Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 71 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
Yazar Mesaj
  Re: Eğitek'e Gönderilecek Çalıştay Bildirisi-Güncel
Mesaj 12 Eki 2010, 21:28 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

cevap verilmese altta mı kalınmış oluyo anlamıyorum :sleep:

Başa Dön

Mesaj 12 Eki 2010, 21:54 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Metin:

9 Ekim 2010'da CeBIT Fuarında Gerçekleştirilen BBNet Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Çalıştayı Sonuç Bildirgesi.

Çalıştayın genelinde ve yapılan panelde Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinin büyük bir çoğunluğu "Öğretmen olarak kalmak istediklerini" dile getirmişlerdir. Ders sayılarının azaltılması ve normlarının düşürülmesi yoluyla dolaylı olarak Formatör olmaya zorlandıklarını belirten BT Öğretmenleri, Bilişim Teknolojileri derslerinin 4-5-6-7 ve 8. sınıflarda 2'şer saat zorunlu ve notla değerlendirilmesi gerektiğini bu konuda bir gelişme olmayacaksa kendilerine branş değişikliği hakkının verilmesi gerektğini belirtmişlerdir. İlk olarak zorunlu formatörlüğe daha sonra ders sayılarının azaltılması ile formatörlüğe zorlanmaya çalışılan BT Öğretmenleri, okullarda artan BT ekipmanlarının doğal sorumlusu ve bu cihazların doğal tamircisi gibi görülmeye başlanmıştır.BT formatörleri İddia edildiği gibi eğitim fakültesi mezunu eğitim teknoloğu gibi değil teknik lise mezunu teknisyen muamelesi görmektedirler. Şuanki haliyle BT Öğretmenleri formatörlük maskesi ile gizlenmeye çalışılan, çalışma saatleri belli olmayan, diğer öğretmenler ve öğrenciler için değerli olmayan, uygulanması tamamen idarelerin inisiyatifine ve vicdanına bırakılan teknisyenlik görevini değil atama kararnamelerinde yazdığı gibi öğretmenlik mesleğini ifa etmek istediklerini ısrarla ifade etmişlerdir.

Bilgi ve teknoloji çağında öğrencilerin özellikle 4. sınıftan itibaren bilişim eğitimine ihtiyaç duydukları konusunda fikir birliğine varlımıştır. Nasılki Türkçe konuşabilen çocuklarımız için Türkçe dersi gereksizdir, dört işlem matematik bilen çocuklarımız için Matematik dersi gereksizdir, şarkı söyleyebilen çocuklarımız için Müzik dersi gereksizdir, sokakta futbol, basketbol, voleybol oynayan çocuklarımız için Beden Eğitimi Dersi gereksizdir diyemiyorsak yalnızca sohbet ve eğlence amacıyla bilgisayar kullanabilen öğrencilerimiz içinde BT dersi gereksizdir demek sağlıklı bir yaklaşım olmayacaktır.

Sonuç olarak bizler okullarımızdaki diğer branş öğretmeni arkadaşlar gibi eğitim fakültelerinden mezun olduk ve onlarla eşit şartlarda öğretmenliğimizi yapmak ve yaşamak istiyoruz. Okullarda teknik servis memuru muamelesi görmek istemiyoruz. Bizler derslerimizi 4-5-6-7 ve 8. sınıflarda 2 saat, zorunlu ve notu olacak şekilde geri istiyoruz. Formatörlük yapmak ve kimsenin emir eri olmak istemiyoruz. Eğer gerekli ise formatörlüğe çalışma saatleri, statüsü, yetkileri düzenlenerek ayrı bir kadro verilmesini ve idarecilik gibi isteğe bağlı olmasını istiyoruz.

"Böte öğrencilerinin öğretmenlik mesleğini tanımlamaları ve öğretmenlik mesleğinden beklentileri." adlı araştırmanın sonuçları :

* Katılımcıların mesleki beklentilerinin oldukça düşük olduğu gözlemlenmiştir. Bulgular sonucunda katılımcıların birçoğunun teknik servis olarak görüldükleri için mesleki aşağılanmışlık yaşayacakları görüşüne sahip oldukları belirlenmiştir.

* Katılımcıların %65,3'ü mesleklerine saygı duyulmasını beklemektedir. Saygı göremeyecekleri endişesi mesleğe karşı olumsuz bir tutum geliştirmelerine ve motivasyonlarının düşmesine neden olmaktadır.

* Okul Yöneticilerinin Bilişim Teknolojileri öğretmenlerinin sadece üzerine düşen eğitimcilik görevini yerine getirmeleri konusunda teşvik ve kontrol mekanizmaları olması sağlanmalıdır.

* Diğer branş öğretmenlerine de bilişim teknolojileri öğretmenlerinin kendileri kadar kapsamlı bir eğitim sürecinden geçtikleri, teknik servis sorumlusu olmadıkları bilinci kazandırılmalıdır.

* Tüm bu sorunların çözümü MEB kanalı ile bilişim teknolojileri öğretmenlerinin statüsünü değiştirmesinden geçmektedir. Bu yolla alandan mezun olanlar, gerçek işleri olan öğretim teknologluğu yapma imkanı bulacaklardır.

Arkadaşlar bende nacizane bu şekilde düzenledim metni. Cümlecik isteyenler içinde yararlı olacaktır.

Başa Dön

Mesaj 12 Eki 2010, 22:33 
Moderatör
Moderatör
Kullanıcı avatarı

alideniz2000 yazdı:
mac kullandım bu bir.
henüz dos varken,
mac arayüzlü, yani windows'un "pencereli" sistemini kullanmakta idi.
artı microsoftun diğer ortağı mac'de çalışmakta idi.
oradan ayrılıp windows işletim sistemini geliştirdiler.
uyarladılar..
ve pazarladılar...
bunları bilmeden konuşuyorsun denizlerb.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Mac#Mac_OS
http://tr.wikipedia.org/wiki/Windows

Başa Dön

Mesaj 12 Eki 2010, 22:54 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

"Edepli Edebinden Susar, Edepsiz de Ben Susturdum Sanar ..." Hz.Mevlana--(.Kaf-Kef.)

Başa Dön

Mesaj 12 Eki 2010, 23:32 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Meb branşlar arası becayiş hakkı versede sınıfçılarla becayiş yapsak. :mrgreen:

Başa Dön

Mesaj 12 Eki 2010, 23:38 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

deftones yazdı:
Meb branşlar arası becayiş hakkı versede sınıfçılarla becayiş yapsak. :mrgreen:

Bugün disiplinsiz bir sınıfın öğretmeniyle konuşuyorduk. Neden BT sınıfına almadığımı soruyordu. Bende bazı teorik bilgileri işlemek zorunda olduğumu söyledim. Öğrenciler laba çıkmak istiyor dedi. Olur dedim, ben zaten bu dersi şu an kendi isteğimle okutuyorum. Bırakırım siz kendiniz laba çıkarıp labta hakim olmaya çalışırsınız. Lab kurallarına uyulmayınca dersin işlenemeyeceğini söyledim.

Sanırım sınıf öğretmeni labda uğraşmaktan korktu öğrencileriyle. Dersim olduğunda, öğrenciler sus pus olup beni bekliyorlardı. :) Sınıf öğretmeni olmak da gerçekten çok zor.

Başa Dön

Mesaj 13 Eki 2010, 22:01 
Süper Üye
Süper Üye

????

Başa Dön

Mesaj 19 Eki 2010, 23:36 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

9 Ekim 2010'da CeBIT'te Yapılan BilgisayarBilisim.Net Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Çalıştayı Sonuç Bildirisidir.

Bilişim teknolojileri derslerinin 2 şer saat olarak 4.,5., 6.,7. ve 8. sınıflarda zorunlu ders olarak devam etmesi, formatör öğretmenlerin çalışma saatlerinin Rehber Öğretmenlerde olduğu gibi 09:00-15:00 olarak belirlenmesi ve görev tanımlarının açık ve net bir şekilde yapılması ve isteğe bağlı olması, formatör bulunan okullarda norm kadronun bu durum gözetilerek hesaplanması, derslerinin ilköğretim ikinci kademesinde notla değerlendirilmesi bakanlığımızın yakalamaya çalıştığı teknoloji gelişimini olumlu yönde etkileyecektir. Üstelik bu sayede de mevcut uygulama ile maaş karşılığı derslerini bile dolduramayan öğretmen arkadaşlarımız da bu sorundan kurtulmuş olacaklardır.

Başa Dön

Mesaj 22 Eki 2010, 10:58 
Süper Üye
Süper Üye

@lperen yazdı:
9 Ekim 2010'da CeBIT'te Yapılan BilgisayarBilisim.Net Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Çalıştayı Sonuç Bildirisidir.

Bilişim teknolojileri derslerinin 2 şer saat olarak 4.,5., 6.,7. ve 8. sınıflarda zorunlu ders olarak devam etmesi, formatör öğretmenlerin çalışma saatlerinin Rehber Öğretmenlerde olduğu gibi 09:00-15:00 olarak belirlenmesi ve görev tanımlarının açık ve net bir şekilde yapılması ve isteğe bağlı olması, formatör bulunan okullarda norm kadronun bu durum gözetilerek hesaplanması, derslerinin ilköğretim ikinci kademesinde notla değerlendirilmesi bakanlığımızın yakalamaya çalıştığı teknoloji gelişimini olumlu yönde etkileyecektir. Üstelik bu sayede de mevcut uygulama ile maaş karşılığı derslerini bile dolduramayan öğretmen arkadaşlarımız da bu sorundan kurtulmuş olacaklardır.

Sayın forum yazarı bildirideki bu fikrinizi okudumda;
aklıma şu soru takıldı
BDE öğrencinin yaparak yaşayarak öğrenmesi adına okuldaki derslerin tümleşiğidir, bunun için öğrencinin birebir uygulama yapması koşulu esastır.
Bakanlığın amacı BTS lerde BDE uygulaması yapabilmekti.
bakanlığın saptırılan fikri "öğrenci iyi bilgisayar biliyor" değildi "öğrenciler öğretmenlerden iyi bilgisayar biliyor bu sebeple kurumlardaki öğretmenlerin bilgisayar ile ilgili eğitimlere ve derslerinde Bilgisayarı nasıl kullanacakları hakkında çalışmalara" ihtiyacı olduğuydu.

Şimdi 4-8 e kadar 2 saat ders demek tek şubeli bir okulda 10 saat, (a-b-c) 3 şubeli bir okulda 30 saat BTS nin bilgisayar dersi ile işgali(işgal dememe kızmayınız dersimiz elbette önemli ancak o sınıfın kuruluş amacı ile ilgili ifadem) demek.
Soru: Bakanlığın amacına göre olaki diğer öğretmenlerin başına taş düşerde BTS yi kendi dersleri için kullanmak isterlerse ne zaman girmeleri uygun olacak, 30 saat dersiniz varken ve "bir öğretmen hocam ben bir saatimi bilgisayar destekli işlemek istiyorum" dediğinde tabiki ben bilgisayar dersimi sınıfta karatahta ile işlerim demeyi kabul edecekmisiniz.
Türkiyede yok değil müzikten-din kültürüne, fen bilgisinden-biyolojiye benim tanıdığım bir sürü öğretmen var dersini BTS de işleyen onlardan 3 tanesi sizin okulunuzda olursa 30 saat dersinizin 6-8-10 saatini BTS yerine sınıfta işlemeyi kabul edecekmisiniz.
Başka bir Soru:Okulunuzdaki 3 öğretmen hariç diğerleri teknolojiden uzakken BTS yi öcü, düzen bozucu görürken siz ben 30 saat dersimi anlatırım kalanına karışmam diyerek rahat edecekmisiniz?

Başa Dön

Mesaj 22 Eki 2010, 11:10 
Site Gezgini
Site Gezgini
Kullanıcı avatarı

Bilişim teknolojileri öğretmeni olarak biz geleceğin bilgisayar programcılarını yetiştirmek istiyoruz o sebeple dersimiz zorunlu haftada iki saat olsun. bilgisayar programcısı yetiştirecek bunları çocuklara temel olarak öğretecek belki görsel visual basicde bir öğretmen kılavuz kitap olsun. BDE(Bilgisayar destekli eğitim) bilişim teknolojileri öğretmenlerini kusura bakmayın hiç de alakadar etmiyor. Ben kendi dersimin öğretmeniyim. Bde uygulanacaksa Egitek diğer öğretmenlere kurs düzenlesin kendi sınıflarında projektörle yapsınlar. Takıldıkları yerler olduğunda okuldaysam elime dilime yapışmaz tabiiki yardımcı olmak isteriz.Ben Personel Genel Müdürlüğü(PGM)'nün elemanı olarak kendi dersimin öğretmeni olmak istiyorum.
Bakanlığın yakalamaya çalıştığı teknolojik hava yerine Dünya Geleceğin Yazılımcılarını Türkiye Yetiştiriyor Projesi kapsamında bu sıralananlar yapılmalı.
Müfredat da bilgisayar programcısı yetiştirmeye dönük olmalı. Hindistan'ın kaptığı pasta bizim olmalı.
Bilgisayar programı yapmak o kadar da zor bişey değil.
4 temel işlem var
1- Kaydetme(Sil- Ekle -Düzelt)
2-Sınama
3-Hesaplama
4-İletme
bunları çocuklara temel olarak öğretecek belki görsel visual basicde bir kılavuz kitaba ihtiyaç var.
daha sonra bakanlık da belki ikna olur bu aşağıdakilere:
Muhammed Göktepe - BT Formatör Öğretmeni

En son karesiweb tarafından 22 Eki 2010, 11:37 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön

Mesaj 22 Eki 2010, 11:10 
Site Admin
Site Admin
Kullanıcı avatarı

Peki hocam dersi btsde işlemek yerine bir projeksiyonla sınıfta işlemek arasında bir fark var mı? Dersi bts de işleyipte sanki öğrencilere etkileşimli uygulamalar mı yaptırılıyor? Türkiye'de yok değil vardır elbette ama ne kadar vardır.
Bu o kadarcık için mi bt dersleri diğer derslere feda ediliyor. Buna inanmıyorum.
Alın işte fatih projesi. Madem her sınıf akıllı sınıfa dönüşüyor teknoloji kullanmak isteyen öğretmenlere de artık sınıfı yetecek hale geliyor, bts ye gelipte kaç öğretmen ders yapacak bundan sonra ??

Birşeyler yapıyorlar ama tepeden inme yapıyorlar, hesabını kitabı yaptık sanılıyor sonra her zamanki gibi ellerinde patlıyor... Olan da her zaman tabana öğretmen ve öğrenciye oluyor.

Ben her şekilde vicdanen rahatım, elimden okulum öğrencim için ne gelirse yaparım , ama kısa bilgilendirme seminerlerinin tarihini belirlerim gelen gelir gelmeyen beni ilgilendirmez, şunu bunu öğreteyim anlatayım diye öğretmenlerin peşinde koşturamam. Birşey öğrenmek isteyen varsa eğer o öğreneceği kişinin peşinden koşsun, birşeyler öğreteceğim diye öğretmen peşinden koşacak halimiz yok...

Bu bakanlıktakilerin tüm yöneticilerin içi rahatsa benim hayli hayli rahattır

Başa Dön

Mesaj 22 Eki 2010, 21:33 
Süper Üye
Süper Üye

the_korsan yazdı:
Peki hocam dersi btsde işlemek yerine bir projeksiyonla sınıfta işlemek arasında bir fark var mı? Dersi bts de işleyipte sanki öğrencilere etkileşimli uygulamalar mı yaptırılıyor? Türkiye'de yok değil vardır elbette ama ne kadar vardır.
Bu o kadarcık için mi bt dersleri diğer derslere feda ediliyor. Buna inanmıyorum.
Alın işte fatih projesi. Madem her sınıf akıllı sınıfa dönüşüyor teknoloji kullanmak isteyen öğretmenlere de artık sınıfı yetecek hale geliyor, bts ye gelipte kaç öğretmen ders yapacak bundan sonra ??

Birşeyler yapıyorlar ama tepeden inme yapıyorlar, hesabını kitabı yaptık sanılıyor sonra her zamanki gibi ellerinde patlıyor... Olan da her zaman tabana öğretmen ve öğrenciye oluyor.

Ben her şekilde vicdanen rahatım, elimden okulum öğrencim için ne gelirse yaparım , ama kısa bilgilendirme seminerlerinin tarihini belirlerim gelen gelir gelmeyen beni ilgilendirmez, şunu bunu öğreteyim anlatayım diye öğretmenlerin peşinde koşturamam. Birşey öğrenmek isteyen varsa eğer o öğreneceği kişinin peşinden koşsun, birşeyler öğreteceğim diye öğretmen peşinden koşacak halimiz yok...

Bu bakanlıktakilerin tüm yöneticilerin içi rahatsa benim hayli hayli rahattır

Üstadım http://www.mebvitamin.com/ sitesini bilirsiniz değilmi, http://www.egitim.gov.tr/ sitesinide biliyorsunuzdur bakanlığın öğretmenlere YETERLİ OLMASADA,GEÇTE OLSA materyal hazırladığı kısmında hemfikirmiyiz bunu bir bilelim diye sordum.
Bİr Öğrencinin sınıfta oturması projeksiyondan seyretmesi ile bilgisayar başında bu sitelerden tüm dersleri öğrenmesi bidrid diyorsanız BTSlere zaten ihtiyaç kalmıyor bilgisayar dersinide teorik anlatan bir sürü arkadşaımız var zaten değilmi.
"Ben her şekilde vicdanen rahatım, elimden okulum öğrencim için ne gelirse yaparım , ama kısa bilgilendirme seminerlerinin tarihini belirlerim gelen gelir gelmeyen beni ilgilendirmez, şunu bunu öğreteyim anlatayım diye öğretmenlerin peşinde koşturamam. Birşey öğrenmek isteyen varsa eğer o öğreneceği kişinin peşinden koşsun, birşeyler öğreteceğim diye öğretmen peşinden koşacak halimiz yok..." demişsiniz. Çok güzel eğer matematik öğretmeni olsaydınız öğrencilerinizede öğrenmek isteyen öğrenirdimi diyeceksiniz. Eğer cevabınız hayır ise aradaki tek farkın yaş olduğunu biliyorsunuz değilmi.
MAtematik öğretmenlerinin (benim nuran öğretmenimin) tek derdi öğrencilerine (bana) matematik öğretmek.(gerekirse beni disipline vererek :) )
Bizim (BÖTE mezunlarının) tek derdi ise o okulda BDE uygulamasının yapılması olmalı diğerleri öğrenci elimden geleni yaparım bunlar öğretmen kendisi peşimden koşsun garip bir mantık şimdi ben sizin BDE anlattığınız bir sınıfta olsam öğrencinizmi olurum yoksa sıradan bir öğretmen mi. Eğer o derste değilsinki beni bağlamaz derseniz bulunduğunuz okulda dersine girmediğiniz (1-2-3 sınıflar) öğrencilerde sizi bağlamıyormu.

Sanırım sizlerle önce; bakanlığa rağmen, idarelere rağmen, kendini geliştirmekten aciz öğretmenlere rağmen, BÖTE mezunlarının okulda neden bulunduğu konusunda anlaşmalıyız.

a) Öğrencilere windows, word, excel ıvır zıvır anlatmak için..
b) okulda BDE ile ilgili öğretmenlere yardımcı olmak gerekirse eğitmek, öğrencilere temel becerileri ve güvenli bilgisayar kullanma alışkanlığını kazandırmak için.

Sizce hangisi üstadım buradan başlıyalım.

Başa Dön

Mesaj 22 Eki 2010, 21:41 
Süper Üye
Süper Üye

karesiweb yazdı:
Bilişim teknolojileri öğretmeni olarak biz geleceğin bilgisayar programcılarını yetiştirmek istiyoruz o sebeple dersimiz zorunlu haftada iki saat olsun. bilgisayar programcısı yetiştirecek bunları çocuklara temel olarak öğretecek belki görsel visual basicde bir öğretmen kılavuz kitap olsun. BDE(Bilgisayar destekli eğitim) bilişim teknolojileri öğretmenlerini kusura bakmayın hiç de alakadar etmiyor. Ben kendi dersimin öğretmeniyim. Bde uygulanacaksa Egitek diğer öğretmenlere kurs düzenlesin kendi sınıflarında projektörle yapsınlar. Takıldıkları yerler olduğunda okuldaysam elime dilime yapışmaz tabiiki yardımcı olmak isteriz.Ben Personel Genel Müdürlüğü(PGM)'nün elemanı olarak kendi dersimin öğretmeni olmak istiyorum.
Bakanlığın yakalamaya çalıştığı teknolojik hava yerine Dünya Geleceğin Yazılımcılarını Türkiye Yetiştiriyor Projesi kapsamında bu sıralananlar yapılmalı.
Müfredat da bilgisayar programcısı yetiştirmeye dönük olmalı. Hindistan'ın kaptığı pasta bizim olmalı.
Bilgisayar programı yapmak o kadar da zor bişey değil.
4 temel işlem var
1- Kaydetme(Sil- Ekle -Düzelt)
2-Sınama
3-Hesaplama
4-İletme
bunları çocuklara temel olarak öğretecek belki görsel visual basicde bir kılavuz kitaba ihtiyaç var.
daha sonra bakanlık da belki ikna olur bu aşağıdakilere:
Muhammed Göktepe - BT Formatör Öğretmeni

Sayın forum yazarı siz BÖTE mezunu değilsiniz değilmi.
Benim merak ettiğim bunu destekleyen kaç tane BÖTE mezunu var.

Not: Hocam diyelimki ben ileride sosyolog olucam zihinsel yeteneklerim buna müsait yada daha sözel bir alana sizin dersiniz zorunlu olursa bu derse girmeme şansım olacakmı yoksa kafanızdaki ütopyada felsefecilerde programcılık eğitimi alsın varmı(ben bu alandaki öğrencilere matematik öğretmenin bile sorgulanması taraftarıyım siz işi mesleki formata döktünüz hocam).

Başa Dön

Mesaj 22 Eki 2010, 21:53 
Site Admin
Site Admin
Kullanıcı avatarı

b şıkkını seçiyorum ama hala aynı fikirdeyim zaten siz de öyle yazmışsınız. bde ile ilgili yardımcı olmak gerekirse egitmek, ben de onu söylüyorum, gerekirse ediyoruz. Gerektigini anlatıyoruz.
Ben elimden geleni yaparım ögretmene yol göstermeye çalışırım ama ögretmen istemiyorsa isteksizse onun peşinden de koşamam. vitamindir, vitamin ögretmendir, egitim.gov.tr dir, ders destektir falandır fişmandır hepsi bilgilendirildi. Hatta çizgi tagem bile vs vs.

Haa ögretmene zorunlu koşulur kimi uygulamalar o zaman işin rengi degisir. İngilizce ögretmenleri nasıl dyned kullanmayı ögrendiler. Biraz gerçekçi olmak lazım. Mebvitamine 4-8 arası tüm okul ögrencilerimiz üye,boşluklarda kullanıyorlar ama ögretmene ne kadar anlatsakta ögretmen bts ye gelse de projeksiyonu alıp yine oradan gösteriyorsa, istisnalar olabilir, bu işi böyle yapacaksa pekala sınıfında yapabilir. Hep denmiyormu bts ye ögrenciler sıgmıyor bt dersleri verimli olmuyor, bt dersinde bile verimli olamayan bu sınıf bde'de verimli nasıl oluyor.

Siz istediginiz kadar anlatmaya çalışırsanız çalışın karşınızdaki bilgiye aç olacak, heves olacak, ögrenci olsa biraz kızarak biraz gaz vererek biraz severek bişeyler yaptırırsın da ögretmene ne yaptırım yapabilirsin.

Böte mezunlarının okulda neden bulundugu konusunda biz hem fikiriz ama bizden başka kim hemfikir ? var mı ?

Başa Dön

Mesaj 22 Eki 2010, 22:14 
Süper Üye
Süper Üye

the_korsan yazdı:
b şıkkını seçiyorum ama hala aynı fikirdeyim zaten siz de öyle yazmışsınız. bde ile ilgili yardımcı olmak gerekirse egitmek, ben de onu söylüyorum, gerekirse ediyoruz. Gerektigini anlatıyoruz.
Ben elimden geleni yaparım ögretmene yol göstermeye çalışırım ama ögretmen istemiyorsa isteksizse onun peşinden de koşamam. vitamindir, vitamin ögretmendir, egitim.gov.tr dir, ders destektir falandır fişmandır hepsi bilgilendirildi. Hatta çizgi tagem bile vs vs.

Haa ögretmene zorunlu koşulur kimi uygulamalar o zaman işin rengi degisir. İngilizce ögretmenleri nasıl dyned kullanmayı ögrendiler. Biraz gerçekçi olmak lazım. Mebvitamine 4-8 arası tüm okul ögrencilerimiz üye,boşluklarda kullanıyorlar ama ögretmene ne kadar anlatsakta ögretmen bts ye gelse de projeksiyonu alıp yine oradan gösteriyorsa, istisnalar olabilir, bu işi böyle yapacaksa pekala sınıfında yapabilir. Hep denmiyormu bts ye ögrenciler sıgmıyor bt dersleri verimli olmuyor, bt dersinde bile verimli olamayan bu sınıf bde'de verimli nasıl oluyor.

Siz istediginiz kadar anlatmaya çalışırsanız çalışın karşınızdaki bilgiye aç olacak, heves olacak, ögrenci olsa biraz kızarak biraz gaz vererek biraz severek bişeyler yaptırırsın da ögretmene ne yaptırım yapabilirsin.

Böte mezunlarının okulda neden bulundugu konusunda biz hem fikiriz ama bizden başka kim hemfikir ? var mı ?

Üstadım önce amacımız konusunda hemfikir olmamıza sevindim.

Sınfların kapasitesi ile ilgili size sonuna kadar katılıyorum.

gelelim ikinci aşamaya :buyrun size bir soru iki saatlik dersin bir saati uygulama olsa o saatte formatör öğretmenimiz sınıfın yarısını alsa onlarla dersi uygulama kısmını yapsa kalan kısmı ile dersin öğretmein sınıfnda işin teorik(bıdı bıdı anlatıyorlarya onu diyorum) kısmını işlese öğrenci yaparak yaşayarak sindirim sitemini öğrense mesela sizce br öğrenciye bumu daha faydalıdır yoksa publisher ve access öğretmekmi?

bu arada sizler sorunlu olarak Formatör Öğretmen olduğnuz için şikayetçisiniz ama diğer öğretmenlerin zorunlu koşulması yönünde fikir beyan etmişsiniz demek öğretmenlere zorunlu birşeyler yaptırılması(ezdirilmeden elbette) kısmındada hemfikiriz. Bense Formatör Öğretmenliktede diğer işlerde de zorunluluğa karşıyım(bunu CEBİTte de belirttim) bu dürtmek gibi birşey ve hayvanlar dürterek hareket eder.Sonuçta şu anda yok ama ileride olunca çocuğumu hayvan olarak gördüğüm bir kitleye emanet etmek istemem, sizde istemessiniz değilmi hocam o yüzden öğretmenlerin kendilerini zorunlu hissetmeleri bilinçlendirilmeleri ile ilgili çalışmalar yapmak olmadı tekrar yapmak olmadı tekrar yapmak daha mantıklı geliyor bana. Neticede hemfikiriz ki BÖTEcilerin okuldaki vazifesi diğer öğretmenleri gerkirse eğitmek , eğitimin tanımını hatırlıyorsnunz değilmi hocam bir birey ilk anda değiştirilmek istenen davranışı değiştirmiyorsa süreç tamamlanmış olmuyordu değilmi.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 71 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri