Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 81 mesaj ] Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
Yazar Mesaj
  Re: 2. Adıma geçiyoruz arkadaşlar herkesten destek bekliyorumm
Mesaj 15 Eki 2010, 22:23 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarıKayıt: 10 Şub 2010, 13:09
Mesajlar: 294ey1983 yazdı:
sadece mail atma fazla ses getirimi bilemem ama meb önünde eylem yapma daha fazla ses getirir

katılıyorum hocama bende eylem yapma taraftarıyım ancak o şekilde ses getirir. :++:

_________________
Küçüklerin karanlıktan korkmasını bir ölçüde hoş görebiliriz, yaşamın en büyük trajedisi büyüklerin aydınlıktan ve aydınlanmadan korkmasıdır...


Başa Dön
   
 
  Re: 2. Adıma geçiyoruz arkadaşlar herkesten destek bekliyorumm
Mesaj 15 Eki 2010, 23:05 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarıKayıt: 24 Şub 2010, 21:07
Mesajlar: 4671Hayırlı olsun...


Gönderdim... :+1:

_________________
"Objektiflik namussuzluktur... Ben tarafım; hakikatin tarafıyım..." [Cemil Meriç]

Yükselmek için kanat yetmez, Uçmayı bilmek gerek!


Başa Dön
   
 
  Re: 2. Adıma geçiyoruz arkadaşlar herkesten destek bekliyorumm
Mesaj 15 Eki 2010, 23:13 
Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kullanıcı avatarıKayıt: 17 Eki 2007, 12:03
Mesajlar: 481Arkadaşlar bazılarınız yazıyı yeterli bulmuyor olabilir. sma bu yazıyı hazırlarken başka bir başlıkta herkesten yardım istedim, isteği olanlar yazdılar ve bütün isteklere göre böyle bir yazı çıktı ortaya madem istediğiniz yok önerdiğim yazının içine zamanında yardımcı olsaydınız. Bari destek olmuyorsunuz bizlere engel olmayınnn.. Bu nasıl birlikte hareket etme anlamadım. Boşuna mı cebitte çalıştaya katıldık ve şuan da uğraşıyoruz. Yardıma gelince 3-5 arkadaşdan fazla destek göremiyoruz eksik bulmaya gelince maşallah. Başka da bir şey demiyorummm.

_________________
Duydugun yerler değil Gittğin yerler senindir

http://www.tuzlarotaryisitme.k12.tr/


Başa Dön
   
 
  Re: 2. Adıma geçiyoruz arkadaşlar herkesten destek bekliyorumm
Mesaj 15 Eki 2010, 23:14 
Seçkin Üye
Seçkin ÜyeKayıt: 14 Oca 2010, 23:14
Mesajlar: 380volkankey yazdı:
ebfo45 yazdı:
share_ yazdı:
bu tür çalışmaların forum yönetimi tarafından yapılması taraftarıyım. hem daha organize hemde yönetim tarafından yapıldığında katılımın yüksek olacağını düşünüyorum. aksi taktirde, farklı birsürü kişinin benzer başlıklar açması, konuyu asıl amacından uzaklaştırıyor.

ares hocamın çalışması taktire şayan ancak share hocamın da belirttiği gibi site yönetimi tarafından zaten bir çalıştay bildirisi hazırlama olayı vardı ki bakarsanız forumda bu konuda başlık var. ares hocam bt dersini isteyenlere göre yazmış isteklerini ama formatör olmak isteyenler de var. neyse şu var ki tek ses olmayınca ne olacak ben size söyleyeyim; bakanlık ben yaptım oldu diyecek. makul ve mantıklı çözümler önerelim. avrupa ve amerikada bizdeki gibi bt okur yazarlığına yönelik hiç ders olmadığı hatta japonyada bilgisayar diye bir bölüm olmadığını düşünürsek bötenin amacına uygun talepleriniz daha fazla makes bulacaktır.


yav arkadaslar avrupa birliginde ders yokmus da yok japonyada boyleymis. Nerden biliyorsunuz?
Gecen gunlerde bir tez bulmustum bu teze gore halen bir cok ulkede bt degisik isimler altinda (information technologies vs.) ders olarak verilmekte bir cogunda zorunlu. Bulamadim su an buldugumda paylasacagim.

Burdan bazi okullarin ogretim programlarina bakabilirsiniz.
http://www.learn4good.com/children_school.htm

Cebit teki gibi Makedonya örneklerine (ordaki ögretmenler 400 € aliyormus da biz sükretmeliymisiz. Burdaki maasla 50 kg et alamiyoruz. Adamlar o paraya 200 kg et alir) kaptirmayin. Her soylenene de inanmayin.
Bize bir sey dayatiliyor. Kabul etmiyorum. Formatorluk denen zirvayi da kabul etmiyorum.
BOTE de ki amaca uygun yazilim gelistirmek ise gorevimiz adam akilli odan olur, unvanin olur calisma saatin olur ve yine egitimle ilgili calisirsin (ogretmenlere-ogrencilere-velilere egitim)
amelelik yapmazsin....


Aynen bana hakettiğim değeri verirsin, odamı verirsin, teknik servis işlerini alırsın üzerimden ondan sonra benden istersin üniversitede aldığım eğitimi yansıtmamı. Ama sen bu düzenlemeleri yapma sırtıma birsürü angarya iş yükle bunada BDE de ondan sonrada gelişmiş ülkelerdede bu işler böyle, o yüzden yapacaksın bunada mecbursun bak dersinide aldım yakında aklınıda alırım ona göre de sonrada benden sus pus dediklerini yapmamı bekle.


Başa Dön
   
 
  Re: 2. Adıma geçiyoruz arkadaşlar herkesten destek bekliyorumm
Mesaj 15 Eki 2010, 23:14 
Seçkin Üye
Seçkin ÜyeKayıt: 14 Oca 2010, 23:14
Mesajlar: 380ares24 yazdı:
Arkadaşlar bazılarınız yazıyı yeterli bulmuyor olabilir. sma bu yazıyı hazırlarken başka bir başlıkta herkesten yardım istedim, isteği olanlar yazdılar ve bütün isteklere göre böyle bir yazı çıktı ortaya madem istediğiniz yok önerdiğim yazının içine zamanında yardımcı olsaydınız. Bari destek olmuyorsunuz bizlere engel olmayınnn.. Bu nasıl birlikte hareket etme anlamadım. Boşuna mı cebitte çalıştaya katıldık ve şuan da uğraşıyoruz. Yardıma gelince 3-5 arkadaşdan fazla destek göremiyoruz eksik bulmaya gelince maşallah. Başka da bir şey demiyorummm.


:+1:


Başa Dön
   
 
  Re: 2. Adıma geçiyoruz arkadaşlar herkesten destek bekliyorumm
Mesaj 15 Eki 2010, 23:32 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarıKayıt: 27 Eyl 2009, 20:57
Mesajlar: 6422. adım dediğiniz mail ise daha çok atarsınız!

_________________
Memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler


Başa Dön
   
 
  Re: 2. Adıma geçiyoruz arkadaşlar herkesten destek bekliyorumm
Mesaj 16 Eki 2010, 00:09 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarıKayıt: 13 Eyl 2007, 19:36
Mesajlar: 805ares24 yazdı:
Değerli me çalışmalar sonucunda arkadaşların katkıları ile bir bildirge çıkardım. Sendikaya göndrdim şimdi. Hep birlikte elinizden geldiğince bu yazıyı sendikara ve gerekli yerlere ulaştırn. Email göndrin her tarafa çalıştaya katılamayan arkadaşlar böyle destek olun gelemesenizde sizlerinde oradan yapacaklarınız var unutmayın..
Özellikle egitimbirsen4@mynet.com adrese mail gönderin...

CEBIT FUARINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN BBNET BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLERİ ÇALIŞTAYI SONUÇ BİLDİRGESİ

Cebit fuarında 09.10.2010 tarihinde düzenlenen çalıştayın genelinde ve yapılan panelde Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinin büyük bir çoğunluğu "Öğretmen olarak kalmak istediklerini" dile getirmişlerdir.
Ders sayılarının azaltılması ve normlarının düşürülmesi yoluyla dolaylı olarak formatör olmaya zorlandıklarını belirten BT Öğretmenleri, Bilişim Teknolojileri derslerinin 4-5-6-7 ve 8. sınıflarda 2'şer saat zorunlu ve notla değerlendirilmesi gerektiğini kararına varmıştır. İlk olarak zorunlu formatörlüğe daha sonra ders sayılarının azaltılması ile formatörlüğe zorlanmaya çalışılan BT Öğretmenleri, okullarda artan BT ekipmanlarının doğal sorumlusu ve bu cihazların doğal tamircisi gibi görülmeye başlanmıştır. BT formatörleri iddia edildiği gibi eğitim fakültesi mezunu eğitim teknoloğu gibi değil teknik lise mezunu teknisyen muamelesi görmektedirler.
Şuan ki haliyle BT Öğretmenleri formatörlük maskesi ile gizlenmeye çalışılan, çalışma saatleri belli olmayan, diğer öğretmenler ve öğrenciler için değerli olmayan, uygulanması tamamen idarelerin inisiyatifine ve vicdanına bırakılan teknisyenlik görevini değil atama kararnamelerinde yazdığı gibi öğretmenlik mesleğini yapmak istediklerini ısrarla ifade etmişlerdir.
Bilgi ve teknoloji çağında öğrencilerin özellikle 4. sınıftan itibaren bilişim eğitimine ihtiyaç duydukları konusunda fikir birliğine varılmıştır. Nasıl ki Türkçe konuşabilen çocuklarımız için Türkçe dersi gereksizdir, dört işlem matematik bilen çocuklarımız için Matematik dersi gereksizdir, şarkı söyleyebilen çocuklarımız için Müzik dersi gereksizdir, sokakta futbol, basketbol, voleybol oynayan çocuklarımız için Beden Eğitimi Dersi gereksizdir diyemiyorsak yalnızca sohbet ve eğlence amacıyla bilgisayar kullanabilen öğrencilerimiz içinde BT dersi gereksizdir demek sağlıklı bir yaklaşım olmayacaktır.
Sonuç olarak bizler okullarımızdaki diğer branş öğretmeni arkadaşlar gibi eğitim fakültelerinden mezun olduk ve onlarla eşit şartlarda öğretmenliğimizi yapmak ve yaşamak istiyoruz. Okullarda teknik servis memuru muamelesi görmek istemiyoruz. Bizler derslerimizi 4-5-6-7 ve 8. sınıflarda 2 saat, zorunlu ve degerlendirme not ile olacak şekilde geri istiyoruz. Eğer gerekli ise formatörlüğe çalışma saatleri, statüsü, yetkileri düzenlenerek idarecilik gibi isteğe bağlı olmasını istiyoruz.


CEBIT FUARINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN BBNET BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLERİ ÇALIŞTAYI ALINAN KARARLAR

1. Bilişim teknolojileri derslerinin 2 şer saat olarak 4-5- 6-7-8 sınıflarda zorunlu ders olarak devam etmesi
2. İsteğe bağlı olarak Bilişim teknolojileri formatör öğretmenliğin devam ettirilmesi, yönetmeliklerle görevlerinin kesin ve net bir şekilde belirlenmesi
3. Formatör öğretmen çalışma saatleri 09:00-15:00 olsun. (Rehber öğretmenler gibi) Eğer çalışma saatleri arttırılırsa bunun ücreti ayrı ekstra mesai üzerinden değerlendirilmesi
4. Dersin içeriğinin daha geniş kapsama yayılması
5. Dersler de not ile değerlendirme olması (özellikle 6-7-8. Sınıflarda)
6. İlçelerde bilişim teknolojileir teknik işlerinin bakımını üstlenecek birimlerin kurulması
7. Bilişim teknoloji sınıflarının yenilenmesine ve kurulmasına devam edilmesi
8. Gerektiğinde bilişim Teknolojileri dersi için sınıfın ikiye bölünüp ayrı laboratuarlarda derslerin iki öğretmen tarafından işlenmesi. (Teknoloji tasarım dersleri gibi)
9. Sözleşmeli bilişim teknoloji öğretmenlerine de formatör olma imkânı verilmesi kararı alınmıştır.

hocam tebrik ediyorum ve yazdıklarınızı sonuna kadar destekliyorum. Mail olarak adreslere göndereceğim. Arkadaşlar sonuç alınır yada alınmaz en azından mail gönderelim. ayrıca bizde yarışmalara katılmama kararı ve site güncellememe gibi kararlar almalıyız.

_________________
FORMATÖRLÜĞE VE BUNUN HERTÜRLÜ TÜREVİNE HAYIR.


Başa Dön
   
 
  Re: 2. Adıma geçiyoruz arkadaşlar herkesten destek bekliyorumm
Mesaj 16 Eki 2010, 00:14 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarıKayıt: 08 Haz 2007, 11:13
Mesajlar: 3471
Konum: -Yolcu-Arkadaşlar illerdeki sendika başkanı seçimleri var. Okulları geziyorlar. Oy toplamak için. bence size gelenlere bunu çıktı olarak verin ve ana sayfada yayınlanmasını sağlarsanız oy kullanmaya katılırım deyin. Hayır oy için geliyorlar ve bizim durumumuzdan bi haberler.

_________________
Robot olsam, duygusuz yaşayabilirmiyim acaba? ASLA...
Bilişim eğitimi bu ülkenin geleceğidir. Unutmayınız...


Başa Dön
   
 
  Re: 2. Adıma geçiyoruz arkadaşlar herkesten destek bekliyorumm
Mesaj 16 Eki 2010, 01:11 
Seçkin Üye
Seçkin ÜyeKayıt: 14 Oca 2010, 23:14
Mesajlar: 380Arkadaşlar bu bildirge bir yere sorunlarımızı anlatırken kullanabileceğimiz önemli bir bileşen. Yani sendikalara başvurduğumuz zaman biz böyle bir çalıştay yaptık ve sonuç olarak böyle bir metin çıktı bu metinde genel hatlarıyla sıkıntılarımızı dile getirdik diyebileceğiz. Yani asıl olarak mail göndermek için değil somut adımlar atmak için elimizde olacak bir kaynak olacak. Ben haftaya pazartesi veya salı günü gidiyorum sendikaya temsilci arkadaşla görüştüm şubenin haberi var metni gösterdim bununda çıktısını alıp gidelim daha iyi olur dedi. Bu metni bunun için kullanabiliriz. Ama bu bildirgeyide olabildiğince fazla adrese mail olarak göndermekde bir çalıştay yaptığımızı ve bunun sonucunda ne çıktığını geniş kesimlere duyurmak için yardımcı bir seçenektir. Herkese metnin çıktısını alıp üye olduğu sendikaya veya üye değilsede çevresinde bulunan sendikalara götürüp sendikaları son durumla ilgili olarak bilgilendirmesini öneriyorum. Dava açmak ve bir yürüyüş organize etmek için sendikaların tecrübelerine ihtiyacımız var diye düşünüyorum.


Başa Dön
   
 
  Re: 2. Adıma geçiyoruz arkadaşlar herkesten destek bekliyorumm
Mesaj 17 Eki 2010, 13:01 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli ÜyeKayıt: 18 Ara 2009, 10:06
Mesajlar: 825mrtcmhr_13 yazdı:
fa.ruk44 yazdı:
mrtcmhr_13 türk eğitim sen mi bizim haklarımızı geri alacak? ortada kanuna aykırı bir şey yokken ve şu andaki hükümete bu kadar ZITken bunu nasıl yapacak bilgi verir misiniz?

Bu yazılanlar gayet uygun olmuş ama herkes kendini düşünüyor sanırsam burada lise ve anadolu liselerindeki öğretmenlerle ilgili bir madde göremedim ben...Ben sizi düşünüyorsam siz de beni düşünün ki birlikte anlaşma sağlayalım...


fa.ruk44
sıkıntı değil türk eğitimsen de olur eğitim sende eğitim bir sende.amaç tek bir noktadan tek güç olarak bastırmak!
beden eğitimci arkadaşlar haklarını kazandıklarında kanuna aykırı bir durum mu vardı?
birde ilköğretimdeki arkadaşlar Bilişim Teknolojileri Öğretmeni,eğer sen değilsen durum seni ilgilendirmiyor,Anadolu Lisesi ve diğer lisedeki arkadaşlar Bilişim Öğretmeni değil mi ?o maddeler hepimizi ilgilendiriyor ve hepimizin avantajına.eklemek istediğin birşey varsa ekleyebilirsin tabiki seni zorlayan yok...


Sendika benim için de önemli değil ki sendikaların hiçbirine güvenmiyorum..Ama işimizi gördüreceksek hükümet karşıtı değil hükümet yanlısı bir sendikada olmayı yeğlerim..

Oradaki maddeler ilköğretim öğretmenlerinin dersleri ile alakalı nasıl oluyorda oradaki dersler ile ilgili maddeler liseyi ilgilendiriyor? onu açıklar mısın bana? ilköğretim 4.5.6.7. ve 8. sınıflarda ders 2 saat ve zorunlu olsun yazıyor.


Başa Dön
   
 
  Re: 2. Adıma geçiyoruz arkadaşlar herkesten destek bekliyorumm
Mesaj 17 Eki 2010, 13:42 
Site Gezgini
Site GezginiKayıt: 08 Eki 2009, 14:24
Mesajlar: 39kabababa yazdı:
2. adım dediğiniz mail ise daha çok atarsınız!bu ne demek?

_________________
KARŞILIK BEKLENİLEREK YAPILAN ŞEY İYİLİK DEĞİL, MENFAATTİR...


Başa Dön
   
 
  Re: 2. Adıma geçiyoruz arkadaşlar herkesten destek bekliyorumm
Mesaj 17 Eki 2010, 14:02 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli ÜyeKayıt: 05 Eyl 2007, 11:10
Mesajlar: 901
Konum: İstanbulsendikalar seçim arefesinde olduklarından kendi dertlerinde.. :)


Başa Dön
   
 
  Re: 2. Adıma geçiyoruz arkadaşlar herkesten destek bekliyorumm
Mesaj 17 Eki 2010, 15:46 
Süper Üye
Süper ÜyeKayıt: 17 Şub 2008, 23:36
Mesajlar: 1070atılan maillerin %90'ı (belki de 99'u) okunmuyor demek bence :!:
fsm24 yazdı:
kabababa yazdı:
2. adım dediğiniz mail ise daha çok atarsınız!bu ne demek?

_________________
"Bu mesajı bildir" butonunu kullanalım, kullanmayanları uyaralım. Daha seviyeli bir forum için...


Başa Dön
   
 
  Re: 2. Adıma geçiyoruz arkadaşlar herkesten destek bekliyorumm
Mesaj 17 Eki 2010, 16:09 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarıKayıt: 27 Eyl 2009, 20:57
Mesajlar: 642yuci81 yazdı:
atılan maillerin %90'ı (belki de 99'u) okunmuyor demek bence :!:
fsm24 yazdı:
kabababa yazdı:
2. adım dediğiniz mail ise daha çok atarsınız!bu ne demek?


Sağol Yuci ne demek istediğimi açıklamışsın. Forum yöneticilerinin Cebitte göstermiş olduğu duyarlılığı Ankarada yapılabilecek bir eylemdede görmek istiyorum artık. Mail göndererek birşey elde edemiyoruz.

_________________
Memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler


Başa Dön
   
 
  Re: 2. Adıma geçiyoruz arkadaşlar herkesten destek bekliyorumm
Mesaj 17 Eki 2010, 17:08 
Site Gezgini
Site Gezgini
Kullanıcı avatarıKayıt: 04 Eki 2009, 12:26
Mesajlar: 84
Konum: İstanbulkabababa yazdı:
yuci81 yazdı:
atılan maillerin %90'ı (belki de 99'u) okunmuyor demek bence :!:
fsm24 yazdı:
kabababa yazdı:
2. adım dediğiniz mail ise daha çok atarsınız!bu ne demek?


Sağol Yuci ne demek istediğimi açıklamışsın. Forum yöneticilerinin Cebitte göstermiş olduğu duyarlılığı Ankarada yapılabilecek bir eylemdede görmek istiyorum artık. Mail göndererek birşey elde edemiyoruz.


:+1:


Başa Dön
   
 
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 81 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz


Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-


Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri