Kullanıcı adı:  Şifre:  Her ziyaretimde otomatik giriş yap                              GirişGiriş   
 Sitemize Hoşgeldiniz..! 

Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Forum
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
Son 24 Saat
Kayıt Olun
Kayıt Olun
iletişim
iletişim

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 15 mesaj ] 
Yazar Mesaj
  kablolu modemden kablosuza!!!
Mesaj 24 Eki 2011, 11:13 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

okulda iki modem var.kablosuz ethernet ile calışmıyor, kabloluyu kurdum, onun ethernet cıkışına da kablosuz modemi taktım, wlan ışığı yandı, nette sorun yok, kablosuzu da görüyor alıcılar ama bağlanmıyor, eksik gedik yanlış doğru ne var bilmiyorum , bilgisi olanlardan yardım talep ediyorum,mümkünse acil:((

Başa Dön

Re: kablolu modemden kablosuza!!!
Mesaj 24 Eki 2011, 11:19 
Süper Üye
Süper Üye

Kablosuz modemi - Access Point gibi kullanamazsın.. Yani telefon hattını kablosuz modeme bağlarsan interneti alırsın. Hazır interneti bağlarsan modeme sonuç alamazsın .

Sana Access Point lazım - onu alıp gelen interneti bağlarsın - o da hem interneti kablosuz dağıtır - hem de istersen switc gibi kablolu olarak ta dağıtır.

Diye biliyorum ben -

Başa Dön

Mesaj 24 Eki 2011, 11:20 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

Wireless modemin Dhcp sini kapatın,yani pasif edin modemin arayüzünden.Büyük bir ihtimalle olacaktır.

Başa Dön

Mesaj 24 Eki 2011, 11:23 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

amisos55 yazdı:
Wireless modemin Dhcp sini kapatın,yani pasif edin modemin arayüzünden.Büyük bir ihtimalle olacaktır.

wirelessli modemin arayüzüne giriş yapılmıyorki! yani ethernet ile çalışmıyor, alıcıda usb wireless ile masaüstü pc görüyor ama bağlanamıyor..

Başa Dön

Mesaj 24 Eki 2011, 11:25 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

oziie yazdı:
Kablosuz modemi - Access Point gibi kullanamazsın.. Yani telefon hattını kablosuz modeme bağlarsan interneti alırsın. Hazır interneti bağlarsan modeme sonuç alamazsın .

Sana Access Point lazım - onu alıp gelen interneti bağlarsın - o da hem interneti kablosuz dağıtır - hem de istersen switc gibi kablolu olarak ta dağıtır.

Diye biliyorum ben -

kablosuz modemi bu şekilde taktığımda switc olarak çalıştırmak istediğimde çalışıyor ,kablosuz olarakda çıkış var ama diğer taraf bağlanamıyor?
aklıma şifre olayı geliyor ama, şifrelimi değilmi onun bilgiside yok, dediğim gibi arayüze de giriş olmadığı için şifresini varsa göremiyorum:(

Başa Dön

Mesaj 24 Eki 2011, 11:27 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

Modemin arayüzünü girip bu ayarı yapmazsın kesinlikle çalışmaz.Ki siz kablolunun çıkışına kablosuzu taktım diyorsunuz.Madem ethernet ile çalışmıyor nasıl bağlantı olacak ikisi arasında ??

Başa Dön

Mesaj 24 Eki 2011, 11:30 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

amisos55 yazdı:
Modemin arayüzünü girip bu ayarı yapmazsın kesinlikle çalışmaz.Ki siz kablolunun çıkışına kablosuzu taktım diyorsunuz.Madem ethernet ile çalışmıyor nasıl bağlantı olacak ikisi arasında ??

modemin dsl ışığında sorun var, yoksa ethernet çıkışları çalışıyor, dsl alamadığı için sadece swiche yarıyor bir de wlan a işte,arayüze giriş olmuyor ama wireless ışığı çalışıyor ve karşı taraf da alıyor sinyali...

Başa Dön

Mesaj 24 Eki 2011, 11:33 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

Sayın hocam kısacası alıcıların internete girebilmeleri için ip lerin internete bağlı olan modem tarafından dağıtılması şart.Kablosuz modeme reset atın tekrar arayüze girmeye çalışın bir şekilde.Eğer arayüze girip bu ayarı yapmazsanız boşa çabalarsınız.

Başa Dön

Mesaj 24 Eki 2011, 11:37 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

amisos55 yazdı:
Sayın hocam kısacası alıcıların internete girebilmeleri için ip lerin internete bağlı olan modem tarafından dağıtılması şart.Kablosuz modeme reset atın tekrar arayüze girmeye çalışın bir şekilde.Eğer arayüze girip bu ayarı yapmazsanız boşa çabalarsınız.

dağıtımı yapan kablolu modem, diğeri telefon kablosuyla çalışmıyor, reset atmıştım kablosuza ama olmadı ,neyse :( teşekkür ederim ilginize..

Başa Dön

Mesaj 24 Eki 2011, 11:43 
HİPERAKTİF
HİPERAKTİF
Kullanıcı avatarı

storm yazdı:
amisos55 yazdı:

dağıtımı yapan kablolu modem, diğeri telefon kablosuyla çalışmıyor, reset atmıştım kablosuza ama olmadı ,neyse :( teşekkür ederim ilginize..

hocam reset attıysan modem in arayüzüne nasıl giremiyorsun? arayüzüne girmeden ayarları yapmadan olmaz bu iş. arayüzüne girip dhcp yi kapatıp elle bi ip vereceksin tamamdır.
kablosuz modem access point olarak kullanılabilirmi? evet kullanılabilir.

Ayrıca 2 adet 3.5 Hitachi 500 GB HDD bulunmaktadır.

Başa Dön

Mesaj 24 Eki 2011, 11:49 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

wertyu6 yazdı:
storm yazdı:
amisos55 yazdı:

hocam reset attıysan modem in arayüzüne nasıl giremiyorsun? arayüzüne girmeden ayarları yapmadan olmaz bu iş. arayüzüne girip dhcp yi kapatıp elle bi ip vereceksin tamamdır.
kablosuz modem access point olarak kullanılabilirmi? evet kullanılabilir.

KABLOSUZ modemi pc ye nasıl takabilirim? dsl gelmiyor,çalışmıyor,ışık yanmıyor,dolayısıyla pc ye giriş olmuyor sonuç olarak arayüze giriş yapılmıyor, bilgim az ama yanlış olan bişey yapıyormuyum şu şekilde..ya da anlatamıyorum sanırım ,kesin olan şu, çözüm yok anladım...

Başa Dön

Mesaj 24 Eki 2011, 12:01 
Aktif Üye
Aktif Üye
Kullanıcı avatarı

KABLOSUZ modemi pc ye nasıl takabilirim? dsl gelmiyor,çalışmıyor,ışık yanmıyor,dolayısıyla pc ye giriş olmuyor sonuç olarak arayüze giriş yapılmıyor, bilgim az ama yanlış olan bişey yapıyormuyum şu şekilde..ya da anlatamıyorum sanırım ,kesin olan şu, çözüm yok anladım...[/quote]

Hocam eğer wireless modemin etherneti çalışıyorsa siz direk pcnin ethernet girişine takın wireless modemi ve arayüze girmeyi deneyin.Dsl olmasa bile ethernetten modeme giriş olabiliyor.

Başa Dön

Mesaj 24 Eki 2011, 12:11 
Süper Üye
Süper Üye

Acces pointvari kullanabilirsiniz hocam.

Ben okulda şöyle kullanıyorum. Kablosuz modem kablolu modeme ethernet kablosu ile bağlı. Kablolu modeme başka hiçbirşey bağlı değil. DSL hattı kablosuz modeme bağlı. Okuldaki tüm switchler kablolu olana bağlı. Yani kablolu modem hem internete bağlanıyor, hem de swichler ona bağlı. Kablosuz olan da bir ethernet kablosu ile ona bağlı, diğer switchler gibi.

Yalnız önemli olan nokta, kablosuz modemin DHCP server'ını disable yapmak. Bunu yaptığınızda sorun kalmayacaktır diye düşünüyorum.

Kablosuz olan modemi resetleyin ve sadece ona bir laptop veya ethernet kablosu ile bağlanıp ayarlarını yaptıktan sonra ağınıza bağlayın.

Başa Dön

Mesaj 24 Eki 2011, 12:19 
Süper Üye
Süper Üye

Arayüze giriş için dsl'e ihtiyacınız yok. Herhangi bir ethernet portundan veya reset atarsanız, şifresiz olarak kablosuzdan bağlanırsınız. ARayüze giriş için default kullanıcı adı ve şifreyi biliyorsanız, bilimiyorsanız internetten bulun.

İlk yapmanız gereken şey o kablosuz modeme bir reset atmak. sonra dhcp server disable yapıp en son ağınıza bağlamak.

Başa Dön

Mesaj 24 Eki 2011, 13:21 
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Kullanıcı avatarı

teşekkür ettim ,herkese...şansta yanınızda olunca halloluyor zor gibi şeyler...kablosuz modemle uğraşırken masanın çekmecesini açtım( kullanıcı adı ve şifrenin yazılı olduğu kağıdı ararken) (bu işlemleri yeni geldiğim okulda idare odasında yapıyorum)baktım orada accespoint var, ancak bu kadar olurdu yani ,neyse taktım hemen,ethernetten modeme, olmadı tabi ,baktım pc lere bağlantıyı görüyor, sonra dedim arayüze gireyim ayarlarına bakayım, o da ne giriş sayfası aynı yani 192.168.1.1 hem modemin arayüzü bu hemde accespointin ki sonra modemin kini 192.168.2.1 olarak değiştirdim ,ve baktım ki bağlanıyor artık...ilginize tekrar teşkr ederim :)

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 15 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: mitto, suleyman45, wswswq, xsawyerx ve 81 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Bu sitede ismi verilen dosyaların ve yazışmaların sorumlulukları kaynaklarına aittir.Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır.

phpBB-alexa-cizgi-tagem-KT Servis Notebook

Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri