Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 207 mesaj ] Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Sonraki
Yazar Mesaj
  Cebit Bilişim Öğretmenleri Çalıştayı İzlenimlerim
Mesaj 09 Eki 2010, 18:17 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

Toplantının ilk bölümünde bulundum.
2. yarıda bulunmamamın sebebini belirteceğim.

İlk bölümde
BBnet ailesinin değerli yöneticileri sunumlarını yaptılar.
Özellikle ghost ve korsan hocama teşekkürler.
Sorunlarımızın tamamına değinemeseler de BT öğretmenleri ve Bt formatör öğretmenlerinin isteklerini dile getirdiler.
Daha sonra Niyazi Saral sunumunu gerçekleştirdi.
Daha sonra Eğitek Genel Müdür Yardımcısı Bt öğretmenleri hakkında önemli bir projelerinin olduğunu ve bu projenin değerimize değer katacağını formatör öğretmenlerin artık olması gerektiği gibi kıymetibilinir bir duruma geleceğini belirtti. Konuşmasının sonunda soru sormak isteyen bir arkadaşımız oldu ancak planlamada bu yoktu.
Ama ben hiç olmazsa 2.bölümde yapılacak panelde bulunup bizleri dinlemesini çok isterdim.
panele katılmayacağını da öğrenince 2. bölümde yer almadım.

Ancak fırsat bu fırsattır diyip yaklaşık 40 dk ayak üzeri sorularımızı dile getirmeye çalıştık.
Verilen cevaplara göre edindiğim intiba;
1. Kesinlikle BT Rehber Öğretmeni gibi bir ünvan ya da kadro oluşturulmayacağı
2. Her sınıfa bir projeksiyon ve bir bilgisayar ile akıllı sınıf uygulamasına kademeli olarak geçirileceği ancak hiç bir suretle BT sınıflarının dağıtılmayacağı
3. BT formatör öğretmenlerinin bu sürede 1 den fazla okul gezerek bu okullardaki akıllı sınıflarda ders işlenebilmesini sağlamakla görevli olacağı
4. Bilişim Teknolojileri dersinin geri verilememek üzere yakın zamanda kaldırılacağı (6-7-8. sınıflar için net bir şey söylenmedi.)
(bundan sonrakiler yorumlarım)
(Bu arada Çalıştayda derslerin zorunlu olması gerekliliği ve notla değerlendirilmesi ile ilgili net bir tavır sergilenmemesi ilginçti. Yoğunluk BT formatörlükleri ile ilgiliydi)
5. BT öğretmenlerinin dertleri çoğalacak
6. Ders sayısı sıkıntımız devam edecek.
7. Çalışma saatlerinde (8-17 değilde 9-15) gibi bir iyileştirme yapılması için çalışılacağı söylendi ama ben inanmıyorum
8. Bakanlık bizi kullanacak
9. Hakkımız verilmeyecek
10. Diğer öğretmenlerden yine çok çalışıp az çalışıyormuşuz havası deva edecek.

katılan diğer arkadaşların da yorumlarını bekliyorum

Başa Dön

Re: Cebit Bilişim Öğretmenleri Çalıştayı İzlenimlerim
Mesaj 09 Eki 2010, 18:36 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

hakkımızda inş hayırlısı olur...

Başa Dön

Mesaj 09 Eki 2010, 18:41 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

Ben de bu başlığı bekliyordum. Ki içerik şimdilik beklenen gibi. Bakalım Katılan diğer arkadaşlar nasıl bir izlenimle geri döndüler. Gelemediğim için çok merak ediyorum. :?: :cry:

Başa Dön

Mesaj 09 Eki 2010, 18:46 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

katılım nasıldı???

kaç kişi...

Başa Dön

Mesaj 09 Eki 2010, 19:01 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Aynı merak içerisindeyim ben de.. inşallah hakkımızda hayırlısı olur.

Başa Dön

Mesaj 09 Eki 2010, 19:04 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Eğitek Gen. M. Yrd.nın konuşmasından anladığım; beklentilerin karşılanması konusunda pek birşey değişmeyecek hatta dahada kötüye gidecek gibi bir izlenim oluştu bende. Örneğin tek bir okul değil birden fazla okulda görevlendirme şeklinde devam edecek BİTEFO. Ancak bunu yaparken en çok üztünde durduğu nokta BİTEFOların daha değerli olmasını sağlayacağız ifadeleriydi. Yeni bir yazı onaya çıkmış, umarız daha net bir şekilde BİTEFO sınırları çizilir. Yanlış hatılamıyorsam, Eğitek Gen. Müdür Yrd.sı elektronik öğretmeni ve BİTEFO görevi yapmış, 42 yaşında, Mersin milli eğitim müdürlüğünde ve daha sonra bakanlıkta müfettiş olarak çalıştıktan sonra, son 3 aydır bu görevi yürütmekte. Bizler açısından bakarsak bizleri anlayabilecek birisi bu bir avantaj. Tabi oda bizden onun açısından yani sıranın birde diğer tarafından bakmamızı beklemekte.
Bir süre Fatih (isim vermek istemedi ama ağzından kaçtı) projesinden bahsetti. Bununla birlikte bizlere çok daha fazla iş düşeceğini ve görevimizin çok önemli olduğundan bahsetti.
Sabah oturumunda 10- 12:30 arası katılım tamdı sanırım. Ayağa kalkıp bakmadım ama oturduğum yerden tam dolu olarak görünüyordu. Eğitek G. M. Yrd.nın konuşması ardından yavaş yavaş katılımcı sayısı azalmaya başladı.

Fatih projesi: http://www.sabah.com.tr/Yasam/2010/09/2 ... hta_donemi

Başa Dön

Mesaj 09 Eki 2010, 19:06 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

volkanbey arkadaşımızın bu değerli görüşlerini dört gözle bekliyordum. Paylaşım için teşekkürler. :+1: Ne yazık ki güzel haberler olmaması ise bizler için üzüntü verici. :-1:

Başa Dön

Mesaj 09 Eki 2010, 19:16 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

bende bekliyordum merakla ve umutla.katılan arkadaşlardan yorumlarını beklıyoruz

Başa Dön

Mesaj 09 Eki 2010, 19:27 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

Öncelikle; Bilişim öğretmenleri olarak, sesimizi duyurmak adına böyle bir organizasyonun yapılmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.
Çalıştayın sabah ve öğleden sonra panele kadar olan kısmına katıldım.
Eğitek gen. md. yard. Tunay bey konuşmaya başladığında kendini tanıtırken, sanki tamam bu adam bizim halimizden anlıycak galiba diye umutlanmıştım... fakat daha sonra yaptığı konuşmaların içinden aldığım bazı mesajlar hiçte öyle olmadığını gösterdi. ne egitek, ne de bakanlık bizim durumumuzla ilgili bir iyileştirmeye gitmediğini nerdeyse açıkca söyledi. bir genelgeden bahsetti. oda zannedersem formatörlüğü genelgeyle açıklıycaklar. (buda bişeydir diye düşünenler hiç boşuna sevinmeyin, şartlar iyice zorlaşacak bence.) bt formatör öğretmenlerin seneye derse girmesine bile izin verilmeyecek kanaatimce. tunay bey konuşmasını bitirince arkadaşıma döndüm ve şunu söyledim. "geçmiş olsun öğretmenliğimiz resmen bitmiştir!"
sonuç olarak az olsa umudum vardı, fakat ne yalan söyliyim oda kalmadı artık.
ha birde programla ilgili , keşke Yalçın hocamın sunumu, tunay beyden önce yapılsaydı. kendisini kutlarım çok güzel bir sunum yaptı. belki tunay bey bazı şeyleri çok net olarak görebilirdi...!
neyse herşeyin hayırlısı artık ne diyelim...

Başa Dön

Mesaj 09 Eki 2010, 19:35 
Süper Üye
Süper Üye
Kullanıcı avatarı

formatörlükler yine görevlendirmeyle mi devam edecek yani? İş illere kalırsa halimiz yaman...

Başa Dön

Mesaj 09 Eki 2010, 19:41 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Az da olsa umutluyduk ama gelen haberler içaçıcı görünmüyor. Moralller bozuldu hakkımızda hayırlısı artık ne diyelim.

Başa Dön

Mesaj 09 Eki 2010, 19:43 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

derslerden zaten umudumuzu kesmiştik...Önemli olan özlük haklarımızın iyileştirilmesiydi..Hatta benim için en önemli olan 2 kısım 1.si bu işin kadrolu görev olarak devam etmesi 2.si ise çalışma saatleri...diğer öğretmenler 6 saat çalışıyorsa bizden bu şekilde çalışmalıyız...Bu ikisi benim için yeterli...Zaten okulda bilgisayarla ilgili her türlü işi biz yapıyoruz başka yapan biri mi var?

Başa Dön

Mesaj 09 Eki 2010, 19:47 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarı

Hakkımızda hayırlısı artık ne diyelim.. BBNet aileseine teşekkürler bizlerin tercümanı oldukları için...

Başa Dön

Mesaj 09 Eki 2010, 19:48 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

muhalif33 yazdı:
formatörlükler yine görevlendirmeyle mi devam edecek yani? İş illere kalırsa halimiz yaman...

evet aynen devam edecek
çalışma saatlerinin ve görev tanımının net olmaması konusunda serzenişte bulunduk ancak "çalışma saatleriyle ilgili bir madde genelgeye koymaya çalışırız" yanıtı geldi.

Başa Dön

Mesaj 09 Eki 2010, 19:50 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Bugün Bu güzel günde bende orada olanlardanım. Güzel bir çaliştay oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Sayın Genel müdür yardımcısnın konuşması biraz umutlandırıcı ama biraz da havada kaldı... İnşallh dediği gibi olur 3 sene içinde gerçekleşir hayalleri..

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 207 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri