Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3 mesaj ] 
Yazar Mesaj
  NetSupport School Sürekli bağlantı kopuyor(ÇÖZÜLDÜ)
Mesaj 04 Nis 2017, 13:29 
Moderatör
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar son bir aydır NetSupport School sürekli bağlantı kopuyor sizde de böyle bir sorun var mı?
Ben fiber netten şüphe etmeye başladım öncesi hiçbir sıkıntımız yoktu ama son bir aydır bu sorun hortladı. Sizce sorun ne olabilir?

Başa Dön

Re: NetSupport School Sürekli bağlantı kopuyor
Mesaj 05 Nis 2017, 14:23 
Moderatör
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Cevap gelmedi ama sanırım sorunu çözdüm. Labda win 10 kurduğum bir bilgisayarım vardı zaman zaman güncelleme geliyordu bende güncelliyordum meğer son aldığı güncellemeler NetSupportun çalışmasına engel oluyormuş. Tüm labda NetSupportSchoolPro11.41.19 sürümü yüklü uyum sorunu olduğunu keşfettikten sonra(Bu halle uzun süre sorunsuz kullanmıştım) @denmark arkadaşımızın şurada paylaştığı sürümü (NetSupportSchool12.00.00.20) istemci olarak bu bilgisayara kurdum sorunu şimdilik aşmış gibiyim.
Bu arada sadece o bilgisayarın bağlantısı değil tüm labın kilitlenmesine, tüm ağ bağlantının kopmasına neden oluyordu.

Başa Dön

Re: NetSupport School Sürekli bağlantı kopuyor
Mesaj 16 May 2017, 11:03 
Moderatör
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Yeni bir çözüm yolu daha keşfettim arkadaşlar oda şöyle tüm laboratuardaki bilgisayarlarımın oda ismi "Lab" sorun win10 dan kaynaklandığı için bu bilgisayarın odasını ayırmaya karar verdim ve ona da diğer bilgisayarlarda ki sürüm olan NetSupportSchoolPro11.41.19 sürümünü yükleyip oda ismini "Lab1" yaptım ardından Netsupport bölümünden yeni sınıf tanımladım şöyle yeni>gözat modu tıklayıp burada sınıf ismini giriyorsunuz bende iki sınıf var Lab veya Lab1 gibi bir sınıf girdiğimde sadece ilgili sınıf bağlanıyor bende Lab ön eki ortak olduğu için Lab veya La girdiğimde tüm bilgisayarlara bağlanmış oluyor yani farklı iki odaya bağlanıyor "Lab" ve "Lab1" böylece sınıflar ayrı olduğundan bağlantı sorunu yaşamıyorsunuz.

Paylaşmamda ki neden başkalarınında aynı sorunu yaşama olasılığıdır. Umarım faydalı olur.

Eklentiler:
nss.jpg
nss.jpg [ 285.86 KiB | 232 kere görüntülendi ]

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri