Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 71 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
Yazar Mesaj
  Re: Eğitek'e Gönderilecek Çalıştay Bildirisi-Güncel
Mesaj 12 Eki 2010, 00:41 
Süper Üye
Süper Üye

alideniz2000 yazdı:
bunlar insanı yoran,
ve uzatılacak şeyler.
şu basit ve anlaşılır:

DERSİMİ İSTİYORUM! BEN ÖĞRETMENİM!

:puhaha: özür dilerim hocam bakanlığa bunumu göndermeyi düşündünüz çok özür dilerim :puhaha:

Başa Dön

Mesaj 12 Eki 2010, 00:47 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

alideniz2000 yazdı:
bunlar insanı yoran,
ve uzatılacak şeyler.
şu basit ve anlaşılır:

Hocam hepi topu üç madde
bu uzun değil
yorucu da değil.
Ama sizin
alideniz2000 yazdı:

cümleniz pankart olarak kullanılabilir.

ist_koord yazdı:
özür dilerim hocam bakanlığa bunumu göndermeyi düşündünüz çok özür dilerim

haklı böyle bildiri olmaz.

Başa Dön

Mesaj 12 Eki 2010, 01:08 
Süper Üye
Süper Üye

:+1:

Başa Dön

Mesaj 12 Eki 2010, 01:20 
Süper Üye
Süper Üye

sayın forum yazarı adamlığımı övdüğünüz için teşekkür ederim.
Ancak ben ne birinin adamıyım ne grup bölücü umut parçalayıcı.
Beni ciddiye almadığınızı söylemişsiniz hay hay üstadım paşa gönlünüz bilir.
Ben henüz mesleğinde tükenmemiş branşdaşlarım tarafından ciddiye alınırsam ne ala, onlar beni ciddiye alıyorki haldır haldır cevap yazıyor bir yandan PM atıyor.

Saygılarımla CEBİT Te Microsoft danışmanına "bize neden teknoloji öğretiyorsunuz, biz kendimiz öğrenemezmiyizki" diye sorma cüretine sahip bir bilgisayar öğretmeni.

Başa Dön

Mesaj 12 Eki 2010, 01:32 
Süper Üye
Süper Üye

ah üstad kibar haliniz buysa o zaman kaba halinizi düşünmek bile bir öğretmen için çok üzücü.

Bence de kimki Microsoft danışmanı , siz CEBİT te miydiniz beyim orada sesinizi duyurdunuzmu buradaki gibi.
Yoksa bu kitle orada galeyana gelmez diye susmayı mı tercih ettiniz halbuki kanuni hakkımızı aramadan eylem yapalım diye çığırtkanlık yapanlarda vardı tek tük allahtan Cemal hocam mahkeme dedi hukuk dedi de biraz edep etti salondakiler yoksa yoksa sizce cemal hocamdamı bakanlığın adamı sayın forum yazarı açılan soruşturmalarına karşın odamı eylem çığırtkanlığı yapmadı diye bakanlık adamı olacak. Merak ettimde çamur atınca hakkaten izi kalırmı sizce Hocam.

Başa Dön

Mesaj 12 Eki 2010, 01:53 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

"Kimki microsoft danışmanı? yani microsoftta kimmiş"
bilişim dünyasına biraz ilgisi olan birisine bile microsoft kimdir deseniz "yazılım devi", "dünyanın bir numaralı yazılım şirketi" gibi cevaplar alırsınız. merak ettim acaba bilgisayarlarınızda microsofta ait kaç yazılım yüklü?
bırakın bu kibiri.

Başa Dön

Mesaj 12 Eki 2010, 13:12 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Lütfen fikirlerinizle destek olunuz. İlk mesaj sürekli güncellenmektedir.

Başa Dön

Mesaj 12 Eki 2010, 13:21 
Süper Üye
Süper Üye

E bu konu iyice saptırılıyor birisi bildiriyi geliştirmek adına birkaç olumlu cümlecik yazabilirmi.

Başa Dön

Mesaj 12 Eki 2010, 15:46 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

@lperen yazdı:
Arkadaşlar fikirlerimizi fazla vakit kaybetmeden Eğitek'e ulaştırmamız yararımıza olacaktır sanıyorum. Göndereceğimiz yazıda önce birkaç cümle ile çalıştayı özetleyeceğiz ve BT Öğretmenleri ile ilgili belirsizliğin giderilmesini talep edeceğiz. Formatörlük konusundan olabildiğince uzak durmaya çalışırsak durumumuz daha net bir şekilde ortaya çıkacaktır.

Gelen yorumlardan hareketle metni buradan güncelleyip Gen. Müd. Yrd. Tunay Bey'e göndereceğiz.

Metin:

9 Ekim 2010'da CeBIT'te Yapılan BilgisayarBilisim.Net Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Çalıştayı Sonuç Bildirisidir.

Çalıştayın genelinde ve yapılan panelde Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinin tamamı "Öğretmen olarak kalmak istediklerini" dile getirdiler. Derslerin azaltılması ve normlarının düşürülmesi yoluyla da dolaylı olarak Formatör olmaya zorlandıklarını belirten öğretmenler Bilişim Teknolojileri dersleriyle ilgili bir gelişme olmayacaksa branş değişikliği yapılması yönünde fikir bildirdi. Branş değişikliğine izin verilmese bile Böte mezunu Bilişim Teknolojileri öğretmenlerine Meslek Liselerine geçme hakkının verilmesini savunan öğretmenler, zoraki formatörlüğün etik bir tarafının bulunmadığının da üstünde durdular.

BT Formatör öğretmenliği görevlendirmelerinin:
Adının değiştirilerek "BT Rehber Öğretmenliği" yapılması ve bu değişiklikle "teknik servis" olarak görülmelerinin engellenmesi,
Kesinlikle isteğe bağlı olarak yapılması,
Belgesi olan herkese verilmemesi gerekir.

BT Formatör öğretmenlerinin görev tanımlamalarında açıkça:
Tamirat işlerinin bu öğretmenlere yaptırılamayağı,
Görev süresi tekli öğretim yapan okullarda okul giriş ve çıkış saatleri arası, ikili öğretim yapan okullarda ise rehber öğretmenleri ile aynı saatler olması gerektiği bildirilmelidir.

"Böte öğrencilerinin öğretmenlik mesleğini tanımlamaları ve öğretmenlik mesleğinden beklentileri." adlı araştırmanın sonucuna göre aşağıdaki çözüm yolları önerildi:
* Katılımcıların mesleki beklentilerinin oldukça düşük olduğu gözlemlenmiştir. Bulgular sonucunda katılımcıların birçoğunun teknik servis olarak görüldükleri için mesleki aşağılanmışlık yaşayacakları görüşüne sahip oldukları belirlenmiştir.
* Katılımcıların %65,3'ü mesleklerine saygı duyulmasını beklemektedir. Saygı göremeyecekleri endişesi mesleğe karşı olumsuz bir tutum geliştirmelerine ve motivasyonlarının düşmesine neden olmaktadır.
* Okul Yöneticilerinin Bilişim Teknolojileri öğretmenlerinin sadece üzerine düşen eğitimcilik görevini yerine getirmeleri konusunda teşvik ve kontrol mekanizmaları olması sağlanmalıdır.
* Diğer branş öğretmenlerine de bilişim teknolojileri öğretmenlerinin kendileri kadar kapsamlı bir eğitim sürecinden geçtikleri, teknik servis sorumlusu olmadıkları bilinci kazandırılmalıdır.
* Tüm bu sorunların çözümü MEB kanalı ile bilişim teknolojileri öğretmenlerinin statüsünü değiştirmesinden geçmektedir. Bu yolla alandan mezun olanlar, gerçek işleri olan öğretim teknologluğu yapma imkanı bulacaklardır.

...

branş değişikliği istemiyorum ki bu istek bizleri bt dersinin kaldırılmasına dünden razı pozisyona düşürdüğü kanısındayım. eğer derslerimizi geri istiyorsak derslerin zorunlu olması, tüm sınıflarda 2 şer saat olması, not verilmesi, seçmeliden çıkarılması, teknoloji derslerde kullanılacaksa ki illa ki kullanılacak bunun için ayrı birimlerin oluşturulması gerketiği ve öğretmenlerin eksiklerinin hizmetiçi kurslar ile giderilmesi de önerilerilerinde bulunulması gerekmektedir formatörlükten bahsetmemeliyiz bile.

Başa Dön

Mesaj 12 Eki 2010, 15:55 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

alideniz2000 yazdı:
denizlerb yazdı:
bilişim dünyasına biraz ilgisi olan birisine bile microsoft kimdir deseniz "yazılım devi", "dünyanın bir numaralı yazılım şirketi" gibi cevaplar alırsınız. merak ettim acaba bilgisayarlarınızda microsofta ait kaç yazılım yüklü?
bırakın bu kibiri.

biraz bilişimle ilgili olanlar,
ama gerçekten ilgili olanlar,
microsoftun, apple'ın taklitçisi olduğunu,
yazılım tekeli,
olduğunu bilir.

nerde durduğunuz, olaya nerden baktığınız sizi belirler.

:puhaha: :puhaha: :puhaha: apple ile microsoftu aynı terazide tartmaya çalışmak gerçekten komik.
mac kullandınızmı hiç? yada mac işletim sistemi gördünüzmü? kullandığınız bilgisayar macintoshmu? Apple kendini geliştiren bir bir şirket ama microsoftla kıyaslanabilecek kulvarda değil. daha çok ipod, iphone, macbook gibi taşınabilir cihazlarını geliştirmekle meşguller.

Başa Dön

Mesaj 12 Eki 2010, 16:02 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

denizlerb yazdı:
alideniz2000 yazdı:
denizlerb yazdı:
bırakın bu kibiri.

yazılım tekeli,
olduğunu bilir.

:puhaha: :puhaha: :puhaha: apple ile microsoftu aynı terazide tartmaya çalışmak gerçekten komik.
mac kullandınızmı hiç? yada mac işletim sistemi gördünüzmü? kullandığınız bilgisayar macintoshmu? Apple kendini geliştiren bir bir şirket ama microsoftla kıyaslanabilecek kulvarda değil. daha çok ipod, iphone, macbook gibi taşınabilir cihazlarını geliştirmekle meşguller.

Sanırım öğretmenlikten ümidi kestiniz ve Apple ile Microsoft şirketlerinin dikkatini çekmeye çalışıyorsunuz. O şirketlerde genel müdür olunca bizi de işe alırsınız artık :wink:

Başa Dön

Mesaj 12 Eki 2010, 16:21 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

bote67 yazdı:
denizlerb yazdı:
alideniz2000 yazdı:
denizlerb yazdı:
bırakın bu kibiri.

yazılım tekeli,
olduğunu bilir.

Sanırım öğretmenlikten ümidi kestiniz ve Apple ile Microsoft şirketlerinin dikkatini çekmeye çalışıyorsunuz. O şirketlerde genel müdür olunca bizi de işe alırsınız artık :wink:

yeterli birikime sahipsen neden olmasın?
arkadaşın yanlış bildiği bir konuda tartışma yapıyoruz sana ne oluyor. varsa bi yorumun sende katıl tartışmaya. illa biri çıkıp sinir bozmak zorundamı bu forumda.
torpil yapmam ona göre. kendini geliştir, cw bırak, yeterli görürsek alırız seni şirkete.

Başa Dön

Mesaj 12 Eki 2010, 16:34 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

@lperen yazdı:
Metin:
9 Ekim 2010'da CeBIT'te Yapılan BilgisayarBilisim.Net Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Çalıştayı Sonuç Bildirisidir.
Çalıştayın genelinde ve yapılan panelde Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinin tamamı "Öğretmen olarak kalmak istediklerini" dile getirdiler. Derslerin azaltılması ve normlarının düşürülmesi yoluyla da dolaylı olarak Formatör olmaya zorlandıklarını belirten öğretmenler Bilişim Teknolojileri dersleriyle ilgili bir gelişme olmayacaksa branş değişikliği yapılması yönünde fikir bildirdi. Branş değişikliğine izin verilmese bile Böte mezunu Bilişim Teknolojileri öğretmenlerine Meslek Liselerine geçme hakkının verilmesini savunan öğretmenler, zoraki formatörlüğün etik bir tarafının bulunmadığının da üstünde durdular.
Bilgi ve teknoloji çağında öğrencilerin özellikle 4. sınıftan itibaren bilişim eğitimine ihtiyaç duyduklarına karar verilmiştir. Bu sebeple birçok bilgi birikimine sahip bilişim öğretmenlerinin bu yönde değerlendirilmesi gerektiği belirtilmiştir.

BT Formatör öğretmenliği görevlendirmelerinin:
Adının değiştirilerek "BT Rehber Öğretmenliği" yapılması ve bu değişiklikle "teknik servis" olarak görülmelerinin engellenmesi, bu kapsamda görev tanımlarının Tüm ülkede eşit şekilde uygulanmasının sağlanması
Görevlendirmelerin mümkünse kadrolu olması. Görev almak isteyen bilişim teknolojileri öğretmenlerinin
Kesinlikle isteğe bağlı olarak yapılması, zorunlu bırakılmaması.
Belgesi olan herkese verilmemesi gerekir.

BT Formatör öğretmenlerinin görev tanımlamalarında açıkça:
Tamirat işlerinin bu öğretmenlere yaptırılamayağı,
Görev süresi tekli öğretim yapan okullarda okul giriş ve çıkış saatleri arası (09:00-15:00), ikili öğretim yapan okullarda ise rehber öğretmenler ile aynı saatler olması gerektiği bildirilmelidir.

"Böte öğrencilerinin öğretmenlik mesleğini tanımlamaları ve öğretmenlik mesleğinden beklentileri." adlı araştırmanın sonucuna göre aşağıdaki çözüm yolları önerildi:
* Katılımcıların mesleki beklentilerinin oldukça düşük olduğu gözlemlenmiştir. Bulgular sonucunda katılımcıların birçoğunun teknik servis olarak görüldükleri için mesleki aşağılanmışlık yaşayacakları görüşüne sahip oldukları belirlenmiştir.
* Katılımcıların %65,3'ü mesleklerine saygı duyulmasını beklemektedir. Saygı göremeyecekleri endişesi mesleğe karşı olumsuz bir tutum geliştirmelerine ve motivasyonlarının düşmesine neden olmaktadır.
* Okul Yöneticilerinin Bilişim Teknolojileri öğretmenlerinin sadece üzerine düşen eğitimcilik görevini yerine getirmeleri konusunda teşvik ve kontrol mekanizmaları olması sağlanmalıdır.
* Diğer branş öğretmenlerine de bilişim teknolojileri öğretmenlerinin kendileri kadar kapsamlı bir eğitim sürecinden geçtikleri, teknik servis sorumlusu olmadıkları bilinci kazandırılmalıdır.
* Tüm bu sorunların çözümü MEB kanalı ile bilişim teknolojileri öğretmenlerinin statüsünü değiştirmesinden geçmektedir. Bu yolla alandan mezun olanlar, gerçek işleri olan öğretim teknologluğu yapma imkanı bulacaklardır.

...

Yukarıda koyu renkle eklenebilecekleri ekledim. Eğer uygun bulunursa bu şekilde değiştirilebilir.

Başa Dön

Mesaj 12 Eki 2010, 16:45 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

hocam kadro istemek zorunlu formatörlük demektir

Başa Dön

Mesaj 12 Eki 2010, 21:27 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

Gelelim Bildirinin faydalarına. Tarihçe dersinden ziyade, Bizlerin öğretmen olduğu vurgusunu iyi yapmalıyız. Nasıl meslek lisesindeki elektrik öğretmeni, okulların elektrik işlerine koşulmuyorsa, Resim öğretmenine duvar boyatılmıyorsa, bizler de bilişim öğretmeni olarak teknik eleman değiliz. Ki Çok daha fazla maharetlerimiz olduğu hepimizin aşikarıdır.

skipper_forum hocam, bir yapılanma mutlaka yapılmalı. 94 yılındaki görevlendirme artık tarih olmalı. İsteyen öğretmen olsun dersini işlesin, isteyen formatör olsun.

Fakat en önemli olan Şu FATİH projesinde madem tüm Türkiyeye yayacaklar bunu, her ilçe MEM'E 2'şer teknik servis elemanı mutlaka alsınlar.
Kaç zamandır Quake marka eski kasanın vinly AC'97 ses kartının sürücüsünü bulmaya uğralıyordum. En sonunda daha önce kurulumu yapan teknik servise gittim. Eleman çıkardı verdi hemen.

İşin kısa ve öz hali budur.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 71 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri