Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 62 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
Yazar Mesaj
  Re: 3. Aşamaya geçiyoruzzz Toplu üyelik arkadaşlarrr destekk...
Mesaj 21 Eki 2010, 21:51 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

arkadaşlar ben türk eğitimsenliyim. temsilcim genel başkanla görüştü az önce. muğladan da aranmış bu durumla ilgili oraya da aynı yanıt verilmiş. Bilişim Öğretmenlerinin geçmişteki, şuandaki durumları ve ne olması istendiğine dair bir rapor istiyorlar. böyle bir rapor hazırla biz de imzalayıp yollayalım dedi temsilci. ben de maillerde dile getirdğimiz konuları toparlayarak yazacağım. atlanmasını istemedğiniz noktaları yazarsanız işim biraz kolaylaşır.

Başa Dön

Mesaj 21 Eki 2010, 22:29 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

10.000 BİLİŞİM ÖĞRETMENİ SENDİKANA ÜYE OLMAYA HAZIR
Son günlerdeki "Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerine" yapılan haksızlılardan haberiniz olduğunu umuyorum.Bilgi çağında olan dünyamızda,malesef ülkemiz nasibini almak istemiyor.Bilgi ve İletişimde başı çeken bizler "Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri" nedense Milli Eğitim Bakanlığı tarafından pek de önemsenmiyoruz.Bunu giderek azalan ders saatlerimizden ve netleşmeyen çalışma koşullarından,hiç okula gelmemiş bir insan bile rahatlıkla anlayabilir.Bizler,okuduğumuz fakültelerimizde 4 yıl-5 yıl Bilişim üzerinde eğitildik ve MEB bünyesinde çalışmak üzere güdüldük.Ancak bugüne baktığımızda malesef bizim "ÇALIŞAMAMAMIZ" için sağolsunlar ellerinden geleni yapıyorlar.

Bizler de geçtiğimiz günlerde toplandık ve bazı gündemler belirledik ve bunların üzerine kararlar aldık.Ancak aldığımız kararları TEK BİR SENDİKA üzerinden gerekirse TOPLU ÜYELİK yaparak sesimizi duyurmak istiyoruz.Eğer siz sendikanız olarak bizim sesimizi duyuracağınıza dair söz verirseniz,gerekli hukuksal süreç tarafınızdan başlatılırsa,lütfen bakınız http://www.bilgisayarbilisim.net bu forumdaki yüzlerce Bilişim Teknolojileri Öğretmeni sendikanıza üye olmaya hazır.Gerekirse forum yöneticileri değerli hocalarımla da görüşebilirsiniz.

Size çalıştayımızın sonuç bildirgesini sunuyorum,istediğimiz şartlar bunlardır.
CEBIT FUARINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN BBNET BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLERİ ÇALIŞTAYI SONUÇ BİLDİRGESİ

Cebit fuarında 09.10.2010 tarihinde düzenlenen çalıştayın genelinde ve yapılan panelde Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinin büyük bir çoğunluğu "Öğretmen olarak kalmak istediklerini" dile getirmişlerdir.
Ders sayılarının azaltılması ve normlarının düşürülmesi yoluyla dolaylı olarak formatör olmaya zorlandıklarını belirten BT Öğretmenleri, Bilişim Teknolojileri derslerinin 4-5-6-7 ve 8. sınıflarda 2'şer saat zorunlu ve notla değerlendirilmesi gerektiğini kararına varmıştır. İlk olarak zorunlu formatörlüğe daha sonra ders sayılarının azaltılması ile formatörlüğe zorlanmaya çalışılan BT Öğretmenleri, okullarda artan BT ekipmanlarının doğal sorumlusu ve bu cihazların doğal tamircisi gibi görülmeye başlanmıştır. BT formatörleri iddia edildiği gibi eğitim fakültesi mezunu eğitim teknoloğu gibi değil teknik lise mezunu teknisyen muamelesi görmektedirler.
Şuan ki haliyle BT Öğretmenleri formatörlük maskesi ile gizlenmeye çalışılan, çalışma saatleri belli olmayan, diğer öğretmenler ve öğrenciler için değerli olmayan, uygulanması tamamen idarelerin inisiyatifine ve vicdanına bırakılan teknisyenlik görevini değil atama kararnamelerinde yazdığı gibi öğretmenlik mesleğini yapmak istediklerini ısrarla ifade etmişlerdir.
Bilgi ve teknoloji çağında öğrencilerin özellikle 4. sınıftan itibaren bilişim eğitimine ihtiyaç duydukları konusunda fikir birliğine varılmıştır. Nasıl ki Türkçe konuşabilen çocuklarımız için Türkçe dersi gereksizdir, dört işlem matematik bilen çocuklarımız için Matematik dersi gereksizdir, şarkı söyleyebilen çocuklarımız için Müzik dersi gereksizdir, sokakta futbol, basketbol, voleybol oynayan çocuklarımız için Beden Eğitimi Dersi gereksizdir diyemiyorsak yalnızca sohbet ve eğlence amacıyla bilgisayar kullanabilen öğrencilerimiz içinde BT dersi gereksizdir demek sağlıklı bir yaklaşım olmayacaktır.
Sonuç olarak bizler okullarımızdaki diğer branş öğretmeni arkadaşlar gibi eğitim fakültelerinden mezun olduk ve onlarla eşit şartlarda öğretmenliğimizi yapmak ve yaşamak istiyoruz. Okullarda teknik servis memuru muamelesi görmek istemiyoruz. Bizler derslerimizi 4-5-6-7 ve 8. sınıflarda 2 saat, zorunlu ve degerlendirme not ile olacak şekilde geri istiyoruz. Eğer gerekli ise formatörlüğe çalışma saatleri, statüsü, yetkileri düzenlenerek idarecilik gibi isteğe bağlı olmasını istiyoruz.

CEBIT FUARINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN BBNET BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLERİ ÇALIŞTAYI ALINAN KARARLAR

1. Bilişim teknolojileri derslerinin 2 şer saat olarak 4-5- 6-7-8 sınıflarda zorunlu ders olarak devam etmesi
2. İsteğe bağlı olarak Bilişim teknolojileri formatör öğretmenliğin devam ettirilmesi, yönetmeliklerle görevlerinin kesin ve net bir şekilde belirlenmesi
3. Formatör öğretmen çalışma saatleri 09:00-15:00 olsun. (Rehber öğretmenler gibi) Eğer çalışma saatleri arttırılırsa bunun ücreti ayrı ekstra mesai üzerinden değerlendirilmesi
4. Dersin içeriğinin daha geniş kapsama yayılması
5. Dersler de not ile değerlendirme olması (özellikle 6-7-8. Sınıflarda)
6. İlçelerde bilişim teknolojileir teknik işlerinin bakımını üstlenecek birimlerin kurulması
7. Bilişim teknoloji sınıflarının yenilenmesine ve kurulmasına devam edilmesi
8. Gerektiğinde bilişim Teknolojileri dersi için sınıfın ikiye bölünüp ayrı laboratuarlarda derslerin iki öğretmen tarafından işlenmesi. (Teknoloji tasarım dersleri gibi)
9. Sözleşmeli bilişim teknoloji öğretmenlerine de formatör olma imkânı verilmesi kararı alınmıştır.

Lütfen öncelikle çocuklarımızın,sonrada tüm toplumumuzun çağa ayak uydurabilmesi için bize yardımcı olun.

Cevabınızı ve tepkinizi sabırsızlıkla bekliyorum,bekliyoruz...

İyi çalışmalar dilerim...

bu metinde düzenlemeler yapılabilir

Haksızlığa sapıp bütün insanların seni izlemeleri yerine, adaletli davranıp tek başına kalmak daha iyidir
.

Başa Dön

Mesaj 21 Eki 2010, 22:42 
Aktif Üye
Aktif Üye

vikvik yazdı:
Son günlerdeki "Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerine" yapılan haksızlılardan haberiniz olduğunu umuyorum.Bilgi çağında olan dünyamızda,malesef ülkemiz nasibini almak istemiyor.Bilgi ve İletişimde başı çeken bizler "Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri" nedense Milli Eğitim Bakanlığı tarafından pek de önemsenmiyoruz.Bunu giderek azalan ders saatlerimizden ve netleşmeyen çalışma koşullarından,hiç okula gelmemiş bir insan bile rahatlıkla anlayabilir.Bizler,okuduğumuz fakültelerimizde 4 yıl-5 yıl Bilişim üzerinde eğitildik ve MEB bünyesinde çalışmak üzere güdüldük.Ancak bugüne baktığımızda malesef bizim "ÇALIŞAMAMAMIZ" için sağolsunlar ellerinden geleni yapıyorlar.

Bizler de geçtiğimiz günlerde toplandık ve bazı gündemler belirledik ve bunların üzerine kararlar aldık.Ancak aldığımız kararları TEK BİR SENDİKA üzerinden gerekirse TOPLU ÜYELİK yaparak sesimizi duyurmak istiyoruz.Eğer siz sendikanız olarak bizim sesimizi duyuracağınıza dair söz verirseniz,gerekli hukuksal süreç tarafınızdan başlatılırsa,lütfen bakınız http://www.bilgisayarbilisim.net bu forumdaki yüzlerce Bilişim Teknolojileri Öğretmeni sendikanıza üye olmaya hazır.Gerekirse forum yöneticileri değerli hocalarımla da görüşebilirsiniz.

CEBIT FUARINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN BBNET BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLERİ ÇALIŞTAYI SONUÇ BİLDİRGESİ

Cebit fuarında 09.10.2010 tarihinde düzenlenen çalıştayın genelinde ve yapılan panelde Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinin büyük bir çoğunluğu "Öğretmen olarak kalmak istediklerini" dile getirmişlerdir.
Ders sayılarının azaltılması ve normlarının düşürülmesi yoluyla dolaylı olarak formatör olmaya zorlandıklarını belirten BT Öğretmenleri, Bilişim Teknolojileri derslerinin 4-5-6-7 ve 8. sınıflarda 2'şer saat zorunlu ve notla değerlendirilmesi gerektiğini kararına varmıştır. İlk olarak zorunlu formatörlüğe daha sonra ders sayılarının azaltılması ile formatörlüğe zorlanmaya çalışılan BT Öğretmenleri, okullarda artan BT ekipmanlarının doğal sorumlusu ve bu cihazların doğal tamircisi gibi görülmeye başlanmıştır. BT formatörleri iddia edildiği gibi eğitim fakültesi mezunu eğitim teknoloğu gibi değil teknik lise mezunu teknisyen muamelesi görmektedirler.
Şuan ki haliyle BT Öğretmenleri formatörlük maskesi ile gizlenmeye çalışılan, çalışma saatleri belli olmayan, diğer öğretmenler ve öğrenciler için değerli olmayan, uygulanması tamamen idarelerin inisiyatifine ve vicdanına bırakılan teknisyenlik görevini değil atama kararnamelerinde yazdığı gibi öğretmenlik mesleğini yapmak istediklerini ısrarla ifade etmişlerdir.
Bilgi ve teknoloji çağında öğrencilerin özellikle 4. sınıftan itibaren bilişim eğitimine ihtiyaç duydukları konusunda fikir birliğine varılmıştır. Nasıl ki Türkçe konuşabilen çocuklarımız için Türkçe dersi gereksizdir, dört işlem matematik bilen çocuklarımız için Matematik dersi gereksizdir, şarkı söyleyebilen çocuklarımız için Müzik dersi gereksizdir, sokakta futbol, basketbol, voleybol oynayan çocuklarımız için Beden Eğitimi Dersi gereksizdir diyemiyorsak yalnızca sohbet ve eğlence amacıyla bilgisayar kullanabilen öğrencilerimiz içinde BT dersi gereksizdir demek sağlıklı bir yaklaşım olmayacaktır.
Sonuç olarak bizler okullarımızdaki diğer branş öğretmeni arkadaşlar gibi eğitim fakültelerinden mezun olduk ve onlarla eşit şartlarda öğretmenliğimizi yapmak ve yaşamak istiyoruz. Okullarda teknik servis memuru muamelesi görmek istemiyoruz. Bizler derslerimizi 4-5-6-7 ve 8. sınıflarda 2 saat, zorunlu ve degerlendirme not ile olacak şekilde geri istiyoruz. Eğer gerekli ise formatörlüğe çalışma saatleri, statüsü, yetkileri düzenlenerek idarecilik gibi isteğe bağlı olmasını istiyoruz.

CEBIT FUARINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN BBNET BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLERİ ÇALIŞTAYI ALINAN KARARLAR

1. Bilişim teknolojileri derslerinin 2 şer saat olarak 4-5- 6-7-8 sınıflarda zorunlu ders olarak devam etmesi
2. İsteğe bağlı olarak Bilişim teknolojileri formatör öğretmenliğin devam ettirilmesi, yönetmeliklerle görevlerinin kesin ve net bir şekilde belirlenmesi
3. Formatör öğretmen çalışma saatleri 09:00-15:00 olsun. (Rehber öğretmenler gibi) Eğer çalışma saatleri arttırılırsa bunun ücreti ayrı ekstra mesai üzerinden değerlendirilmesi
6. İlçelerde bilişim teknolojileir teknik işlerinin bakımını üstlenecek birimlerin kurulması
8. Gerektiğinde bilişim Teknolojileri dersi için sınıfın ikiye bölünüp ayrı laboratuarlarda derslerin iki öğretmen tarafından işlenmesi. (Teknoloji tasarım dersleri gibi)
9. Sözleşmeli bilişim teknoloji öğretmenlerine de formatör olma imkânı verilmesi kararı alınmıştır.

Lütfen öncelikle çocuklarımızın,sonrada tüm toplumumuzun çağa ayak uydurabilmesi için bize yardımcı olun.

Bence 10 numara olmuş :) :alkis: :++:

Başa Dön

Mesaj 21 Eki 2010, 22:45 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

vikvik yazdı:

evet ben de cebit i ve diğer mailleri takip etmiştim bunları düzenleyip yollayacağım hocam sağolun

Başa Dön

Mesaj 21 Eki 2010, 22:52 
Aktif Üye
Aktif Üye

bence çok güzel ve özetleyici olmuş fakat 4-8 arası dersimizi 2 saat ve zorunlu yapmaları bana hayal gibi geliyo 6-8lerde 1 saat zorunluya bile razıyım kendi adıma

Durumumuzdan bahsederken mebin yaptığı bazı mantık hatalarına da yerverilebilir mesela bizim okulumuzda 8 ve 7 lere ders seçildiğinde 13 saat ders oluyo ben formatörüm eğer olmasam maaş karşılığını dolduramayacağım yani bir okula bir bilgisayarcı bile fazla gelecek. fakat norm durumuna da bakarsa okulun bt öğretmeni normu 2 gözüküyor. norm fazlası bt öğretmenlerine bizim okul açık gözüküyordu kafayı yiyecektim. olmayan derse kimi görevlendiriyosunuz ne yaptıklarından haberleri bile yok.

Başa Dön

Mesaj 21 Eki 2010, 23:03 
Süper Üye
Süper Üye

Bence de çok iyi b işey olur. Ben sendikaya üyeyim ama hangi sendika olduğu farketmez.Bize destek olacak sendika hangisiyse ona geçelim..

Başa Dön

Mesaj 21 Eki 2010, 23:17 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

arkadaşlar soylemedi demeyin durumumuz suistimal edilecek.... 1 yıl once sendikamdan istifa ettim sadece suistimal durumlarından dolayı. sorun cozulecektir mutlaka ama burası Türkiye bunu unutmayın.... baska bi yolla yada cebit teki gibi bi yolla devam etmeliyiz derim ben...

Başa Dön

Mesaj 21 Eki 2010, 23:27 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Bencede güzel olmuş. Sendika kanalı ile basına ve bakanlığa daha kolay ve etkili ulaşırız.

Başa Dön

Mesaj 22 Eki 2010, 10:28 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

arkadaşlar o zaman harekete geçelim Ankara'daki arkadaşlar.bir sendika üzerine uzlaşalım v e 3-4 kişilik heyetimiz oraya resmi olarak başvursunlar.ayrıca bu başlık altından haberleşelim daha rahat olsun konuşmamız..

Başa Dön

Mesaj 22 Eki 2010, 10:42 
Süper Üye
Süper Üye

bende sendikalı değilim ve üyeliğide düşünmüyorum ama bu meseleyi halletsinler hemen üye olurum arkadaşlar sizlerden ricam siyasi ve ya ideolojik olarak düşünmeyelim hangisi halledecekse sorunlarımızı o sendikaya üye olalım

Başa Dön

Mesaj 22 Eki 2010, 10:51 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

aslında maddelere "Ünvanımızın Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni" olması da eklense kötü olmaz son aşamada.
birde ilçelerde bilişim teknolojileir teknik işlerinin bakımını üstlenecek birimlerin kurulması maddesinde de,o birimde çalışanların "bilişim öğretmeni" olmaması da eklenebilir.ben biliyorum ilçe memleri öyle birşey olsa hemen yüklenirler bize :)

Başa Dön

Mesaj 22 Eki 2010, 10:58 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

hocam sendika mail adresleri bir arkadaştaydı o verirse adresleri hemen yollayalım illaki dönüş yaparlar.

başlık çok etkili

Başa Dön

Mesaj 22 Eki 2010, 11:03 
Aktif Üye
Aktif Üye

Arkadaşlar bazen öyle mesajlar yazıyoruz ki sanki meb bize sormuş demiş ki sizin hakkınızda bir iyileştirme yapacağım neler istersiniz demiş!!! Adamların sorunlarımızı taktığı bile yok sanki yukarıda yazdıklarımızı harfiyen yapacak da haa bak bi Bt teknik destek kurulursa ilçelerde ordada ben çalışmam bunu öz önünde bulundur diyelim. Hayal görmeyelim pazarlık yapabiliciğimiz bi durumda değiliz bence gönderilicek yazı gayet makul olmuş. Herkesin bireysel öneri üretmesindense zaman kaybetmeden yazıyı yerine ulaştıralım.

Başa Dön

Mesaj 22 Eki 2010, 11:14 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

zokkay10 yazdı:
Arkadaşlar bazen öyle mesajlar yazıyoruz ki sanki meb bize sormuş demiş ki sizin hakkınızda bir iyileştirme yapacağım neler istersiniz demiş!!! Adamların sorunlarımızı taktığı bile yok sanki yukarıda yazdıklarımızı harfiyen yapacak da haa bak bi Bt teknik destek kurulursa ilçelerde ordada ben çalışmam bunu öz önünde bulundur diyelim. Hayal görmeyelim pazarlık yapabiliciğimiz bi durumda değiliz bence gönderilicek yazı gayet makul olmuş. Herkesin bireysel öneri üretmesindense zaman kaybetmeden yazıyı yerine ulaştıralım.

hocam sen pazarlık yapmayı bilmediğin için konuşuyorsun,pazarlık yapacak konumda değiliz de ne demek ya ?ne olarak hissediyorsun sen kendini okulda?ben kendimi okulda biricik hissediyorum,çünkü benim kadar teknolojiden anlayan,bilgisayar ve internette usta,hızlı çalışabilen okulumda başka bir öğretmen yok.buda beni yani BİZİ okullarımızda üstün kılıyor...yanlış mıyım?
örnek vereyim,müdür yardımcılığı yaparken birgün tüm müdürler ildeki halk eğitim merkezine toplantıya gitmişlerdi.ancak ilçe memin hatası ile cevap verilmesi gereken yazı için yanlış tarih atılmış yani o gün cevap istiyorlardı.müdür bey aradı hocam böyle böyle..hemen cevap yazdım üst yazıya iliştirdim 2 nüsna..o iş tamam.ertesi gün ilçe milli eğitim müdürü okulu aramış teşekkür etmiş telefona istedi beni hocam size helal olsun,FARKINIZI ORTAYA KOYDUNUZ,sadece sizin okuldan cevap geldi ilçede,yazınızın şablonunu da bundan sonra kullanacağız dedi..
bu yani olay :)

Başa Dön

Mesaj 22 Eki 2010, 11:27 
Aktif Üye
Aktif Üye

hocam ben fark ettiyseniz olayı kişiselleştirmedim sizin mesajınızı da alıntı olarak almadım sözlerim size ona bana ve cümlelerimi de biz diye kurdum. Şu an ki mebdeki değerimiz ortada hissettiklerimizle değil gerçeklerle hareket etmeliyiz. Farkımızı biz biliyoruz fakat bakanımızın gözünde ise herkesin kendi kendine öğrenebileceği bir dersin öğretmeniyiz. Keşke istediklerimizin hepsi olsa fakat daha kurulması bile öneri aşamasında olan tenik birimlerde bizim çalışamıcağımızı da eklemek çok komik geliyor bana.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 62 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri