtulmuş olacaklardır.

En son @lperen tarafından 19 Eki 2010, 23:35 tarihinde düzenlendi, toplamda 5 kere düzenlendi.

Başa Dön

Re: Eğitek'e Gönderilecek Çalıştay Bildirisi - Güncel
Mesaj 11 Eki 2010, 12:31 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF

Hocam inşallah işe yarar ama ben pek işe yarayacagını sanmıyorum,

çünkü tunay bey ne dersler ne bt rehber ogretmenliği v.s gibi bizi direk ilgilendiren konulardan bahsetmedi bile,

ders saatlerinin ne olacağı konusundaki kaygımızı belirtmeliyiz bence.

bizim üniversiteden eğitim teknologu olarak mezun oldugumuzu vurgulayabiliriz.

Başa Dön

Re: Eğitek'e Gönderilecek Çalıştay Bildirisi-Güncel
Mesaj 11 Eki 2010, 12:37 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

hocam metin nerde?

Başa Dön

Mesaj 11 Eki 2010, 12:39 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

aakcakaza yazdı:

çünkü tunay bey ne dersler ne bt rehber ogretmenliği v.s gibi bizi direk ilgilendiren konulardan bahsetmedi bile,

Adnan Hocam orda mıydın? Keşke tanışabilseydik, özellikle birkaç arkadaşla daha tanışmak isterdim ama olmadı maalesef. Hayırlısı...

İnşallah işe yarar Hocam, biz net bir şekilde sorunumuzu ortaya koyalım da, onlar bir çalışma yapmazlarsa itiraz hakkımız doğsun...

Bir defa ilk madde BT(ve BİT) derslerinin sonunun ne olacağı ve BT öğretmenlerine branş değişikliği hakkı verilmesi konularında olmalı, en azından formatörlüğü kesinlikle düşünmeyen ve haklı olan öğretmenlerimize bir çıkış yolu gösterilmeli...

Başa Dön

Mesaj 11 Eki 2010, 12:43 
Aktif Üye
Aktif Üye

aakcakaza yazdı:

hocam işe yarasın yaramasın biz yapmamız gerekeni yapalım da, duruma göre bakarız.

bu metinde bi şekilde okullardaki teknik sorunlara yer verilmeli
okullarda bu konuda gerçekten sorunlar oalbildiği ama bunun çözümünün bilişim teknolojileri öğretmeni olmadığı
bu soruna bi şekilde bt öğretmeni dışında bi çözüm üretilmesi gerektiği belirtilmeli

ben sorunların kaynağının bu teknik problemler olduğunu düşünüyorum.

Başa Dön

Mesaj 11 Eki 2010, 12:55 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

Metne eklenecek cümleerin temelinde derslerimizin geri verilmesi ve not verme hakkımızın olması derslerin içeriğinin daha geniş kapsama yayılası olabilir

http://www.tuzlarotaryisitme.k12.tr/

Başa Dön

Mesaj 11 Eki 2010, 12:59 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF

@lperen yazdı:
aakcakaza yazdı:

Adnan Hocam orda mıydın? Keşke tanışabilseydik, özellikle birkaç arkadaşla daha tanışmak isterdim ama olmadı maalesef. Hayırlısı...

İnşallah işe yarar Hocam, biz net bir şekilde sorunumuzu ortaya koyalım da, onlar bir çalışma yapmazlarsa itiraz hakkımız doğsun...

Bir defa ilk madde BT(ve BİT) derslerinin sonunun ne olacağı ve BT öğretmenlerine branş değişikliği hakkı verilmesi konularında olmalı, en azından formatörlüğü kesinlikle düşünmeyen ve haklı olan öğretmenlerimize bir çıkış yolu gösterilmeli...

Oradaydım hocam keske tanısabilseydik gerçekten,

bir çok arkadaslar tanısma fırsatı oldu aslında,

hayırlısı dediğin gibi, bir başka çalıştay da muhakkak ama:)

evet bir metin hazırlaylım dediğiniz gibi bakalım.

Başa Dön

Mesaj 11 Eki 2010, 14:37 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

Derslerimiz zorunlu, 2 saat ve notu olan bir ders olması ve formatörlüğün isteğe bağlı olması şeklinde olabilir.

Başa Dön

Mesaj 11 Eki 2010, 15:09 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

1-Öncelikle öğrencilerin ortak bir BT testinden geçip, seviyelerinin belirlenmesi çalışmasının yapılması ile Türkiye genelinin durumunun öğrenilmesi gerekmektedir.
2- Bu sonuca göre Dersin gerekli olup olmadığı belirlenmeli ve Seviyesi yeterli olan öğrenci gruplarının BT eğitimi üst seviyeye çıkarılmalıdır.
3- BT eğitiminin Teknoloji çağında bir çok açıdan önemli olduğu vurgulanmalı. BT eğitimi iyi olan öğrencilerin diğer derslerdeki başarısının artacağı belirtilmelidir.
4- BT öğretmenlerinin teknik servis elemanı olmadığı, hir ilçe Milli eğitim Müdürlüğüne 2'şer teknik eleman kadrosu alınması ve sadece okullardaki garantisi bitmiş bilgisayarlardan sorumlu tutulmaları sağlanmalıdır.
5- BT öğretmenlerinin 2002 yılından buyana öğrencilerin BT eğitimini orta seviyeye çıkarmayı başardıklarını, bundan sonraki aşamanın hem öğretmenlere eğitim yazılımları hakkında rehberlik, hem de öğrencilerin yeni teknolojiler konusunda adaptasyonunu arttırma çalışmalarını yürütmeleri gerektiğinin dikkate alınmasını
6- Bilişim Teknolojileri Dersinin kapsamının genişletilerek, bilinçli ve BTyi etkili kullanan nesiller yetiştirmek amacıyla önemli olduğunu belirtmeliyiz. Özellikle PARDUS'a geçiş aşamasında BT dersinin mutlaka müfredatta 4-8 arasında zorunlu olması gerektiğini vurgulamalıyız.

Başa Dön

Mesaj 11 Eki 2010, 15:22 

Daha öncede söyledim arkadaşlar, çok şey istemek hiçbir şey istememektir, bundan dolayı az, öz ve onlar için gerçekleştirilebilir olmalı istekler. Anlaşılan şudur ki derslerin zorunlu olması bir yana tamamen kaldırılması düşünülüyor. Adı rehber öğretmen olmasada, formatörlük eğitim teknolokluğu olarak verilmeye çalışılan bir ünvan artık. Özellikle çalışma saatleri(9-15) ve ek ders, yaz tatilllerinin durumu gibi konularda istekler olmalı. Anlaşılan o ki bir genelge var ortada ve büyük ihtimalle sona varılmış. En azından bu tarz isteklerle bu genelgeye küçük ama bizim için önemli değişiklikler koydurmaya çalışmalıyız.

Başa Dön

Mesaj 11 Eki 2010, 15:26 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

aakcakaza yazdı:

Eğitek = Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü olması gerekiyor. Niye diğer Genel Müdürlüklere kendi alanlarıyla ile ilgili isteklerimizi iletmiyoruz.

Başa Dön

Mesaj 11 Eki 2010, 15:33 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

arkadaşlar bir an önce şu metni oluşturalım bende sendikaya gönderecem bende yazılı metin bekliyorlar işlemlere başlamak için

http://www.tuzlarotaryisitme.k12.tr/

Başa Dön

Mesaj 11 Eki 2010, 17:06 
Onursal Üye
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar MEB veya EĞİTEK'e göndereceğiniz bir mektubun bence hiçbir yararı olmaz. İsterseniz bunu yüz yüze konuşmayı deneyelim. Doğrusu budur.

"Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını
görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir."

Başa Dön

Mesaj 11 Eki 2010, 17:36 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Niyazi SARAL yazdı:
Arkadaşlar MEB veya EĞİTEK'e göndereceğiniz bir mektubun bence hiçbir yararı olmaz. İsterseniz bunu yüz yüze konuşmayı deneyelim. Doğrusu budur.

evet daha mantıklı yetkili kişilerin eline geçmez yüz yüze konuşalım

Haksızlığa sapıp bütün insanların seni izlemeleri yerine, adaletli davranıp tek başına kalmak daha iyidir
.

Başa Dön

Mesaj 11 Eki 2010, 17:42 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

vikvik yazdı:
Niyazi SARAL yazdı:

evet daha mantıklı yetkili kişilerin eline geçmez yüz yüze konuşalım

Mesktup/e-posta göndermek yüzyüze konuşmaya engel değil ki. Hem e-posta göndeririz hem de temsilci seçer yüzyüze görüşme için çaba sarfederiz...

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 71 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri