Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 15 mesaj ] 
Yazar Mesaj
  monitör ayarı bozuk nasıl düzeltebilirim
Mesaj 24 Eyl 2007, 14:56 
Site Gezgini
Site Gezgini

arkadaşlar gecen gun 1.sınıflar lab'a geldi ve gittiklerinde bi monitör karanlık gösteriyordu bozdu çocuk ayarı,monitör üzerindeki tüm düğmeleri kullandım ama hiç biri ile olmadı,görüntü özlleiklerinide denedim o da işe yaramadı,sorun şu görüntü aydınlık değil..bunu nasıl düzeltebilirim acaba?

Başa Dön

Mesaj 24 Eyl 2007, 15:23 
Onursal Üye
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

bağlantıları kontrol et hocam istemeden yappmıştır bozulacağı tutuyo bazen monitör ayarlarını resetlemeyi denedinmi birde bazen mıknatıs tutuyorlar ozaman manyetik alan dağıtmasını kullan belki düzelir.

Başa Dön

Mesaj 24 Eyl 2007, 15:38 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

hocam gizemkar hocmaın dediğği gibi ayarları fabrika ayarlarına getirin. olmazsa monitörün kablosunu şöyle sağa sola bi oynatın. belki kabloda sorun vardır...

Başa Dön

Mesaj 24 Eyl 2007, 23:07 
Site Gezgini
Site Gezgini

hocam masaüstü sağ tıklayıp özellikleri aç oradan ayarlar - Gelişmiş ve açılan pencereden monitör ve oradanda özellikler sekmesinden monitör ayarını sıfırla olacaktır.
ama asıl soru şu çocuklar bilmeden bunu nasıl yapıyor???

Başa Dön

Mesaj 24 Eyl 2007, 23:27 
Süper Üye
Süper Üye

Çocuklar bilmeden yapıyorlar işte bu karıştırma ve bulduklarına tıklama şeklinde.

bu şekilde o kadar çok şey öğreniyorlar ki.
hocamın sorununa cevap verilmiş sanırım.
eğer fabrika ayarlarından da bir çözüm olmazsa mıknatıslanmaları alıcı bir cihaz görmüştüm. (TV tamircisinde 3 aya yakın calışmıştım orda gördüm)

Toyota Corolla 2007 Plusline 1.4 D 4D

Başa Dön

Mesaj 24 Eyl 2007, 23:52 
Onursal Üye
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

monitörlerin bir çoğunda bu manyhetik alanı dağıtan "Degaus" özelliği var denemekte fayda var ayda Craxx hocamın dediği gibi bi tv taircisinin yolunu tutcan galiba aslında o kararma işletim sisteminden de kaynaklanablir çünkü arkadaşımın internet kafesinde durup duruken bazen bilgisayarın ekranı karanlık ve renkleri bi acayip acılıyo Pc yi yenden başlatınca renkler yerinde geliyor nasıl iş annamadım gitti daha neler görücem acaba :o

Başa Dön

Mesaj 25 Eyl 2007, 08:39 
Site Gezgini
Site Gezgini

teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için hepsini denedim ancak bişey değişmedi yani servise gönderilecek kadar buyuk bir sorun da değil ne yapsam bilemiyorum...ilk değerlere dön tuşuna bastım olmadı,kablo ayarlarına baktım sorun yok,masaüstündeki özelliklerden gidilen yolu da kullandım ama monitör ayarını sıfırla gibi bir seçenek yok...markası vestel !!!

Başa Dön

Mesaj 25 Eyl 2007, 09:02 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

hocam sorun monitorden mi anlamak için önce başka bir monitor tak sonra problemli monitore giden güç kablosunu değiştir öyle bak eğer yine aynıysa bilgisayarında görüntü ile ilgili ne varsa varsayılan olarak ayarla Allah sabır versin

Başa Dön

Mesaj 28 Eyl 2007, 12:36 
Site Gezgini
Site Gezgini

arkadaşlar çarşamba gunu öğleden sonra yoktum okula ertesi gün geldiğime o bozuk monitör çalışıyordu :D nasıl oldu anlamadım ders yoktu ben okulda değildim acaba başka birimi geldi de yaptı diyorum :? neyse hallolmuş kendi kendine :+1:

Başa Dön

Mesaj 28 Eyl 2007, 13:15 
Onursal Üye
Onursal Üye
Kullanıcı avatarı

:)) eheh aynen birileri yapmıştır teknoloji cok ilginc ya şaşırtıyor

Başa Dön

Mesaj 28 Eyl 2007, 21:12 
Seçkin Üye
Seçkin Üye

demek ki monitorun zamana ihtiyacı varmış zaman teknolojiye bile ilaç yaf :sleep:

Başa Dön

Mesaj 15 Mar 2008, 18:11 
Site Gezgini
Site Gezgini

exper bilgisayarla gelen monitörün menüsüne girip sağa sola doğru genişletme seçeneğine geliyorum ama arttıramıyorum. orda + ya basınca olmuyor.

Başa Dön

Mesaj 15 Mar 2008, 18:43 
Site Gezgini
Site Gezgini

monitörün tüp soketi de bu tür arızalar yaptırır ama bilmeyen için kurcalamak çok tehlikelidir en iyi yöntem tokatlamadır

Başa Dön

Mesaj 15 Mar 2008, 18:59 
Aktif Üye
Aktif Üye

hasan46 yazdı:
monitörün tüp soketi de bu tür arızalar yaptırır ama bilmeyen için kurcalamak çok tehlikelidir en iyi yöntem tokatlamadır

:+1: :+1:

aynen.. böyle ekran kararması yapan bir monitörüm vardı, bahsettiğiniz tüm yöntemleri deniyordum..olmadı mı iki tokat çakıyordum düzeliyordu..teknolji bazen kaba kuvvetten anlıyo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Başa Dön

Mesaj 15 Mar 2008, 19:10 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

hakkaten..benim de geçende bi flash bellek( m p3 çalarlı) karşıma çıkmıştı. üzerinde değişiklik yapılamıyor-biçimlendirilemiyodu. koruma tuşu vardı ama açık olduğu halde. bikaç biçimlendirme yapmayı denedim, olmadı. sonra bi daha deneyeyim dedim, oldu.. ne oldu nasıl oldu, ben de anlamadım... :D

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 15 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 62 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-Laptop Klavye

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri